Jump to content
WinClub
srom-otnik

Win JG10 Pro x64

Recommended Posts

Podeślesz tą twoją tapete?

Instalować aktualizacje czy od razu wyłączyć?

Nie udaje się wgrać najnowszej aktualizacji zbiorczej - 703MB, wszystko inne wchodzi. Ta duża paczka opisana jest w Internecie właśnie za sprawą problemów z jej zainstalowaniem, więc nie przeżywam i Wy też tego nie róbcie. Zrób update Flasha i definicji Defendera i wystarczy. A pytanie wyłączyć Update czy zostawić włączone? - w dostarczonym przeze mnie rozwiązaniu jest tak, że WU działa tylko na domyślnych ustawieniach usług, a te raczej są dla kogokolwiek nieatrakcyjne z wydajnościowego punku widzenia. Zresztą zobaczysz sama :)

Ultra Lite 10 będzie mniej wycięte od 8.1 UL, pozostawię IE oraz WMP, a resztę tak samo usunę. Natomiast w Core - sam jeszcze nie wiem, chcę iść na całość, ale w durnym W10 to raczej mrzonka...

Świetnie panie sromotnik, ale jak by można było zostawić w 10 UL DirectPlay to by było miodzio, bo z pewnością sporo osób powraca do staroci, a usługa pewnie nieodczuwalna. A siedzę na razie na Win JG8.1 Lite i system genialny ( Świetna sprawa z tą dodaną usługą czyszczenia ) więc na taką wyciętą 10-tkę się skuszę pokłony za świetną robotę :) Pozdrawiam.

Guest

Jak usunąć tą ikone windowsa? [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Guest

Jak usunąć tą ikone windowsa? [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Tą menu start po lewej? Jeżeli o nią chodzi to wchodzisz w C:\Pliki programów (x86)\Startisback\StartIsBackCfg.exe i tam zmieniasz.

Guest

Tą menu start po lewej? Jeżeli o nią chodzi to wchodzisz w C:\Pliki programów (x86)\Startisback\StartIsBackCfg.exe i tam zmieniasz.

Dzięki

Dziś/jutro - Ultra Lite w osobnym iso, bo na razie nie chcę mi się tego pakować w jeden obraz. Zrobię go jak ta wersja okaże się sprawna i Core, wtedy spakuję to w całość.

Wywaliłem sporo, ale za waszą sugestią, pozostawiłem moduły IE oraz WMP - te zniknął w Core, które będzie bezlitośnie okaleczone :angry: hehe

Guest

System sprawuje się wyśmienicie tylko mam problem z uplayem ale chyba to lezy po mojej stronie ;)

Sromotnik zrób tak aby usługa magazynu była domyślnie włączona aby nie było problemów ze sklepem

Nie, tak nie zrobię, usługa magazynu jest włączona TYLKO w trybie usług domyślnych - Optymalizator Usług, pierwsza opcja konfiguracyjna. Żeby działał zakichany sklep potrzeba uruchomić masę usług towarzyszących a to nie będzie u mnie standardem normalnego użytkowania.

Tym bardziej, że pozostał on tylko i wyłącznie by można było legalnie aktywować system. Inaczej ślad by po tym czymś u mnie nie pozostał.

Guest

Mógłby mi ktoś powiedzieć czemu ja slysze te głosy? Rata nie mam raczej bo instalowalem steama i sterowniki od producenta. Dzieje sie tak gdy zainstalowalem ten system.

Nie ważne, czat głosowy dodali do lola xD

Testowałem wszystkie 3 Systemy Lite, obecnie na laptopie mam zainstalowane dwa Systemy Lite Windows 10 i Windows 8.1, dlaczego nie można zmienić jasności ekranu strzałkami na klawiaturze, zmieniać siłę głosu można, może ktoś wie co zrobić. Wszystkie trzy Systemy są rewelacyjne

Testowałem wszystkie 3 Systemy Lite, obecnie na laptopie mam zainstalowane dwa Systemy Lite Windows 10 i Windows 8.1, dlaczego nie można zmienić jasności ekranu strzałkami na klawiaturze, zmieniać siłę głosu można, może ktoś wie co zrobić. Wszystkie trzy Systemy są rewelacyjne

Znajdź w Optymalizatorze Usług "Podpinasz telefon, aparat fotograficzny, kamerkę lub skanujesz?" - jeśli dasz na TAK, powinno wszystko zadziałać, bo wtedy włączysz hidserv a to odpowiada za działanie przycisków funkcyjnych w laptopach m.in. pogłaśniania, ściemniania itp.

Guest xwing

Nie, tak nie zrobię, usługa magazynu jest włączona TYLKO w trybie usług domyślnych - Optymalizator Usług, pierwsza opcja konfiguracyjna. Żeby działał zakichany sklep potrzeba uruchomić masę usług towarzyszących a to nie będzie u mnie standardem normalnego użytkowania.

Tym bardziej, że pozostał on tylko i wyłącznie by można było legalnie aktywować system. Inaczej ślad by po tym czymś u mnie nie pozostał.

No właśnie nie do końca. Na świeżym windowsie przed użyciem optymalizatora usług ta "usługa magazynu" jest wyłączona i sklep co prawda się uruchamia, ale żadnej aplikacji z niego nie ściągniesz.

Nie zwróciłem na to większej uwagi ze względu na to, że nie korzystam z laptopa ;) Ale rozwiązało to mój problem, dzięki.

Poprawię opis w Optymalizatorze usług i będzie wzmianka o przyciskach multimedialnych.

Ale to dopiero jak wydam 3w1

Na spokojnie :D możesz do pierwszego postu wrzucać takie coś jak na razie, poniekąd FAQ ;)

Ludzie zrozumcie, że w WIN 10 nawet na kastracie, nie da się idealnie zoptymalizować tego systemu. Zawsze będzie coś nie tak, dlatego iż każda aplikacja jest powiązana z różnymi usługami. Jedną się wyłączy a następne nie będą działać. Tak twórcy WIN 10 sprytnie wymyślili, że ten system żyje własnym życiem, który jest nam narzucony bez względu czy nam się to podoba, czy nie.