Jump to content
WinClub
srom-otnik

Win JG10 LTSB x64

Recommended Posts

Win JG10 LTSB x64

BAZA - RS1 (1607)

2020r.

Full:

MD5: 61113F23148747AF311A42645F5F4EAA

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

lub

Lite:

MD5: 89F9880CFB4BAE671527E09B225696BC

lub

my_g0t likes this

Żadnego loga z błędem nie  tworzy? Może posiadane przez Ciebie sterowniki nie obsługują tak "starego" systemu - w końcu to wersja 1607 - zerknij na stronę wydawcy sterowników, może coś pisze na ten temat.

Hejka!

Wersja Lite do pobrania i testowania. Jak okaże się OK, czyli będzie Wam działać to co pozostało po głębokim wypatroszeniu systemu - to scalę obrazy i skompresuję do ESD. W wersji Full dodałem kilka fajnych usprawnień - będzie tylko lepiej :D

Piszcie jak się sprawuje to okaleczone zombie LTSB. U mnie jest 27 procesów i 600MB RAM zużyte przy 8GB dostępnych.

P.S. Jak system pożyje trochę i nie skona na Waszych PC-etach po kilku dniach, to będę chciał własnie tak mocno podciąć Lite 1909 (zachowując XBOXA i Sklep do aktywacji oraz poprawiając funkcję wyszukiwania - chyba musi zostać Cortana). Nie uśmiecha mi się jednak ta trzecia wersja Extreme. Wolę bardziej odchudzić Lite. Taki przyjąłem model wydawania wszystkich kolejnych modyfikacji na każdej systemowej bazie 7, 8.1 i 10: Full + Lite

15 godzin temu, alen333 napisał:

Ktoś wie czemu nie można zainstalować sterowników grafiki Intel UHD 620?

Ze strony intela:

Supported OS versions

• Microsoft Windows® 10-64 - Fall Creators Update (1709)(RS3)
  • Microsoft Windows 10-64 - April 2018 Update (1803)(RS4)
  • Microsoft Windows 10-64 - October 2018 Update (1809)(RS5)
  • Microsoft Windows 10-64 – May 2019 Update (1903)(19H1)
  • Microsoft Windows 10-64 – November 2019 Update (1909)(19H2)

@Straszy pisałem to kilka postów wyżej - ten mod jest na bazie 1607, te sterowniki co zostały podane nie wspierają go, kolega musi poszukać starszych wersji driverów

Zainstalował ktoś wersję Lite i udało mu się wgrać sterowniki do karty AMD z panelem?

Jak na razie ani cała paczka, ani "Auto-Detect" od AMD, ani Snappy Driver Installer nie dały rady

Możliwe przyczyny wg kodu AMD:

1. Konflikt między driverem a Software - hmm, na innych systemach/modach działa

2. Winny antywirus - nie mam żadnego

3. Biblioteki Visual C++ - są zainstalowane

4. Uszkodzone klucze rejestru lub systemowe pliki - hmm, wiadomo mod (Optymalizator przełączony na domyślne)

5. "Zaginione" paczki aktualizacji (lub brak całego WU) - tu mała prośba do autora, w LTSC zostaw w wersji Lite wyłączone WU, z tej wersji niestety zrezygnuję, szkoda, bo ładnie działa poza tym jednym problemem

47 minut temu, srom-otnik napisał:

Może pozostawić skompresowany kikut WinSxS a nie usuwać go oraz Windows Update do pobierania sterowników?

Na przyszłość możesz zostawić, problemów nie będzie, zobaczymy jeszcze jak inni zainstalują i się wypowiedzą

5 godzin temu, Franc napisał:

Z tej wersji niestety zrezygnuję, szkoda, bo ładnie działa poza tym jednym problemem

A na wersji pełnej były problemy?
Tak, czy siak, pracuję nad nową wersję z pozostawionym WU i WinSxS - wygodnie jest jak nie trzeba szukać sterów tylko pobiorą się same...

Pełną wersję stawiałem tylko na maszynie virtualnej, Lite bezpośrednio na komputerze stacjonarnym, poczekaj, może ktoś się jeszcze wypowie, ja wróciłem do 8.1

5 godzin temu, Franc napisał:

@Straszy pisałem to kilka postów wyżej - ten mod jest na bazie 1607, te sterowniki co zostały podane nie wspierają go, kolega musi poszukać starszych wersji driverów

Zainstalował ktoś wersję Lite i udało mu się wgrać sterowniki do karty AMD z panelem?

Jak na razie ani cała paczka, ani "Auto-Detect" od AMD, ani Snappy Driver Installer nie dały rady

Możliwe przyczyny wg kodu AMD:

1. Konflikt między driverem a Software - hmm, na innych systemach/modach działa

2. Winny antywirus - nie mam żadnego

3. Biblioteki Visual C++ - są zainstalowane

4. Uszkodzone klucze rejestru lub systemowe pliki - hmm, wiadomo mod (Optymalizator przełączony na domyślne)

5. "Zaginione" paczki aktualizacji (lub brak całego WU) - tu mała prośba do autora, w LTSC zostaw w wersji Lite wyłączone WU, z tej wersji niestety zrezygnuję, szkoda, bo ładnie działa poza tym jednym problemem

@FrancWitam.Zainstalowałem wersję lite i sterowniki AMD wraz z panelem wgywają się bez problemu.Sterownik pobrałem ze strony GIGABYTE [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników].Jeżeli sterownik mi się wgra przez WU to panel instaluję bezpośrednio z zainstalowanego sterownika niestety z SDI tak się nie da.

8 minut temu, maska007 napisał:

@FrancWitam.Zainstalowałem wersję lite i sterowniki AMD wraz z panelem wgywają się bez problemu.Sterownik pobrałem ze strony GIGABYTE [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników].Jeżeli sterownik mi się wgra przez WU to panel instaluję bezpośrednio z zainstalowanego sterownika niestety z SDI tak się nie da.

A jak reszta funkcjonalności? Działa to to coś?

Ja pobierałem paczkę ze strony amd, na czas instalacji systemu internet miałem odcięty, czyściłem później ati cleanerem, podłączyłem sieć i próbowałem tym programikiem od amd auto-detect, znalazło jakieś starsze sterowniki, i tak samo error na początku. Niestety nie jest pisana mi dłuższa zabawa z dyszką :D, może jeszcze LTSC potestuję jak wyjdzie. 

Poza tym system działał dobrze jeśli chodzi o uruchamiania i pracę (opera, aimp, calibre czy przeglądarka zdjęć - tylko tyle uruchomiłem). 

@srom-otnikJeden szczególik  dla mnie nieistotny to to że po zmianie koloru paska narzędzi kolor aktywuje się tylko na czas aktywnego menu start

@Franc Tutaj na FORUM jest dużo sterowników AMD .Osobiście długi czas byłem na Sromotnikowej  JG 8.1 a sterowniki AMD wgrywałem od 7 i wszystko było ok wraz z panelem

Ja też tak robiłem ze sterownikami w 8.1 (nawet dzisiaj), po prostu miałem pecha, a nie chce mi się od nowa wgrywać LTSB - widać dyszka nie jest mi pisana, nie mam do niej cierpliwości na starość

maska007 likes this

20 godzin temu, srom-otnik napisał:

Może pozostawić skompresowany kikut WinSxS a nie usuwać go oraz Windows Update do pobierania sterowników?

Usuń i to i to, sterowniki się raz pobiera i się je trzyma gdzieś na dysku, a nie po zainstalowaniu, usuwa.

Nie wiem ile sterowniki do grafiki od intel'a zajmują w [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], ale to zawsze z kilka set MB do pobrania i z kilka set MB mniej transferu mobilnego internetu, a jak mają pobierać się wszystkie sterowniki to z ~1-1.5 GB komputery stacjonarne i z ~2-3 GB nawet 5 GB laptopy.

19 godzin temu, kaminskigdynia napisał:

Do sterowników tak, bo to oszczędza czas. Co do winsys to nie mam zdania. 

I po co WU? Jak masz gdzieś zachowane sterowniki to instalują się chwilkę.

W WU nie musi być wszystkich sterowników, nie muszą być najnowsze, mogą być nie dokończa kompatybilne lub może pobrać nie właściwe.

17 godzin temu, srom-otnik napisał:

A na wersji pełnej były problemy?
Tak, czy siak, pracuję nad nową wersję z pozostawionym WU i WinSxS - wygodnie jest jak nie trzeba szukać sterów tylko pobiorą się same...

To nie jest problem. Problem jest z naturą ludzką że wszystko trzeba usunąć, a później się martwić jakie, skąd i jak pobrać, tacy ludzie niech omijają zmodyfikowane systemy i instalują np.

lub [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Pegasus99 likes this

Pracuję nad 2 wersjami Lite równolegle: obie wycięte jak ta, którą testujecie obecnie, ale zachowałem w jednej z nich WinSxS + WU, a w drugiej tylko WU.

Obie pobierają i instalują stery. Myślę, że wszystkie 3 podwersje Lite dodam do iso.

Instalator będzie proponował:

1. Full

2. Lite (WinSxS + WU)

3. Lite (WU)

4. Lite  

Jak ktoś się uprze, to w końcu jakaś odmiana Lite mu spasuje.

Pegasus99, moszter and maska007 like this

Osobiście nigdy nie pobieram sterowników przez WU, tylko paczki ze strony producenta. Inną sprawą jest fakt, że podczas instalacji niektóre programy sprawdzają stan WU podczas instalacji i jak jest wycięte - error. Tak więc uważam, że lepiej wyłączyć WU a nie całkowicie usuwać. Ostatnio podczas instalacji Offica 2019 na modzie win10 (innego autora) wyskoczył komunikat o braku powershella - akurat w tym przypadku instalację można było kontynuować, ale nie zawsze to się udaje w przypadku innych aplikacji przy braku wyciętych funkcji w systemie. 

A co do "chomikowania" sterowników na dysku - ostatnio zmieniłem w kompie GTX 560Ti na Radeona RX 580 - muszę ściągać nowe drivery, miałem karty nie wymieniać? A co w przypadku jak sterowniki wprowadzają jakąś znaczącą zmianę w  wydajności/funkcjonalności? Nie próbować instalować nowych?

Zdaję sobie sprawę, że użytkuję moda kastrata (wersja Lite) - potencjalne problemy zawsze mogą się pojawić, sam napisałem w poście wyżej, żeby poczekać na wypowiedzi innych użytkowników, jak inni będą zadowoleni, to niech autor wydaje wersję ostateczną, bo szkoda czasu na poprawki dla jednej osoby (ja przeżyję tą "stratę", wróciłem do 8.1 Lite)

@srom-otnik - szefie, nie ma sensu się bawić w 4 wersje, szkoda czasu (wszystkim i tak nie dogodzisz), wydaj to co jest jak reszta jest zadowolona, ewentualnie jak będziesz wersję LTSC robił to pomyśl nad jedną uniwersalną wersją LITE

mbielak012 and Pegasus99 like this

2 godziny temu, srom-otnik napisał:

Pracuję nad 2 wersjami Lite równolegle: obie wycięte jak ta, którą testujecie obecnie, ale zachowałem w jednej z nich WinSxS + WU, a w drugiej tylko WU.

Obie pobierają i instalują stery. Myślę, że wszystkie 3 podwersje Lite dodam do iso.

Instalator będzie proponował:

1. Full

2. Lite (WinSxS + WU)

3. Lite (WU)

4. Lite  

Jak ktoś się uprze, to w końcu jakaś odmiana Lite mu spasuje.

I tak by mogło zostać jeśli to nie problem.

mbielak012 likes this