Jump to content
WinClub
srom-otnik

Win JG10 LTSB x64

Recommended Posts

Zainstalowałem wersję core, ustawiłem usługi domyślne w OU i podjąłem próbę zainstalowania AeroGlass z folderu TUNING. Ciągle wyskakuje mi taki błąd: Przechwytywanie.PNG.e2f11bb4df67ac96c8a20538e89bc78e.PNG

Czym może to być spowodowane?

Zastanawiam się między tym windowsem a tym

Na taki sprzęt tak powycinana 10 ? będzie lepiej chodzić od 7 ?

Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E8400 @ 3.00GHz
Ram 4GB DDR2
Płyta Główna: ASUSTeK P5Q SE
Grafika ATI Radeon HD 4800 Series ( 4850 ) 512MB    (Planuje zmienić na jakąś używaną NVIDIA 1GB)
Dysk 1TB Samsung HD103SJ

15 godzin temu, P4VL0 napisał:

kiedy można się spodziewać nowej wersji? Dwa tygodnie temu mówiłeś, że "wychodzi na dniach".

Dobre pytanko xd

Godzinę temu, Matharnus napisał:

Na taki sprzęt tak powycinana 10 ? będzie lepiej chodzić od 7 ?

W sumie czy lepiej, zainstaluj ten na którym lepiej Ci się pracuje :D No i na Twoim miejscu poczekałbym na tego nowego moda od Sromotnika, podejrzewam ze lada moment wstawi ;)

1 hour ago, damian5142 said:

W sumie czy lepiej, zainstaluj ten na którym lepiej Ci się pracuje :D No i na Twoim miejscu poczekałbym na tego nowego moda od Sromotnika, podejrzewam ze lada moment wstawi

Mowisz o 7 czy 10 ? :)

@srom-otnik <s>Planujesz wydać nową wersję LTSC (LTSB) 2019? Przydała by się taka jak tu z nową bazą. Niestety chyba pora pożegnać się z W8.1, gdyż niektóre aplikacje (głównie Adobe) wspierają tylko W10 i to z bazą z 2017 wzwyż :/ </s>

Już przeczytałem wyżej :P

25 minut temu, crysis94 napisał:

Dołączam się do pytania o JG10 LTSB na aktualnym W10 2019 (1809). Będzie w najbliższym czasie czy po prostu instalować Win JG10 Pro x64 w wersji Core? :>

Zerknij na posty Srom-otnika - pisał kilka dni temu o polanach wydawniczych, tylko w innym temacie. Jak nie możesz cierpliwie poczekać na nowe wydanie, to instaluj starą wersję - jak autor pisał, ma inne ważniejsze sprawy "na głowie" niż wydawanie kolejnego moda. Osobiście wolę poczekać i mieć "dopieszczoną" wersję, poza tym musisz zrozumieć, że inni mają życie osobiste, a wydawanie modów nie jest na szczycie listy ich priorytetów w życiu. 

jacekdino, vitay007 and moszter like this

W dniu 10.05.2019 o 23:32, Franc napisał:

Zerknij na posty Srom-otnika - pisał kilka dni temu o polanach wydawniczych, tylko w innym temacie. Jak nie możesz cierpliwie poczekać na nowe wydanie, to instaluj starą wersję - jak autor pisał, ma inne ważniejsze sprawy "na głowie" niż wydawanie kolejnego moda. Osobiście wolę poczekać i mieć "dopieszczoną" wersję, poza tym musisz zrozumieć, że inni mają życie osobiste, a wydawanie modów nie jest na szczycie listy ich priorytetów w życiu

Odpisujesz mi jakby co najmniej moje pytanie miało charter pretensjonalny :p

Nie jestem aktywnym użytkownikiem forum, nie wiem co było tutaj ostatnio pisane i nie orientuje się czy autor pracuje nad czymś czy aktualnie kolejna wersja jest zawieszona - kupiłem większego SSD i po prostu chciałem wiedzieć czy instalować czy może zainstaluję, a po chwili na stronie pojawi się nowa wersja, bo widziałem jakiś wpis o niej ;)

Znalazłem to przykleję:

W dniu 5.05.2019 o 17:31, srom-otnik napisał:

Dziękuję, rób co chcesz, graj tylko fair...

P.S. Co do LTSC, prawie skończyłem jakiś miesiąc temu, od tej pory mam zastój, z różnych powodów. Do kompa siadam tylko sprawdzić pocztę i wysłać przelewy. Jak się ogarnę wewnętrznie, to będzie LTSC 2019 Full i Lite, 10 Pro i Home na nowej podstawie i poprawiony LTSB. Na razie nie pytajcie, zrobię kiedy przyjdzie wena i czas...

PZDR!

1 godzinę temu, crysis94 napisał:

Nie jestem aktywnym użytkownikiem forum, nie wiem co było tutaj ostatnio pisane i nie orientuje się czy autor pracuje nad czymś czy aktualnie kolejna wersja jest zawieszona - kupiłem większego SSD i po prostu chciałem wiedzieć czy instalować czy może zainstaluję, a po chwili na stronie pojawi się nowa wersja, bo widziałem jakiś wpis o niej ;)

Piszesz że nie jesteś aktywnym użytkownikiem forum czyli wchodzisz raz na chiński rok na forum, czyli nie kłócisz się jak ktoś negatywnie Tobie odpowie i instalujesz to co masz na dany moment, bo nowa wersja wyjść za tydzień, a Ty tego nie pobierzesz na "świeżo", bo następna Twoja wyżyta może być za pół roku.

A dla mnie jesteś pijawą, raz na rok wejdziesz na forum tylko po linki, nie zostawisz rekcji (lajka), żadnego komentarza i później kłócisz się jak ktoś negatywnie Tobie odpowie.

crysis94 likes this

@moszter @Franc zluzujcie gumy, bo chyba za bardzo uciskają. Gość się tylko grzecznie spytał. Nie każdy musi nabijać głupio posty. Najwidoczniej nie ma nic ciekawego do powiedzenia na forum i lepiej żeby tak zostało niż żeby ktoś miał dennie nabijać ilość postów, bo wielkim Panom to przeszkadza. Nie każdy też czyta wszystkie posty sromotnika, więc dlatego też pytania kiedy wyjdzie mod. Nie dziwcie się też, bo ja czekam na moda od gdzieś od okolic grudnia i gdybym nie wiedział o problemach osobistych sromotnika to też bym pewnie pytał kiedy. Sam mam dodany profil Sromotnika do zakładki i sprawdzam czy coś nowego pisze, ale to nie znaczy, że każdy ma tak robić.

A forum jest po to żeby pytać i odpowiadać kulturalni Panowie.

crysis94 and jas74 like this

8 godzin temu, moszter napisał:

A dla mnie jesteś pijawą, raz na rok wejdziesz na forum tylko po linki, nie zostawisz rekcji (lajka), żadnego komentarza i później kłócisz się jak ktoś negatywnie Tobie odpowie.

Kolego, ale jadem to się czasem nie udław D:
Wybacz, że uraziłem Twoje poczucie bycia wspaniałym i aktywnym użytkownikiem nie dając lajków (co za czasy...), wymagając kultury osobistej i spodziewając się odrobiny serdeczności.
Wątpię, że autor modyfikacji segreguje użytkowników swojego moda na pijawki nie dające plusików i normalnych...
Pozdrawiam.

17 minut temu, eidur napisał:

Najwidoczniej nie ma nic ciekawego do powiedzenia na forum i lepiej żeby tak zostało niż żeby ktoś miał dennie nabijać ilość postów, bo wielkim Panom to przeszkadza

No nie mam. Ja mogę się wypowiedzieć na temat elektroakustyki, strzelectwa, starych rpgów i pewnego zakresu automatyki/mechatroniki, a w innym przypadku wolę poczytać jakieś wpisy kompetentnych osób, aby ktoś nie musiał się potem przekopywać przez moje nic nie wnoszące wypociny ;)
Od lat wchodzę na forum głównie w przypadku formatu i ewentualnych problemów w funkcjonowaniu systemu - jedynie czytam i ściągam - ta kwestia się nie zmieni. Win JG10 Pro x64 na 1709 w wersji Core już zainstalowany na prywatnym lapku i znowu szykuje mi się absencja...
Pozdrawiam i miłego dnia życzę =)

moszter, eidur and jas74 like this

Godzinę temu, eidur napisał:

@moszter @Franc zluzujcie gumy, bo chyba za bardzo uciskają. Gość się tylko grzecznie spytał. Nie każdy musi nabijać głupio posty. Najwidoczniej nie ma nic ciekawego do powiedzenia na forum i lepiej żeby tak zostało niż żeby ktoś miał dennie nabijać ilość postów, bo wielkim Panom to przeszkadza. Nie każdy też czyta wszystkie posty sromotnika, więc dlatego też pytania kiedy wyjdzie mod. Nie dziwcie się też, bo ja czekam na moda od gdzieś od okolic grudnia i gdybym nie wiedział o problemach osobistych sromotnika to też bym pewnie pytał kiedy. Sam mam dodany profil Sromotnika do zakładki i sprawdzam czy coś nowego pisze, ale to nie znaczy, że każdy ma tak robić.

A forum jest po to żeby pytać i odpowiadać kulturalni Panowie.

Według mnie to jak ktoś pisze kiedy, to wymaga, a jak wymaga to i płaci za robotę, a zapłacili mu? Nie.

On to robi za darmo to nie musi podawać terminów, może mieć inne obowiązki, a kiedy doda to doda i wypadało by mu jeszcze podziękować za darmową robotę, a tego niema.

19 minut temu, crysis94 napisał:

Kolego, ale jadem to się czasem nie udław D:
Wybacz, że uraziłem Twoje poczucie bycia wspaniałym i aktywnym użytkownikiem nie dając lajków (co za czasy...), wymagając kultury osobistej i spodziewając się odrobiny serdeczności.
Wątpię, że autor modyfikacji segreguje użytkowników swojego moda na pijawki nie dające plusików i normalnych...
Pozdrawiam.

I Cię nie bolało jak lajkąłeś swojemu prokuratorowi.

A co powiesz o takich forach co by zobaczyć link trzeba dać lajka autorowi.

crysis94 likes this

@moszter Według mnie jeśli ktoś pyta kiedy będzie mod, a mod był zapowiedziany, to jest po prostu ciekawy terminu wydania jeśli taki w ogóle jest założony.

Jeśli już w ogóle zależy Ci na lajkach, bo za lajki i serduszka na forum sromotnik kupi sobie bułkę w sklepie, to na 236 postów na 846 punktów reputacji. Jak widać ludzie dziękują mu za to, a i gdyby przetrzepać tematy, to nie jedno dziękuję bym znalazł.

Gdyby sromotnik robił słabe modyfikacje, to ludzie nie zadawali by takich pytań "kiedy?". Samym pytaniem pokazujesz autorowi, że robi dobrą robotę i ktoś jest zainteresowany jego produktem, chyba, że ktoś myśli na Twoim poziomie, to faktycznie trzeba dużymi literami pisać DZIĘKUJĘ, bo autor się nie domyśli.

" I Cię nie bolało jak lajkąłeś swojemu prokuratorowi. " ja jestem tym prokuratorem? Zazdrosny czy co?

@srom-otnik i @Mr.T to najlepsi moderzy tego forum prawdopodobnie dla 99% osób i oni na pewno o tym wiedzą, poza tym odnoszę wrażenie, że są ciut starsi niż Ty i kładą lachę na to ile lajków który będzie miał.

14 minut temu, eidur napisał:

@moszter Według mnie jeśli ktoś pyta kiedy będzie mod, a mod był zapowiedziany, to jest po prostu ciekawy terminu wydania jeśli taki w ogóle jest założony.

Jeśli już w ogóle zależy Ci na lajkach, bo za lajki i serduszka na forum sromotnik kupi sobie bułkę w sklepie, to na 236 postów na 846 punktów reputacji. Jak widać ludzie dziękują mu za to, a i gdyby przetrzepać tematy, to nie jedno dziękuję bym znalazł.

Gdyby sromotnik robił słabe modyfikacje, to ludzie nie zadawali by takich pytań "kiedy?". Samym pytaniem pokazujesz autorowi, że robi dobrą robotę i ktoś jest zainteresowany jego produktem, chyba, że ktoś myśli na Twoim poziomie, to faktycznie trzeba dużymi literami pisać DZIĘKUJĘ, bo autor się nie domyśli.

" I Cię nie bolało jak lajkąłeś swojemu prokuratorowi. " ja jestem tym prokuratorem? Zazdrosny czy co?

@srom-otnik i @Mr.T to najlepsi moderzy tego forum prawdopodobnie dla 99% osób i oni na pewno o tym wiedzą, poza tym odnoszę wrażenie, że są ciut starsi niż Ty i kładą lachę na to ile lajków który będzie miał.

Nie napisałem że zainteresowanie nie jest ważne, tylko napisałem że lajk jest mile widziany, bo to nić nie kosztuje i jeszcze napisałem że @srom-otnik może napisać kiedy wyda modyfikację by uspokoić ludzi, to też zrobił i to kilkukrotnie, a czy dotrzyma terminów to już jego sprawa jak robi to za darmo.

14 minut temu, kargulec12 napisał:

Mam dysk SSHD. Jak zapyta czy został zainstalowany na SSD powinienem wybrać że nie? Czy ewentualnie taki dysk wymaga dodatkowej konfiguracji? Jaki sprawdzony aktywator? 

Wybierz tak. Najlepszy aktywator [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

dannyboi likes this

1 godzinę temu, kargulec12 napisał:

Mam dysk SSHD. Jak zapyta czy został zainstalowany na SSD powinienem wybrać że nie? Czy ewentualnie taki dysk wymaga dodatkowej konfiguracji? Jaki sprawdzony aktywator? 

Raczej nie. Też mam i te 4GB SSD działa jako bufor ;)

A ja mam taki dysk  Samsung 960 EVO 250GB M.2 po zrobieniu boota na rutusie, odpala sie menu wyboru dysku i nie widać tego evo... mam tez podpiętą zwykły 1 tb i jego widzi. Jakaś rada ?

W dniu 25.05.2019 o 09:41, kozik napisał:

A ja mam taki dysk  Samsung 960 EVO 250GB M.2 po zrobieniu boota na rutusie, odpala sie menu wyboru dysku i nie widać tego evo... mam tez podpiętą zwykły 1 tb i jego widzi. Jakaś rada ?

Z tego jak zapytałeś, można wstępnie wywnioskować, że Twój problem nie jest związany z tym modem Win10, o którym tu mówimy i jest ten wątek. Należałoby szukać w innych wątkach na tym forum (i nie tylko).
Doprecyzuj, co to znaczy "zwykły 1 tb"

Strzelam, że to dysk 1TB podłączany interfejsem SATA. Dalej zakładam, że Twój nowy dysk M.2 to typ oparty o kontroler NVMe (czyli nie mSATA bo bywają też takie dyski M.2). Wtedy odsyłam Cię do poszukiwania w google takich słów kluczowych: nvme uefi enable i poszukiwania w ustawieniach EFI.
...a jeśli przydarzył Ci się tak mało spotykany przypadek, jak nowoczesny dysk NVMe na tak starej płycie głównej, że jeszcze ma BIOS (a nie UEFI) to jest na to sposób, ale nie zgłębiajmy, jeśli nie ma po co.

Piszę tak, bo z tego co mi wiadomo, każdy Win10 ma domyślnie ładowane sterowniki NVMe i to już na poziomie instalatora. Jeśli ten mod ma inaczej, to mnie poprawcie.