Jump to content
WinClub
srom-otnik

Win JG10 Pro x64

Recommended Posts

Słuchajcie brać tą kompilację do grania czy poczekać na nowszą?

Edyta:

Co za pytanie, sorki!

Pany mam problem. Coś mie podkusiło i przywróciłem domyślnie w uefi! i efekt taki:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Przy instalacji z pena miałem to samo i zmieniałem coś z  UEFI, Legacy.

Teraz niestety nie pamiętam co i jak!

Pytanko co zmienić aby znów cieszyć się superszybkim jg10 pro?

Tak wygląda w moim asusie B75M-A bios - advanced mode - boot:

Edyta 1,

Przychodzi mi na myśl:

- Launch CSM z enabled na disabled

- Boot Device Control z Uefi and Legacy OpROM na UEFI only

.. co myślicie??

W dniu 28.06.2019 o 23:01, demonaz napisał:

Kiedy kolejna odsłona świetnej modyfikacji  z jakimś nowszym bulidem 1903 np .  ?

Dobry pytanie @srom-otnik czy mod z windows 10 porzuciłeś czy jak ? Bo dosłownie cisza i nic tu nie wiadomo ;( ?

W dniu 3.07.2019 o 19:48, pepek112 napisał:

Przełącz Storage devices na uefi i powinno banglać

Zrobiłem jak przy instalce (przypomniałem sobie :gt500s:)

Launch CSM nie ruszamem bo dyski znikają,

Boot Device Control na UEFI only

i poszło :)

Asus ma pogibany bios i stąd pewnie moje nie-hallo ;)

Co do tej wersji Pro działa genialnie! System działa, programy się zainstalowały, wszystkie dyski - 3 dyski używane i nowy ssd widoczne w explorerze. Działa wszystko b. szybko.

Mam teraz problem z nowym dyskiem kupionym na archiwum multimediów - WD20AZRZ czyli Blue 2TB.

Dysk nie instaluje się w Explorator plików, Okno Zarządzanie Dyskami nic nie pokazuje i komunikat że wirtualne zostały wyłączone. To samo przez kieszeń USB, kieszeń się instaluje dysk nie zainstalowany.

Pomożecie, co mogę zrobić z tym jednym WD 2Tb??

8 minut temu, pirotaro napisał:

Zrobiłem jak przy instalce (przypomniałem sobie :gt500s:)

Launch CSM nie ruszamem bo dyski znikają,

Boot Device Control na UEFI only

i poszło :)

Asus ma pogibany bios i stąd pewnie moje nie-hallo ;)

Co do tej wersji Pro działa genialnie! System działa, programy się zainstalowały, wszystkie dyski - 3 dyski używane i nowy ssd widoczne w explorerze. Działa wszystko b. szybko.

Mam teraz problem z nowym dyskiem kupionym na archiwum multimediów - WD20AZRZ czyli Blue 2TB.

Dysk nie instaluje się w Explorator plików, Okno Zarządzanie Dyskami nic nie pokazuje i komunikat że wirtualne zostały wyłączone. To samo przez kieszeń USB, kieszeń się instaluje dysk nie zainstalowany.

Pomożecie, co mogę zrobić z tym jednym WD 2Tb??

A w menadzerze urządzeń jest widoczny?

Menadżer Dysków pokazuje wszystkie dyski włącznie z tym problematycznym - jest jego pełna nazwa czyli jest widoczny.

Up, sprawdziłem na laptopie

16 minut temu, pirotaro napisał:

Menadżer Dysków pokazuje wszystkie dyski włącznie z tym problematycznym - jest jego pełna nazwa czyli jest widoczny.

Up, sprawdziłem na laptopie

Musisz go sformatować i powinien być widoczny w explorerze.

W laptopie z oryginalnie zainstalowanym W10H/64 ten sam problem ale widać go w Zarządzaj > Okno Zarządzanie Dyskami jako niezainstalowany!

A jak go sformatować nie przez exploeator? Dobra wrzucę z powrotem do PC z tym jg10 po sata i pokombinuję. Formatować z domyślnymi ustawieniami?

Znalazłem jeszcze coś o [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Godzinę temu, pirotaro napisał:

W laptopie z oryginalnie zainstalowanym W10H/64 ten sam problem ale widać go w Zarządzaj > Okno Zarządzanie Dyskami jako niezainstalowany!

A jak go sformatować nie przez exploeator? Dobra wrzucę z powrotem do PC z tym jg10 po sata i pokombinuję. Formatować z domyślnymi ustawieniami?

Znalazłem jeszcze coś o [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Kliknij prawym przyciskem na mój komputer.Z listy wybierz ZARZĄDZAJ.Wyskoczy okno ZARZĄDZANIE KOMPUTEREM z listy po lewej stronie wybierz ZARZĄDZANIE DYSKAMI.Na liście dysków odszukaj problematyczny dysk i kliknij na niego prawym przciskiem z listy wybierz formatuj i tyle.

Jest tylko zainicjuj...

Zrobiłem zainicjuj, po tym utwórz prosty wolumin, po tym szybkie formatowanie, literka i nazwa i jest.

Już się pokazuje w exploatorze :) :).

Kuna, wcieło pare bajtów! Z 2T zostało 1,81TB  :)

6 godzin temu, pirotaro napisał:

Wyskoczyło aktywuj i się zastanawiam co użyć (system i office) KMSpico czy KMS Auto net 2016??

Spróbuj tego [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Witam , miał może ktoś problem z myszką na tym systemie ? Bo mi tylko na tym systemie myszka świruje , mianowicie sama skręca , efekt jest taki jakby sensor się gubił na podkładce , choć wiem że to na 100% nie wina myszki bo podłączałem 4inne i to samo jest , jakieś porady co może być przyczyną ? Sterowniki instalowane do myszek i nic to nie daje.

Witam.

Czy do wlasnie  tej wersji pro Sromotnika moge zainstalowac poprawki? Najbardziej interesuje mnie May 2019 Update. Z tego wzgledu ze mam procesor ryzen 2700;)  Jest to nowa poprawka ktore lepiej wspiera prace pomiedzy procesorami razen a windows 10. 

Link: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

59 minut temu, Haxol napisał:

Witam.

Czy do wlasnie  tej wersji pro Sromotnika moge zainstalowac poprawki? Najbardziej interesuje mnie May 2019 Update. Z tego wzgledu ze mam procesor ryzen 2700;)  Jest to nowa poprawka ktore lepiej wspiera prace pomiedzy procesorami razen a windows 10. 

Link: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Jak chcesz 1903 to zainstaluj ten mod

albo ten

czysty

Do modowanych systemów można instalować co najwyżej poprawki bezpieczeństwa.Instalując duży update niszczysz prace autora.

@the_naturat_com - pewnie używałeś dodatkowych programów do optymalizacji/czyszczenia rejestru lub  program antywirusowy skrypty Ci zablokował - musisz podać więcej danych oraz dokładniej opisać problem

@Franc goły system. Świeża instalacja. Tylko internet podpięty. Nie ma nic. Próbuję na wszystkie sposoby z tym optymalizatorem. Sklep nie działa. Udostępnianie plików nie działa. Mało tego, jak wybiorę to "auto" w tym optymalizatorze, to po ponownym uruchomieniu nie działa WiFi.

15 godzin temu, Crazy36 napisał:

Spróbuj tego [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Podziękował! Właśnie miałęm dylemat co teraz za kmsy na czasie  :)

6 godzin temu, lamzaz napisał:

Witam , miał może ktoś problem z myszką na tym systemie ? Bo mi tylko na tym systemie myszka świruje , mianowicie sama skręca , efekt jest taki jakby sensor się gubił na podkładce , choć wiem że to na 100% nie wina myszki bo podłączałem 4inne i to samo jest , jakieś porady co może być przyczyną ? Sterowniki instalowane do myszek i nic to nie daje.

Miałem na oryginalnie dodanym do laptopa i z touthpadem też jajka były bo sam zmieniał położenie i sam sobie otwierał różne rzeczy  :lol:

3 godziny temu, Crazy36 napisał:

albo ten

czysty

Do modowanych systemów można instalować co najwyżej poprawki bezpieczeństwa.Instalując duży update niszczysz prace autora.

Yes, a leprze będą do gier i na parę lat spokoju?? Znajomy potrzebuje zmienić seven bo mu już niektóre nie chcą chodzić.

3 godziny temu, the_naturat_com napisał:

@srom-otnik czemu optymalizator usług nie działa?

Jest ktoś ogarnięty, kto pomoże mi naprawić te usługi?

U mie optymalizator działa, sklep działa, reszta też b. dobrze. Pierwszego dnia problemy jedynie z wifi i rozdziałką. Wifi ustąpiły po wgraniu sterów od tplinka z zmieniająca się rozdzielczość na minimalną po restarcie po paru razach ustąpiły same  :)

Coś robisz nie tak. Ja miałem z jg problemy kiedyś przez Comodo CIS i CCleanera ale teraz wiem co i jak z antywirem a czyszczenie to tylko usługa dodana przez autora. Może kiedyś sprubuję adwcl.  i malwareb.. ale po poradach  ;)

5 godzin temu, Crazy36 napisał:

albo ten

czysty

Czyli z tego wynika że musze przeinstalować windows? Nie ma innej metody? Np.  wymuszenie aktualizacji systemu?

A, nie dodałem. Przeinstaluj natychmiast. Zrobisz to szybciej niż znajdziesz przyczynę, nawet na jg testowo. Ja testuje 3 obrazy i myślę że już wybiorę ;)