Jump to content

Recommended Posts

System można aktywować za pomocą licencji cyfrowej(wersja Core)pewnie dlatego została jakaś namiastka sklepu.Powtarzam pytanie :W jaki sposób uruchomić Sklep w wersji core?jako,że polak potrafi-można czy nie można?

testowałem na vb wersje core nie ma windows update ale został sklep więc nie martw się a licencje aktywujesz poprzez konto ms lub aktywacja kluczem z płyty głownej automatyczna

Jako przeciwnik Windows 10 Pro od MS (na którego de facto mam licencję) jestem zadowolony z wersji Core. Testowałem trochę na VM, potem postawiłem na kompie i działa świetnie. System sam sobie pobrał klucz z UEFI.

Wszystko, co jest mi potrzebne (git, vs, discord, chrome) działa bez żadnych problemów. Wygląd samego systemu jak dla mnie jest świetny. Sam próbowałem wyciąć UWP i WU z Windowsa, ale ten mod zrobił to w świetny sposób za mnie. Polecam każdemu. :)

Czyli da sie coś z tego sklecić? :) Na pierwszy rzut oka lepsza wydajnośc i stabilność od RS3? Jak sądzisz?

Jak dla mnie system - bajka. Na surowo 55 procesów, a nie ponad 120. Po optymalizacji - można zejść do pewnie 26 - jeszcze tak daleko nie próbowałem, ale zakładam taką możliwość. W Lite, które prawie skończyłem, ta redukcja będzie na poziomie między 30, a 40 procesów.

Niestety musiałem dodać ok. 1,5 GB poprawek, w tym duży rollup. System mocno spuchł i teraz muszę wyciąć spooooooro za WinSxS, a tej roboty nie lubię. Inaczej ten magazyn bezie miał ponad 8 GB. Co prawda funkcja Czyszczenie zredukuje go do 5,2GB po instalacji systemu, ale trwa to ponad pół godziny. Wolę wstępnie wyrzucić 1-2 GB kopii, żeby Czyszczenie nie trwało tak irytująco długo.

Już wiem, że jak wyjdzie mi Core na tej bazie, to chyba przesiadam się na niego, jako system codziennego użytkowania, chociaż Core na bazie 8.1 - jest dla mnie zaskakująco szybki. No cóż, najbliższy czas pokaże.

LTSB Lite - nie obiecuję dziś, bo roboty świąteczne w domu pełną parą, a ja nie mogę wiecznie wkurzać Żony, że siedzę przy przyspawany do kompa :lol:

LTSB Lite - nie obiecuję dziś, bo roboty świąteczne w domu pełną parą, a ja nie mogę wiecznie wkurzać Żony, że siedzę przy przyspawany do kompa :lol:

Mam to samo tyle ze ja nie mam zony, kochanki czy tam kochanka itp. itd.. Ale jest to samo jak coś się nie pomaga to potem marudzenie ze głowa boli.

Również jestem zdania, że przynajmniej ta wersja Core powinna też być dostępna również w x86.

Kolego sympatyczny to nie jest sklep, a ciężka praca Srom-otnika, który to robi hobbistycznie i w czasie w którym mógłby zrobić coś innego.

Na całe szczęście znów się z nami swoja pracą dzieli. I nie ma, że coś powinno być czy nie. Podoba się korzystasz, nie podoba się nie korzystasz i tyle.

:pp

Witam, używam twoich systemów od ok. 2012 roku, więc w końcu się wpiszę i podziękuję za dobrą robotę. Ostatnie 1,5 roku musiałem przejść jednak na W10 niejako z konieczności, dlatego korzystałem z innych modów, ale z każdym razem pojawiał się podobny problem. System sam się aktualizował (w sensie duża aktualizacja, baza RS), przywracając kafelki i inny syf. Oraz ciągła próba instalowania zbiorczej aktualizacji. Do szczęścia nie była mi potrzebna, ale ciągle się pobierała. Wyłączenie usługi Windows Update w usługach lokalnych pomagało tylko na parę dni, samo się przestawiało z powrotem (paranoja!).

Zaciekawiła mnie więc ta wersja Core bez WU. Zanim jednak zrobiłem formata na docelowym laptopie, zainstalowałem próbnie na Netbooku z Apu, żeby zobaczyć czy zadziała CAD, Photoshop i reszta narzędzi potrzebnych do pracy. Póki co sprawdziłem CADa i działa :)

Pojawił się jednak problem, który nie mogę rozgryźć, ale tyczy się on tylko netbooka. Sterowniki AMD/ATI do APU dostępne są tylko przez Windows Update, a ten niedostępny jest w Core. Zainstalowałem więc Ultra Lite, ale teraz WU próbuje aktualizować "zbiorczą aktualizację", którą jak wiadomo na kastratach nie idzie zainstalować, a olewa sprawdzenie reszty i tak w kółko. Aktualizowanie sterownika graficznego przez Menedżer urządzeń nie pomaga (twierdzi, że są aktualne) i otwiera okno WU. Szkoda, bo chciałem też przetestować Steam/Origin i proste gierki.

Mimo wszystko zainstaluję w wolnym czasie Win10 Core na większym lapku, bo sterowniki Nvidia są dostępne na stronie. Nie zapomnę podzielić się wrażeniami.

Kolego sympatyczny to nie jest sklep, a ciężka praca Srom-otnika, który to robi hobbistycznie i w czasie w którym mógłby zrobić coś innego.

Na całe szczęście znów się z nami swoja pracą dzieli. I nie ma że coś powinno być czy nie. Podoba się korzystasz nie podoba się nie korzystasz i tyle.

:pp

Dziękuję! Pięknie powiedziane i tyle w tym temacie.

;)

MatiWaldi likes this

Jak dla mnie system - bajka. Na surowo 55 procesów, a nie ponad 120. Po optymalizacji - można zejść do pewnie 26 - jeszcze tak daleko nie próbowałem, ale zakładam taką możliwość. W Lite, które prawie skończyłem, ta redukcja będzie na poziomie między 30, a 40 procesów...

Czekam na twoją LTSB. Dla mnie to najbardziej obiecująca wersja win10. W wersji od Prezesa Mr. T po zainstalowaniu (x64), 46 procesów:

win10_Enterprise-_LTSBx64pouruchomieniu_

Po wyłączeniu telemetrii i kilku innych procesów, (bez sterowników) 36 procesów:

win10_Enterprise-_LTSBx64pouruchomieniu_

Dziękuję Srom-otnik za pracę na systemami. PZDR!

Z Photoshopem, jakoś sobie poradziłem wgrywając ręcznie brakujący plik o jaki prosił. Tym razem Apka logitech wywala z powodu błędu visual c++. Po włączeniu jest ok a z czasem działania systemu się krzaczy tak jakby po dłuższym działaniu system ją wyłączał ;-) 

Jutro - jak się uwinę LTSB Lite :)

Można już w ciemno podziękować. JG jesteś klasą sam dla siebie.po prostu dziękuję !!

Jak dla mnie system - bajka. Na surowo 55 procesów, a nie ponad 120. Po optymalizacji - można zejść do pewnie 26 - jeszcze tak daleko nie próbowałem, ale zakładam taką możliwość. W Lite, które prawie skończyłem, ta redukcja będzie na poziomie między 30, a 40 procesów.

Niestety musiałem dodać ok. 1,5 GB poprawek, w tym duży rollup. System mocno spuchł i teraz muszę wyciąć spooooooro za WinSxS, a tej roboty nie lubię. Inaczej ten magazyn bezie miał ponad 8 GB. Co prawda funkcja Czyszczenie zredukuje go do 5,2GB po instalacji systemu, ale trwa to ponad pół godziny. Wolę wstępnie wyrzucić 1-2 GB kopii, żeby Czyszczenie nie trwało tak irytująco długo.

Już wiem, że jak wyjdzie mi Core na tej bazie, to chyba przesiadam się na niego, jako system codziennego użytkowania, chociaż Core na bazie 8.1 - jest dla mnie zaskakująco szybki. No cóż, najbliższy czas pokaże.

Witam, dziś postawiłem system i jak zwykle petarda! Wszystko świetnie działa ale jest jeden malutki problem, używam wersji Core i nie działa mi sklep. Zostawiona jest ikona więc wydawało mi się że został w systemie specjalnie i powinien działać. Po kliknięciu w ikone pojawia się okno sklepu na sekundę, następnie znika i tyle.. Mogę prosić o jakąś podpowiedź w związku z tym sklepem?