Jump to content
WinClub
srom-otnik

Win JG10 Pro x64

Recommended Posts

witam mam problem z tym systemem...zainstalowałem go na stacjonarnym i na lenovo x240 i jest wszystko ok..z tego samego pendrive próbuję zainstalować go na HP 250 g6 na intelu i wyskakuje mi ekran instalacji z muchomorami i po chwili ekran z wyborem obrazów systemu a tam napis brak obrazów systemu do wyboru...i dzieje się tak z każdym pendrive oraz płytą DVD RW,porałem obraz drugi raz i na innych kompach obrazy widoczne jest możliwość wyboru a na tym HP brak obrazów do wyboru,HP jest nowy dysk po formacie usunąłem partycje recovery jest obecnie wgrany jakiś mod windowsa 10.

@adrian54 - prawdopodobnie masz w biosie "zaszyty" klucz do wersji Home, a ten mod jest na bazie Pro - dlatego nie wyświetlają Ci się dostępne wersje tego moda

instaluję wersje windows pro fall 2 i instalka idzie normalnie.a zaszyty klucz to nie problem dla instalacji tylko potem aktywacji

ma ktoś może wersję Core jako pojedynczy obraz?

pojedynczy obraz wypalony na pendrive widzi i instaluje a jak są dwa lub więcej to nie widzi żadnego

co może być powodem?

czy mogę liczyć na czyjąś pomoc?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

czy tylko ja mam problem z zainstalowaniem sterowników NVIDIA w wersji Lite? od intela zainstalowały sie normalnie a od Nvidii pyta o podpis sterownika i za chwile wywala błąd.

ktoś coś?

A ja mam pytanie do Sromotnika. Przeglądarki chromowate na tym modzie startują ponad 20 sekund. To dotyczy opcji internetowych z internet explorera czyli systemowych, następnie/ połączenia/ ustawienia sieci lan/ automatycznie wykryj ustawienia. Jeżeli ta opcja jest zakliknięta przeglądarki chromowate mogą długo startować. W tym przypadku ta opcja jest odkliknięta, ale i tak nie da jej się zatwierdzić przyciskiem "ok". Czyli ta opcja wogóle nie działa i coś jest za dużo wycięte bądź skonfigurowane (wersja ultra lite). Wiem to bo sam kiedyś robiłem sobie moda z win10 i miałem taki sam przypadek, ale nie doszedłem co było nie tak. Ogólnie brak czasu na takie zabawy. Może Ty wiesz jak rozwiązać taki problem.

26 minut temu, ridzu napisał:

A ja mam pytanie do Sromotnika. Przeglądarki chromowate na tym modzie startują ponad 20 sekund. To dotyczy opcji internetowych z internet explorera czyli systemowych, następnie/ połączenia/ ustawienia sieci lan/ automatycznie wykryj ustawienia. Jeżeli ta opcja jest zakliknięta przeglądarki chromowate mogą długo startować. W tym przypadku ta opcja jest odkliknięta, ale i tak nie da jej się zatwierdzić przyciskiem "ok". Czyli ta opcja wogóle nie działa i coś jest za dużo wycięte bądź skonfigurowane (wersja ultra lite). Wiem to bo sam kiedyś robiłem sobie moda z win10 i miałem taki sam przypadek, ale nie doszedłem co było nie tak. Ogólnie brak czasu na takie zabawy. Może Ty wiesz jak rozwiązać taki problem.

Podejrzewam, że za dużo wycięte jak na Win10. Nie zauważyłem, tego efektu u siebie - mam Slimjet'a, a to też chromowate nasienie i na wersji Core startuje b. szybko. Polecam przeglądarkę, świetna! Używam od 2 lat w pracy i domu.

Ja używam z chromowatym 360chrome działa i tą przeglądarke wole. To jest total chińczyk, ale po angielsku, oczywiście tylko ze strony chińskiej i według mnie zabija slimjet mimo ze tylko wersja 32 bit. Np. vivaldi startuje bardzo wolno, chciałem się na niego przesiąść, bo moze pewniejsza przy operacjach bankowych, ale cóż. Do banków lisek developer, do innych rzeczy 360chrome ;-). Pozdrawiam, MOd naprawdę szybki.

Guest

Ale chińczyki jak zasysają to na całego ! :D
Przykład Deepin... po drugie ty myślisz że twoje dane nie są przydatne, pomyśl tak skoro nie byłyby przydatne to po co by je zbierali :D ?

Inwigilacja polega na tym żeby zbierać jak najwięcej informacji o wszystkim i o wszystkich. Chodzi o to by w tym gąszczu znaleźć coś co jest potencjalnym zagrożeniem, ewentualnie je zlikwidować, ale na potrzeby pewnych ludzi, organizacji, korporacji itp. by mogli czerpać z tego zyski i utwierdzać się we władzy jaką posiadają. Było takie powiedzenie: "dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie". Inwigilacja to praktycznie to samo tylko na wielką skalę. Każdy mały trybik, którym jesteśmy działa w systemie i go tworzy, ale jest narażony na bezpośrednie działanie tego systemu i od tego już się nie uwolnimy, chyba że to wszystko nagle padnie. A największym inwigilatorem na świecie na pewno nie są chiny, tylko wielki brat. ;-)

"utworzyć na innym dysku np. RAM-dysku plik wymiany oraz ewentualnie przenieść tam foldery Temp."

Jak się za to zabrać? Mam zamiar zainstalować i chcę się przygotować co robić po :). Wersja core, nie mam zamiaru aktualizować przez WU, nie będzie problemów z grami? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Sprzęt: Lenovo y700

Guest

To mój błąd bo otworzyłem dwie karty i mi sie powaliło :D 
A co do instalacji na dysku SSD to o ile się orientuje nie musisz nic robić jeśli nie chesz bo nie potrzebny jest tam plik wymiany :)

Na samym końcu instalator zapyta Cię:
"Czy system został zainstalowany na dysku SSD?"
- przy poprawnej odpowiedzi zostanie wprowadzony cały pakiet stosownych ustawień. Jeśli to SSD - ręcznie trzeba tylko później (jeśli to będzie w ogóle potrzebne...) utworzyć na innym dysku np. RAM-dysku plik wymiany oraz ewentualnie przenieść tam foldery Temp.

Przy dzisiejszej żywotności dysków SSD te zalecenia dotyczące pliku wymiany i TEMP tracą rację bytu (stosowało się je w pierwszych latach po premierze dysków ssd) - autor po prostu skopiował opis ze starych wersji modów

Spidi likes this

2 godziny temu, adrian54 napisał:

czyli nawet na pomoc autora tego modu nie można liczyć...

Rozumiem, że sprawdziłeś opcje typu sumy kontrolne obrazu, inny pendrive żeby obraz wypalić, różne gniazda USB, poprawność ustawień w Rufusie czy innym programie którym przygotowujesz sobie obraz.

To Kolego sprawdź czy na przygotowanym pendrive obrazu 3w1, coś się zmieni jak dodasz  plik "ei.cfg"  i wrzucisz go w "sources"

Zrób go sobie w notatniku, wzuć tam taki wpis:

[Channel]
Retail

Nie wiem czy to coś da, ale sprawdzić możesz.

Witam  - mam podobny problem jak adrian54 , już pobrałem obraz 4 razy /sumy kontrolne ok/ i kombinowałem różne ustawienia z rufusem i nie tylko, i dalej nie udaje się instalacja, instalator nie widzi systemu/obrazu/ jak wyżej na zdjęciu. Jak ktoś rozwiąże problem /lub mi się uda/ to proszę o info.

18 minut temu, adrian54 napisał:

ten pendrive a raczej kilka pendrive z tym obrazem oraz płyta DVD-RW instalują się normalnie na innych sprzetach problem dotyczy tylko tego konkretnego laptopa HP 250 G6.

zakładam więc że obraz jest właściwie pobrany(pobierałem go zresztą trzy razy).

pojedyńcze obrazy windows 10 pro instalują się bez problemu na tym laptopie.

Słuchaj, to ja wrzucę na mega obraz w wersji Core, ten który udostępnił @Srom-otnik zanim wersja 3w1 powstała. Nie wiem czy ta wersja różni się od tej z wersji 3w1. Podeślę link na PW. Tutaj nie będę linka udostępniać bo autor może tego sobie nie życzyć.

Guest
14 minut temu, charon64 napisał:

Witam  - mam podobny problem jak adrian54 , już pobrałem obraz 4 razy /sumy kontrolne ok/ i kombinowałem różne ustawienia z rufusem i nie tylko, i dalej nie udaje się instalacja, instalator nie widzi systemu/obrazu/ jak wyżej na zdjęciu. Jak ktoś rozwiąże problem /lub mi się uda/ to proszę o info.

Panie kolego spróbuj pan tego : [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Ten programik robi jakby swoje menu w którym wybierasz system już nie raz pomógł w takich przypadkach instrukcje masz tam :)

29 minut temu, adrian54 napisał:

patent z utworzeniem pliku w notatniku rozwiązał problem HP widzi obrazy.dziękuję za pomoc

Aha no to dobrze...  

to ja przerywam przesyłanie na mega, bo kosmicznej prędkości nie osiągam :)