Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@-RKI-  to nie rozwiązanie Twojego kłopotu. Ja mogę tylko potwierdzić występowanie tego błędu również na mojej konfiguracji sprzętowej. Ściągnąłem grę i niestety występuje to samo.

Może Ojciec Srom-otnik  coś zasugeruje czy podpowie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co pamiętam ten błąd związany był z Microsoft Games for Windows - LIVE i jego współpracą z starymi wersjami Net Framework (2.0 - 3.5) - błąd pojawiał się w kilku grach (ja go miałem chyba na którejś wersji Fable) - możecie spróbować ściągnąć i przeinstalować ten komponent 

Mały poradnik: 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, srom-otnik napisał:

Przyjrzę się sprawie bliżej w wolnym czasie. Dajcie link, żebym mógł pobrać grę i sprawdzić ją u siebie. Może wyłapię tego buga.

Ja pobierałem stąd. Proszę. :)

26 minut temu, Franc napisał:

Z tego co pamiętam ten błąd związany był z Microsoft Games for Windows - LIVE i jego współpracą z starymi wersjami Net Framework (2.0 - 3.5) - błąd pojawiał się w kilku grach (ja go miałem chyba na którejś wersji Fable) - możecie spróbować ściągnąć i przeinstalować ten komponent 

Mały poradnik: 

To nie to raczej. Błąd "Games for Windows" był przypadłością w głównej mierze GTA 4, chodziło o źle inicjujący moduł xlive.dll. Nie pamiętam dokładnie ale naprawiła go jakaś aktualizacja tego ustrojstwa. Obecnie żeby pograć w tą grę bez problemów zalecane jest wgranie czegoś takiego jak "xlive less" co całkowicie wyłącza ten nieszczęsny drm - Taka ciekawostka. ;)

Jeszcze odnośnie mojego problemu. Przeszukując nieco dokładniej google doczytałem że w Windowsie 8/8.1 czy też 10 istnieje funkcja zwana DirectPlay która rzekomo współpracuje w nieznany mi sposób z bibliotekami DirectX mogąca pomóc w przypadku odpalenia starych gier w nowych systemach. Pytanie tylko czy w JG 8.1 istnieje coś takiego? ew. Jak to włączyć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Direct Play można włączyć: Panel Sterowania - Programy i Funkcje - Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows - Składniki starszej wersji - zaznaczasz opcje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 15.05.2018 o 23:28, Franc napisał:

Direct Play można włączyć: Panel Sterowania - Programy i Funkcje - Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows - Składniki starszej wersji - zaznaczasz opcje

Dzięki!

Sam sobie nie dowierzam że powód był tak trywialny a walczyłem z tym bodajże od 2014 roku gdy to sromotnik wydał swój pierwszy mod JG 8.1 (xD) Ale na szczęście pomogło, gra się uruchomiła. Swoją drogą dziwi mnie nieco fakt że taka dość istotna funkcja jest wyłączona w standardzie. Wiem że ten mod może i do gier przeznaczony nie jest, chociaż tryb takowy ma i jeżeli mógłbym coś zasugerować to - Fajnie by było gdybyś drogi sromotniku Directplay włączył w standardzie zaraz po instalacji systemu oczywiście w przyszłych wersjach JG 8.1 czy też JG 10. Funkcja ta praktycznie nie wpływa na wydajność samego systemu a bardzo pomaga w przypadku uruchamiania starych gier. Mniej to na uwadze i jeszcze raz dzięki za świetny system!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, -RKI- napisał:

Dzięki!

Sam sobie nie dowierzam że powód był tak trywialny a walczyłem z tym bodajże od 2014 roku gdy to sromotnik wydał swój pierwszy mod JG 8.1 (xD) Ale na szczęście pomogło, gra się uruchomiła. Swoją drogą dziwi mnie nieco fakt że taka dość istotna funkcja jest wyłączona w standardzie. Wiem że ten mod może i do gier przeznaczony nie jest, chociaż tryb takowy ma i jeżeli mógłbym coś zasugerować to - Fajnie by było gdybyś drogi sromotniku Directplay włączył w standardzie zaraz po instalacji systemu oczywiście w przyszłych wersjach JG 8.1 czy też JG 10. Funkcja ta praktycznie nie wpływa na wydajność samego systemu a bardzo pomaga w przypadku uruchamiania starych gier. Mniej to na uwadze i jeszcze raz dzięki za świetny system!

W 10 ltsb oraz pro Sromotnik już włączył to domyślnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

W dniu 15.05.2018 o 23:28, Franc napisał:

hmm mi sie otwiera puste okienko i nic nie moge włączyc :/

Ps.mam problem z instalacja SketchUp 8 Pro

- pod koniec instalacji wyskakuje mi błąd (dziwne bo znajomym bez problemu idzie):

"An error occurred during the installation of assembly 'Microsoft.VC80.ALT,type="win32",version="8.0.50727.4053",publicKeyToken="1fc8b3b9a1e18e3b",processorArchitecture="x86". Please refer to Help and Support for more information. HRESULT: 0x80070422."
jakies sugestie? :(

Za to po uruchomieniu programu Sweet Home 3D wyskakuje od razu - "Program zostanie zamkniety z powodu powaznego bledu systemu renderujacego. Prosze zaktualizowac sterownik DirectX/OpenGL." :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Lucas1981r - aby widzieć opcje do wyboru musisz w optymalizatorze usług ustawić na Domyślne

co do błędu - którą wersję moda masz zainstalowaną? Brakuje chyba bibliotek VC++ - poszukaj paczki na forum w dziale Niezbędnik - Biblioteki Systemowe

@tom-asz - do usuwania telemetrii autor moda wrzucił programiki do folderu na pulpicie lub możesz też użyć skryptu kolegi @m4s - poza tym pakujesz się w telemetrię instalując dowolną wersję windowsa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Franc napisał:

@Lucas1981r - aby widzieć opcje do wyboru musisz w optymalizatorze usług ustawić na Domyślne

co do błędu - którą wersję moda masz zainstalowaną? Brakuje chyba bibliotek VC++ - poszukaj paczki na forum w dziale Niezbędnik - Biblioteki Systemowe

Wersja Lite, pakiet znalazlem doinstalowalem i nadal nic nie dziala - ten sam błąd :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

System śmiga aż miło jest jednak kilka zagadek na tą chwilę jak włączyć i czy idzie diskpart bo wywala mi błąd:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi