Jump to content
WinClub
srom-otnik

Win JG10 Pro x64

Recommended Posts

Godzinę temu, srom-otnik napisał:

Dzięki, cieszę się ;)

Drodzy Userzy!
Pracuję nad najnowszą bazą W10 Home i Pro. Już sporo zrobione. Mam następujący pomysł na najnowsze wydanie:

1. Wersja Full - jak sama nazwa wskazuje będzie nietknięta skalpelem i ma w niej WSZYSTKO działać jak M$ chciało. Taka wersja nie daje mi wiele miejsca do popisu, bo będzie tylko lekko zoptymalizowana. Ale pewnie wielu z niej skorzysta, zwłaszcza grających na XBOX. Będzie działał sklep i apki modernui. Procesów pewnie będzie pierdyliard, ale coś za coś...

2. Wersja Lite - pozostanie tylko sklep do aktywacji, wyleci defender, języki, tablet i cała masa zazwyczaj nie używanych modułów, nie będzie działać pewnie Windows Update, który mógłby się wykładać przy okaleczonym systemie. Więc sporo wytnę.

Proszę o zaopiniowanie projektu.

PZDR!

Według mnie wersję W10 Lite wyrzezać na MAX-a ze wszystkiego. Wersja Full będzie na normalnych userów a wersja Lite dla nienormalnych np.takich jak ja :D.

42 minuty temu, klarion napisał:

Według mnie wersję W10 Lite wyrzezać na MAX-a ze wszystkiego. Wersja Full będzie na normalnych userów a wersja Lite dla nienormalnych np.takich jak ja :D.

Pomysł niezły, aby tylko później nie było częstych problemów przy codziennym użytkowaniu, osobiście wersję Lite widziałbym coś na kształt poprzedniej wersji Ultra Lite z zostawionym XBOXem, PowerShell (do uzgodnienia) oraz wyłączonym, a nie usuniętym WU (czasami niektóre programy sprawdzają obecność tego modułu) -  a w opisie moda wyraźnie zaznaczyć - kto uruchomi WU w wersji Lite ma zakaz pisania na temat problemów. W końcu autorowi moda zależy by miał jak najwięcej zadowolonych użytkowników, a nie tylko "nienormalnych" (sam jestem zwolennikiem kastratów, ale niestety czasami pojawiają się problemy w użytkowaniu, tak więc - wycinać, ale "z głową")

A jak idą postępy z wersją LTSC? Będzie wcześniej czy później niż "zwykły" Win10?

Witam .Modyfikacji JG używam od zawsze ,jak dla mnie są perfekcyjne .Gdzieś wcześniej wyczytałem że wycinanie IE jest szkolnym błędem także Twój zamysł z dwoma wersjamy w pełni popieram.Dziękuję bardzo za TWOJE modyfikacje:clap3:

2 godziny temu, srom-otnik napisał:

1. Wersja Full - jak sama nazwa wskazuje będzie nietknięta skalpelem i ma w niej WSZYSTKO działać jak M$ chciało. Taka wersja nie daje mi wiele miejsca do popisu, bo będzie tylko lekko zoptymalizowana. Ale pewnie wielu z niej skorzysta, zwłaszcza grających na XBOX. Będzie działał sklep i apki modernui. Procesów pewnie będzie pierdyliard, ale coś za coś...

A cortana będzie wywalona? lub jakiś skrypt by ją wywalić?

3 godziny temu, Franc napisał:

Pomysł niezły, aby tylko później nie było częstych problemów przy codziennym użytkowaniu, osobiście wersję Lite widziałbym coś na kształt poprzedniej wersji Ultra Lite z zostawionym XBOXem, PowerShell (do uzgodnienia) oraz wyłączonym, a nie usuniętym WU (czasami niektóre programy sprawdzają obecność tego modułu) -  a w opisie moda wyraźnie zaznaczyć - kto uruchomi WU w wersji Lite ma zakaz pisania na temat problemów. W końcu autorowi moda zależy by miał jak najwięcej zadowolonych użytkowników, a nie tylko "nienormalnych" (sam jestem zwolennikiem kastratów, ale niestety czasami pojawiają się problemy w użytkowaniu, tak więc - wycinać, ale "z głową")

A jak idą postępy z wersją LTSC? Będzie wcześniej czy później niż "zwykły" Win10?

Słusznie! Zostanie wyłączne i schowane WU, PowerShell, XBOX - raczej nie, choć nie przesądzam, Cortana i inne wynalazki.

LTSC - zrobiłem i wywaliłem, LTSB - też poprawiłem i wywaliłem. Nie wracam do tego, nie widzi mi się to i nie chce mi się zwyczajnie. W10 - Home i Pro, to jedyne na co jestem w stanie się skusić. Zresztą i tak, nie będę tego badziewia używał
PZDR!

58 minut temu, srom-otnik napisał:

Słusznie! Zostanie wyłączne i schowane WU, PowerShell, XBOX - raczej nie, choć nie przesądzam, Cortana i inne wynalazki.

LTSC - zrobiłem i wywaliłem, LTSB - też poprawiłem i wywaliłem. Nie wracam do tego, nie widzi mi się to i nie chce mi się zwyczajnie. W10 - Home i Pro, to jedyne na co jestem w stanie się skusić. Zresztą i tak, nie będę tego badziewia używał
PZDR!

Premiera po nowym roku ?

Godzinę temu, srom-otnik napisał:

PZDR!

LTSC nie spełniał początkowych założeń? 

Trochę mnie zmartwiłeś (i pewnie nie tylko mnie), ale cóż trzeba się cieszyć z tego co jest i niebawem będzie.

9 godzin temu, srom-otnik napisał:

Dzięki, cieszę się ;)

Drodzy Userzy!
Pracuję nad najnowszą bazą W10 Home i Pro. Już sporo zrobione. Mam następujący pomysł na najnowsze wydanie:

Obecnie mam czystego Windowsa bo tylko na takim działa Forza ale skoro ma powstać mod to jak najbardziej z niego skorzystam :)

Witajcie, używa modów sromotnika do pracy na pc czyli zawodowo montuję i składam filmy w premiere oraz praca przy grafice ps i lightroom.... uwielbiam Twoje mody ze wzgląd na wygląd okien z 7-ki , menu z 7 ki -to jest ważne bo tylko ty to potrafisz zachować....inni klepią i podrzynają systemy.....

Czekam na 10 pro w stylu 7ki wydajną 

max699 likes this

Wg. mnie wersja Lite powinna być w zasadzie jak wersja lite jg10 pro 1709. Wycinanie na maxa wszystkiego skończy się jak sądzę tym, że korzystanie z takiego systemu będzie dla większości osób problemem, bo nieustannie coś się będzie wykrzaczać w codziennym użytkowaniu.

Tak więc wg. mnie wyciąć należałoby przede wszystkim diagnostykę, biometrię i telemetrię. Poza tym również przykładową muzykę, wideo, obrazy i wygaszacze ekranu, łatwy transfer,  język naturalny, języki, niektóre układy klawiatur i pomoc, indeks wydajności, aplikacje ModernUI (zostawić xbox i sklep do aktywacji i gier z xboxa żeby można było zagrać gdyby ktoś chciał). Cortana też powinna zostać usunięta, jeśli się da. Nie wiem na co wpływa wycięcie Windows Media Center, jeśli nie wpływa na możliwość grania przez xbox to też wyciąć. Windows update raczej bym nie usuwał, a zdezaktywował jeśli da się skutecznie.

Odzyskiwanie, kopię zapasową i przywracanie bym zostawił bo bywa przydatne. Dobrze by było, żeby działało podłączanie urządzeń przez bluetooth.

1 godzinę temu, Wraith napisał:

Wg. mnie wersja Lite powinna być w zasadzie jak wersja lite jg10 pro 1709. Wycinanie na maxa wszystkiego skończy się jak sądzę tym, że korzystanie z takiego systemu będzie dla większości osób problemem, bo nieustannie coś się będzie wykrzaczać w codziennym użytkowaniu.

Tak więc wg. mnie wyciąć należałoby przede wszystkim diagnostykę, biometrię i telemetrię. Poza tym również przykładową muzykę, wideo, obrazy i wygaszacze ekranu, łatwy transfer,  język naturalny, języki, niektóre układy klawiatur i pomoc, indeks wydajności, aplikacje ModernUI (zostawić xbox i sklep do aktywacji i gier z xboxa żeby można było zagrać gdyby ktoś chciał). Cortana też powinna zostać usunięta, jeśli się da. Nie wiem na co wpływa wycięcie Windows Media Center, jeśli nie wpływa na możliwość grania przez xbox to też wyciąć. Windows update raczej bym nie usuwał, a zdezaktywował jeśli da się skutecznie.

Odzyskiwanie, kopię zapasową i przywracanie bym zostawił bo bywa przydatne. Dobrze by było, żeby działało podłączanie urządzeń przez bluetooth.

Bardzo rozsądnie i niech tak będzie!
A co z Defenderem w Lite? To bardzo dobra/najlepsza ochrona dla systemu. Dla siebie na pewno bym wywalił, bo używam Kaspersky, ale nie o mnie tu mowa. Więc, co z nim - jak uważacie?

W Lite widziałbym kastrata ale właśnie z wyciszonym/schowanym Update, Defender całkowicie OUT. Bardzo by było fajnie zostawić xbox (albo jeżeli da radę zrobić to przy instalacji systemu dać możliwość wyboru czy ma zostać czy nie?) I jak koledzy wyżej napisać na pierwszej stronie przed wszystkimi tekstami coś w stylu "Wersja Lite jeżeli włączysz upddate to z błędami już musisz sobie radzić sam".

Tak w ogóle nie myślałeś może nad tym aby zrobić opcje co ma być instalowane podczas stawiania systemu czy może to już za dużo po prostu albo nie ma takiej możliwości? Wtedy to by się uciszyły wszystkie głosy że nie ma tego czy owego. Wiem instalacja znacznie bardziej nadzorowana ale umówmy się, nie po to ktoś wybiera Twoje wersje żeby nie mieć "władzy" nad systemem nawet podczas instalacji.

5 godzin temu, DDragon napisał:

W Lite widziałbym kastrata ale właśnie z wyciszonym/schowanym Update, Defender całkowicie OUT. Bardzo by było fajnie zostawić xbox (albo jeżeli da radę zrobić to przy instalacji systemu dać możliwość wyboru czy ma zostać czy nie?) I jak koledzy wyżej napisać na pierwszej stronie przed wszystkimi tekstami coś w stylu "Wersja Lite jeżeli włączysz upddate to z błędami już musisz sobie radzić sam".

Tak w ogóle nie myślałeś może nad tym aby zrobić opcje co ma być instalowane podczas stawiania systemu czy może to już za dużo po prostu albo nie ma takiej możliwości? Wtedy to by się uciszyły wszystkie głosy że nie ma tego czy owego. Wiem instalacja znacznie bardziej nadzorowana ale umówmy się, nie po to ktoś wybiera Twoje wersje żeby nie mieć "władzy" nad systemem nawet podczas instalacji.

Da się to zrobić skryptami odwołując się do DISM. Ale nie mam na tym etapie życia CZASU i ochoty na takie zaawansowane prace. Nie że nie umiem, robiłem to już kilka lat temu w Win JG Extreme 7 - był to system oparty na Server 2008R2 i tam via DISM m.in. dodawałem lub odinstalowywałem paczki funkcji systemowych. Przyznaję, że 100x prościej wsadzić w iso kilka wersji ;)

Czyli mamy jeden głos, by wywalić Defendera, ktoś jeszcze się wypowie co do jego przyszłych losów w Lite?

p.s. Co do XBOX'a - może zostać, żaden problem - jego akurat można pozbyć się błyskawicznie dowolnym programem do kasowania apek ModernUI, czy nawet skryptami PowerShell'a

Full ma być zoptymalizowana i jak najmniej wycięta, a Lite niech będzie kastratem. Jak ktoś chce WU i defendera i xboxy oraz inne bajery niech instaluje sobie wersję Full... @srom-otnik Jak będziesz tak dopytywał userów co gdzie ma być to się nie wyrobisz do wyborów prezydenckich następnej kadencji.

@rasoir0591 - Autor dopytuje się użytkowników o wcześniejsze uwagi na temat usuwania składników systemu, ponieważ chce zrobić moda, którego będą użytkowali bez problemów różni użytkownicy. Lepiej zrobić raz a porządnie moda dla większego grona użytkowników niż wykonać mega kastrata którego finalnie będzie użytkowała dłużej garstka najwierniejszych fanów. W końcu Srom-otnik wydaje nowe wersje raz do roku,, niech więc będzie to wydanie w miarę możliwości uniwersalne.

Zerknij na mody 8.1 i 7 - po takich "dopytywaniach" obecnie nie ma się do czego "przyczepić" w tych wydaniach (a przynajmniej z mojej strony).

A co do głosowania - w wersji Lite wyciąć Defendera 

10 godzin temu, Franc napisał:

@rasoir0591 - Autor dopytuje się użytkowników o wcześniejsze uwagi na temat usuwania składników systemu, ponieważ chce zrobić moda, którego będą użytkowali bez problemów różni użytkownicy. Lepiej zrobić raz a porządnie moda dla większego grona użytkowników niż wykonać mega kastrata którego finalnie będzie użytkowała dłużej garstka najwierniejszych fanów. W końcu Srom-otnik wydaje nowe wersje raz do roku,, niech więc będzie to wydanie w miarę możliwości uniwersalne.

Zerknij na mody 8.1 i 7 - po takich "dopytywaniach" obecnie nie ma się do czego "przyczepić" w tych wydaniach (a przynajmniej z mojej strony).

A co do głosowania - w wersji Lite wyciąć Defendera 

Dokładnie tak. Ja tam się cieszę, że Srom-otnik się nas podpytuje. Będzie system bardziej uniwersalny dzięki temu, bardziej dla wszystkich, tym bardziej, że mody są niezbyt często. Wg. mnie, lepiej system nieproblematyczny zainstalowany raz na rok, niż częste reinstalki nowych wersji. Ja bym Defendera wyciął, szczególnie jeśli wysyła jakieś info do Microshitu. Mnie on niepotrzebny, używam akurat Eseta. No chyba, że wycięcie spowoduje problemy z jakimiś przydatnymi usługami, o których pisałem wcześniej. Ale to Srom-otnik już wie to lepiej.

Tak czy inaczej, wielkie dzięki za dotychczasową pracę dla mistrza S.

W dniu 10.12.2019 o 15:33, matiwczasss napisał:

Wersja 1709 najlepsza porównując do 1909 więc nie ma co czekać na nowy mod

Problem taki że jednak 1903 i 1909 dostały poprawki do schedulara. Chociażby odnośnie bycia świadomym które rdzenie mogą pracować z wyższą częstotliwością na czym zyskują Zen2 i procesory Intela z Boost 3.0.

Ja bym zrobił dodatkowy panel sterowania ,powrzucał do niego włącz wyłącz skróty do tweków /usprawnień,to samo do włączenia usług systemowych,po prostu nie da się inaczej,mam jg win 7 64 / wersja full 3,39 giga/ i najnowsze dziecię mikrosoftu na tablecie, tylko dopóki do poczytania internetu nie zamienię na ,,nieustawną,, 10,ja wiem że pan sromotnik się stara więc faktycznie pokombinować z systemem z tym panelem? ja sobie zrobiłem podobny ze skrótami na pulpicie zajmuje 6,91 mega i mam dostęp do ponad 1200 programów z których korzystam a działają sobie bez instalacji i nie rozwalają mi systemu.Na partycji D zrobiłem sobie foldery A i B,w a mam programy bez instalacji w b instalki,po prostu kopiowałem sobie dla zabawy na dysk d programy i zostawiałem sobie te działające bez instalki..

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Najpierw wydam wersję testową Home Full - już na ukończeniu. Jak na razie jestem z niej zadowolony, bo wszystkie apki ModernUI działają, sklep, XBOX, pełna funkcjonalność systemu jak M$ to zaprojektował. 

Dzięki mojej optymalizacji zszedłem do 40 procesów i wszystko działa.....................................

A myślałem, że będzie pierdyliard :trollface:

Proszę nie pytać - KIEDY, bo jeszcze kilka detali zostało do zrobienia, myślę, że koło tygodnia potrwa ostatnie szlifowanie

moszter, janek917 and manikcs like this