Skocz do zawartości

Czy jeszcze ktoś używa Windows XP?


Gość koper

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie na uczelni korzysta się zarówno z windowsa xp jak i z windows 10. Zasada jest taka, że jak działa to po co zmieniać. Natomiast jeśli chodzi o użytkowników domowych to oczywiście są jeszcze przypadki, kiedy korzysta się ze starszej wersji windows. Najczęściej są to jakieś stare komputery czy laptopy służące do pisania i sprawdzania poczty. Sam mam jeszcze jeden taki w domu, chociaż ostatnio już wyszedł z użytku. Czasem wykorzystuje się nawet jeszcze starsze wersje systemu, ale to już do innych zastosowań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XP zdarza się po firmach - kupiono sprzęt z systemem i oprogramowaniem - dopóki działa to jest. Po domach to już rzadko. Są pewne problemy z programami - nawet z przeglądarką internetową (wybór nie za duży i powoli maleje) z grami też jak również ze sterownikami do nowszych urządzeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XP jest najlżejszy na starszy sprzęt, najłatwiejszy i najszybszy od win 7.

Używam oryginała XP HE 2002.

System+grafika+stery sprzętu biorą ok 130MB.

Te 16 procesów, to spoko.

Wszystko, co potrzebuję, włącznie z streamem live - mam w XP. Filmy nawet w 4k - odtworzy mpc-hc.

Na Naszym forum XP śpi.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Pobieram w zależności od serwera - zwykle od 4MBs, do 16MBs.

11 lat śmiga. Nie chce się psuć, ani nie wpuszcza nic.

 

Wśród pierwszych programów na pendrive mam sp3 i adfender. Dopiero wtedy uruchamiam pierwszy raz przeglądarkę po instalacji. Wyłączam niepotrzebne komponenty, ustawiam i latami śmigam. Biuro chodzi. Programy graficzne, przeglądarki, itd. Od kiedy jest basilisk nightly na FF 55 - to mam wszystko.

Na pSX idą gry i malutko biorą. Gier jest do końca świata i jeden dzień dłużej.

Laptop żony z win7 x64 - to landara, dużo wolniejsza od mojego pc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam nieprzerwanie od 2001 roku.Stacjonarka athlon ii x250 3GHz,3 gb ram. dell d620 core duo 1,83 GHz 2 gb ram, acer d257 atom n570 1 gb ram. U siostry, matki podobnie. Wszędzie jest xp. Nigdy nie używałem innego windowsa. Nie licząc grania w grid 2 i hitmana absolution gdzie mam na stacjonarce na drugim dysku win7 używany raz w roku. seconfig, worms doors cleaner, privatefirewall - jako hips i firewall, sandboxie i inne stare nawyki. Przeglądarka z noscript. Nawet antwywirusa nie mam. Wszystkie porty pozamykane i nie potrzeba mi żadnej łatki na wannacry bo smb mam wyłączone od prawie 10 lat. Jak będzie mus to zmienie, ale póki działa jako POS i są porty przeglądarek nie widzę sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wyłączyłem smb. Korzystam z przedpotowego currport.

Łatki, to aplikacje. Z jakieś prawie trzystu, tylko parę przydaje się, ale to można sobie odrębnie pobrać i zainstalować. Aktualizacje powyłączałem już 10 lat temu i nie mają prawa mulić, bo WU to koparka MSoftu. Na laptopie też zakończyłem mękę procesora dla MS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam - po prostu mam notebooka z oryginałem xp, poza tym na stacjonarce miałęm 8 i teraz 10tkę i nie ma do nich sterów (nie mówiąc już o sofcie) od skanera.
Drugi netbook (n150) wpadł w łapy za darmo, miał win7 - masakra, zainstalowałem tam win xp i jako tako to działa choć muszę poszukać jakiejś wersji okrojonej albo ramu dołożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam xp na swoim pececie (XP Black Edition)

Spec

Intel C2Q

Asus P5QL PRO

GF 9400GT

Ram 2gb DDR2 667MHZ

Seagate Barracuda IV ATA 40GB

Używam go do przeglądania internetu, cpu i ram planuję podmienić na 8gb 1066 a cpu może na C2Q Q6600 albo pobawię się w Xeony a dysk to wsadzę coś na sata bo ata to nie ta epoka.

Chcę postawić na nim Windows JG 7 bo ten xp coraz gorzej chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na swoim dziadku używam XP SP3 Pro. na jednym dysku, na drugim Win7 Ultimate x32.

Spec.

Abit IS7

Pentium IV, 3,4GHz

Radeon HD3850

DDR1 - 4GB

- przeglądnie internetu, stare gry, drukarka, starsze programy, itp.- jestem z niego zadowolony. W moim odczuciu jest zdecydowanie sprawniejszy jak siódemka x 32.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie