Jump to content
WinClub
srom-otnik

Win JG10 Pro x64

Recommended Posts

33 minuty temu, wanbetor napisał:

witam, chciałem ponowić pytanie czy ktoś ma problemy ze znacznym spowolnieniem czasu uruchamiania? mam system na ssd i włącza się on już 6 minut  co jest nieporozumieniem. Dodam że cały ten czas jest spędzony na kręceniu się kółku pod logiem windows/płyty głównej, wszystko działa szybko po załadowaniu się ekranu logowania.

nie miałem takiego problemu przez ponad rok użytkowania. Jednak musiałem zainstalować nowszą kompilację. Co do systemu to jak tylko wyjdzie z kompilacją minimum 1809 to "biere" (o ile wyjdzie taka) 

Twój błąd prawdopodobnie pochodzi z jakiegoś update które się włączyło i wisi bo prawdopodobnie nie przejdzie choć możliwe że też masz jakiegoś wira :D ż masz jakiegoś wira :D 

47 minutes ago, wanbetor said:

witam, chciałem ponowić pytanie czy ktoś ma problemy ze znacznym spowolnieniem czasu uruchamiania? mam system na ssd i włącza się on już 6 minut  co jest nieporozumieniem. Dodam że cały ten czas jest spędzony na kręceniu się kółku pod logiem windows/płyty głównej, wszystko działa szybko po załadowaniu się ekranu logowania.

Laptop? To chyba problem całej kompilacji 1709. U mnie na laptopie po 2 tyg użytkowania zawsze się tak długo uruchamiał. Na komputerze nigdy nie było tego problemu.

Zainstalowałem 1607 i problem ustąpił na dobre :)

6 minut temu, NoiZzz napisał:

Laptop? To chyba problem całej kompilacji 1709. U mnie na laptopie po 2 tyg użytkowania zawsze się tak długo uruchamiał. Na komputerze nigdy nie było tego problemu.

Zainstalowałem 1607 i problem ustąpił na dobre :)

Ja mam lapka i nie mam takich problemów na tej wersji - Lite

Godzinę temu, DDragon napisał:

nie miałem takiego problemu przez ponad rok użytkowania. Jednak musiałem zainstalować nowszą kompilację. Co do systemu to jak tylko wyjdzie z kompilacją minimum 1809 to "biere" (o ile wyjdzie taka) 

Twój błąd prawdopodobnie pochodzi z jakiegoś update które się włączyło i wisi bo prawdopodobnie nie przejdzie choć możliwe że też masz jakiegoś wira :D ż masz jakiegoś wira :D 

możliwe że to update, kiedyś się chyba chciał jakiś wcisnąć i musiałem całkiem windows update wyrzucić. Komputer stacjonarny, wersja lite

17 godzin temu, wanbetor napisał:

możliwe że to update, kiedyś się chyba chciał jakiś wcisnąć i musiałem całkiem windows update wyrzucić. Komputer stacjonarny, wersja lite

Nie wiem cyz to update. U mnie jest to samo, WU mam zablokowane swoimi programami bo te w systemie niestety zaczęły przeciekać. Na UL też dośc wolno się system odpala. 

Witam, mam pytanie do autora - jak jeszcze miałeś własne forum, udostępniałeś taki plik rejestru dodający przydatne opcje do menu kontekstowego prawego przycisku myszy. Ostatnio migrowałem na nowy dysk i przy robieniu backupu zapomniełem zarchiwizować ten jakże przydatny dodatek. Czy mógł byś mi podrzucić archiwum z tym plikiem rejestru jak goi gdzieś jeszcze masz?

6 hours ago, Baltramiejus said:

Ktoś słyszał jakieś pogłoski czy będzie wersja 1903 ?

On 5/5/2019 at 5:31 PM, srom-otnik said:

Dziękuję, rób co chcesz, graj tylko fair...

P.S. Co do LTSC, prawie skończyłem jakiś miesiąc temu, od tej pory mam zastój, z różnych powodów. Do kompa siadam tylko sprawdzić pocztę i wysłać przelewy. Jak się ogarnę wewnętrznie, to będzie LTSC 2019 Full i Lite, 10 Pro i Home na nowej podstawie i poprawiony LTSB. Na razie nie pytajcie, zrobię kiedy przyjdzie wena i czas...

PZDR!

Mam problem z czcionkami emoji na stronie [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Na codzień używam przeglądrki Centbrowser

Tak jest pod Centbrowser:

xUndwow.png

Tak jest pod Firefox:

EKoBoiE.png

Jak widać pod Centbroser nie wszystkie emoji są wyświetlane poprawnie i to jest wina tego moda bo gdy zainstalowałem czysty nie modyfikowany system  na maszynie wirtualnej to tam wszystkie emoji są wyśietlane poprawnie.

Jak to naprawić ?

W dniu 17.05.2019 o 12:15, MikiRikiTiki napisał:

Tak teź się stało. Po odpaleniu Win10 i wyłączeniu klawiatury z Menedzera urzadzen, laptop się nie wieszał - no ale co za tym idzie, pracowałem na klawiaturze usb...

W BIOSie klawiatura laptopa też się blokowała po chwili + nawet touchpad.

Rozkręciłem lapka, sprawdziłęm wszstkie kable - jest ok.

Wyjąłem nawet baterie BIOS by móc go w końcu zresetować i...

... problemu to nie rozwiązało.

Cały górny pad: Klawiatura&Touchpad, zamówione - przyjdą w poniedziałek/wtorek.

Cóż cena nie była wygórowana by sprawdzić czy wszystko już będzie po jej zainstalowaniu OK.

Dam znać.

Dzięki.

Klawiatura&Touchpad - wymieniona i... doopa : )

Oddałem lapka do serwisu i dostałem werdykt:

mikro pęknięcia na płycie głównej w okolicach układu KBC.

Serwisant zapytał czy mam dzieci - tak.

Laptop ultra thin + dzieci, resztę sami sobie dopowiedzcie ; )

Wszystko już działa tylko aktualizacje same się włączają! : \

Jak ktoś chce pomóc to zapraszam do wątku JG10 LTSB, bo ostatecznie na tą wersję postawiłem.

Reasumując:

systemy JG10 są bez wad! : )

pozdrawiam

pepek112 likes this

były problemy z oryginałami systemu,zatykały wolną powierzchnie dysku megabitami aktualizacji zwłaszcza w starszych wersjach sprzętu to robiło niebieski ekran/brak pamięci i najbardziej sensowne to instalka od nowa/ co do JG nigdy nie miałem takiego problemu a mam prośbę do Sromotnika,taka myślę ze wszystkich o serce do najnowszej wersji win 10 64 bit ,są tam już poprawione aktualizacje ale brakuje reki bożej  z dopieszczeniem systemu jaką pan tu wykonujesz, ,prośba dotyczy wersji JG Full najbardziej stabilna i pełna i takich wersji używam i Bogu dziękuje i panu za pana czas i poświecenie dla nas.Na JG od XP,mimo posiadania oryginałów.

W dniu 13.06.2019 o 23:55, MikiRikiTiki napisał:

Klawiatura&Touchpad - wymieniona i... doopa : )

Oddałem lapka do serwisu i dostałem werdykt:

mikro pęknięcia na płycie głównej w okolicach układu KBC.

Serwisant zapytał czy mam dzieci - tak.

Laptop ultra thin + dzieci, resztę sami sobie dopowiedzcie ; )

Wszystko już działa tylko aktualizacje same się włączają! : \

Jak ktoś chce pomóc to zapraszam do wątku JG10 LTSB, bo ostatecznie na tą wersję postawiłem.

Reasumując:

systemy JG10 są bez wad! : )

pozdrawiam

Byłem ciekaw jak ta sytuacja się rozwinie. No cóż następnym razem w specyfikacji laptopa musisz podać specyfikację dzieci przy okazij :P

Witam 

Mam pytanie czy ten system aktywuje automatycznie TRIM dla SSD bo program SSD Fresh "twierdzi " że TRIM był nieaktywny ( oczywiście przy instalacji wybrałem że posiadam SSD ) 

I jeszcze w sumie 2 mam kwestie . Przy próbie wejścia w ustawienia WI-Fi sypie takim błędem :

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

a przy próbie wejścia w zarządzanie dyskami takim :

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Mam tylko pytanie Czy tak ma być ? Czy coś jest nie tak ? 

1. Jak zamieszczasz zdjęcia to wrzuć takie z których można coś przeczytać

2. Aby dopalić zarządzanie dyskami przywróć domyślne ustawienia usług w systemie - powinno zadziałać, co do Wi-Fi to nie wiem jaki to błąd,  ale także spróbuj na ustawieniach domyślnych

17 godzin temu, Inoneedsupport napisał:

Hej mam mały problem, kiedy odpalam watch dogsa 2 wyskakuje mi komunikat "wyłączono wymuszenie podpisów sterowników" (tak jestem na tym systemie), mógłby mi ktoś pomóc?

Uruchom CDM (wiersz polecen) jako admin i wpisz
bcdedit.exe -set loadoptions DISABLE_INTEGRITY_CHECKS
Restart

Zainstalowałem Jg10 pro i miałbym do Was parę pytań (przepraszam że laickich). 

Zauważyłem 3 wersję: lite, u.lite i core. Rozumiem że core to dla naprawdę słabych lapków? 

Zauważyłem też że jest JG10 LTSB.

Pytanie jaka wersja będzie naj do cięższych PC z opcją OC. 

A którą wybrać do lapka na ib-i5 2-core?

Core - z tej wersji jest najwięcej wycięte - przeczytaj opis, żeby nie było potem narzekań że brakuje Ci usuniętych apek/modułów po instalacji, różnice w wydajności między wersją Core i UL są niewielkie, parę usług mniej, parę Mb zaoszczędzone itp.

Który najlepszy do OC? - musisz sam potestować, na początku poczytaj o różnicach między LTSB a "zwykłą" wersją, niektórzy instalują LTSB i zaraz jest pytanie jak doinstalować Sklep :L 

3 godziny temu, Franc napisał:

jak doinstalować Sklep :L 

:D ;)

A ta LTSB  ma wiele wspólnego z Pro - ilość ram itp?? W sumie nie potrzebuję sklepów i innych fajnych rzeczy!  Za to przyda się wydajność, grać nie będę ale pare programów do grafy 2d mogła by hulać :rolleyes: na 4 mocnych corach.