Jump to content
WinClub
srom-otnik

Win JG10 LTSB x64

Recommended Posts

6 godzin temu, telemach napisał:

w których wersjach będzie dostępny tryb tabletu (wykrywanie multitouch dla ekranu) oraz Miracast ?

Tylko w pełnej

.............................................................................................................................................

Moi drodzy testerzy!

Wrzucę Wam do sprawdzenia "zgrzewkę" 3 odmian Lite.

1. Lite (działające WinSxS + WU);

2. Lite (działające WU);

3. Lite - totalnie wycięty i najbardziej powyłączany.

Chcę, żebyśmy w tym "plebiscycie" wybrali tylko jedną wersję, która zapewnia możliwie najlepszą instalację sterowników kart graficznych - będącą jednocześnie najbardziej odchudzoną. Nie wiem, czy jedno nie przeczy drugiemu...

GOTOWE!

2 godziny temu, srom-otnik napisał:

Tylko w pełnej

.............................................................................................................................................

Moi drodzy testerzy!

Wrzucę Wam do sprawdzenia "zgrzewkę" 3 odmian Lite.

1. Lite (działające WinSxS + WU);

2. Lite (działające WU);

3. Lite - totalnie wycięty i najbardziej powyłączany.

Chcę, żebyśmy w tym "plebiscycie" wybrali tylko jedną wersję, która zapewnia możliwie najlepszą instalację sterowników kart graficznych - będącą jednocześnie najbardziej odchudzoną. Nie wiem, czy jedno nie przeczy drugiemu...

GOTOWE!

Jak wybieram wersję nr.3 czyli "totalnie wyciętą i powyłączaną". Dziękuję !

mbielak012 likes this

Przetestowałem obie dodatkowe wersje na kompie stacjonarnym - w obu przypadkach sterowniki do grafiki z panelem ustawień z paczek ze strony AMD zainstalowały się bez problemu (po instalacji systemu były wgrane sterowniki do płyty głównej, aktywacja systemu i usługi w optymalizatorze przestawione na domyślne). Wieczorem wgram jakieś CADy do testów, zobaczymy jak system będzie z nimi współpracował .

Na razie oddaję głos na opcję nr 2 (jak widać na czas instalacji sterowników włączony moduł WU jest potrzebny (przynajmniej u mnie), mimo że paczka driverów jest pełna, później można wyłączyć WU poprzez Optymalizator Usług - co prawda nie ma w nim takiej osobnej opcji, ale w "Ustawienia - Aktualizacja i Zabezpieczenia" już się nie wejdzie)

Na razie to tyle - idę instalować resztę oprogramowania

3. U mnie problemów żadnych nie ma :)

@srom-otnik zaglądałeś może już do LTSC? Jeśli tak, to czy dużo więcej jest tam śmietniku od microsoft'u, czy tragedii nie ma?

2 godziny temu, adonx napisał:

Nie-da się tego odinstalować wyświetla jakiś błąd.

Dziwne! U mnie to dwa kliki i po AeroGlass...

1 godzinę temu, Pegasus99 napisał:

3. U mnie problemów żadnych nie ma :)

@srom-otnik zaglądałeś może już do LTSC? Jeśli tak, to czy dużo więcej jest tam śmietniku od microsoft'u, czy tragedii nie ma?

Nie, nie podzielę się

@adonx Witam.Wejdz w "programy i funkcje"tam masz listę zainstalowanych programów i kliknij w dany program i system go odinstaluje lub zainstaluj jakikolwiek program do dezinstalacji i będzie po kłopocie

@maska007 jak nie masz zrobionej kopi zapasowej to nie radzę tak robić jak napisałeś bo nie działają dodatki  od srom-otnika w menu kontekstowym,tak lekkiego systemu to jeszcze nie miałem, brawo!!! @srom-otnik.:clap3:

2 godziny temu, adonx napisał:

@maska007 jak nie masz zrobionej kopi zapasowej to nie radzę tak robić jak napisałeś bo nie działają dodatki  od srom-otnika w menu kontekstowym,tak lekkiego systemu to jeszcze nie miałem, brawo!!! @srom-otnik.:clap3:

Kolego drogi, masz coś uwalone w systemie na 100% lub jakiegoś durnego antywira, który coś nieźle namieszał. Nie ma mowy, żeby system na surowo po instalacji tak się zachowywał!

@adonxWitam.Osobiście do dezinstalacji używam Revo (dla mnie najlepszy),jeżeli nie odznaczysz to tworzy kopie zapasowe.To o czym piszesz to robią programy do czyszczenia rejestru typu "Registry First Aid" albo jakieś inne konbajny.Autor napisał w instrukcji  żeby tego typu programów nie używać .Jeżeli coś ci się takiego dzieje to wina jest po Twojej stronie ,systemy Sromotnika są stabilne nawet w wersji TESTOWEJ a co najważniejsze BEZPIECZNE.

19 minut temu, dziadzio napisał:

Witam nie chce sie zainstalowac na laptopie asus  pisze  ; Brak dysku. czy to morze byc przyczyną  ze ma pamiec  optane?

Prawdopodobnie TAK! Poczekaj do wieczora, dziś składam finalne iso Full+Lite z najnowszym boot.wim - powinno się udać.

maska007 and moszter like this

Nie mam wirusów zawsze skanuje po instalacji,ja też używam Revo lubTotal Uninstall.@maska007 o systemach srom-otnika nie musisz mi mówić bo używam jeszcze jak robił XP to będzie z 15-lat temu nie jestem świeżakiem.:lol:

.

@adonx Też używam Sromotnikowych od zawsze ,dziwi mnie tylko że masz problem z odinstalowawaniem programu .Skoro mówisz że od tylu lat używasz modyfikacji to tym bardziej.Jest dobre przysłowie "jak nie zj*biesz to się nie nauczysz" :)

5 godzin temu, adonx napisał:

Godzinę temu, adonx napisał:

Nie mam wirusów zawsze skanuje po instalacji,ja też używam Revo lubTotal Uninstall.@maska007 o systemach srom-otnika nie musisz mi mówić bo używam jeszcze jak robił XP to będzie z 15-lat temu nie jestem świeżakiem.:lol:

.

Jedno drugiemu zaprzecza:)

SYSTEM GOTOWY i SKOŃCZONY - FINAL!

Do iso trafiła wersja Lite, która umożliwia bezproblemową instalację sterowników grafiki, jednocześnie możliwie najchudsza. Niestety pozostawiłem w niej działające na życzenie Windows Update, które pozwala pobrać brakujące stery. 

Kto chce używać wersji bez WU, miał możliwość pobrać iso Lite testowe. Niestety link na pierwszej stronie jest już skasowany. Kto pobrał, niech się cieszy. Teraz mamy tylko to co zlinkowałem. System uważam za skończony. Wyczerpałem swoją inwencję twórczą i nic więcej nie mogę od siebie dodać. Nie chcę mi się do niego wracać i jak coś wyjdzie w trakcie Waszego użytkowania, to trudno nie będę przy tym grzebał. Mam nadzieję, że jednak taka sytuacja nie nastąpi. Sam też nie będę jak na razie długo używał nic co opiera się na W10. Feeeeeeeeee!

Teraz pora na dopracowanie 1909.