Skocz do zawartości

Win JG8.1 Pro x64 2018 - archiwum


Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Franc napisał:

@Lucas1981r - aby widzieć opcje do wyboru musisz w optymalizatorze usług ustawić na Domyślne

co do błędu - którą wersję moda masz zainstalowaną? Brakuje chyba bibliotek VC++ - poszukaj paczki na forum w dziale Niezbędnik - Biblioteki Systemowe

 

Wersja Lite, pakiet znalazlem doinstalowalem i nadal nic nie dziala - ten sam błąd :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam osobiście na nową wersję, bardziej ogarniętą, mógłbyś przygotować ją z niezbędnymi bibliotekami w komplecie [visual itd.] i tym od gier co wyżej włączali, to chyba nie powinno sprawić aż tak wiele problemu jako alternatywna wersja? bo będąc absolutnie szczerym, nie chce mi się siedzieć i dłubać by określony soft działał... może proszę o zbyt wiele, ale... sam rozumiesz że ludzie też na twoich systemach pracują 

 

w ogóle testował ktoś czy działa pakiet zabezpieczający comodo i inne?

edit; w sumie to może po ogarze najnowszej wersji, weźmy wspólnie obczajmy co działa a co nie i spróbujmy to ogarnąć w jednym wątku, póki co warto 'inwestować' w ogarnięcie windowsa 8.1 póki win 10 to wieczna beta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@linupsiarz - nowa wersja wg autora będzie najwcześniej w lecie, jak na razie nie ma się co śpieszyć, zamieszanie z poprawkami, może MS w końcu jakoś to ogarnie.

Biblioteki każdy wgrywa sam takie, jakie są danej osobie potrzebne, jak będą zamieszczone w modzie to będzie krzyk - po co? jak usunąć? itp. Najlepiej, zostawić to tak jak jest.

Instalacja bibliotek i włączanie komponentów zajmuje góra kilkanaście minut.

A co do moda - nikt Cię nie zmusza do użytkowania, jak Ci nie pasuje wgraj czyściocha, niejeden chciałby mega okrojony system ale z zastrzeżeniem aby wszystko działało - ale nie zawsze tak się da zrobić. Trzeba zaakceptować ograniczenia, sam używam wersji Lite - zrezygnowałem z innych wersji z powodu braku jednej usługi, która była niezbędna do instalacji SQL Express - ale nie piszę do autora o poprawki, bo rozumiem, że ma inne ważniejsze sprawy w życiu niż robienie modów. Cieszę się i dziękuję, że poświęcił swój czas i wydał nowe wersje po 2-3 latach "wakacji"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można dodać ani wyłączyć funkcji za pomocą panelu sterowania w zakładce włącz lub wyłącz funkcję systemu Windows bo ta czynność odwołuję się opróżnionego magazynu poprawek WinSxS, tam właśnie kryją się uśpione funkcje systemu. Nie ma magazynu - to i nie ma DirectPlay.

Wiem, to trzeba będzie wcześniej włączyć w systemie, przed opróżnieniem WinSxS. Ale to dopiero latem, jak zrobię nową wersję.

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie śmiga , ale mam problem nie otwiera mi się menu Realtek HD Audio. Zawsze po zainstalowaniu tego sterownika wyskakiwała ikonka , a teraz jej nie ma. Próbowałem uruchamiać przez program files , ale też widać , że uruchamia się w procesach na sekunde i znika :( Realtek HD Audio R2.82

 

// OK to wina sterowników na R2.81 działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2018 o 22:53, srom-otnik napisał:

Nie można dodać ani wyłączyć funkcji za pomocą panelu sterowania w zakładce włącz lub wyłącz funkcję systemu Windows bo ta czynność odwołuję się opróżnionego magazynu poprawek WinSxS, tam właśnie kryją się uśpione funkcje systemu. Nie ma magazynu - to i nie ma DirectPlay.

Wiem, to trzeba będzie wcześniej włączyć w systemie, przed opróżnieniem WinSxS. Ale to dopiero latem, jak zrobię nową wersję.

PZDR!

 

I wszystko jasne, dzięki za wyjaśnienie. Ogólnie to po tym komentarzu wróciłem na wersję Lite, ta śmiga jak na razie bez zarzutu - DirectPlay także włączył się na niej bez żadnego problemu.

Zatem jak by ktoś próbował odpalić stare gry to polecam serdecznie wersję JG 8.1 Lite i w pierwszej kolejności włączenie ww. funkcji. Pozdro! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, link Uploadfiles: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]  już nieaktualny, a [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]  po ~600 M przerwał, bo trzeba mieć premium.

Można na jakiś inny serwer wrzucić? Dzięki z góry:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, peszo napisał:

Niestety, link Uploadfiles: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]  już nieaktualny, a [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]  po ~600 M przerwał, bo trzeba mieć premium.

Można na jakiś inny serwer wrzucić? Dzięki z góry:)

Spróbuj pobrać przez MegaDownloader, taki sprytny program dzięki któremu nie jest potrzebne "premium" na tej stronie. ;)

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2018 o 16:56, peszo napisał:

Niestety, link Uploadfiles: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]  już nieaktualny, a [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]  po ~600 M przerwał, bo trzeba mieć premium.

Można na jakiś inny serwer wrzucić? Dzięki z góry:)

Coś nie tak z pobieraniem, coś musiało Ci przerwać pobieranie. Z Mega w ciągu doby można pobrać 5 GB, najlepiej pobierać programem "MEG Async 3.6.0.0", można wznawiać pobieranie.

peszo lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, jorgusek napisał:

Coś nie tak z pobieraniem, coś musiało Ci przerwać pobieranie. Z Mega w ciągu doby można pobrać 5 GB, najlepiej pobierać programem "MEG Async 3.6.0.0", można wznawiać pobieranie.

Dziękuję! Miałem Megasync, tylko ciągle przerywało ściąganie i b/ powolne. Wreszcie dziś o 6:30 się udało:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja Ultra Lite - nie można zainstalować Bitdefendera. Nie instalują się także poprawki .NET poprzez WU mimo ustawienia usług w tryb domyślny (security-only updates instalowane ręcznie). Najnowszy .NET 4.7.2 nie instaluje się. Po "przejechaniu" auslogics registry cleanerem znika Optymalizator Usług i Czyszczenie z prawokliku, zarządzanie komputerem wywala błąd Windows Management Console i nie uruchamia się (trudno sprawdzać każdy usuwany wpis). Nie wiem nawet czy używanie CCleanera jest dla tej wersji bezpieczne.

Sama idea tak okrojonej wersji Windows + moduły Czyszczenia i Optymalizatora jest super. Jestem pełen podziwu dla Twojej pracy i zdaję sobie sprawę, że przy takim ogromie roboty (wiem bo sam kiedyś walczyłem z przerabianiem 7 i 10) nad także innymi systemami nie jest możliwe przetestowanie wszystkich konfiguracji. 

Dzięki za wysiłek i chęć dzielenia się wynikami z innymi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tuk - CCleaner jest bezpieczny, WiseCare 365 też (przynajmniej u mnie), inne programy do czyszczenia używa się na własne ryzyko, kasują wpisy od dodatków z prawokliku, z instalacją Net Framework 4.7.2 też miałem problemy (instalator offline). WU zwykle nie używa się na "odchudzonych" modach - niwelują wysiłek autora w odchudzenie i przyśpieszenie systemu, moduł WU potrzebny jest czasami przy instalacji niektórych programów, dlatego nie został wycięty (zwykle zalecane jest jego wyłączenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po instalacji nie działa AeroGlass - za stara wersja.

Nie mogę zainstalować eset smart security premium 11, po wybraniu instaluj pasek leci do 100% a później wraca do 0% i stoi z napisem Instalowanie. 

Próbowałem kilka razy, dopiero jak zainstalowałem ofisa 2013 to eset udało się zainstalować.

W logach instalatora widzę sporo powtarzający się :

MSI (c) (E0:E8) [19:41:11:210]: Creating MSIHANDLE (1817) of type 790531 for thread 4072
MSI (c) (E0:E8) [19:41:11:210]: Closing MSIHANDLE (1817) of type 790531 for thread 4072

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stacjonarce nic dodać i ująć , system działa jak "Hyperloop" w pełnej wersji ale na laptopy ze zintegrowanym Bluetooth z powodu brakującego pliku usługa się włącza i wyłącza na przemiennie z powodu właśnie tego problemu.

Szkoda bo mam akurat myszkę z bluetooth i nie mogę jej używać.O dziwo na wersji Windows 7 działa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytanie już padło to przepraszam. Mam taki problem, że "tittle bary" w explorerze (Win 8.1 pro wersja CORE) są czarne. Nie widać nazwy aplikacji, strasznie to irytujące.

 

@edit

Może inaczej czarny jest tylko w miejscu gdzie jest nazwa aplikacji. Reszta tittle bara jest normalnego koloru z theme.

Pojawia mi się też błąd "Your DWM is incompatible with Aero Glass", co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dawno nie widziałem twoich prac a tutaj nagle 3 wersje.... Tyle dobre tak mało czasu aby sprawdzić :D

Osobiście użytkowałem 8.1 od Mr.T ale wrzucę sobie twój na stół i zobaczymy jak śmiga.

#
Mógłbyś w głównym poście zrobić swoje rekomendacje jaka wersja pod jakie użytkowanie jest polecana/zalecana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale u mnie na każdej modyfikacji win 8.1 po pewnym czasie zaczyna się dziać dziwna rzecz... Przy odpalaniu najzwyczajniej w świecie laptop mi się tak jakby zacinał, czasem pojawi się pulpit i nic nie mozna zrobić.... Jakby wyłączył dysk a został sam obraz dodam że na innych systemach jak win 7 i 10 jest ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, szymibtw napisał:

Nie wiem dlaczego ale u mnie na każdej modyfikacji win 8.1 po pewnym czasie zaczyna się dziać dziwna rzecz... Przy odpalaniu najzwyczajniej w świecie laptop mi się tak jakby zacinał, czasem pojawi się pulpit i nic nie mozna zrobić.... Jakby wyłączył dysk a został sam obraz dodam że na innych systemach jak win 7 i 10 jest ok...

Hym , sprawdzałeś inny dysk ? Może złącze / płyta główna ,zły pendrive ? Dużo przyczyn,ciężko cokolwiek stwierdzić :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie