Jump to content
WinClub
srom-otnik

Win JG10 LTSB x64

Recommended Posts

Obszedłem to w ten sposób, że w menu start w folderze System, dodałem link do control userpasswords2, nazwałem "Tworzenie kont" i tam możecie zrobić wszystko z kontami, zachowując jednocześnie pełna prawa administracyjne.

Zaznaczam, że sam nie korzystam z żadnych dodatkowych kont. Tak że dla mnie to nie kłopot.

Natomiast u siebie nie widzę w folderze "System" linka o którym piszesz.

Optymalizator usług jest wyłączony na tą chwilę.

Tak to wygląda u mnie ( chyba że szukam w złym miejscu). 

Korzystam z tej wersji moda, zanim wrzuciłeś 3 w 1.

Pozdrowionka.

nxrz48.jpg

Zaznaczam, że sam nie korzystam z żadnych dodatkowych kont. Tak że dla mnie to nie kłopot.

Natomiast u siebie nie widzę w folderze "System" linka o którym piszesz.

Optymalizator usług jest wyłączony na tą chwilę.

Tak to wygląda u mnie ( chyba że szukam w złym miejscu). 

Korzystam z tej wersji moda, zanim wrzuciłeś 3 w 1.

Pozdrowionka.

Rozumiem, a może źle - że masz pierwszą wersję systemu LTSB Lite? Jeśli tak, to tam tego nie znajdziesz. To jest we wczoraj wydanej 3w1, w każdej z osobna.

Nie jest mi ta opcja do szczęścia potrzebna :) Napisałem bo to zarejestrowałem,a  być może ktoś inny podobnie jak ja siedzi na tej pierwszej a potrzebuje tego. 

Póki co "bangla" mi wszystko czego potrzebuję.

No chyba, że tam jeszcze jakieś usprawnienia dodatkowe się pojawiły w wersji 3w1, to się "przeinstaluję". :)

No chyba, że tam jeszcze jakieś usprawnienia dodatkowe się pojawiły w wersji 3w1, to się "przeinstaluję". :)

W Lite - jeden detal, udoskonaliłem mechanizm czyszczenia, jest teraz jeszcze skuteczniejsze. Poza tym nic.

A z innej beczki - w Core po pełnej optymalizacji (wszystko na Nie w Opt. Usł) - jest zaledwie 26 procesów i RAM ok 540 MB. Jak dla mnie to wystarczająco niewiele, żeby pomyśleć o przesiadce na tą wersję jako system do codziennego użytku.

mbielak012 likes this

No to się przeinstalowałem. :L Co będę tak się nudzić. :)

Tworzenie kont w wydaniu 3w1 jest w folderze System oczywiście. :)

Core nie jest mi aż tak potrzebne. Korzystam z laptopa z mojego z opisu. Więc tam mnie nic nie limituje jakość szczególnie, jeśli o moje potrzeby chodzi.

Ja po prostu uwielbiam Twoje modyfikacje i udogodnienia. Tak jest dziś i takoż też "drzewiej bywało"  :D  :D

Guest plamka200@wp.pl

Ściągnij sobie Mega Link Downloader v1.9.3 bo nowsza wersja wymaga konta, a ta nie

po kazdym unieruchomieniu systemu   pokazuje sie monit  zeby" wlaczyc usługe centrum zabezpieczeń system windows"... cos jest zle ?  jak to  poprawić by bylo dobrze?

gdy chce ja włączyć pokazuje sie ze nie można włączyć  usługi centrum zabezpieczeń i  koniec (system lite)

po kazdym unieruchomieniu systemu   pokazuje sie monit  zeby" wlaczyc usługe centrum zabezpieczeń system windows"... cos jest zle ?  jak to  poprawić by bylo dobrze?

gdy chce ja włączyć pokazuje sie ze nie można włączyć  usługi centrum zabezpieczeń i  koniec (system lite)

Ta usługa jest zatrzymana domyślnie w tym modzie, ale możesz ją sobie włączyć sam w usługach.

Ja bym wolał żeby ten monit się nie pojawiał, tylko nie wiem jak to ogarnąć :D :D

Ta usługa jest zatrzymana domyślnie w tym modzie, ale możesz ją sobie włączyć sam w usługach.

Ja bym wolał żeby ten monit się nie pojawiał, tylko nie wiem jak to ogarnąć :D  :D

no wlasnie chodzi o to by sie nie blyskalo  ...:) 

"Ojcze Srom-otniku"  (każdy ma przecież jakiegoś swojego ojca "grzyba" , jedni na forum a inni w radio albo tv  :L )

W Dism++ u mnie jest ta opcja już wyłączona. Być może spowodowane jest to tym, że ja wcześniej szukając rozwiązania, ukryłem to z poziomu systemu w Personalizacji. Tyle że to niby tam tyczy się tylko ikon.

Jak dla mnie to bym się wyluzował z tym w sensie szukania gdzieś głębiej. Szkoda czasu. To się pojawia, zamykam i widzę to raptem 2 sekundy.

Pozdrowionka

Sprawdź tą gałąź rejestru:

[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Explorer]
"DisableNotificationCenter"=dword:00000001

powinno być 1 na końcu

"Psze Pana" nie mam tej gałęzi w miejscu o którym piszesz. Dodałem ją tam. Monit nadal wyskakuje. Nie wiem czy to w ogóle był dobry pomysł dopisywać ten klucz właśnie tam :D  :D I czy prawidłowo to zrobiłem.

Jedyny wpis, który,tam był to: "NoWindowMinimizingShortcuts"

Ja na wersji Lite jestem, tej z paczki 3w1.

Taki monit się pojawia

4j8gm1.jpg

Może i ja coś skrobne ;-) Do tej pory tylko narzekałem, że coś tam nie działa na wersji winpro i nie dziwota, że się nie doczekałem odpowiedzi wszak nie działały drobnostki a to w modach normalne. Niemniej spróbowałem wersji LTSB i jest rewelacja. Jeszcze tak dobrej 10 nie miałem ;-) Używałem Twoich systemów za czasów xp teraz na Twojej 10 zostanę na dłużej ;-) Wersja przed 3w1. Liczba procesów na Twojej zwykłej 10 ok 80 po instalce wszystkiego co mi potrzebne w tej wersji ok 45 i nic się nie krzaczy. Szkoda tylko, że licencje mam na pro więc tu nie aktywuje ale przy modach to Microsoft i tak mógłby się przyczepić :-) Więc to chyba nie jest wyznacznik. Programy, których używam do pracy ożyły. Funkcja czyszczenia również rewelacja. U mnie również wyskakuje komunikat wspomniany powyżej przy uruchomieniu. Ale nie jest to w żaden sposób uciążliwe. Pozdrawiam serdecznie i dziękuje za pracę. W dzisiejszym świecie rzadko ktoś coś robi za free. 

nudzija likes this

Witamy, mam prośbę czy mógłby mi ktoś podesłać edytor rejestru(C:\Windows\regedit.exe) z nowszej wersji windowsa? Na przykład z 1709, ponieważ na tym buildzie jest ten stary w którym nie można wklejać ścieżki do danego klucza co utrudnia grzebanie w rejestrze.

Witam wszystkich , do tej pory korzystam z Win JG8.1 Pro x64 w wersji Core , ma ktoś może jakieś porównanie tych modów?

Komputer głównie służy mi do grania , czasami jakiś film itp. :)

Sromotniku, dodałeś do tego systemu Windows Defender czy to ja zapomniałem go wywalić? Od roku jechałem na  czystym LTSB pobranym z reddita, i jak pamięcią sięgam, to nigdy nie miałem defendera. 

57 minut temu, shitter napisał:

Sromotniku, dodałeś do tego systemu Windows Defender czy to ja zapomniałem go wywalić? Od roku jechałem na  czystym LTSB pobranym z reddita, i jak pamięcią sięgam, to nigdy nie miałem defendera. 

Może zacznij Kolego od przeczytania opisów poszczególnych modyfikacji. Pewnie się czegoś dowiesz.