Jump to content
WinClub
srom-otnik

Win JG10 Pro x64

Recommended Posts

To skoro powershell jest usunięty, jak usunąć aplikacje sklepu?

Jest do tego aplikacja . Ścieżka wygląda tak C:\Users\Public\Desktop\TUNING\PRYWATNOŚĆ.

Nic się nie zmieniło chyba wedle obu wariantów :D

Guest xwing

UL 10 już zainstalowany.

- No właśnie jest problem z usuwaniem aplikacji przy braku powershella, bo większość apek bazuje na komendach korzystających z tego rozwiązania.

- Kolejny psikus to znikł mi wybór systemów przy starcie. Jeśli chcę uruchomić innego windowsa muszę to przestawiać w "Własciwości systemu/Uruchamianie i odzyskiwanie."

- Brak trybu recovery też może czasem być problemem (nie da się wejść w tryb awaryjny, zapomnij o instalacji ne podpisanych sterowników)

System dla kamikadze, którzy wiedzą czego chcą. Wydajność kosztem pewnych wyrzeczeń :)

Na koniec dodam, iż jest to najszybszy jak dotąd testowany przeze mnie windows. Gratulacje.

ig807_passmark.jpg

Około 3 - 5 % szybszy od innych kompilacji.

Na ile tylko to możliwe, właśnie operuję  :lol:

Znając Sromotnika potrafi wiele zrobić : ) Gdzieś u kogoś ze znajomych na lapku i pc do dziś śmiga JG x64 v2013 :D . Tyle wiem,że nie sypnął blu scrinem do dziś ;p

Guest xwing

Instaluj wersję Lite. Praktycznie ta sama wydajność co Ultra Lite. Ale działa tryb zaawansowanego wyboru rozruchu (da się instalować nie podpisane sterowniki)

Wersja Ultra Lite oraz Core to przeznaczone na naprawdę stare komputerki mające 1gb pamięci, gdzie faktycznie każdy jeden proces mniej w systemie jest na wagę złota.

xwing wspomniał, że nie można zainstalować sterowników niepodpisanych cyfrowo. Czy da się z tym coś zrobić, można by było od razu w modzie tą funkcję pominąć ?

Możesz spróbować tego:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

ale nie gwarantuję, że zadziała z sterownikiem który chcesz zainstalować.

Srom-otnik - z nieba mi spadłeś :D

Po wczorajszej aktualce starego już JG-10-X64-TH2-PL-LITE-ULTRA-LITE wszystko padło - w zasadzie dostałem czystego "dziesiątkę".

Właśnie (pełen nadziei) - zasysam :)

Pozdrawiam serdecznie! JESTEŚ WIELKI! 

Jako chwilowo nie widzę problemów w systemie. Ale jak coś wyłapie będę pisał, Co do sklepu i xbox działają ok po ustawieniu odpowiedniej opcji. Co do gier pc sprawdzi się, tak samo sprawdzi się resztę programów których używam ale stawiam ze jest ok. Nie więcej to samo wywalam z systemu tylko ze ja wywalam onedrive i defendera skryptem z forum po instalacji więc to jest taki +- jeśli ktoś nie używa tego. Więc dzięki za kawał dobrej roboty mowa tylko o dodaniu skryptów itp. wiesz o co mi chodzi. Pozdro. :P

Jak na moje to do folderu po instalacji mógłbyś dodać skrypty do całkowitego usuwania OneDrive, XBOX, Sklepu itd :D Od kilku dni używam Lite (jak mnie natchnie, zainstaluję Ultra Lite) i działa bez problemu, zero problemów dotychczas, warto spróbować :D

Guest

Jak na moje to do folderu po instalacji mógłbyś dodać skrypty do całkowitego usuwania OneDrive, XBOX, Sklepu itd :D Od kilku dni używam Lite (jak mnie natchnie, zainstaluję Ultra Lite) i działa bez problemu, zero problemów dotychczas, warto spróbować :D

Zgadzam sie

W UL - XBOXa nie ma, jest tylko sklep, odinstalowujesz go z menu start (ppm na ikonie w menu -> Aplikacje), a one drive odinstalowuje się w Dodaj/usuń programy.

Do UL i Core dodałem dziś paczkę przydatnych skryptów - będą w TUNING/SKRYPTY

No prawda, ale np. po usunięciu OneDrive u mnie zostały pozostałości [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] chyba, że coś źle zrobiłem :L a tak to pewnie są gotowe skrypty, które usuwają kompletnie wszystkie pozostałości po tym to tylko wrzucić do folderu i git :D Ale to już tylko takie moje widzi mi się :D Zaje.... robota ;)

Guest

Na ultra lite i 60 procesów!? To na lite miałem już 45!

Na maszynie zajmował 6Gb na kompie 11...

Jeden mały problem to wu nie pobiera aktualizacji mieli i mieli i nie może zainstalować. Ale mimo to system bomba. Działa to co ma działać więc 1 słowem ok.

ale działa to wu czy nie w tym systemie? w core jest nadzieja na usunięcie wu?

No własnie odpaliłem w usługach na to aby wu itp. działało na ok a tu wu pobiera instaluje i tak w kółko. Albo ja coś nie tak robię albo jest tak jak mówię nie da rady zrobić aktualizacji. A tu nawet dużo nie jest wywalone bo sam prawie tyle wywalam poza aplikacjami ui. No pokombinuje jak znajdę te coś dam znać co to blokuje te wu ze pobiera a zainstalować nie może.

deep94 likes this