Jump to content

Win JG10 Pro x64 - archiwum

srom-otnik
 Share

Recommended Posts

1 hour ago, DDragon said:

@tentyp to weź pobierz RUFUS . Odłącz dysk talerzowy. W opcjach wypalania najpierw wybierz pobrany obraz, za pierwszą próbą nie zmieniaj opcji w biosie (podstawie) ani w programie RUFUS. Jak nie przejdzie zmień w biosie na AHCI a przy wypalaniu w RUFUS po wyborze obrazu (to bardzo ważne żeby zachować kolejność) zmień schemat partycjonowania z GPD na MBR i wtedy spróbuj. Najlepiej jakby na dysku SSD nie było żadnych partycji albo były sformatowane na czysto.

teraz mogłem dokładniej zobaczyć. Wszystko prawie jak napisałem ale podstawową jest opcja "MBR dla BIOS lub UEFI" Spróbuj na tej i na podstawowych opcjach biosu, jak nie pójdzie to wtedy spróbuj innych kombinacji z ustawieniem AHCI i różnych schematów partycjonowania w RUFUS - ja się męczyłem z 3 godziny zanim odpowiednią kombinację znalazłem ale się udało :D

17 godzin temu, DDragon napisał:

teraz mogłem dokładniej zobaczyć. Wszystko prawie jak napisałem ale podstawową jest opcja "MBR dla BIOS lub UEFI" Spróbuj na tej i na podstawowych opcjach biosu, jak nie pójdzie to wtedy spróbuj innych kombinacji z ustawieniem AHCI i różnych schematów partycjonowania w RUFUS - ja się męczyłem z 3 godziny zanim odpowiednią kombinację znalazłem ale się udało :D

przy zrobieniu rufusa na "MBR dla BIOS lub UEFI" co jest standardem
po odpaleniu windy z gwizdka mam BRAK DOSTEPNYCH OBRAZOW
nie ma znaczenia czy ustawie AHCI czy Intel RST

kombinuje dalej! chęć posiadania JG10 pro mnie nie opuszcza

po wybraniu w RUFUSie opcji: mbr dla uefi to samo BRAK DOSTEPNYCH OBRAZOW

1 hour ago, tentyp said:

przy zrobieniu rufusa na "MBR dla BIOS lub UEFI" co jest standardem
po odpaleniu windy z gwizdka mam BRAK DOSTEPNYCH OBRAZOW

też tak miałem. musisz w notatniku utworzyć plik o nazwie ei.cfg a w jego treści dać to:

[EditionID]
Professional
[Channel]
Retail

i wrzucić do katalogu "Sources" na już wypalonym USB

23 minuty temu, DDragon napisał:

też tak miałem. musisz w notatniku utworzyć plik o nazwie ei.cfg a w jego treści dać to:

[EditionID]
Professional
[Channel]
Retail 

i wrzucić do katalogu "Sources" na już wypalonym USB

jestem uratowany DDragon dziękuje, jestem krotk dalej w trakcie instalki pojawiły mi się Windy do wyboru ;)

po ich wybraniu jednak instalka nie widzi mojego dysku ssd (który wyczyscilem wg Twoich zalecen)

Sprobuje jeszcze zalozyc na nim partycje i sprawdzic, opcjonalnie wyjac jeszcze talerzowke..

spróbuj jeszcze z różnymi wariantami przy wypalaniu obrazu na USB oraz ustawieniami BIOSu. Mi zadziałało dopiero jak była chyba druga opcja przy wypalaniu na USB w schemacie partcjonowania i w Biosie miałem na AHCI lub jeżeli masz UEFI to zmień na ten drugi (nie pamiętam jak się nazywa ta opcja dokładnie)

Jak w tej wersji ustawić kolor czarny? cały czas świeci mi jasno... w menu kolorach system nie puszcza wyświetlając głupi komunikat, menu głębia kontrastu kolorów w ogóle nie działa i nic się nie dzieje po kliknięciu, oczywiście sterowniki wszystkie są a system pracuje na domyślnych usługach.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Mam pytanie, które pośrednio dotyczy tej modyfikacji. Mam netbooka z 2011 roku, na którym standardowy W10 zamula, a wersja Sromotnika chodzi jak żyleta. Niestety mam problem z instalacją driverów graficznych. Na lapku jest stare APU AMD E-Series (E-450) i niestety jak podaje strona AMD: "graphics driver for the following APUs is only available from Microsoft® via Windows Update" Niestety w W10 nie mamy już kontroli nad tym co ma się ściągać i w pierwszej kolejności pobiera mi aktualizację 1803, która z powrotem zamula system Sromotnika.

Pytanie moje jest takie czy istnieje coś na wzór WSUS Offline Update, który umożliwiałby pobranie wybranych sterowników sprzętowych?

1 minutę temu, albatros88 napisał:

Pytanie moje jest takie czy istnieje coś na wzór WSUS Offline Update, który umożliwiałby pobranie wybranych sterowników sprzętowych?

Program Firmy Zewnętrznej - Snappy Driver installer [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Udało się, dziękuje wszystkim którzy pomogło w szczególnosci 'DDragon' Win JG10 pro x64 zainstalowany wszystko hula.

Odpowiednie ustawienie w Rufus plus bios dało rade działa, oczywiscie na dysku SSD nie może być systemu i najlepiej wyjąć talerzówke.

W temacie samego systemu mam pewną zagwózdkę:

klikając PPM na mój komputer, wybieram opcje ZARZADZAJ i  dostaje komunikat:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

c:\programData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Administrative Tools\Compute...

Z plikiem tym nie jest skojarzony program umozliwiajacy wykonanie tej czynnosci. Zainstaluj

taki program lub, jesli jest juz zainstalowany utworz skojarzenie uzywajac apletu programy domyslne

w panelu sterowania.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sprawdzałem skojarzenia ale nie ma tak nic związanego z prawoklikiem..

Miał ktoś taki problem?

37 minut temu, DDragon napisał:

Ja mam wersję Ultra Lite  i u mnie działa to menu prawidłowo. Tak z ciekawości pamiętasz jakie ustawienia w biosie miałeś i jaki schemat partycjonowania przy wypalaniu?

RUFUS

-najpiew wybierz obraz ISO

-nastepnie wybierz SCHEMAT PARTYCJONOWANIA GPT DLA UEFI

BIOS

ustaw na AHCI

dysk musi byc pusty, najlepiej bez partycji

i jesli masz 2 hdd odlacz ten z danymi

tyle

Zainstalowałem system, skonfigurowałem wszystko i po którymś uruchomieniu nie mam żadnych połączeń sieciowych, wszystko jest niedostepnew i nieaktywne

Nie da sie nawet wyswietlic dostepnych sieci Wifi. Dopiero jak odpale OPTYMALIZACJE USLUG po chwili pojawia sie ikona w trayu od wifi i łączy sie z siecia..

WTF?

Ma ktoś pomysł co mogło się wydarzyć? która usługa za to odpowiada? bo po nazwie nie bardzo coś znalazłem..

17 godzin temu, tentyp napisał:

Zainstalowałem system, skonfigurowałem wszystko i po którymś uruchomieniu nie mam żadnych połączeń sieciowych, wszystko jest niedostepnew i nieaktywne

Nie da sie nawet wyswietlic dostepnych sieci Wifi. Dopiero jak odpale OPTYMALIZACJE USLUG po chwili pojawia sie ikona w trayu od wifi i łączy sie z siecia..

WTF?

Ma ktoś pomysł co mogło się wydarzyć? która usługa za to odpowiada? bo po nazwie nie bardzo coś znalazłem..

włacz w usługach automatyczna konfiguracja wlan / autowlan

shepard likes this

Siemano, problem mam wiem że jest to okrojony system ale potrzebuję zainstalować "Windows_MediaFeaturePack_x64_1709" i pod czas próby instalacji wyskakuje mi taki błąd jak na grafice. Próbowałem na ustawieniach domyślnych ale nic nie pomogło. Czeka mnie reinstal systemu na jakiś inny? Czy może podpowiedź jak włączyć windows update

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Na początek napisz którą wersję moda zainstalowałeś? Zgaduję że nie Lite, tylko inną bardziej okrojoną.

Problemem jest prawdopodobnie wycięta Usługa inteligentnego transferu w tle - niestety, mimo że na ogół jest ona zbędna, to czasami wymagana jest podczas instalacji niektórych programów (sam miałem problem z instalacją SQL Express z tego powodu). A może masz wersję Core z wyciętym WU?

Czeka Cię niestety reinstall systemu jak chcesz używać wspomnianego dodatku.

Mam dwa pytania. Mianowicie czy ktoś używał obu 8.1 oraz 10 od sromotnika? który bardziej polecacie? I czy ktoś z was miał problem przy zmianie kompozycji - po którymś uruchomieniu nie widać etykiet ikon na pasku zadań, po kliknięciu na ikony nie widać tego "zaznaczenia" oraz ogólnie wszystko działa dość ociężale?

System zainstalowany od 2dni temu i jak narazie moge powiedzieć jedno:

systematycznie podczas dłuższej pracy pojawia sie niebieski ekran z informacja:

-1- page fault in nonpaged area

źródło problemu: cdd.dll

-2- driver irql not less or equal

źródło problemu: ndis.sys

2 minuty temu, tentyp napisał:

System zainstalowany od 2dni temu i jak narazie moge powiedzieć jedno:

systematycznie podczas dłuższej pracy pojawia sie niebieski ekran z informacja:

-1- page fault in nonpaged area

źródło problemu: cdd.dll

-2- driver irql not less or equal

źródło problemu: ndis.sys

Wina pamięci RAM, przetestuj obie kości pojedyńczo w  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]