Jump to content

Które aktualizacje niezbędne - Windows XP

Recommended Posts

WItam,

mam pytanie do człowieka, który siedzi w temacie poprawek dla Windows XP SP3 :D

Mianowicie chcę zapytać, które poprawki są niezbędne jeśli chodzi o poprawę wydajności (pkt 1.), i które dodatkowo uwzględnił by jako niezbędne (pkt 2.) (nie dot. wydajności np. bezpieczeństwo - łatka krytyczna itd.)

Pytam, ponieważ na releas'ie wiktorynki SP3 Final Full zauważyłem że XP jakby lepiej zarządzał od teraz pamięcią, przynajmniej takie mam wrażenie, co możecie mi polecić w tej kwestii? :)

Chcę zrobić dla siebie własny release Win XP SP3 Pro głównie stawiając na wydajność - tweaki, poprawki pod wydajność, zoptymalizowane usługi, bez okrajania zbytnio wyglądu i pakowania dziwnych toolsów dotychczas niespotykanych na MSDN'ach, typu Gamer Mode itd.

Dzięki, pozdrawiam!

PS. Nie wiedziałem w którym dziale umieścić ten wątek, więc postanowiłem tutaj, w aktulizacjach dla windows xp same poprawki i żadnych pytań, ew. proszę o przeniesienie.

Każda poprawka coś ulepsza :)

Mianowicie chcę zapytać, które poprawki są niezbędne jeśli chodzi o poprawę wydajności (pkt 1.), i które dodatkowo uwzględnił by jako niezbędne (pkt 2.) (nie dot. wydajności np. bezpieczeństwo - łatka krytyczna itd.)

Z takimi pytaniami to śmiało dzwoń do Microsoftu.....a nie myśle ze nawet oni udzielą Ci poprawnej odpowiedzi :D

Integruj wszystko co jest, tnij, co uwazasz za zbędne i testuj.

A przede wszystkim, czytaj jak inni przerabiaja i wyciagaj wnioski. :)

W zasadzie nie ma jednoznacznych poprawek do XP poprawiających wydajność.

Generalnie poprawki dzielą się na 3 kategorie:

- łatające luki bezpieczeństwa, określane jako krytyczne - one nic nie wnoszą w kwestii wydajności, ani nie rozszerzają funkcjonalności systemu

- opcjonalne, coś dodają do funkcjonalności, niektóre zawierają również elementy zabezpieczeń, czasami konieczne po instalacji innych dodatków systemu

- dodające tylko nowe elementy do systemu, zwiększają tylko funkcjonalność systemu

Tu masz najlepszą skarbnicę wiedzy na temat poprawek do XP:

- [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] - uwzględnione tylko poprawki do marca, temat jeszcze nie zaktualizowany na zakończenie

- [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

W mojej paczce poprawek do XP final masz wszystko co niezbędne do XP z punktu widzenia Windows Update - zrobię w najbliższym czasie edycję pod kątem niespodziewanej poprawki zabezpieczeń do IE8.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information