Skocz do zawartości
remek002

Windows 10 Pro x64 1709 mod LTSB/Win7 03/18

Rekomendowane odpowiedzi

Mod powstał w kilka dni dla własnych potrzeb na wzór Windowsa 10 LTSB i miał po części w niektórych kwestiach przypominać mi Windowsa 7.
Baza na której powstała modyfikacja to Oryginalny Windows 10 Pro x64 1709 zaktualizowany do 03/18, oprócz Defendera i MRT.

Dodane aktualizacje:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Co zostało usunięte?

Co zostało dodane?

Wszystkie dodane programy raczej powinno dać się odinstalować, gdyby ktoś wolał inne odpowiedniki tych programów.
Aktualizacje powinny się instalować bez większych problemów, choć okaże się po wydaniu najnowszych łatek.

Screen:

HbhmPUr.jpg

Stary Rozmiar ISO x64 1,84GB

Nowy Rozmiar ISO x64 to 1,77GB

Link:

Sumy Kontrolne:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodałem poprawioną 2 wersje obrazu ISO.

Obraz został lepiej przeczyszczony oraz zoptymalizowany i mam nadzieje, że usunąłem w nim wszystkie błędy, które wyłapałem.

Instalacja powinna być szybsza oraz łatwiejsza, w raz z pierwszym uruchomieniem :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość xwing

Explorer mi się niesamowicie sypie.

Może przez te nakładki do zmiany jego wyglądu?

hk656_dupa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Explorer mi się niesamowicie sypie.

Może przez te nakładki do zmiany jego wyglądu?

Nakładki tylko masz OldNewExplorer i StartIsBack, które możesz odinstalować, poza tym nie napisałeś, czy to na wirtualnej maszynie sypie się tobie explorer, czy na realnej.

Nie da się wypakować archiwum- błąd sumy kontrolnej

Archiwum powinno mieć takie sumy kontrolne:

jeśli nie są takie, to pobiera aż archiwum będzie miał takie sumy kontrolne jak wyżej podałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

spakuj to jeszcze raz i zrób reupload

Specjalnie pobierałem archiwum i rozpakowało się bez problemu, poza tym u xwing sypie się explorer, więc jemu musiało się udać rozpakować archiwum.

Musisz użyć najnowszą wersje WinRara 5.50 by rozpakować archiwum lub użyj 7-Zipa.

Sypie się explorer na realnej maszynie.

Próbowałeś odinstalować OldNewExplorer?

Coś modyfikowałeś lub usuwałeś  z systemu, czy od pierwszego uruchomienia się sypie explorer?

Czy u kogoś jeszcze się sypie explorer lub ma problem z rozpakowaniem obrazu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość xwing

Ok. Zainstalowałem windowsa jeszcze raz.

Po deinstalacji OldNewExplorerCfg, Explorer przestał się wysypywać.

Aktywacja przechodzi bez problemu.

Szkoda tylko, że zostawiłeś to ścierwo Windows Defender, dopiero po wejściu w tryb awaryjny (wcześniej musiałem deaktywować startisback++) da się go wyłączyć.

Tak wydaje się nie sprawiać problemów.

Pamięć w użyciu 1,9GB. 

Procesy 109, wątki 1249.

Zobaczę jak będzie po lekkiej optymalizacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

​Ta modyfikacja nie ma NIC WSPÓLNEGO z Windows 10 LTSB, choćby sam sposób dostarczania wyłącznie aktualizacji zabezpieczeń oraz brak dostarczania jakichkolwiek "nowości konsumenckich" na rzecz stabilności i nieinwazyjne aktualizowanie samego systemu - sam wybierasz czy chcesz czy nie gi aktualizować w przeciewiństwie do Windows 10 Home / Pro. ;)

PS: O&O ShutUp10 ma podpisane "umowy" z M$ więc tak Cię uwalnia od szpiegów z Windows 10 jak mi tu czołg na ręce jedzie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo przyjemna modyfikacja, miałem często problemy z instalacjami modyfikacji, ale tu poszło bardzo szybko i bez problemu. 
Zawiera wszystkie programy które instaluję w pierwszej kolejności, defendera zawsze można samemu wywalić jak ktoś nie używa.

Do tej pory z modyfikacji których używałem z tej jestem najbardziej zadowolony. Zainstalowane na Xiaomi Mi Air 13. Dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Bardzo przyjemna modyfikacja, miałem często problemy z instalacjami modyfikacji, ale tu poszło bardzo szybko i bez problemu. 

Zawiera wszystkie programy które instaluję w pierwszej kolejności, defendera zawsze można samemu wywalić jak ktoś nie używa.

Do tej pory z modyfikacji których używałem z tej jestem najbardziej zadowolony. Zainstalowane na Xiaomi Mi Air 13. Dzięki ;)

Możesz mi wysłać to na PW? Bo ja nie mogę tego wypakować ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kakuxpl tak jak wyżej napisałem, system miał być zrobiony na wzór LTSB, a nie być wersją LTSB.

xwing Defender został, bo może ktoś używa, choć ja sam go usuwam.

godfather przykro mi z tego powodu, ale nie jestem w stanie pomóc, bo używam PC.

Niestety mod nie aktualizuje się prawidłowo, więc nie spełnił moich oczekiwań i być może pojawi się inna wersja na bazie najnowszego systemu, który udostępni Microsoft.

Zapomniałem usunąć jeszcze kilka innych zbędnych komponentów z sytemu np. CEIP itp., ale nie będę już udostępniał 3 obrazu tego moda i na pewno ktoś jeszcze po swojemu go "ulepsza", więc usunie sobie pozostałe "śmieci" od Microsoftu, które mogłem jeszcze zostawić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość xwing

Dzisiaj próbowałem uruchomić Netflix, niestety nie działa zarówno aplikacja z sklepu  jak i w przeglądarce. Na innym windowsie działa bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj :)

Zainstalowałem, ale nie moge zainstalować sterownika bluetooth do mojego x220, wyskakuje mi błąd kod 19 i pisze, że informacje w rejestrze są nie kompletne lub uszkodzone. Nie działa nawet jak pobrałem ręcznie i zainstalowałem...

W Windows update nie chce też mi zainstalować łatki zbiorczej x64 (KB4088776) — błąd 0x800f081f

Jest na to jakieś wyjście szczególnie jeśli hodzi o bluetooth?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość rawyolks

Fajna inicjatywa, ale przekombinowana.

Popatrz trochę na My Digital Life jak skrobać system.

Nie usuwaj drobnych bzdur, w niczym nie przeszkadzają.

Nie dokładaj nic oprócz DX9 i .NET3.5.

Nie ulegaj modzie na kalkulator czy przeglądarkę zdjęć z W7, albo nie daj Boże WMP, bo na wysokich rozdziałkach tego nie da się używać (nie ładnie się skaluje). Ewentualnie zostaw nowe i dodaj stare ze skinami metro.

Oprócz O&O ShutUp10 możesz też dorzucić UpdateDisabler od Paint3ra.

Jak robisz moda pod kątem legalnych użytkowników to rób Pro i Home.

No i jak już pisałem w innym temacie, nie używaj klikanych narzędzi, tylko prawdziwego MSMG.

I nie przejmuj się nie konstruktywną krytyką. Haters gonna hate, skaters gonna skate ;)

Popraw i będzie fajny mod.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Zauważyłem, że sumy kontrolne są zupełnie inne niż ty podajesz...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Archiwum zostało uszkodzone podczas pobierania, dlatego nie możesz wypakować - użyj jakiegoś menagera pobierania, jak przeglądarka Ci szwankuje, pobierz, wypakuj, sprawdź sumy - w takiej kolejności

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi