Jump to content
WinClub
srom-otnik

Win JG10 Pro x64

Recommended Posts

@alubie niemożliwe by w jakiejkolwiek przeglądarce obrazów obraz rastrowy przy zoomowaniu nie tracił na jakości. możliwe, że któraś z przez ciebie wymienionych przeglądarek obrazów rozmywa piksele zamiast pokazywać piksele takie jakie są, aczkolwiek ani jedno ani drugie nie oznacza lepszej czy gorszej jakości. Obraz rastrowy to po prostu skończona ilość pikseli która ma wyglądać dobrze najczęściej tylko w przybliżeniu 100%, dalej już jest inaczej, gdyż piksele są fizycznie większe i przechowują mniej informacji.

Co do prędkości wentylatora, sugerowałbym pogrzebać w opcjach zasilania (można je znaleźć klikając Win+PauseBreak, klikając "Wszystkie elementy Panelu Sterowania" i wyszukując "opcje zasilania"). Procesor w laptopie nigdy nie powinien chodzić cały czas na 100, tj. z pełnym taktowaniem. Procesor powinien dostosowywać prędkość do wykonywanych zadań w celu zmniejszenia poboru prądu i wytwarzania ciepła (to zapewne powoduje przyspieszanie twoich wentylów). Spróbuj zmienić plan energii na zrównoważony, może wtedy zobaczysz różnicę. Również skoro masz laptopa z procesorem Intela może możesz kontrolować swój procesor oraz jego wentylator przez Intel Extreme Tuning Utility? Polecam sprawdzić.

Pozdrawiam i przepraszam jeśli się wtrąciłem, ale chcę pomóc

@alubieJeśli zmieniłeś plan w opcjach zasilanie według zaleceń Sromotnika to wentyle będą Ci tak wiać bo procek nie będzie zbijał taktowania w idlu. Też tak miałem. Po zmianie na zrównoważony objawy wycia wentyli przeszły.

Godzinę temu, Rajzereg napisał:

@srom-otnik kiedy mniej wiecej bedzie wersja 1903?

20 godzin temu, Czerstwy napisał:

@srom-otnik

Niedawno odkryłem Twoje mody i... 7 letni laptop nabrał nowego życia :P podowiedz tylko, planujesz coś nowego w najbliższym czasie? Nie wiem czy czekać, czy stacjonarnego potraktować tym co aktualnie wydałeś :P

Ogólnie pisał, że nie ma zbyt dużo czasu na dłubanie, a jak się zapewne domyślacie win 10 wymaga znacznie więcej nakładu pracy niż win 7/8.1. Na waszym miejscu potraktowałbym kompy tym co już upichcił. Tym bardziej że MS dodaje coraz więcej telemetrii i różnego rodzaju syfu do win 10. Jak już to pewnie zrobi on wersję LTSC.

Panowie, mam (zapewne banalny) problem ze zmianą nazwy konta użytkownika. Z tym, iż nie lokalnego konta, lecz konta administratora. Opcji "Zmień nazwę konta" w Panelu Sterowania nie mam. Próbowałem poprzez zmianę danych na oficjalnej stronie Microsoftu, lecz nic to nie dało. Zapewne z powodu, iż na ekranie logowania wyświetla mi ikonkę sygnalizującą brak dostępu do internetu. Internet włącza się dopiero po zalogowaniu, a to pewnie uniemożliwia synchronizację danych z serwerem Microsoft. Znalazłem sposób zmiany nazwy konta przez PowerShell, ale owego programu nie mam, a zainstalować się nie chce, ponieważ potrzebuje on Framework co najmniej 4.0, który też nie chce się wgrać. Próbowałem zatem przez Wiersz Poleceń, i tu komiczna sytuacja. Wpisując komendę wmic useraccount where name='Administrator' call rename name='Ascalade' wszystko pozornie "piko belo", komunikat wyświetla się pozytywny i takie tam mydlenie oczu. Jednakże moje konto nie nosi nazwy "Administrator", lecz składa się z mojego imienia i nazwiska, i po zamianie słowa "Administrator" na prawdziwą nazwę konta czar pryska. Program przestaje ogarniać temat i nie wie o co chodzi. Zna ktoś z Was rozwiązanie tego, co dawniej było proste, a teraz sama zmiana nazwy konta jest jak wrzód na tyłku?

Jeśli ma to jakieś znaczenie, to moim systemem jest wersja Core.

On 3/21/2018 at 11:58 PM, srom-otnik said:

opcjonalnie efekt Aero Glass z Win7

Czyli rozumiem usługa związana z Aero Glass istnieje i można ją włączyć w tej wersji systemu? Zależy mi na włączonym VSyncu w aplikacjach.

Nie znam się na aktualizacjach, więc mam też jeszcze jedno pytanie, czy została zintegrowana aktualizacja pozwalająca włączyć HDR?

@srom-otnik @mbielak012 i inni Win Kozacy : )

Potrzebuje Waszej pomocy. Uznacie mnie pewnie za masochistę, ale cóż – do rzeczy:

Od września 2018 mam na moim Vaio SVP132a1cm zainstalowany Win JG10 Pro x64 Wersja Lite, BAZA – RS3 (1709). I od samego początku borykam się z tymi trzema problemami:

1.)    Komputer wiesza się po kilku minutach w momencie kiedy użyję klawiatury na laptopie… Tak, od września mam podłączoną klawiaturę zewnętrzną / bezprzewodową przez port usb i tylko wtedy gdy laptopa używam za pomocą zewnętrznej klawiatury comp się nie wiesza : )

Co się dzieje?

Po użyciu klawiatury na laptopie po krótkim czasie przestaje ona działać / odpowiadać – touchpad nadal działa wtedy. Podłączenie zewnętrznej klawiatury na usb sprawia, że klawiatura nadal działa. To nie koniec, można być pewnym, że wciągu 1 do 10 minut od momentu wciśnięcia klawiatury na laptopie komputer się z wiesza totalnie: niebieski ekran z emotikonem -> : (

2.)    Cały czas co któreś (drugie, trzecie – nie ma reguły) włącznie komputer się aktualizuje na samym początku. Koszmar – trwa to 5 minut.

3.)    Komputera nie można włączyć ;( Tu już jest masochizm level max. Od samego początku tak jest. Jedyną opcją by włączyć komputer bez stracenia 30 minut a nawet i godziny jest wyłączenie go przez komendę „Zamknij” aż zrobi się nam power off. Gdy zrobi się nam hibernacja, gdy zamkniemy klapę ekranu od laptopa, gdy zwiesi się nam komp i użyjemy twardego „power off” na laptopie to zaczyna się zabawa. Laptop się wyłącza, ale nie mogę go ponownie włączyć! Przycisk power on/off działa – świeci się na zielono. Ale komputer nie odpowiada, nic nie startuje nic się nie dzieje. Więc go wyłączam – aż przestanie świecić włącznik/wyłącznik. I tak potrafię dojść do 50 nawet 100x… Potrafię go trzymać 5 minut bo myślę (sic!) że to coś da (nie daje nic). Nie ma żadnej reguły. Potrafię go włączać i wyłączać od razu czekając, aż coś zaskoczy i… dupa : ( Świeci się tylko przycisk na kompie a na ekranie nic się nie dzieje. Wiem, że komp  końcu odpalił w momencie kiedy pojawi się standardowa grafika – biały napis „VAIO” na czarnym tle tuż przed odpaleniem się Win10  potem ekran logowania.

Wczoraj spędziłem wieczorem 1h na próbie uruchomienia kompa, dziś za rana jeszcze 30 min i w końcu się udało – ale powiedziałem sobie „dość”. Jestem cierpliwy, ale miarka się przelała ; ) Czas zrobić z tym porządek.

Proszę pomóżcie mi.

Wszystkie sterowniki są ze strony sony/vaio.

Wcześniej komp działał na Win10 (pełnej) i wszystko było ok.

Dodatkowe pytania:

OK, wiem co to sumy kontrolne, potrafię je sprawdzić itd. Ale kilku rzeczy nie rozumiem (mimo przeczytania wszystkiego na forum w wątku):

A.      O co chodzi z tym „Optymalizatorem usług”, kiedy go używacie, w jakich sytuacjach? Mimo przeczytania głównego posta (punkt 4. Użytkowanie) po prostu nie rozumiem kiedy tego narzędzia używać.

B.      To samo tyczy się funkcji „Czyszczenie”, kiedy tego konkretnie używacie – czy możliwe, że po instalacji sterów z sony/vaio wyczyściło mi „coś więcej”? : (

Dlaczego dopiero teraz piszę?

Czekałem na nową wersję Win10 od Sromotnika, wszystko miałem przeinstalować na początku roku itd. Szanuję i rozumiem decyzję/pracę Sromotnika. Od początku roku co miesiąc przesuwała się data nowej wersji, aż w końcu stwierdziłem, że dłużej już nie dam tak rady ;..(

Pomocy!

MH

@MikiRikiTiki Pierwszy błąd jaki zrobiłeś to prawdopodobnie włączony internet podczas pierwszej konfiguracji. Ogólnie powinno się wyłączać wifi i nie podłączać kabla LAN. Ten system jest zrobiony tak, aby nie aktualizować go. Generalnie ja na twoim miejscu wziałbym i przeinstalował go na czysto, bo te aktualizacje się zassały i rozwaliły pracę autora modyfikacji. Optymalizację usług najlepiej zrobić na początku (tam jest menu czego używasz a czego nie i tylko dajesz tak lub nie). Spróbuj narazie tyle zrobić, bo bez reinstalacji się nie obejdzie. Poza tym szybsza wersja win10 od sromotnika to LTSB, jeśli by Ci przypasował brak sklepu i win defendera to polecam tą wersję :P

W dniu 15.04.2019 o 18:53, mbielak012 napisał:

@AscaladeSpróbuj to odpalić i zmienić nazwę użytkownika.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

@[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Dzięki wielkie, zadziałało. Odwdzięczyć mogę się jedynie plusem.

Jeśli chodzi o szeroko pojętą informatykę to znam się na tym jak świnia na gwiazdach, w związku z tym mam kolejne pytanie. Niedawno nabyłem nowy PC i mam w nim dwa dyski - 500 GB SSD i 2TB HDD. Zagwozdkę stanowi dla mnie wybór odpowiedniego dysku pod system. Obecnie mam zainstalowany na HDD, SSD służy mi raczej do przechowywania m.in. dokumentów i save'ów gier, które nie są objęte zapisywaniem w chmurze na platformach typu Steam. Ostatnio czytałem jednak, iż system o wiele lepiej i szybciej sprawuje się na SSD, ponoć potrzebuje o wiele mniej czasu na rozruch itd. Zatem pomyślałem, by dokonać formata, system zainstalować na SSD, a wszystkie gry, programy, aplikacje itd. instalować potem na HDD. Tutaj pytanie do Państwa - dobrze kombinuję, czy lepiej zostawić jak jest, gdyż instalując system na dysku SSD trzeba jednak mieć jakieś pojęcie o komputerach? W opisie systemu autor napisał, i trzeba będzie co najwyżej jeden folder przerzucić, a z tym sobie poradzę ;) Poza tym, nie jestem pewien czy dobrze dedukuję, ale wcześniej na laptopie miałem wyłącznie dysk SSD i tam odbyło się bez kombinowania. Aczkolwiek jak już mówiłem - guzik się znam - zatem porównywanie laptopa z komputerem stacjonarnym w kwestii instalacji systemu na dysku SSD może być chybione. Dlatego też zwracam się do Państwa o poradę.

mbielak012 likes this

@[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Dzięki wielkie, zadziałało. Odwdzięczyć mogę się jedynie plusem.

Jeśli chodzi o szeroko pojętą informatykę to znam się na tym jak świnia na gwiazdach, w związku z tym mam kolejne pytanie. Niedawno nabyłem nowy PC i mam w nim dwa dyski - 500 GB SSD i 2TB HDD. Zagwozdkę stanowi dla mnie wybór odpowiedniego dysku pod system. Obecnie mam zainstalowany na HDD, SSD służy mi raczej do przechowywania m.in. dokumentów i save'ów gier, które nie są objęte zapisywaniem w chmurze na platformach typu Steam. Ostatnio czytałem jednak, iż system o wiele lepiej i szybciej sprawuje się na SSD, ponoć potrzebuje o wiele mniej czasu na rozruch itd. Zatem pomyślałem, by dokonać formata, system zainstalować na SSD, a wszystkie gry, programy, aplikacje itd. instalować potem na HDD. Tutaj pytanie do Państwa - dobrze kombinuję, czy lepiej zostawić jak jest, gdyż instalując system na dysku SSD trzeba jednak mieć jakieś pojęcie o komputerach? W opisie systemu autor napisał, i trzeba będzie co najwyżej jeden folder przerzucić, a z tym sobie poradzę  Poza tym, nie jestem pewien czy dobrze dedukuję, ale wcześniej na laptopie miałem wyłącznie dysk SSD i tam odbyło się bez kombinowania. Aczkolwiek jak już mówiłem - guzik się znam - zatem porównywanie laptopa z komputerem stacjonarnym w kwestii instalacji systemu na dysku SSD może być chybione. Dlatego też zwracam się do Państwa o poradę.
Załóż najlepiej nowy temat. Na pewno ktoś kto zajmował się przenoszeniem systemu z dysku na dysk udzieli pomocy. Co do samego dysku to dysk SSD jest szybszy od jakiegokolwiek HDD. System jak i programy zainstalowane na dysku SSD działają dużo szybciej niż na HDD.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

mbielak012 likes this

Godzinę temu, Radzior2010 napisał:

Załóż najlepiej nowy temat. Na pewno ktoś kto zajmował się przenoszeniem systemu z dysku na dysk udzieli pomocy. Co do samego dysku to dysk SSD jest szybszy od jakiegokolwiek HDD. System jak i programy zainstalowane na dysku SSD działają dużo szybciej niż na HDD.

@Radzior2010 Dzięki za informację, lecz raczej nie będę przenosił systemu z dysku na dysk. Nie mam obecnie na dyskach żadnych rzeczy, których utrata spowodowałyby jakieś problemy, poza tym nawet gdyby to mam też dyski wirtualne, więc nawet, gdybym coś przeoczył to wszystko mogę pobrać jeszcze raz. Kupiłem dość fajny Gaming PC, ale optymalizacja pracy systemu i programów zawsze mile widziana ;) Zatem korzystając z Twojej rady system i najważniejsze programy zainstaluję na SSD, a gry czy filmy polecą na HDD.

@stens Dziękuję za filmik. Co prawda obecnie nie będę go potrzebował, ale w przyszłości może się przydać.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Witam,

Od około 2 miesięcy każde wyłączenie komputera wymusza automatyczną aktualizację systemu - wyłączenie komputera lub restart trwa zawsze około 2 - 3 minut. Czy ma ktoś jakąś radę na to?

Początkowo myślałem, że samo przejdzie z czasem, ale nie przechodzi. :/ Dodam, że używałem skryptów Sromotnika do czyszczenia systemu itp. ale nic nie pomaga.

Z góry dzięki i pozdrawiam,

Kuba

Uruchom CMD jako admini po kolei wklep komendy: 

net stop wuauserv         
net stop cryptsvc
ren %windir%\SoftwareDistribution SoftwareDistributionOld
ren %windir%\System32\CatRoot2 CatRoot2Old
net start wuauserv
net start cryptsvc

Po każdej Enter

6 godzin temu, cuube napisał:

Witam,

Od około 2 miesięcy każde wyłączenie komputera wymusza automatyczną aktualizację systemu - wyłączenie komputera lub restart trwa zawsze około 2 - 3 minut. Czy ma ktoś jakąś radę na to?

Początkowo myślałem, że samo przejdzie z czasem, ale nie przechodzi. :/ Dodam, że używałem skryptów Sromotnika do czyszczenia systemu itp. ale nic nie pomaga.

Z góry dzięki i pozdrawiam,

Kuba

Czy jak instalowałeś system to kabelek lan lub WIFI było wyłączone? Win 10 lubi sobie coś zasysać i pod żadnym pozorem nie wolno mu neta dawać podczas instalacji/pierwszej konfiguracji.

Aha. :) Właśnie był włączony i komputer w całości był podłączony do internetu podczas instalacji.

Dobrze wiedzieć - w takim razie format mnie czeka. Ale dzięki wielkie za informacje - przynajmniej teraz wiem co jest grane. :)

Chciałbym ci podziękować @srom-otnik, zmodyfikowałeś win10 tak że jest używalny i stabilniejszy niż oryginał.
Instalowałem wiele modyfikacji win10 i spośród wszystkich, uważam że twoja jest najbardziej stabilna spośród wszystkich testowanych przez moją osobę.
Również szanuję za podejście do błędów zgłaszanych przez użytkowników i ich eliminowanie, na zagranicznym forum TeamOS i tym podobne jest to rzadkość...

Popełniłem film z udziałem twojej modyfikacji, która została porównana do Stockowej wersji windowsa jak i również innej modyfikacji.

Powodzenia w tworzeniu przyszłych modyfikacji!

Witajcie. I Na początek - meeega dzięki dla Twórcy za ten mod. Po prostu rewelka... :) Męczyłem się dość długo, zaczynałem id wersji UL, ale w końcu ze względu na problemy z instalacją sterowników ( za chiny , zadnym sposobem nie mogłem wcisnąć nie podpisanych) zostałem na wersji light. Możliwe ze w tym temacie są odpowiedzi ale nie mogę się doszukać... dlatego zapytam o kilka rzeczy :

1. Udało mi się wywalić sklep, całkiem, natomiast mam problemy z usunięciem defendera... Da się to jakoś sprawnie zrobić ?? Próbowałem opcji z tuningu... ale jedynie co to udało mi się wywalić to sklep...

2. WMI PRovider Host - nie znam się, ale ten proces czasami bardzo mi się odpala i przez kilka - naście minut zużywa ogromne ilości procka .. 

3. Przy podłączonym drugim monitorze jako "rozszerzony"- momentami zdarza się tak jakby "flesz - błysk" cos na zasadzie - efekt jak bym odświeżał pulpit - przy oglądaniu video na full screen, albo nakładała się jakaś "grafika" etc... nie mam pojęcia jak wam to wytłumaczyć , może ktoś wie o co mi chodzi...