Jump to content
WinClub
srom-otnik

Win JG10 LTSB x64

Recommended Posts

Powiem tylko tyle - jak w 3 części Władcy Pierścienic - powrót króla. Jedyne kastraty, których używałam od XP aż po 10 to kastraty sromotnika. Niby były inne, nawet z  tego forum, ale co i rusz jakieś problemy, blue screeny, boot-loopy etc.  Teraz używam Twojego LTBS od opublikowania i póki co - nawet najmniejszego problemu. Bolączką jest tylko to, że nie chce mi Net. Frameworka zainstalować nowszego jako "aktualizacji", no ale dla sprawności systemu jestem w stanie to przecierpieć. -  @srom-otnik ogromne dzięki za wysiłek i za powrót do grona żywych! :)

vitay007 likes this

@srom-otnik - tak z ciekawości się zapytam - usługa: Kopiowanie woluminów w tle (VSS) jest powiązana z składnikami które usuwasz w wersjach Ultra Lite i Core, czy tylko uważasz ją za zbędną i dodatkowo usuwasz z moda? 

W dniu 14.07.2018 o 12:11, Franc napisał:

@srom-otnik - tak z ciekawości się zapytam - usługa: Kopiowanie woluminów w tle (VSS) jest powiązana z składnikami które usuwasz w wersjach Ultra Lite i Core, czy tylko uważasz ją za zbędną i dodatkowo usuwasz z moda? 

Usługę VSS (i nie tylko) wyrzucam równocześnie, gdy kasuję komponenty kopii zapasowych i przywracania systemu - jest ona niezbędna do działania tych funkcji

@srom-otnik Czy jest może brana pod uwage wersja z aktualizacjami do grudnia 2017 roku(zarówno LTSB jak i PRO np. 1703,1607 czy tam troche gorsze 1709) tak aby nie złapać tych wstrętnych obniżających wydajność poprawek Spectre/Meltdown? Późniejsze poprawki zbiorcze zawsze je i tak instalują(nawet jak sie pominie) specjalnie nie jest to wyszczególnione w notach. Co pokazuje historia na forach niestety tak jest.

Pozdrawiam

2 godziny temu, user7 napisał:

Gry na tym dzialaja?

Instalowałem tylko Stalkera + mody oraz Neverwinter Nights - obie działają. Nie wiem jak nowsze tytuły - może ktoś inny też się wypowie.

10 godzin temu, user7 napisał:

Gry na tym dzialaja?

U mnie ziałają wszystkie w które grałem, od tych nowszych do starszych tytułów i każda dobrze działała :D Więc u Ciebie też powinno tak samo być ;) 

Witam. 

Pobrałem  ten system i nie mogę go zainstalować cały czas  mi mruga podkreślnik (suma kontrolna się zgadza, startowanie z pendrive ustawione).

Ma ktoś taki problem? 

EDIT:

Już sobie poradziłem

Pozdrawiam. 

System super (wersja Core).

Dwie uwagi.

Osobiście brakuje mi hibernacji.

Z uśpienia komp wybudza się "od razu".

Nie wiem czy to problem mojej płyty, bo zmieniłem mobo przy reinstalce systemu (Asus P5Q).

Błagam o pomoc! Niestety komp stary padł, kupiony nowy - wybrałam ten system bo zachwalany ale nie wiem, czy nie przedobrzyłam.

Mianowicie nie mogę połączyć przez Lan starego kompa z win7.

(OPIS SYTUACJI I CELU:)

Generalnie chodzi nam o to, aby stary komp z 7ką łączył się do internetu przez nowy z 10ką ( z zainstalowanym Win JG10 LTSB x64 Lite) - głównie gramy tak w gry sieciowe.

Nowy jest podłączony do netu przez internet PLAYA i działa tak OK.

Próbujemy zmienić łącze na UPC, ale może się okazać, że jego podłączenie jest zbyt kosztowne, aktualnie w UPC nad tym główkują i odpowiedzą w przyszłym tygodniu. Więc być może niestety takie połączenie PLAYowe okaże się jedyną możliwością.

(OPIS PROBLEMU):

Obecnie sytuacja wygląda tak, że kabel świeci, jak kliknę na sieć (w KOMPUTER) wyświetlają się nazwy obu kompów - tak samo na komputerze starym (win7) jak i nowym (win10) - czyli jakos tam się widzą.

ALE - nie mogę na obu kompach jakoś zrobić sieci prywatnej wygląda to tak:

jak na zdjęciu 1

Znalazłam jakieś solutiony ale niestety:

- ani wchodzenie do grupy domowej nic nie daje, bo nie ma tam linii " Zmień lokalizację sieciową" tam gdzie być powinna. Po lewej komp z Win JG10 LTSB x64, po prawej jak to powinno wyglądać (zdjęcie 2)

- ani zmiany w rejestrze nie pomagają, bo nie ma tam odpowiednich wpisów w Profiles  (zdjęcie 3)

Czy ja coś żle robie?, czy funkcjonalność została usunięta (więc jak ją przywrócić). Jak cholerka połączyć te kompy i kompa WIN7 z internetem???

Do tej pory były to dwie 7ki które łączyły się bez problemu i miały oba dostep do tego netu podpietego do kompa (teraz z 10ką)...

Czy problem z tą siecia prywatną jest przyczyną niełączenia się tych kompów i co za tym idzie 7ki z siecią????

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Mam pytanko, czy na ten system można wgrywać update bez żadnych problemów? Bo jednak LTSB to jest fajne dlatego, że daje te łatki tylko związane z bezpieczeństwem.

Z tego co pamiętam to w WU była tylko jedna duża zbiorcza łatka, ale nie można było jej zainstalować poprawnie w systemie - w końcu to mod, instalacja aktualizacji na modach z zasady nie jest wskazana

Witam,
System jest bardzo szybki i responsywny, jednak mam dość nietypowy problem, a nie znalazłem w całym temacie jego rozwiązania a mianowicie:

Po jakimś czasie od startu, eksplorator windows zaczyna strasznie mulić. Podświetlenie najechanych ikonek pojawia się np. po 5 sekundach co jeszcze nie jest takie tragiczne, bo samo kliknięcie ikonki spowoduje jej start, bądź wejście w jakiś folder błyskawicznie. Problematyczny jest natomiast pasek startu oraz prawy klik, który również strasznie wolno reaguje ( po paru sekundach) jak i każda opcja rozwinięcia również wiąże się z czekaniem. Nie powiem, że jest to dość irytujący problem. Zaznaczam, że nie wynika to z wolnej pracy dysku, gdyż system postawiony jest na świeżutkim SSD + obok na tym samym dysku działa linux z prędkością światła :D .

Zauważyłem też, że system przechodzi w ten stan po mocniejszym obciążeniu komputera, jednak po wyłączeniu obciążającego programu, nie wraca on do poprzedniego stanu...

Macie może jakieś pomysły?

EDIT: Wygląda na to, że sterowniki do zintegrowanej karty graficznej załatwiły sprawę :D Chociaż jeszcze testuję czy to na pewno to.

W dniu 4.09.2018 o 23:35, joe89 napisał:

Jak można wgrać do wersji core Windows Media Player?

Z ciekawości zapytam - WMP potrzebny Ci do gier czy do filmów? A poza tym, skoro potrzebujesz WMP, to dlaczego instalowałeś wersję Core zamiast Ultra Lite? 

2 godziny temu, lepekun napisał:

Witam, jaką ver polecacie do rozrywki... ?

Zerknij na pierwszy post, zobacz co zostało usunięte - pomyśl co z tych rzeczy będzie Ci potrzebne i sam zdecyduj. Rozrywka to szerokie pojęcie, ja mam wersję Lite, tylko trochę jeszcze "dopieszczoną" i na razie nie zmieniam (zresztą czasu brak na częste zmiany systemu)

Cześć,

z góry dziękuje za poświęcenie czasu na stworzeniu tego moda, na tę chwilę testuje go na virtualce przed instalacją jako główny system, jednak natrafiłem na mały problem. jestem już przyzwyczajony do menu start z Windows 10 i nie potrzebuje menu start znanego z Windows 7 i poprzednich wydań, jednak jak widzę w tym modzie nie działa domyślne wyszukiwanie. Czy da się je jakoś przywrócić albo naprawić? W moim "zwykłym" Windowsie 10 wyszukuje się po wpisaniu czegoś przy wysuniętym menu start, tutaj to nie działa, myślałem, że wystarczy przywrócić ikonę która odpowiada za wyszukiwanie jednak mimo, że ikona została przywrócona to jest ona "martwa" totalnie nie reaguje na kliknięcia więc wyszukiwać się nie da. Przeszukałem wątek i nigdzie nie znalazłem informacji na ten temat. Zainstalowałem wersję Lite.

EDIT: 

Chciałem jeszcze zapytać jak wygląda sprawa SDD. Co dokładnie "pod maską" dzieje się gdy potwierdzam, że mam dysk SSD? Zastanawiam się bo jak widzę, usługa defragmentacji i optymalizacji zostaje wyłączona więc ręczny TRIM jest niemożliwy, czy jest on domyślnie włączony i wykonuje się automatycznie? 

Edited by Endymion44
Dodatkowe pytanie

witam, system śmiga elegancko jednak napotkałem problem z aplikacją origin, a mianowicie gdy zainstaluje origin to działa, zamknę go i chcę uruchomić ponownie to wywala błąd:

"could not find or load the Qt platform plugin "windows" in ""

reinstall pomaga, ponadto wyrzuca błędy przy instalacji vcredist x86 jak i x64 ale nie jestem w stanie przybliżyc jakie, jednak dają się zainstalować.

jak rozwiązać powyższy problem? wgrywanie za kazdym razem origina jest lekko uciążliwe. mało tego, działa tylko jedna wersja origina, zaktualizować się go nie da.