Skocz do zawartości

Aktywacja Win 8, klucz z biosu?


moorkal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 
Posiadam Acera Travelmate p453 padł mi w nim dysk twardy. Wymieniłem na nowy, lecz pojawia sie problem z aktywacją win 8. Na naklejce widnieje wersja Pro. Sciągłem wersje pro/core lecz jedyny klucz jaki widzi to ten ogólny konczacy się na j8ck4. W programie rw everything nie posiadam w acpi zakładki mdsm w której podobno widnieje klucz. NIe mam równiez dysku recowery. Dzwoniłem do microsoftu, ale również mi nie pomogli. 
W was ostatnia nadzieja. 
Pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

powinieneś znaleźć rozwiązanie :)

 

Edit

Sorki nie doczytałem jeśli masz naklejkę to pewnie w biosie nie masz key-a.

Zainstaluj wersję jaką chcesz zgodną z naklejką, Windows 8 lub lepiej najnowszą 8.1 od Mr.T.

Po instalacji wpiszesz swój klucz i po podłączeniu do internetu powinien system sam się aktywować.

Jeśli nie to musi przejść aktywacja telefoniczna :)

Edytowane przez nemo1960
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje tylko instalacja AIO 16, po usunieciu klucza w wierszu poleceń i po ponownym urochomieniu w jego miejsce wskoczył kolejny ogólnodostępny.  Aktywacja telefoniczna w moim przypadku jak się dowiedziałem jest niemożliwa, ponieważ nie mam klucza i mam sie zgłosic do producenta po recovery. Producent zas poinformował mnie, ze mam to załatwiac z microsoftem ;D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz naklejkę z kluczem?

 

Edit

Poza tym producent musi ci dostarczyć nośnik recovery oczywiście pewnie odpłatnie :(

 

Edit 2

Zgodnie za słusznym stwierdzeniem naszego mentora.

 

poprawiam producent nie musi ale może dostarczyć nośnik recovery!!!!!!

Edytowane przez nemo1960
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do instalacja windows 8.1 masz wersje pro / core na pewno core wystarczy że sprawdzić to jak masz specyfikacje laptopa na stronie. Bo jak miałes system. I brał ci z biosa to daja wersje podstawowa. No chcyba że miałeś PRO. To wersja 8.1 Pro 64 bit. lub wersja 8 Pro 64 bit. Mój brat tak miał wszystkie partycje do kasowania bo tam jest wgrywane przez UEFI typ instalatora. Dysk można kupić w zależności od możliwości sprzętu albo 500 GB SATA III 5400 obrotów lub SSD 240 GB. :)

 

Instalowałem i system łapie klucz wersja 16 w jednym i wersja 8.1 Pro / Core. najlepiej żebys miał możliwośc wyboru w tedy sam sobie kluczyk pobierze z biosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@morkal Pytałem się czy masz naklejkę z kluczem?

 

Tutaj : [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

możesz sprawdzić jaką wersję systemu masz.

 

Edit b

 

Będziesz wiedział jaką wersję Pro czy Core instalować

Edytowane przez nemo1960
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz naklejkę z kluczem?

 

Edit

Poza tym producent musi ci dostarczyć nośnik recovery oczywiście pewnie odpłatnie :(

nie musi, bo to zastapiła partycja recovery, która w ramach napraw gwarancyjnych sie ustawia (wymiana gotowego hdd), mozesz dodatkowo dokupić płytki CD/DVD ale to nie jest regułą możliwości i TYLKO odpłatnie, z tego co wiem to tylko LENOVO wysyła ci za free na pendrive ale przy pc z wyzej półki czyli lapek 3000-4000.. tak w gwoli ścisłości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musi, bo to zastapiła partycja recovery, która w ramach napraw gwarancyjnych sie ustawia (wymiana gotowego hdd), mozesz dodatkowo dokupić płytki CD/DVD ale to nie jest regułą możliwości i TYLKO odpłatnie, z tego co wiem to tylko LENOVO wysyła ci za free na pendrive ale przy pc z wyzej półki czyli lapek 3000-4000.. tak w gwoli ścisłości...

Oczywiście wytknięcie mi drobnego błędu pomogło rozwiązać problem!!!!!!!!!!!

Peritus zamilcz albo pomóż koledze!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz klucza w biosie i na naklejce to masz "pozamiatane".

Możesz próbować uzyskać nośnik recovery od producenta albo zakup nowej licencji na windows :(

Edit

A może ten twój dysk nie "umarł" na dobre?

 

Moze da się coś odzyskać?

Edytowane przez nemo1960
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopie aktywacji wykonasz advanced tokens manager wyciagnie ci kluczyk z biosu bez problemu i widać jaki jest a recovery wywal w czorty. I od nowa zainstalauj dysk do zera. Acronisem kopie sobie zrób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie