Jump to content

Win JG10 LTSB x64 - archiwum

Recommended Posts

11 godzin temu, MikiRikiTiki napisał:

Jak żyć?

Zainstalowałem nówka cewka system - 1 dzień,

a on już mi pociągnął jakieś aktualizacje (wiem, że przy modach to bez sensu).

I co teraz?

Wszystko było zaznaczone WU na nie i doopa : (

Przeinstalować system raz jeszcze, czy będzie żył?

Jak to w końcu jest z tym WU a mody (a konkretnie JG10 LTSB)?

Please, help!

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Wejdz w usługi i wyłącz WU i po problemie

W dniu 6.06.2019 o 21:10, zede napisał:

Panowie, potrzebuję pomocy.
Postawiłem wczoraj ten system, wszystko działa tak jak powinno,

jedyne z czym mam problem to Skype.
Pobrałem najnowszą wersję 8.46.0.60, zainstalowała się bez problemu,

włączyło się okno powitalne, następnie okno logowania, wprowadziłem dane i Skype próbuję się zalogować,

ale na tym koniec.
W czym może być problem?
Co może go blokować?

Ja sobie zrobiłem w nativefier , jak ktoś zainterecowany to mogę upublicznic 

Mam problem i pojawia się on tylko na wersji "Core", mianowicie - Jeśli uruchamiam klienta gry, mój start i menu kontekstowe ppm stają się całkowicie przeźroczyste, funkcje typu odśwież etc. działają normalnie, jednakże trzeba wszystko klikać na oślep. Jakiś pomysł jak to naprawić?

wersja core - problem jest taki, że nie działają skrypty z zakładki narzędzia. Na przykład nie mogę uruchomić optymalizatora usług. Pokazywało, że brakuje wscript.exe, doinstalowałem i teraz brakuje różnuch plików. Na przykład plik ze screena w przypadku optymalizatora. Antywirusa nie mam więc on plików nie usunął.

4 godziny temu, troll768 napisał:

wersja core - problem jest taki, że nie działają skrypty z zakładki narzędzia. Na przykład nie mogę uruchomić optymalizatora usług. Pokazywało, że brakuje wscript.exe, doinstalowałem i teraz brakuje różnuch plików. Na przykład plik ze screena w przypadku optymalizatora. Antywirusa nie mam więc on plików nie usunął.

zainstaluj system jeszcze raz. coś poszło nie tak. napewno wszystko działa bo sam testowałem ;) 

12 godzin temu, m20 napisał:

Ma ktoś problem z " odświeżaniem " okien w tym systemie? Chodzi o to, że np. jak dam PPM na pulpicie, to najpierw się pojawia obramowanie od ramki, dopiero po ok.5 sekundach całe właściwości. Podobnie ma się sprawa z folderami itp.

U mnie (core) wszystko ok

Wgrałem przed chwilą ten system (core) na Kiano Elegance 11.6 360 i niestety nie działa wifi, więc nie mam jak pobrać snappy driver i zainstalować sterowników, min. Do karty sieciowej. Resetowanie sieci nic nie daje, w panelu sterowaniu w ogóle tej karty nie ma.. Teraz wgrywam Ultra Lite może to cos da.. nawet nie mogę hotspota z telefonu po USB zrobić bo nic nie daje 

W moim komputerze udało się problem rozwiązać w ten sposób, że nie instalowałem systemu "na czysto" lecz poprzez menu startowe Acer Aspire (tam gdzie jest przywracanie systemu do factory default, z kopii zapasowej i dalej poprzez wiersz poleceń i SETUP, nawet zborne menu wyboru wersji się pokazało - wybrałem Core.

Co do sterowników posłużyłem się programem Driver Booster w najnowszej wersji i nawet klawisze funkcyjne się uruchomiły. Sieć działała lecz musiałem użyć myszki bo nie funkcjonował touchpad. Sromotnik zrobił kawał dobrej roboty. Pozdrowienia.

W dniu 8.08.2019 o 08:53, adrian54 napisał:

witam mam zainstalowany system w wersji ultra lite.nie działa Windows update pomimo że w usługach jest włączona.gdy kliknę na tą usługę w menu ustawień to cale menu ustawienia się wyłącza i wskakuje pulpit.

Wyłącz całkowicie WU a do aktualizacji użyj [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] .

No wreszcie trawiłem na temat :) :(

Słuchajcie pierwsze starcie z tutejszym LTSB i problem z dostępem do netu jakiego nie miałem od paru ładnych lat (chyba kiedyś na siódemce albo wcześniej).

Napiszę że na jg8.1 i na jg10pro było LUX!

Zainstalowałem LTSB ultra lite i po niewielkich trudach modem wifi TL  WN722n odpalił. Opierał się sterom na W10 (nie widziały go podłączonego) ale z menadżera zassały najstarszą kompilacje na W7!

Radio w traju się aktywuje, pokazuje kreski, pobliskie punkty dostępowe wyświetla,  jest OK.

Jednak loguję 1 z 3 punktów wifi jakie mam w domu i na każdym żółty wykrzyknik, czyli netu brak!!!

Optymalizacja Usług na natywne i o dziwo wykrzyknik znika! Szybki powrót do ustawień tych dobrych oby WU nie zassało i jest średnio.

Jest loteria, raz jest internet, raz go nie ma. Raz po resecie, raz po przełączeniu punktów. Dawno, dawno tak nie miałem!

Próba z innym modemem wn725 i to samo! Na 2 laptopach internet śmiga jak burza!

Słuchajcie męczyć się dalej czy może jeszcze raz instalka i tym razem pełen LIte? Może UL nie dla mnie.

Gra Jurassic World Evolution też odpala z 20 min ale teraz G1610 i igpu na testach, docelowo i5 i R7750.

Edit. mogłam się z kanałami wifi ale na razie nie wiem gdzie je przestawiac :blush:

17 godzin temu, pirotaro napisał:

No wreszcie trawiłem na temat :) :(

Słuchajcie pierwsze starcie z tutejszym LTSB i problem z dostępem do netu jakiego nie miałem od paru ładnych lat (chyba kiedyś na siódemce albo wcześniej).

Napiszę że na jg8.1 i na jg10pro było LUX!

Zainstalowałem LTSB ultra lite i po niewielkich trudach modem wifi TL  WN722n odpalił. Opierał się sterom na W10 (nie widziały go podłączonego) ale z menadżera zassały najstarszą kompilacje na W7!

Radio w traju się aktywuje, pokazuje kreski, pobliskie punkty dostępowe wyświetla,  jest OK.

Jednak loguję 1 z 3 punktów wifi jakie mam w domu i na każdym żółty wykrzyknik, czyli netu brak!!!

Optymalizacja Usług na natywne i o dziwo wykrzyknik znika! Szybki powrót do ustawień tych dobrych oby WU nie zassało i jest średnio.

Jest loteria, raz jest internet, raz go nie ma. Raz po resecie, raz po przełączeniu punktów. Dawno, dawno tak nie miałem!

Próba z innym modemem wn725 i to samo! Na 2 laptopach internet śmiga jak burza!

Słuchajcie męczyć się dalej czy może jeszcze raz instalka i tym razem pełen LIte? Może UL nie dla mnie.

Gra Jurassic World Evolution też odpala z 20 min ale teraz G1610 i igpu na testach, docelowo i5 i R7750.

Edit. mogłam się z kanałami wifi ale na razie nie wiem gdzie je przestawiac :blush:

Ciekawe, że innym działa a innym nie. Może ktoś nie umie obsługiwać się modami Win 10 i to nie jest złośliwość z mojej strony, tylko stwierdzenie faktów. Win 10 ma bardzo dużo zależności między apkami i usługami, tak więc jak jedną się wyłączy, to druga nie działa.

Wystarczy wejść w usługi i znaleźć tą która odpowiada np. za sieć WiFi. 

W tym przypadku jest to "Autokonfiguracja sieci WLAN", kliknąć na nią 2x, ustawić "Tryb uruchomienia" na "Automatyczny" , zatwierdzić i uruchomić. Gdy pojawi się komunikat, że nie można danej usługi włączyć, to trzeba pomyśleć i zobaczyć jakie są zależności do danej usługi i ją też włączyć. Czyli "Menadżer połączeń systemu Windows".

Co do gier: ten system spisuje się u mnie idealnie, lepiej niż Win7 i proszę zobaczyć w moim opisie, jaki mam leciwy komputer a gram np. w Wieśka 3 na wysokich ustawieniach.

Pozdrawiam.

pirotaro likes this

Dzięki, LTBS niedawno testowo uruchomiony. Ultra Lite i od razu wszystko ustawione, czyszczenie, usługi, prywatność. Na szybko bez sprawdzania efektów. 

Edyta,..

Przetestowane teraz wszystkie wersje tej ltsb. Wszystko jest OK, modem wifi sam się instaluje bez potrzeby dodania sterownika (czary :)?!), sieć wybrana hasło i hula! 

WiFi działa do czasu zapodania OOSU10 z fol. prywatne. 

Po zaakceptowaniu akcji i restarcie od razu dostaję żółty wykrzyknik. 

Sprawdziłem też tą usługę Autokonfiguracja sieci WLAN i zawszę jest na auto i że działa! 

Teraz nic nie wymyślę, jutro po pracy powalcze, uff. 

Edeyta 2,

Niestety OOSU10 na full ustawieniach oraz na 'zalecanych i mniej zalecanych nie pozwala u mnie na skorzystanie z wifi - żółty wykrzyknik .

Teraz mam OOSU10 na zalecanych ustawieniach,

DWS Lite i DoNotSpy 10 na domyślnych i wifi działa i śmiga za każdym razem :)

Ciekawy jestem czy można w oosu10 coś dodać ręcznie czego noe objął tryb bezpieczny?

Jeszcze mam pytanie, aktywowałem reloaderem i nadal mam w prawym dolnym rogu że: Tryb testu, Winda 10 Ent..., Build 14 ..... ?!

Edited by pirotaro
potestowałem
3 godziny temu, mogin6 napisał:

Witam jak wgrać Net framework 4.8 skoro windows update jest wyłączony i wywala instalkę oraz brakuje inteligentnej usługi pobierania w tle nic mi teraz nie działa wszystkie programy

Jak zainstalowałeś wersję Core to nie wgrasz Net Framework 4.8 .Zainstaluj wersję Lite albo Ultra lite i niepowinno być problemu.