Skocz do zawartości

Ile zajmuje najmniejszy Office?


Gość koper

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze pod jaki system. Po drugie do czego go chcesz używać? W dzisiejszych czasach przy pojemnościach współczesnych dysków - OFFICE 95 ważący (instalka) 52 MB i OFFICE 97 coś koło 112 MB to ultra maleństwa. Co do następnych to się nie wypowiadam bo nie pamiętam. Nie wiem jak OFFICE 95 ale 97 instaluje się nawet na 64 bit Win 10 i uruchamia się czyli zapewne używać się da. Z jeszcze mniejszych to był chyba pakiet którego częścią był Word 6,0 - ale to było pod Win. 3,1 - 3,11 i był to program 16 bitowy. Czy to ruszy na czymś nowszym nie wiem nie sprawdzałem tego nigdy ale na 32 bit wersji Windows chyba tak. Możesz też używać wersji pod DOS ale to chyba nie ma sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@koper

Compatibility Pack przeznaczony jest do pakietów Office w wersji 2000, XP i 2003. Tak więc Office 95 i 97 to nie dotyczy. Innymi słowy chyba uznano iż są to pakiety zbyt stare i nie ma sensu ich wspieranie. 

Co do Office 97 to zainstalowałem ten pakiet pod 10 w wersji x64 instalacja zakończyła się sukcesem (a przynajmniej nie było komunikatów o błędach) uruchomiłem Worda - ruszył. Plik z rozszerzeniem .DOC wczytał się bez problemów - co prawda nie zawierał niczego poza tekstem formatowanym ale to już inna sprawa. Więc raczej pracować się na tym da bez jakiś większych problemów o ile użytkownik zdaje sobie sprawę z ograniczeń tego dość starego jak na dzisiejsze czasy pakietu. Jeśli ktoś potrzebuje na tym coś napisać to możliwości tego pakietu wystarczą dla 95% użytkowników domowych. Nie mniej z uwagi na ograniczenia chyba lepszym rozwiązaniem będzie używanie wersji 2000 lub XP tam compatibility pack zapewni możliwość otwierania i edycji plików zapisanych w nowszym formacie DOCX. Ale oczywiscie to już indywidualna sprawa każdego użytkownika co mu pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam się znajdzie - wystarczy poszukać w necie ale to są albo bardzo uproszczone pakiety - takie zamienniki notatnika albo nie mają polskich wersji albo jesli są czymś więcej niż tylko prostym edytorem tekstu to wielkościowo dorównują współczesnym wersją najpopularniejszych pakietów biurowych - nie wiem co chcesz robić. Czy chodzi ci tylko o edytor tekstu czy też o arkusz kalkulacyjny itd. 

Ogólnie nie warto kombinować.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci pasuje i spełnia ten pakiet Twoje oczekiwania  to zostań przy tym na czym Ci się najlepiej pracuje - tak jak pisałem nie warto na silę kombinować. Na 100% nic na tym nie zyskasz. W końcu to Ty na tym pracujesz i chodzi o Twoją wygodę czy przyzwyczajenia. Mnie osobiście najlepiej się pracowało na Pakiecie OFFICE 2007 a potem 2010 z doinstalowanym dodatkiem zmieniającym menu na klasyczne. Ale to już kwestia indywidualna - co komu pasuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2007 roku mam office dla studentów na trzy stanowiska. Instalator niecałe 300MB w komputerze, ale ma wszystko. Cache mu usuwam, bo za dużo i nigdy się nie przydało. Ostatecznie można płytę wsadzić z instalatorem. Jedynie z onenote nie korzystam, ale - ani mi wadzi.

11 lat program stabilny z tym, że ma doinstalowany pack kompatybilności i zapis do PDF.

Ten office lekki, mało go.

Można go zainstalować na drugiej partycji (wybór lokalizacji w instalatorze).

 

A WPS nie taki mały - 390MB po zainstalowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmniejszy offfice, to mini office. Sam edydor bez arkusza kalkulacyjnego, to nawet nie 10MB. Razem, to byłoby 18MB.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Działa nawet:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Dodam, że to już darmowy szpas [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Pliczek pobiera się i wrzuca do folderu programu, a po uruchomieniu aktywuje podanym kluczem.

A niech będzie rtf, czy doc, byle było:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie