Jump to content
WinClub
srom-otnik

Win JG10 Pro x64

Recommended Posts

Guest

adrian54 komendą go usun przez powershella i wywal 2 foldery windows defender z program files.

RS3 - 1709 

Witajcie!

Link gotowy. System sprawdziłem na ile mój sprzęt pozwala. Więc do podstawowych prac - office, internet, muzyka, filmy, nadaje się. Resztę Wy wychwycicie.

Przeróbka ma niewiele wycięte, ale niestety w przypadku Dychy to i tak już niebezpiecznie dużo - z nią trzeba ostrożnie. To po 64-bitowym XP, który był moim najtrudniejszym wyzwaniem (na szczęście nie poległem na nim), to Win 10 RS3 jest na drugim miejscu. Spędziłem nad nim dużo czasu, często kończąc np o 3 w nocy. Mam nadzieję, że było warto. Z góry przepraszam, jak komuś ten system podniesie ciśnienie i uzna, że narobił sobie niepotrzebnie smaków oraz że stracił czas.

Jeśli okaże się, że ilość wad jest przyzwoicie mała, to z tej bazy spróbuję zrobić Ultra Lite oraz Core. Jak złapię trochę oddechu, to popracuję nad LTSB, będzie ciekawie...

PZDR!

srom-otniku jak bedzie LTSB  bedzie mega super, poko co smigam na lapku z 7 i na kompie z 8,1 twoje systemy sa mega , pozdrawiam

Właśnie zainstalowałem, na start jeden mały problem - nie mogłem wpisać hasła WiFi. Ani klawiatura fizyczna, ani ekranowa nie była w stanie wprowadzić klucza zabezpieczeń. Ktoś mógłby na to spojrzeć, może to tylko u mnie problem przez jakieś sterowniki, przydałoby się potwierdzenie ;D

Zobaczymy jak to działa :D

EDIT: Jednak pole hasła działa bez problemu, instalowałem na nowo, zachciało się bawić stylami  :lol:

Edited by br4kus

Nie można zmienić "Ekran Blokady", opcja zablokowana."Niektóre ustawienia są ukryte lub zarządza twoja organizacja"

zapisz w notatniku to co poniżej:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Authentication\LogonUI\SessionData]

"AllowLockScreen"=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Personalization]

"NoLockScreen"=-

pod dowolną nazwą ale z rozszerzeniem .reg np. ekran.reg

jak utworzysz na np. pulpicie taki plik, kliknij go dwukrotnie lewym przyciskiem myszy.

Gotowe

Jak wygląda sprawa z WU, jest możliwość wyłączenia tego na stałe? Z tego co się orientuję to w WIN10 ciężko o taki zabieg, bo sam ponownie włącza tę usługę.

Na chwile obecną RemoveSpy_AIO ogarnia ten temat, wszystko jest w changelogu /temat-pierwszy post lub w sktrypcie/

Jak wygląda sprawa z WU, jest możliwość wyłączenia tego na stałe? Z tego co się orientuję to w WIN10 ciężko o taki zabieg, bo sam ponownie włącza tę usługę.

Oj tam, Optymalizator Usług zamraża WU w 100% ;)

Guest krzysieka2

Zaraz przed publikacją tej 10 zainstalowałem jg8.1 ale skusiłeś się jednak na nowszego wina.

8.1 core działa szybciej, 10 nie jest tak błyskawiczna, ale to szczegół. Dla mnie ważny jest lightroom a najnowszego kompa nie mam. Na 8.1 ten program działa nieco szybciej, tu zdaje się mieć małą bezwładność. Jednak tylko na 10 lightroom nie ma problemów z poprawnymi kolorami między modułami library i develop co w sumie jest dziwne. W końcu jednak takie prawo kastrata.

Sromotniku, mam nadzieję, że zrobisz szybko oskubane wersje. Masz już plan wycinki? Bo chyba nie będzie adekwatny do 8.1, co?

to kiedy premiera ultra lite? Co będzie zmienione względem tej wersji?

Przeczytaj post wyżej - autor opisał co wycina, co zostaje, a premiera? Jak wyjdzie, zależy od wolnego czasu twórcy, osobiście proponowałbym poczekać na kwietniowe wydanie - po co robić tą samą wersję dwa razy (no chyba, że obecna wyjdzie jako poligon testowy)

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Zużycie RAM po uruchomieniu, zainstalowane wszystkie sterowniki + własne udogodnienia :D

Na razie nie miałem żadnych problemów z systemem, na oko wydajność całkiem dobra, nie doświadczyłem ani jednego crasha, wszystkie programy instalują się bez problemu ;)

Zużycie RAM po uruchomieniu, zainstalowane wszystkie sterowniki + własne udogodnienia :D

Na razie nie miałem żadnych problemów z systemem, na oko wydajność całkiem dobra, nie doświadczyłem ani jednego crasha, wszystkie programy instalują się bez problemu ;)

Blisko 1GB, no to sporo pobiera ramu. Na 8.1 x64 z dwoma programami w tle [podczas rozruchu], mam 650 mb.

Jak wspomniałem, system jest już po wszystkich moich przeróbkach i mam zainstalowane wszystko, co potrzebuję, przez co na pewno zużycie pamięci jest większe niż w niektórych przypadkach ;) Zwykle jedynym sposobem na obiektywne wyniki jest zainstalowanie systemu u siebie. Ja tam nie narzekam, system wydaje się idealny do codziennego użytku i wszystkich funkcjonalności, których potrzebuję.

Guest

Podeślesz tą twoją tapete?

Instalować aktualizacje czy od razu wyłączyć?

Guest

Podeślesz tą twoją tapete?

Instalować aktualizacje czy od razu wyłączyć?

1.Jest domyślnie w systemie

2.Wyłączać od razu