Jump to content
WinClub
srom-otnik

Win JG10 Pro x64

Recommended Posts

52 minuty temu, MikiRikiTiki napisał:

OK, dziękuję. Możesz mi tylko wyjaśnić, w którym momencie ustawienia są wyłączone?

Totalnie tego nie łapie, teraz jest wszystko "aktywnie dezaktywowane" czy nie?

Jak to rozumieć?

Zrzut:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Tak jak teraz jest wszystko wyłączone.Zielony oznacza wyłączoną funkcje windowsa.

2 hours ago, Marcinq4404 said:

Kolegi,
Dlaczego system nie widzi bluetooth? ktoś coś?

Wyłączona usługa z bluetooth. Spróbuj przywrócic usługi do domyślnych

23 minutes ago, b7ackjoker said:

w prawokliku nie mam "czyszczenia" , jakas pomoc?

najpewniej zaktualizował Ci sie system, lub AV ci odinstalował context menu

49 minut temu, pepek112 napisał:

Wszystkie usługi przywrócone do domyślnych, dodatkowo włączyłem usługi w services.msc Laptop w ogóle nie widzi bluetooth w menadżerze urządzeń. Ręczna próba instalacji w menadżerze urządzeń nie dała nic. Dodatkowo próba instalacji intelowskich sterowników bt kończy się komunikatem "w tym systemie nie można zainstalować pakietu oprogramowania"

14 godzin temu, pepek112 napisał:

ledwo consie system uruchkmil i juz sie zaaktualizowal? nie mozliwe. AV ? co to?

Cześć, mam taki problem:

chcę zrobić format, posiadam ta modyfikacje w wersji ultra lite i nie jestem w stanie odpalić zbootowanego pendrive'a. Przy włączaniu kompa wszystkie usb włączają się dopiero w momencie powitalnego ekranu, wiec spamowanie klawisza DEL, F8 itp nie pomaga. Druga sprawa jest taka, że nie potrafię odpalić biosa z pulpitu (opcje zaawansowane uruchomiania -> przy niebieskim oknie mam tylko opcje wyłącz komputer), próbowałem też inne opcje z pozycji msconfig i też nic nie pomaga. 

Ma ktoś jakiś pomysł, zanim zaprowadzę kompa do speców? Rozważałem opcje wyjęcia baterii z płyty głównej, jednakże nie jestem informatykiem i boje się podjąć takiego działania. 

7 godzin temu, warzyn napisał:

chcę zrobić format, posiadam ta modyfikacje w wersji ultra lite i nie jestem w stanie odpalić zbootowanego pendrive'a

Jak wbijesz do biosu to wgl widać pendriva i tak z ciekawości jakim programem dawałeś windowsa na pena ?

7 godzin temu, warzyn napisał:

Druga sprawa jest taka, że nie potrafię odpalić biosa z pulpitu

Bios z pulpitu hmm znalazłem coś tutaj na szybko [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Ja tam zawsze wbijam w bios przy odpalaniu się lapka  ;)

@damian5142, bootowałem rufusem, przy odpalaniu kompa nie działa żaden usb, wiec nie jestem w stanie włączyć przy odpalaniu kompa, a co do linku, nie mam tych funkcji, które są przedstawione w kroku pierwszym.  

2 godziny temu, warzyn napisał:

@damian5142, bootowałem rufusem, przy odpalaniu kompa nie działa żaden usb, wiec nie jestem w stanie włączyć przy odpalaniu kompa, a co do linku, nie mam tych funkcji, które są przedstawione w kroku pierwszym.  

Najprawdopodobniej masz USB 3.0 i nie widzi ci tego. Podepnij jak możesz pod 2.0. Gdzieś na forum był wątek o tym, jak zmodyfikować instalkę win 10 pod usb 3.0.

6 godzin temu, BodziuRat napisał:

Najprawdopodobniej masz USB 3.0 i nie widzi ci tego. Podepnij jak możesz pod 2.0. Gdzieś na forum był wątek o tym, jak zmodyfikować instalkę win 10 pod usb 3.0.

Klawiatura i pendrive wsadzane pod usb 2.0, pendrive starego typu czyli tez 2.0. Podpiąłem klawe o okrągłej fioletowej wtyczce ps/2 i także nie łapie jej przy starcie systemu. Rozważam opcję resetu biosu poprzez wyjęcie baterii, jutro zdam relacje 

W dniu 24.07.2019 o 03:33, warzyn napisał:

Cześć, mam taki problem:

chcę zrobić format, posiadam ta modyfikacje w wersji ultra lite i nie jestem w stanie odpalić zbootowanego pendrive'a. Przy włączaniu kompa wszystkie usb włączają się dopiero w momencie powitalnego ekranu, wiec spamowanie klawisza DEL, F8 itp nie pomaga. Druga sprawa jest taka, że nie potrafię odpalić biosa z pulpitu (opcje zaawansowane uruchomiania -> przy niebieskim oknie mam tylko opcje wyłącz komputer), próbowałem też inne opcje z pozycji msconfig i też nic nie pomaga. 

Ma ktoś jakiś pomysł, zanim zaprowadzę kompa do speców? Rozważałem opcje wyjęcia baterii z płyty głównej, jednakże nie jestem informatykiem i boje się podjąć takiego działania. 

1). Ultra lite tylko ? ta wersja jest 3 w 1 więc powinieneś mieć 3 do wyboru 

2). Mi też nie odpalał bo zapomniałem ze przestawiłem na uefi i należało na pendrive zastosowac fat32 robie zawsze rufusem problemów brak

3). GPT czy MBR ?

witam. Chcilem zmienic jezyk wyswietlnia na ang. w  panelu sterowania jak wybieram jezyk to powinno sie polaczyc i pobrac a u mnie wyswietla sie tylko "Połącz się z Internetem, aby sprawdzić dostępność pakietów językowych''

Jak to ogarnac ??

@Ataman, @BodziuRat, @damian5142 Odpięcie baterii z biosu, zworka na 2pinowym cmosie umożliwiło włączenie klawiatury podczas włączania systemu, teraz nawet klawiatura z USB się odpala (kiedyś tylko ps/2 i zachowałem starą klawiaturę). Wgrałem sobie wersję "najbogatszą" czyli LITE na dysku ssd i jestem póki co zadowolony. mam nadzieję, ze będę w stanie zainstalować programy cadowskie, gdyż na ultra lite nie mogłem zainstalować większości bibliotek vcc ze starych roczników, które były wymagane do odpalenia cadów/solidów itp.

Dzięki za poradę :) 

5 godzin temu, warzyn napisał:

@Ataman, @BodziuRat, @damian5142 Odpięcie baterii z biosu, zworka na 2pinowym cmosie umożliwiło włączenie klawiatury podczas włączania systemu, teraz nawet klawiatura z USB się odpala (kiedyś tylko ps/2 i zachowałem starą klawiaturę). Wgrałem sobie wersję "najbogatszą" czyli LITE na dysku ssd i jestem póki co zadowolony. mam nadzieję, ze będę w stanie zainstalować programy cadowskie, gdyż na ultra lite nie mogłem zainstalować większości bibliotek vcc ze starych roczników, które były wymagane do odpalenia cadów/solidów itp.

???

Core. Brak problemów z vcc, Solid hula.

W dniu 28.07.2019 o 19:39, warzyn napisał:

Do aktualizacji bibliotek polecam AIO Runtimes od sereby, a gdyby jakaś nie chciała się instalować, to wystarczy wszystko włączyć w optymalizatorze usług.

System daje radę lecz mam problem w grach sama myszka skręca mimo iż nic nie ruszam nią , mam ten sam efekt na logitech g203 i zowie fk1 , z początku myślałem że to coś z podkładką ale podpiąłem myszkę pod inny pc i na tej samej podkładce i nie było samoistnego skręcania myszką raz dookoła postaci a raz w górę, ktoś wie czego to może być wina? Problem wystepuje tylko na tym systemie 1709 na nowszych 1803/9/1903 lub na starszym 1607 nie było z tym problemu , w grze cs 1.6 jak i cs go gta 5 wiedźmin 3 ten błąd z kursorem wystepuje , dałbym sobie spokój jakbym grał tylko w gry typu wiedźmin ale w grach jak cs to irytuje ;x

11 godzin temu, lamzaz napisał:

System daje radę lecz mam problem w grach sama myszka skręca mimo iż nic nie ruszam nią , mam ten sam efekt na logitech g203 i zowie fk1 , z początku myślałem że to coś z podkładką ale podpiąłem myszkę pod inny pc i na tej samej podkładce i nie było samoistnego skręcania myszką raz dookoła postaci a raz w górę, ktoś wie czego to może być wina? Problem wystepuje tylko na tym systemie 1709 na nowszych 1803/9/1903 lub na starszym 1607 nie było z tym problemu , w grze cs 1.6 jak i cs go gta 5 wiedźmin 3 ten błąd z kursorem wystepuje , dałbym sobie spokój jakbym grał tylko w gry typu wiedźmin ale w grach jak cs to irytuje ;x

Do gier zainstaluj sobie 1607 LTSB, powyłączaj wszystkie wodotryski z MS wraz z WU, a aktualizacje przeprowadzaj przez wsus offline. U mnie ten system sprawdza się wyśmienicie, a jak ktoś chce mieć w pełni system ze sklepem i innymi pierdołami, to niech instaluje oryginał.

Cześć, mam problem po optymalizacji usług zniknęła mi możliwość połączenia z siecią wifi na laptopie. Próbując włączyć kartę wifi to niby włącza, ale wciąż jest wyłączona. Jak to mogę zmienić ? 

Edit

Lub jak cofnąć optymalizacje usług ? 

Sorry za takie głupie pytania, ale to mój pierwszy modyfikowany Windows :D I chciałbym móc w pełni świadomie z niego korzystać :D 

Możesz przywrócić ustawienia domyślne dla Windows  - jest opcja na początku w optymalizatorze, lub włączyć Wi-Fi - ostatnia opcja, a na przyszłość - czytaj dokładnie co pisze w wyskakujących okienkach

Hej

Nie wiem czy to dobry temat do poruszenia tego tematu :) mianowicie mam problem z tym systemem. Instalator pięknie się ładuje natomiast przy wyborze systemu jaki bym chciał zainstalować jest "Brak dostępnych obrazów". Laptop to Asus F541U. Dodam, że sprawdzałem na Lenovo G580 i tam instaluje się z tego samego penka bez żadnych problemów...

Hej

Nie wiem czy to dobry temat do poruszenia tego tematu :) mianowicie mam problem z tym systemem. Instalator pięknie się ładuje natomiast przy wyborze systemu jaki bym chciał zainstalować jest "Brak dostępnych obrazów". Laptop to Asus F541U. Dodam, że sprawdzałem na Lenovo G580 i tam instaluje się z tego samego penka bez żadnych problemów...

Hej

Hej

Hej

Hej

Cześć, problem ze sterownikami grafiki, nie wiem czy coś źle robię, ale po zainstalowaniu sterowników ze strony AMD niby się instaluje okej (sterowniki pod win 10 x64) tak jakby nie korzystało wgl z tej karty graficznej. W menadżerze urządzeń karta jest. Laptop Dell Vostro, grafika AMD Radeon 7670M HD

EDIT

Chyba, że polecicie jakiś system inny pod ten zabytek :D 

Procesor I5 3210M 2.5

4 GB ram 

AMD Radeon 7670M HD

Wcześniej był na win 7