Jump to content
WinClub
srom-otnik

Win JG10 Pro x64

Recommended Posts

1 godzinę temu, adonx napisał:

@iAntyi poczytaj to może ci pomorze::)

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Napewno nie , szczególnie przy modowanych systemach :P

Witam,
Zainstalowałem WinJG10 Pro RS3 (1709) kilka razy, w różnych wersjach i jest problem z CZYSZCZANIEM.
Pierwszy raz przechodzi w całości do restartu systemu (ok 15 min), każde kolejne uruchomienie OCZYSZCZANIA zatrzymuje się lub zawiesza na "Trwa oczyszczanie: Pliki tymczasowe" i jednocześnie "Skanowanie: Pliki dzienniki uaktualnienia Windows".
Żeby to odwiesić wystarczy poruszać kursorem myszki na komunikacie związanym z oczyszczaniem ale proces zostanie przerwany i wyświetla się komunikat że system zostanie uruchomiony ponownie.
Po przeniesieniu zmiennych środowiskowych na dysk D:\Temp nawet jeśli jakimś cudem przejdzie oczyszczanie dysku C to na nowo zacznie oczyszczać dysk D i nawet po 30 minutach stoi w miejscu.
Od kilku lat używam modyfikacji sromotnika a zwłaszcza Windows JG 7 x86 Ultimate [Styczeń 2014] i nigdy nie było z CZYSZCZANIEM żadnych problemów, działało szybko i sprawnie.
Uważam że całe to czyszczenie Windows Update jest bez sensu skoro i tak do modyfikowanych systemów poprawek nie powinno się instalować, zresztą i tak się nie instalują.
Co innego aktywacja systemu, jeśli z tego powodu zostawiony jest Update to jak najbardziej.

Tak przy okazji to w wersji Core dodatkowo jest problem z Touchpadem, przestaje działać przewijanie dwupalcowe.
Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Posiada ktoś obraz tej windy z poprzedniej kompilacji tj. przed creators update? W tej kompilacji na niektórych konfiguracjach występuje okropny screen tearing i dodatkowo solidny spadek wydajności w grach (Wiedźmak, GTA V). Częsciowo pomaga wyłączenie wsparcia pełnego ekranu w okienku właściwości lecz nie do końca. Za upload będę dozgonnie wdzięczny.
Pozdrawiam

Pytanko, nie znalazłem odpowiedzi na szybko a sporo tu postów więc spytam:
Przy próbie zmniejszenia partycji wywala mi błąd że nie działa jakaś usługa, ktoś wie może jaka?

Guest
3 godziny temu, falkorikstv napisał:

Pytanko, nie znalazłem odpowiedzi na szybko a sporo tu postów więc spytam:
Przy próbie zmniejszenia partycji wywala mi błąd że nie działa jakaś usługa, ktoś wie może jaka?

Dysk wirtualny (   vds   )   -  usługa 

W dniu 26.04.2019 o 16:07, mbielak012 napisał:

@MikiRikiTiki Pierwszy błąd jaki zrobiłeś to prawdopodobnie włączony internet podczas pierwszej konfiguracji. Ogólnie powinno się wyłączać wifi i nie podłączać kabla LAN. Ten system jest zrobiony tak, aby nie aktualizować go. Generalnie ja na twoim miejscu wziałbym i przeinstalował go na czysto, bo te aktualizacje się zassały i rozwaliły pracę autora modyfikacji. Optymalizację usług najlepiej zrobić na początku (tam jest menu czego używasz a czego nie i tylko dajesz tak lub nie). Spróbuj narazie tyle zrobić, bo bez reinstalacji się nie obejdzie. Poza tym szybsza wersja win10 od sromotnika to LTSB, jeśli by Ci przypasował brak sklepu i win defendera to polecam tą wersję :P

Zarwałem nockę i d..a, mimo ponownej instalacji systemu nadal dzieje się to samo ; \

Może gdzieś popełniam błąd, oto co zrobiłem:

1.) wszystko zarchiwizowałem na zewnętrznym twardym, który odłączyłem następnie,

2.) wyłączam kompa, bootuje go z pendrive'a, na którym mam zainstalowany obraz iso,

/wszystkie check sumy itd. się zgadzają zgodnie z tymi podanymi w pierwszym poście, więc to na pewno nie kwestia źle nagranego obrazu Win JG10 Pro x64,

/na razie pozostaje przy Win JG10 Pro x64 - LTSB jeszcze nie próbowałem...

3.) offtopic(?), na danym pendrive 128 GB miałem / mam jeszcze utworzony w głównym folderze - folder ze zdjęciami,

PYTANIE.1: Czy to może psuć wpływać na instalowany system z tego pendrive'a? Może i pytanie idiotyczne ,ale szukam przyczyn już wszędzie...

4.) PYTANIE.2: @mbielak012 Co masz na myśli pisząc "Pierwszy błąd jaki zrobiłeś to prawdopodobnie włączony internet podczas >>>pierwszej konfiguracji<<<."?

/Ja po prostu wyłączyłem z prądu router podczas instalacji systemu i pierwszego uruchomienia komputera,

/Po pierwszym uruchomieniu klikam ppm > Optymalizator usług > Czy chcesz wprowadzić domyślne ustawienia lub skorzystać z WinUpdate - klikam NIE > później wybieram to co jest mi potrzebne i koniec.

5.) Łącze się z Wifi, restartuje kompa i instaluje wszystkie dedykowane sterowniki ze strony vaio. W międzyczasie robię kolejne restarty i... (patrz pkt. 6)

PYTANIE.3: Gdy klikam w "Ustawienia usługi Update" (po włączeniu Wifi)  - i chcę tam "coś" ustawić by nie update'ował się komp sam to po prostu nic tam nie widzę, bo cały czas tak jakby jest to okno "w procesie" / czyli małe kropeczki poziome, niebieskie przesuwają się z lewej do prawej.

Czy w tym momencie przypadkiem coś się nie update'uje? Czy jeśli tak to jak do cholery to zatrzymać?! 8 )

Nawet gdy wchodziłem na "Ustawienia usługi Update" (przed pierwszym włączeniem Wifi jeszcze) to widok okna był taki sam i nic nie można było zrobić, myślałem, że dopiero po odpaleniu Wifi uda się coś ustawić by nie aktualizował się komp, ale jak już wspomniałem: to okno jest cały czas puste, może po prostu się już w tym momencie coś update'uje?

6.) Podczas wpisywania ustalonego przy instalacji systemu hasła do kompa - już - przestaje mi działać klawiatura na laptopie (kurrr zapiał! =)

Jedyne co mnie ratuje to znowu podpięcie klawiatury na USB ze zintegrowanym touchpadem.

W Panel Sterowania > Klawiatura, zakładka Sprzęt widać, że mam dwie klawiatury (ta laptopa i podłączona na USB).

Ta z laptopa ma podpis "To urządzenie działa poprawnie." / jest widoczna i w ogóle nie ma info o tym, że coś jest z nią nie tak...

(nawet wtedy gdy przestaje ona działać i muszę używać klawiatury na usb).

7.) Zaraz po tym (czas nieokreślony -> od kilku do kilkunastu minut) jak klawiatura na laptopie przestaje działać to po "X" czasie pokazuje się niebieski ekran z emotikonem ":("

8.) Czyli wszystko dzieje się dosłownie tak samo jak po mojej pierwszej instalacji we wrześniu 2018...

9.) Dodam, mimo sprawdzonych ustawień opcji zasilania / baterii, komp zwiesza się tak, że nie można go uruchomić przyciskiem ON/OFF.

Zapala się włącznik ON na zielono, słuchać szum wentylatora i zero / echo. I znowu tak 30 minut naciskam ON / OFF, aż się włączy... (sic!)

Nie poddam się, @srom-otnik @mbielak012 macie jakieś pomysły co się tutaj może dziać?

Edit: (ten sam dzień, wieczór)

A.) Nie czekając na info od Was zrobiłem znowu format i drugie podejście do instalacji systemu by sprawdzić, czy bez instalacji sterowników (jakichkolwiek od sony), będzie dziać się to samo, czyli zwieszanie klawiatury laptopa i po "X" czasie niebieski ekran...

B.) UWAGA: Podczas instalacji systemu z Pen'a już w trakcie wpisywania / potwierdzania drugi raz hasła jakie ma być do systemu ->

KLAWIATURA PRZESTAJE DZIAŁAĆ :O - TOUCHPAD TEŻ PRZESTAŁ MI DZIAŁAĆ (a chwilę wcześniej wszystko działało), by dokończyć instalację musiałem włączyć USB z klawiaturą i wtedy dopiero mogłem ponownie wpisać drugi raz hasło z klawiatury USB, które wcześniej wpisałem z klawiatury na laptopie.

HELP ME, jedyne co mi przychodzi do głowy, to (na rozluźnienie) mem Chłopaki z baraków z podpisem "Co za poje..na akcja!" B]

O co tutaj chodzi? : (

5 godzin temu, MikiRikiTiki napisał:

Zarwałem nockę i d..a, mimo ponownej instalacji systemu nadal dzieje się to samo ; \

1.) wszystko zarchiwizowałem na zewnętrznym twardym, który odłączyłem następnie,

2.) wyłączam kompa, bootuje go z pendrive'a, na którym mam zainstalowany obraz iso,

/wszystkie check sumy itd. się zgadzają zgodnie z tymi podanymi w pierwszym poście, więc to na pewno nie kwestia źle nagranego obrazu Win JG10 Pro x64,

3.) offtopic(?), na danym pendrive 128 GB miałem / mam jeszcze utworzony w głównym folderze - folder ze zdjęciami,

PYTANIE.1: Czy to może psuć wpływać na instalowany system z tego pendrive'a? Może i pytanie idiotyczne ,ale szukam przyczyn już wszędzie...

4.) PYTANIE.2: @mbielak012 Co masz na myśli pisząc "Pierwszy błąd jaki zrobiłeś to prawdopodobnie włączony internet podczas >>>pierwszej konfiguracji<<<."?

/Ja po prostu wyłączyłem z prądu router podczas instalacji systemu i pierwszego uruchomienia komputera,

/Po pierwszym uruchomieniu klikam ppm > Optymalizator usług > Czy chcesz wprowadzić domyślne ustawienia lub skorzystać z WinUpdate - klikam NIE > później wybieram to co jest mi potrzebne i koniec.

5.) Łącze się z Wifi, restartuje kompa i instaluje wszystkie dedykowane sterowniki ze strony vaio. W międzyczasie robię kolejne restarty i... (patrz pkt. 6)

PYTANIE.3: Gdy klikam w "Ustawienia usługi Update" (po włączeniu Wifi)  - i chcę tam "coś" ustawić by nie update'ował się komp sam to po prostu nic tam nie widzę, bo cały czas tak jakby jest to okno "w procesie" / czyli małe kropeczki poziome, niebieskie przesuwają się z lewej do prawej.

Czy w tym momencie przypadkiem coś się nie update'uje? Czy jeśli tak to jak do cholery to zatrzymać?! 8 )

Nawet gdy wchodziłem na "Ustawienia usługi Update" (przed pierwszym włączeniem Wifi jeszcze) to widok okna był taki sam i nic nie można było zrobić, myślałem, że dopiero po odpaleniu Wifi uda się coś ustawić by nie aktualizował się komp, ale jak już wspomniałem: to okno jest cały czas puste, może po prostu się już w tym momencie coś update'uje?

6.) Podczas wpisywania ustalonego przy instalacji systemu hasła do kompa - już - przestaje mi działać klawiatura na laptopie (kurrr zapiał! =)

Jedyne co mnie ratuje to znowu podpięcie klawiatury na USB ze zintegrowanym touchpadem.

W Panel Sterowania > Klawiatura, zakładka Sprzęt widać, że mam dwie klawiatury (ta laptopa i podłączona na USB).

Ta z laptopa ma podpis "To urządzenie działa poprawnie." / jest widoczna i w ogóle nie ma info o tym, że coś jest z nią nie tak...

7.) Zaraz po tym (czas nieokreślony -> od kilku do kilkunastu minut) jak klawiatura na laptopie przestaje działać to po "X" czasie pokazuje się niebieski ekran z emotikonem ":("

8.) Czyli wszystko dzieje się dosłownie tak samo jak po mojej pierwszej instalacji we wrześniu 2018...

9.) Dodam, mimo sprawdzonych ustawień opcji zasilania / baterii, komp zwiesza się tak, że nie można go uruchomić przyciskiem ON/OFF.

Zapala się włącznik ON na zielono, słuchać szum wentylatora i zero / echo. I znowu tak 30 minut naciskam ON / OFF, aż się włączy... (sic!)

Nie poddam się, @srom-otnik @mbielak012 macie jakieś pomysły co się tutaj może dziać?

A.) Nie czekając na info od Was zrobiłem znowu format i drugie podejście do instalacji systemu by sprawdzić, czy bez instalacji sterowników (jakichkolwiek od sony), będzie dziać się to samo, czyli zwieszanie klawiatury laptopa i po "X" czasie niebieski ekran...

B.) UWAGA: Podczas instalacji systemu z Pen'a już w trakcie wpisywania / potwierdzania drugi raz hasła jakie ma być do systemu ->

KLAWIATURA PRZESTAJE DZIAŁAĆ :O - TOUCHPAD TEŻ PRZESTAŁ MI DZIAŁAĆ (a chwilę wcześniej wszystko działało), by dokończyć instalację musiałem włączyć USB z klawiaturą i wtedy dopiero mogłem ponownie wpisać drugi raz hasło z klawiatury USB, które wcześniej wpisałem z klawiatury na laptopie.

HELP ME, jedyne co mi przychodzi do głowy, to (na rozluźnienie) mem Chłopaki z baraków z podpisem "Co za poje..na akcja!" B]

Ja miałem problem z klawiaturą i touchpadem (na czystym systemie nie działały ) ale po zainstalowaniu sterowników  jest ok :),

Komputer to lenovo Y530 a sterowniki oryginalne ze strony producenta.

W dniu 8.05.2019 o 21:17, musicstronger napisał:

Ja miałem problem z klawiaturą i touchpadem (na czystym systemie nie działały ) ale po zainstalowaniu sterowników  jest ok :),

Komputer to lenovo Y530 a sterowniki oryginalne ze strony producenta.

hmmm...

No tak -  napisałeś, że nie działały...

A w moim przypadku działa klawiatura, lecz po pewnym czasie przestaje : \

W dniu 8.05.2019 o 16:14, MikiRikiTiki napisał:

1. Nie, raczej to nie ma wpływu

2. Jeśli chodzi o instalację na włączonym necie to sobie WU zasysa różne rzeczy i psuje to poprawki które wprowadził autor modyfikacji.

3. Jak wyłączasz win update to nie dostaniesz się raczej do tej opcji bo jest wycięta, więc tutaj jak najbardziej w porządku 

Generalnie ja aż tak w lapkach nie siedzę, więc mogę przypuszczać (jak kolega zwrócił uwagę wcześniej) że to coś ze sterami może być. Tu już sromotnika trzeba wzywać :P Mógłbyś też zapodać zdjęcie jak wygląda ten BSOD, żeby zobaczyć kod błędu.

Przez tydzien, dwa był spokój... natomiast dzisiaj ... bum :) Systemik nie wiadomo skąd.. odpalił sobie WU i zaczął zasysać aktualizacje... :P Trzeba bylo użyć innych metod na blokade WU a i tak nie wiem czy nie będzie trzeba postawić systemu na nowo z jakiś czas bo ciągle "świeci" mi się żółty wykrzyknik przy "Zamknij"... i chce zamknąć i zaktualizować mimo czyszczenia jak się dało ... :P

Nie wiem co Wam się dzieje, mam ten system od marca i żadnych problemów do tej pory... Jakaś złośliwość losu.

Mam zainstalowanego steama, uplay, oglądam filmy. Wszystko działa ok. Pad od Xboxa po bt również.

W dniu 12.05.2019 o 22:47, mbielak012 napisał:

1. Nie, raczej to nie ma wpływu

2. Jeśli chodzi o instalację na włączonym necie to sobie WU zasysa różne rzeczy i psuje to poprawki które wprowadził autor modyfikacji.

3. Jak wyłączasz win update to nie dostaniesz się raczej do tej opcji bo jest wycięta, więc tutaj jak najbardziej w porządku 

Generalnie ja aż tak w lapkach nie siedzę, więc mogę przypuszczać (jak kolega zwrócił uwagę wcześniej) że to coś ze sterami może być. Tu już sromotnika trzeba wzywać :P Mógłbyś też zapodać zdjęcie jak wygląda ten BSOD, żeby zobaczyć kod błędu.

Kolejna nocka zarwana...

Spróbowałem teraz wersję LTSB – dzieje się dokładnie to samo.

W wersji Win JG10 Pro x64 i LTSB jest "coś" wycięte co uniemożliwia pracę na vaio pro 13.

Klawiatura na laptopie po chwili się wyłącza / trzeba podpiąć zewnętrzną na USB.

Po paru minutach od zawieszenia się klawiatury na laptopie komputer się zwiesza – niebieski ekran BSOD (zdjęcie).

-choć zauważyłem, że co jakiś czas ten typ BSOD się zmienia.

Później jest problem z ponownym włączeniem laptopa / przycisk power ON / OFF działa, ale jest czarny ekran. Wypisz wymaluj to samo się dzieje co w wersji JG10.

Klawiatura a następnie później cały laptop – wiesza się:

A. Gdy laptop jest "czysty" zaraz po zianstalowaniu Windowsa.

Wersja pierwsza:

B1. Po zainstalowaniu sterowników firmowych sony vaio.

Wersja druga (po formacie i ponownym zainstalowaniu Windowsa na czysto):

B2. Nie instaluje sterowników firmowych tylko w

/Menedżer urzadzeń"

/klikam na "Klawiatury"

/wybieram "PC/AT PS/2 (101/102klawisze)

/zakładka "Sterownik"

/klikam "Aktualizuj sterownik" -> później wybieram "Wyszukaj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie"",

UWAGA:

1. Co dziwne, niby Windows Update nie działa (jesli w ogóle wyszukanie aktualnego sterownika online ma coś z tym wspólnego), ale po kliknięciu w przycisk "Wyszukaj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie"

2. Kilka rzeczy (z żółtym wykrzyknikiem) z menedżera urzadzeń automatycznie się instaluje tak jakby w tle w momencie kiedy szukany jest aktualny sterownik online dla klawiatury.

3. Po prostu widzę, że głęboko w tle zmniejsza się liczba sprzętów z żółtym wykrzyknikiem,

4. Cała operacja trwa 5-10 minut po czym widzę komunikat na koniec – a'la MASZ AKTUALNY STEROWNIK KLAWIATURY / w sensie inny nie został znaleziony/zainstalowany.

Wersja sterownika klawiatury to:

10.0.14393.206

Data sterownika:

21.062006

-nie ma w internetach nic innego, szukałem na maxa i nic! : (

Z innych tropów, zaktualizowałem teź sterownik touchpada do najnowszego i też to nic nie dało...

Co dziwne i warte zauważenia, w wersji JG10 miałem tak samo jak w LTSB.

Gdy piszę na klawiaturze laptopa to w momencie gdy mam włączony głośnik w Windowsie i WŁAŚNIE wiesza się klawiatura / w sensie przetsaje działać, słyszę sygnał:

"BIP!"

-i klawiatura przestaje działać : (

Podłączam klawiature zew na usb i daje radę pracowac dalej, ale potem już jest kwestią czasu kiedy pojawi się niebieski ekran.

Niebieski ekran (powtórze to, bo kiedyś o tym pisalem) nie pojawia się jak:

1. Używam cały czas od momentu włączenia laptopa klawiatury zew na usb,

2. NOWA OBSERWACJA: Jak w Menedzerze urządzeń wybiorę klawiaturę od laptopa ->PC/AT PS/2 (101/102klawisze) i kilknę "Odinstaluj". Wtedy komputer działa bez przerwy, nie wiesza się itd. Nie podpinam klawiatury zewnetrznej a używam cały czas klawiatury ekranowej /taka jak na tablecie 8 ) na którą kilka się myszką by coś napisać... No i wtedy wszystko działa. Można uśpić i włączyć komputer ponownie. Gdy natomiast zrobi się restart, klawiatura laptopa instaluje się/włącza się z automatu. Taka mała uwaga na koniec. Ogólnie to kupa. Jestem smutny.

@srom-otnik Please HELP ME, chociaż jakaś mała podpowiedź... Już opadam z sił.

23 minuty temu, MikiRikiTiki napisał:

Kolejna nocka zarwana...

Spróbowałem teraz wersję LTSB – dzieje się dokładnie to samo.

W wersji Win JG10 Pro x64 i LTSB jest "coś" wycięte co uniemożliwia pracę na vaio pro 13.

Klawiatura na laptopie po chwili się wyłącza / trzeba podpiąć zewnętrzną na USB.

Po paru minutach od zawieszenia się klawiatury na laptopie komputer się zwiesza – niebieski ekran BSOD (zdjęcie).

-choć zauważyłem, że co jakiś czas ten typ BSOD się zmienia.

Później jest problem z ponownym włączeniem laptopa / przycisk power ON / OFF działa, ale jest czarny ekran. Wypisz wymaluj to samo się dzieje co w wersji JG10.

Klawiatura a następnie później cały laptop – wiesza się:

A. Gdy laptop jest "czysty" zaraz po zianstalowaniu Windowsa.

Wersja pierwsza:

B1. Po zainstalowaniu sterowników firmowych sony vaio.

Wersja druga (po formacie i ponownym zainstalowaniu Windowsa na czysto):

B2. Nie instaluje sterowników firmowych tylko w

/Menedżer urzadzeń"

/klikam na "Klawiatury"

/wybieram "PC/AT PS/2 (101/102klawisze)

/zakładka "Sterownik"

/klikam "Aktualizuj sterownik" -> później wybieram "Wyszukaj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie"",

UWAGA:

1. Co dziwne, niby Windows Update nie działa (jesli w ogóle wyszukanie aktualnego sterownika online ma coś z tym wspólnego), ale po kliknięciu w przycisk "Wyszukaj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie"

2. Kilka rzeczy (z żółtym wykrzyknikiem) z menedżera urzadzeń automatycznie się instaluje tak jakby w tle w momencie kiedy szukany jest aktualny sterownik online dla klawiatury.

3. Po prostu widzę, że głęboko w tle zmniejsza się liczba sprzętów z żółtym wykrzyknikiem,

4. Cała operacja trwa 5-10 minut po czym widzę komunikat na koniec – a'la MASZ AKTUALNY STEROWNIK KLAWIATURY / w sensie inny nie został znaleziony/zainstalowany.

Wersja sterownika klawiatury to:

10.0.14393.206

Data sterownika:

21.062006

-nie ma w internetach nic innego, szukałem na maxa i nic! : (

Z innych tropów, zaktualizowałem teź sterownik touchpada do najnowszego i też to nic nie dało...

Co dziwne i warte zauważenia, w wersji JG10 miałem tak samo jak w LTSB.

Gdy piszę na klawiaturze laptopa to w momencie gdy mam włączony głośnik w Windowsie i WŁAŚNIE wiesza się klawiatura / w sensie przetsaje działać, słyszę sygnał:

"BIP!"

-i klawiatura przestaje działać : (

Podłączam klawiature zew na usb i daje radę pracowac dalej, ale potem już jest kwestią czasu kiedy pojawi się niebieski ekran.

Niebieski ekran (powtórze to, bo kiedyś o tym pisalem) nie pojawia się jak:

1. Używam cały czas od momentu włączenia laptopa klawiatury zew na usb,

2. NOWA OBSERWACJA: Jak w Menedzerze urządzeń wybiorę klawiaturę od laptopa ->PC/AT PS/2 (101/102klawisze) i kilknę "Odinstaluj". Wtedy komputer działa bez przerwy, nie wiesza się itd. Nie podpinam klawiatury zewnetrznej a używam cały czas klawiatury ekranowej /taka jak na tablecie 8 ) na którą kilka się myszką by coś napisać... No i wtedy wszystko działa. Można uśpić i włączyć komputer ponownie. Gdy natomiast zrobi się restart, klawiatura laptopa instaluje się/włącza się z automatu. Taka mała uwaga na koniec. Ogólnie to kupa. Jestem smutny.

@srom-otnik Please HELP ME, chociaż jakaś mała podpowiedź... Już opadam z sił.

Sprawdzałeś na czystym systemie czy dzieje się to samo albo na innym modzie np.

7 minut temu, martinii napisał:

Czy w tym systemie normalnie działają aktualizacje?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Tak ale tylko aktualizacje bezpieczeństwa bo jest to LTSB

W dniu 14.05.2019 o 12:36, Crazy36 napisał:

Sprawdzałeś na czystym systemie czy dzieje się to samo albo na innym modzie np.

No więc sytuacja jest naprawdę pojechana...

Na JG10 i LTSB od @sromotnika działo się to samo, czyli:

-wyłącza się klawiatura i/lub touchpad, po jakimś czasie wiesza się comp/niebieski ekran BSOD.

Za namową @Crazy36 spróbowałem: Win 10 Private Projekt 1607 LTSB x64 2k19 v.2 od @Mr.T

-no i kulka to samo. Tym razem to już mi śmierdzi za bardzo. Jedyna zmiana jest taka, że comp się nie wiesza - nie ma ekranu BSOD.

Reszta jednak bez zmian, czyli po odpaleniu kompa klawiatura dziła przez +/- pierwsze 5 minut i przestaje działać, wtedy jest taki dźwięk "BIP!".

UWAGA: ten dźwięk brzmiał mi bardzo "BIOSowo", sprawdziłem - mam najaktualniejszy BIOS na laptopie.

Wszedłem więc w BIOSa by zresetować ustawienia do defaultowych a tu kurła coś takiego się dzieje : O

Link do video:

-No co za pojechana akcja!

Wcześniej nie wchodziłem do BIOSu, po prostu wiem, że wersja jest aktualna bo przy próbie jej aktualizacji z pliku od producenta dostawałem info, że mam aktualną wersję BIOSu. Było mi mało więc w końcu zajrzałem do BIOSu by zresetować ustawienia a tu taki zonk.

Najśmieszniejsze jest to ,że nie da się nic (chyba?) zrobić, bo to najaktualniejsza wersja BIOSu...

Nie mogę zamienić jej na nowszą wersję, bo po prostu nowszej nie ma.

I co teraz?

O co tu chodzi?

Czy możliwy jest wirus infekujący BIOS?

Czy to bardziej wada sprzętowa?

No, ale jeśli tak to dlaczego na początku sprzęt działa a potem nie?

Nic nie rozumiem :|

PS

Jak widzicie, walczę do końca!

Witam forumowiczów winclub.pl

Mam problem z aplikacją systemową "Twój Telefon"

W menu start jej nie ma a jak wejdę do sklepu to jest napisane "Ta aplikacja należy do ciebie" 

naprawdę bardzo mi zależy na tej apce żeby móc pisać s.m.s-y na PC-ie i przeglądać zdjęcia.

I jeszcze jedno pytanie bo nie działa mi opcja "Wyszukaj", czy dało by się to jakoś aktywować ?

Z góry dziękuję.

@MikiRikiTiki

Generalnie jak nie boisz się rozkręcania to możesz odpiąć baterię biosu i w ten sposób zresetować bios, nie wiem jednak gdzie w tym modelu jest bateria to już musisz sam się rozeznać.
Inna sprawa z tymi sterownikami próbowałeś zainstalować sterowniki bezpośrednio ze strony producenta? Wszystkie potrzebne i w odpowiedniej kolejności?

14 minut temu, soulfly777kris napisał:

Witam forumowiczów winclub.pl

Mam problem z aplikacją systemową "Twój Telefon"

W menu start jej nie ma a jak wejdę do sklepu to jest napisane "Ta aplikacja należy do ciebie" 

naprawdę bardzo mi zależy na tej apce żeby móc pisać s.m.s-y na PC-ie i przeglądać zdjęcia.

I jeszcze jedno pytanie bo nie działa mi opcja "Wyszukaj", czy dało by się to jakoś aktywować ?

Z góry dziękuję.

Jaką wersję systemu zainstalowałeś?

MikiRikiTiki likes this

4 minuty temu, Crillas napisał:

@MikiRikiTiki

Generalnie jak nie boisz się rozkręcania to możesz odpiąć baterię biosu i w ten sposób zresetować bios, nie wiem jednak gdzie w tym modelu jest bateria to już musisz sam się rozeznać.
Inna sprawa z tymi sterownikami próbowałeś zainstalować sterowniki bezpośrednio ze strony producenta? Wszystkie potrzebne i w odpowiedniej kolejności?

Jaką wersję systemu zainstalowałeś?

Dzięki za odpowiedz ale chyba coś Ci się pomyliło bo co ma reset biosu do apki Twój telefon albo opcji wyszukaj.

Jak się mylę to napisz to zrobię ten restart,  mam łatwy dostęp do płyty głównej, zresztą często grzebię w PC-ie.

1 minutę temu, soulfly777kris napisał:

Dzięki za odpowiedz ale chyba coś Ci się pomyliło bo co ma reset biosu do apki Twój telefon albo opcji wyszukaj.

Jak się mylę to napisz to zrobię ten restart,  mam łatwy dostęp do płyty głównej, zresztą często grzebię w PC-ie.

To była odpowiedź do innej osoby :D do Cb jest ciut niżej :P