Jump to content
WinClub
srom-otnik

Win JG10 Pro x64

Recommended Posts

Witam, używam twoich systemów od ok. 2012 roku, więc w końcu się wpiszę i podziękuję za dobrą robotę. Ostatnie 1,5 roku musiałem przejść jednak na W10 niejako z konieczności, dlatego korzystałem z innych modów, ale z każdym razem pojawiał się podobny problem. System sam się aktualizował (w sensie duża aktualizacja, baza RS), przywracając kafelki i inny syf. Oraz ciągła próba instalowania zbiorczej aktualizacji. Do szczęścia nie była mi potrzebna, ale ciągle się pobierała. Wyłączenie usługi Windows Update w usługach lokalnych pomagało tylko na parę dni, samo się przestawiało z powrotem (paranoja!).

Zaciekawiła mnie więc ta wersja Core bez WU. Zanim jednak zrobiłem formata na docelowym laptopie, zainstalowałem próbnie na Netbooku z Apu, żeby zobaczyć czy zadziała CAD, Photoshop i reszta narzędzi potrzebnych do pracy. Póki co sprawdziłem CADa i działa :)

Pojawił się jednak problem, który nie mogę rozgryźć, ale tyczy się on tylko netbooka. Sterowniki AMD/ATI do APU dostępne są tylko przez Windows Update, a ten niedostępny jest w Core. Zainstalowałem więc Ultra Lite, ale teraz WU próbuje aktualizować "zbiorczą aktualizację", którą jak wiadomo na kastratach nie idzie zainstalować, a olewa sprawdzenie reszty i tak w kółko. Aktualizowanie sterownika graficznego przez Menedżer urządzeń nie pomaga (twierdzi, że są aktualne) i otwiera okno WU. Szkoda, bo chciałem też przetestować Steam/Origin i proste gierki.

Mimo wszystko zainstaluję w wolnym czasie Win10 Core na większym lapku, bo sterowniki Nvidia są dostępne na stronie. Nie zapomnę podzielić się wrażeniami.

Kolego sympatyczny to nie jest sklep, a ciężka praca Srom-otnika, który to robi hobbistycznie i w czasie w którym mógłby zrobić coś innego.

Na całe szczęście znów się z nami swoja pracą dzieli. I nie ma że coś powinno być czy nie. Podoba się korzystasz nie podoba się nie korzystasz i tyle.

:pp

Dziękuję! Pięknie powiedziane i tyle w tym temacie.

;)

MatiWaldi likes this

Jak dla mnie system - bajka. Na surowo 55 procesów, a nie ponad 120. Po optymalizacji - można zejść do pewnie 26 - jeszcze tak daleko nie próbowałem, ale zakładam taką możliwość. W Lite, które prawie skończyłem, ta redukcja będzie na poziomie między 30, a 40 procesów...

Czekam na twoją LTSB. Dla mnie to najbardziej obiecująca wersja win10. W wersji od Prezesa Mr. T po zainstalowaniu (x64), 46 procesów:

win10_Enterprise-_LTSBx64pouruchomieniu_

Po wyłączeniu telemetrii i kilku innych procesów, (bez sterowników) 36 procesów:

win10_Enterprise-_LTSBx64pouruchomieniu_

Dziękuję Srom-otnik za pracę na systemami. PZDR!

Z Photoshopem, jakoś sobie poradziłem wgrywając ręcznie brakujący plik o jaki prosił. Tym razem Apka logitech wywala z powodu błędu visual c++. Po włączeniu jest ok a z czasem działania systemu się krzaczy tak jakby po dłuższym działaniu system ją wyłączał ;-) 

Jutro - jak się uwinę LTSB Lite :)

Można już w ciemno podziękować. JG jesteś klasą sam dla siebie.po prostu dziękuję !!

Jak dla mnie system - bajka. Na surowo 55 procesów, a nie ponad 120. Po optymalizacji - można zejść do pewnie 26 - jeszcze tak daleko nie próbowałem, ale zakładam taką możliwość. W Lite, które prawie skończyłem, ta redukcja będzie na poziomie między 30, a 40 procesów.

Niestety musiałem dodać ok. 1,5 GB poprawek, w tym duży rollup. System mocno spuchł i teraz muszę wyciąć spooooooro za WinSxS, a tej roboty nie lubię. Inaczej ten magazyn bezie miał ponad 8 GB. Co prawda funkcja Czyszczenie zredukuje go do 5,2GB po instalacji systemu, ale trwa to ponad pół godziny. Wolę wstępnie wyrzucić 1-2 GB kopii, żeby Czyszczenie nie trwało tak irytująco długo.

Już wiem, że jak wyjdzie mi Core na tej bazie, to chyba przesiadam się na niego, jako system codziennego użytkowania, chociaż Core na bazie 8.1 - jest dla mnie zaskakująco szybki. No cóż, najbliższy czas pokaże.

LTSB Lite - nie obiecuję dziś, bo roboty świąteczne w domu pełną parą, a ja nie mogę wiecznie wkurzać Żony, że siedzę przy przyspawany do kompa :lol:

Już w drodze, 35% załadowane. Udało mi się zejść z 8,2GB WinSxS do 4,8GB! Masa roboty, ale się opłacało. Funkcja Czyszczenie posprząta resztę i finalnie rozmiar to 4,5GB. Dobrze, będzie mało zajmował na dysku.

PZDR!

Nie jestem pewien czy to coś z systemem, czy u mnie się zepsuło, ale Steam nie zapamiętuje mi loginu ani hasła, oczywiście mam zaznaczone zapamiętywanie. Spotkał się ktoś z takim problemem?

Witam, dziś postawiłem system i jak zwykle petarda! Wszystko świetnie działa ale jest jeden malutki problem, używam wersji Core i nie działa mi sklep. Zostawiona jest ikona więc wydawało mi się że został w systemie specjalnie i powinien działać. Po kliknięciu w ikone pojawia się okno sklepu na sekundę, następnie znika i tyle.. Mogę prosić o jakąś podpowiedź w związku z tym sklepem?

Przeczytaj uważnie pierwszy post - autor moda wyjaśnia po co zostawił Sklep i dlaczego w okrojonych wersjach nie działa

Chcesz mieć pełny Sklep - zainstaluj wersję Lite lub niemodowany system

Witam!

Próba instalacji z pendrive "Brak dostępnych obrazów". 

W czym może być problem?

1. może żle pobrany obraz

2. żle zrobiony pen

3.moze coś z penem ,uzyj drugiego

4.moze inne gniazdo usb

@Ven0m w ustawieniach StartIsBack. Wgrywałem OS spod WinPE przez WinNTSetup i nie mam w ogóle StartIsBack'a i się z tego powodu cieszę ;)
Mam za to Pytanie, czy na którejkolwiek z wersji systemiku działają Wam skróty klawiszowe typu Win+Q / Win+S (podobno to samo) - bo nie jestem pewien czy to "zasługa" wycięcia, że dla mnie są one martwe, czy już zdążyłem napsuć  :rolleyes: 

Btw. Zdrowia i śmiechu ;)

Miałem system Prezesa, po aktualizacji się popsuł więc postawiłem zrobić format, Sromotnik trafił z terminem więc pobrałem na szybko windows 8.1 i zainstalowałem Core- dla mnie rewelacja. Coś mi nie grało z grafiką, sprawdzam a tu niespodzianka- mój rx560 utracił wsparcie dla windowsa 8.1, stery tylko pod 7 i 10, a pierwszych "instalacja zakończona powodzeniem" po odpaleniu instalatora i nadal wisi podstawowy sterownik ekranu, na win10 nie wykrywa sprzętu amd :D Długa zabawa, porażka i akurat wrzucona została dziesiątka 3w1. Oczywiście wersja core, wywalony windows update mie zaskoczył na plus bo często jest o niego obawa, żadnych kominkatów wyskakujących okienek itp. system świetny. W przypadku dziesiątki ta baza jednak będzie stanowiła wyzwanie, na czysto coś koło 50-60 procesów. Z takich moich pytań

- w folderze tuning są aż 3 programy do wyłączenia szpiegowania itp., jak Ty z nich korzystasz? Ja znałem do tej pory DWS i O&O Shut Up, tutaj doszedł jeszcze trzeci. Czy chcąc maksymalnie wywalić to co zbędne muszę korzystać ze wszystkich 3 czy któryś z nich ma wszystko a wrzuciłeś żeby był wybór? Pytam w tym sensie czy puszczenie 3 programów nie spowoduje, że będą się w jakiś sposób gryzły.

- czy planujesz wprowadzić jakieś uporządkowane nazewnictwo przy kolejnych modach? Na razie jest ich niewiele, jednak gdy wchodziłem na chomika w poszukiwaniu starych wersji to można się zakręcić, TH1 TH2 każda w wielu wariantach itp.

1. może żle pobrany obraz

2. żle zrobiony pen

3.moze coś z penem ,uzyj drugiego

4.moze inne gniazdo usb

Oraz pobrny 2 razy , pen robiony przez rufusa inne so normalnie odpalają, zmiana gniazda też nie pomogła :(

Rufus mnie już nie raz zawiódł, ale na tego jestem pewny

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Żart,jakaś ściema ? Nie zgadzam się z twoim zdaniem .. U mnie Rufus nie poległ nigdy . Wypala za 1 razem obraz na USB i to bez zająknięcia . A ten soft z linku to jakaś dla mnie kpina . Nie raz,i nie dwa uwalł mi nie tylko obraz wypalony na usb ale i wogle iso ...

Spradź porty usb ,jeśli to usb 3.0 na nowo przeinstaluj sterowniki i restart . Zdarzyło mi się to raz . Pobrany obraz,sumy zgodne lecz nie dał się zbootować . Wypalany był wieloma programami

Już w drodze, 35% załadowane. Udało mi się zejść z 8,2GB WinSxS do 4,8GB! Masa roboty, ale się opłacało. Funkcja Czyszczenie posprząta resztę i finalnie rozmiar to 4,5GB. Dobrze, będzie mało zajmował na dysku.

PZDR!

Czy już opublikowano , nbo nie widzę na pierwszej stronie czy tylko zawartość linku została podmieniona?