Jump to content
WinClub
srom-otnik

Win JG10 LTSB x64

Recommended Posts

5 godzin temu, ojciec123 napisał:

Instalacja wersji win10 LTSB - podejście do laptopa z wpisanym kluczem w BIOSie UEFI.

Będę wdzięczny za podpowiedzi, sprzęt jest nowy na gwarancji i chciałbym pozostawić w nim na razie dysk - talerzowy hdd z uwagi na gwarancję.

A do jakiej wersji win10 masz klucz w biosie?Z Win10 to ltsb jest chyba najleprzym wyborem do HDD.

W dniu 10.10.2019 o 23:04, Crazy36 napisał:

A do jakiej wersji win10 masz klucz w biosie?Z Win10 to ltsb jest chyba najleprzym wyborem do HDD.

Win 10 LTSB (1607) to najszybszy win 10, ale wersja od sromotnika jest jedna z najszybszych. Testowane na moim celeron g1610t + gt630 +hdd.

Wróci w lutym, jak skończy się wsparcie dla Win7 - mam zamiar wydać po kolei całą serię swoich zaktualizowanych modyfikacji. Już mam pomysł na uproszczony Optymalizator Usług i wzmocnioną funkcję Czyszczenie - na moim win 8.1 Lite działa jak zaplanowałem. Zobaczymy co czas pokaże i mam nadzieję, że nic nie "wyskoczy" żeby pokrzyżować plany.

Najbardziej nie chce mi się podchodzić do tematu W10 - bo z tego g...a nie korzystam i prędko nie będę miał zamiaru. To wieczna beta, w której "na dzień dobry" coś zrąbane. Ale spróbuję. Na pewno będzie to wersja pełna, tylko lekko zoptymalizowana i EWENTUALNIE leciuteńka Lite np bez Defedera. W dzisiejszych czasach, przy obecnych możliwościach sprzętu - cięcie systemu raczej mija się z celem. Więcej się ryzykuje niż zyskuje. To nie czasy XP, Visty i Win7, gdzie faktycznie odchudzanie systemu dawało mierzalne korzyści. 

Pozdrawiam Wszystkich!

Liczyłem po cichu na prezent pod choinkę w postaci nowego moda ale jak widać niezbyt grzeczny byłem :D (pewnie jak i inni na forum :D ), ale cóż cierpliwie poczekamy

W dniu 26.10.2019 o 09:51, srom-otnik napisał:

Wróci w lutym, jak skończy się wsparcie dla Win7 - mam zamiar wydać po kolei całą serię swoich zaktualizowanych modyfikacji. Już mam pomysł na uproszczony Optymalizator Usług i wzmocnioną funkcję Czyszczenie - na moim win 8.1 Lite działa jak zaplanowałem. Zobaczymy co czas pokaże i mam nadzieję, że nic nie "wyskoczy" żeby pokrzyżować plany.

Najbardziej nie chce mi się podchodzić do tematu W10 - bo z tego g...a nie korzystam i prędko nie będę miał zamiaru. To wieczna beta, w której "na dzień dobry" coś zrąbane. Ale spróbuję. Na pewno będzie to wersja pełna, tylko lekko zoptymalizowana i EWENTUALNIE leciuteńka Lite np bez Defedera. W dzisiejszych czasach, przy obecnych możliwościach sprzętu - cięcie systemu raczej mija się z celem. Więcej się ryzykuje niż zyskuje. To nie czasy XP, Visty i Win7, gdzie faktycznie odchudzanie systemu dawało mierzalne korzyści. 

Pozdrawiam Wszystkich!

I tu panie cię zaskoczę. Miałem win 7, 8.1 i 10 w wersji 1809 jak i teraz 1607, obecny system sprawuje się o niebo lepiej niż inne windy. Przede wszystkim używam do grania, gdzie mój leciwy komp [patrz opis] dostał skrzydeł na win10. Oczywiście sam go oczyściłem ze wszystkich sklepów, xbox [nie używam tej opcji], defendera itp. Aktualizacje tylko przeprowadzam przez wsus offline.

Sugerujesz SROM-OTNIK że Windows 8.1 jest lepszy od win 10? możesz uzasadnić?

w sumie gdyby mi forza horizon 4 działała na win 8.1 to nie musiałbym siedzieć na win 10...  bo Win 8.1 przecudowany przez Ciebie to rakieta konkret no ale nowe gry już mają spier****** wymagania windowsa 10 i sklepu...

no ale cóż ;) 

Człowiek docenił Win 8.1 jak popracował trochę na zwykłym Win10 (w pracy i w domu).

Win8.1 po wywaleniu kafli i ustawieniach/optymalizacji jest niezłym systemem, używałem go dłuższy czas, niestety niektórzy producenci programów CAD/CAM przestali wspierać ten system (nowe wersje programów już się nie dadzą zainstalować) i zmuszony byłem wrócić najpierw na Win7, a obecnie chwilowo używam moda LTSC.

Gdyby nie te "niedogodności" siedziałbym sobie na modzie 8.1, a tak przyjdzie używać dwóch systemów lub jednego (mniej lubianego)

Jak przygotowujesz zaaktualizowany instalator LTSC/LTSB?

W dniu 26.10.2019 o 09:51, srom-otnik napisał:

Pozdrawiam Wszystkich!

Słuchajcie, po zainstalowaniu tej windy mam założone w trakcie instalacji konto >weronika< jest to konto admin i jest bez hasła. Jak zrobić aby pewne programy np. gry odpalane mogły być tylko po podaniu hasła?

Może założyć nowe konto lokalne np >alexander< odpalane z hasłem i tak zrobić aby tylko na nim można było odpalać fifę, jurasic word bądź innego steama?

Na koncie głównym weronika można by normalnie odbierać maile czy otwierać worda.

Jak to widzicie, czy się da?

Witam
proszę o podpowiedz jak przywrócić telnet w Core ?
widzę ze został ten protokół wykasowany
polecenie:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

nie załatwia sprawy
pozdrawiam gutosie

Potrzebuję pomocy,
czy to przez fakt modyfikowanego windowsa mam problem z pakietem office?
Dokładnie w Excelu wyskakuje mi problem z uruchomieniem konsoli Visual Basic -> komunikat -> VBE6EXT.OLB could not be loaded. Out of memory

Umie ktoś to rozwiązać, jakoś zaradzić?

witam serdecznie
system śmiga jak rakieta tylko nie moge wylaczac/wlaczac funkcji w systemie windows 
wyskakuje taki oto błąd [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
próbowałem włączać domyslna konfiguracje uslug, dalej bez zmian

Witam

System zainstalowany na wiosnę, działał do tej pory bez najmniejszych problemów. Ostatnio chciałem zainstlować aplikację Garmin Express, w trakcie instalacji były pobierane różne elementy min netfx472. Przy próbie uruchomienia wyskoczył komunikat program wymaga netframework 4.72. Zainstalowałem net framework i po restarcie kłopoty, najpierw wyskoczył komunikat "Program AMD Catalyst Control Center przestał działać" potem próbowałem uruchomić zainstalowany Garmin Express ale albo nic się dnie dzieje, albo wyskakuje okno z logo programu i komunikat "program przestał działać z powodu problemów". Zauważyłem, że zarówno Catalyst jak i Garmin w menadżerze zadań są widoczne jako programy działające w tle. Z poziomu panelu sterowania z net framework nie mogę nic zrobić - komunikat "program nie został zainstalowany na tym komputerze" Nie mam już pomysłu co z tym zrobić.

System aktualnie oceniam bardzo dobrze, tylko jedna rzecz czy to normalne ze po zainstalowaniu systemu wchodzac do panelu sterowania jest ikonka Nvidia Control Panel? Gdy nie mam karty Nvidia? 

Wiem o tym, będzie skasowane w następnym wydaniu. Nie miałem czasu już tego dziś robić, a chciałem Wam wysłać w miarę wcześnie iso.

Nowe iso z dzisiejszego poranka, dodatkowo oczyszczone, bez wspomnianego zabłąkanego nieaktywnego apletu w panelu sterowania.

PZDR!

fk4mil and klarion like this

To jest nadal mod na bazie LTSB 1607? Jeżeli tak to czy przewidujesz zrobić coś podobnego na nowszej bazie?

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

20 minut temu, martinii napisał:

To jest nadal mod na bazie LTSB 1607? Jeżeli tak to czy przewidujesz zrobić coś podobnego na nowszej bazie?

Tak, to jest nowa wersja zbudowana od zera, pozbawiona wszystkich wcześniejszych bugów - chyba najsensowniejszego wydania W10 (w mojej skromnej ocenie). Jest teraz zintegrowane 2,6 GB aktualizacji do dnia dzisiejszego + wszystko co udało mi się przez kilka opracować i udoskonalić w zakresie tuningowanie systemów. Dla mnie to jedyna alternatywa dla W7 i W8.1

Dziś pracuję nad wersją Lite.

Za niedługo wydam LTSC w wersji pełnej i Lite.

balusiek and adonx like this

4 minuty temu, Franc napisał:

Poczekamy, z drobnostek to w Autoruns w zakładce AppInit kilka pozycji było zaznaczonych na żółto (DWMGlass), a tak poza tym reszta ok

Tak ma być, bo to specjalnie okrojona wersja AeroGlass, która nie psuje ramek okien jak wersja full

To świetne wieści. Również uważam że to najsensowniejsza wersja W10. Skoro masz ją jeszcze ulepszyć to czekam z niecierpliwością :)

Dobrego Nowego Roku!