Skocz do zawartości

Win JG8.1 Pro x64 2018 - archiwum


Rekomendowane odpowiedzi

Pytańko:

Ile na czysto niemodyfikowana Dycha ma procesów? Ja wyłączyłem prawie połowę usług, a po rozruchu mam aż 68 procesów i 1GB pamięci zajęty? Jakiś horror ta 10...

Ile !!??? U mnie na Twojej 10 Home Lite jest 20 procesów :L.To ja już nie na czekam na 10.Daj sobie spokój z tym mułem i rób upload wersji TH1  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, po kilku dniach użytkowania małe moje spostrzeżenia:

- eset działa nawet w core, kwestia wyboru wersji (8, 10)

- co jakiś czas znika mi cały hdd ( ssd jest widoczny,  hdd  nie widać w  "zarządzanie dyskami")

- po wyłączeniu i włączeniu laptopa ustawia mi się jakby domyślna rozdzielczość (kursor myszki, ikony na 1/5 pulpitu:D), po restarcie jest wszystko ok,

- poza tym system diabelnie szybki i lekki

- nie napotkałem więcej problemów a bardzo się starałem:)

Testowałem niezliczoną ilość razy z różnymi sterownikami, programami i zawsze było tak samo:) Może kwestia mojego złoma. Tak czy owak system świetny ale nie na mój  dziwny sprzęt, a szkoda...

Zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj srom-otnik!

Bardzo cieszę się z Twojego powrotu!

 

Bardzo ładnie = szybko, responsywnie działa ten mod Windows 8.1.

 

Niestety znalazłem tu 3 problemy. Mowa o wersji Ultra Lite. Co któryś restart mam problemy z rozdzielczością - powiększone niektóre elementy lub programy, np. Total Commander wygląda dobrze, ale za to Chrome już nie. Pomaga restart. Być może te problemy z rozdzielczością związane są z tym, że moim komputerem jest notebook (matryca ma swoją rozdzielczość), ale obraz (jako pojedynczy, nie duplikat) wyświetlany jest na zewnętrznym monitorze, a dokładniej TV, który ma większą rozdzielczość. Tylko że na innych modach takowych problemów nie było. Sprawdzę jeszcze czy pomoże zmiana sterownika grafiki.

 

Czasem próba wylogowania kończy się czarnym ekranem. Pomaga ... a nie, nic nie pomaga. Muszę robić twardy restart.

 

Trzecia sprawa dotyczy sposobu instalacji. Otóż używam programu WinSetupFromUSB-1-8. Niestety instalacja tej wersji windy jak również Twojej siódemki kończy się komunikatem o błędzie i następuje restart. Co pomaga? - Rufus. Ale miałem nadzieję na multi-boot dzięki WinSetupFromUSB.

 

Może ktoś ma jakieś pomysły rozwiązań tych problemów?

 

Poza tymi drobiazgami system bajka!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj srom-otnik!

Bardzo cieszę się z Twojego powrotu!

 

Bardzo ładnie = szybko, responsywnie działa ten mod Windows 8.1.

 

Niestety znalazłem tu 3 problemy. Mowa o wersji Ultra Lite. Co któryś restart mam problemy z rozdzielczością - powiększone niektóre elementy lub programy, np. Total Commander wygląda dobrze, ale za to Chrome już nie. Pomaga restart. Być może te problemy z rozdzielczością związane są z tym, że moim komputerem jest notebook (matryca ma swoją rozdzielczość), ale obraz (jako pojedynczy, nie duplikat) wyświetlany jest na zewnętrznym monitorze, a dokładniej TV, który ma większą rozdzielczość. Tylko że na innych modach takowych problemów nie było. Sprawdzę jeszcze czy pomoże zmiana sterownika grafiki.

 

Czasem próba wylogowania kończy się czarnym ekranem. Pomaga ... a nie, nic nie pomaga. Muszę robić twardy restart.

 

Trzecia sprawa dotyczy sposobu instalacji. Otóż używam programu WinSetupFromUSB-1-8. Niestety instalacja tej wersji windy jak również Twojej siódemki kończy się komunikatem o błędzie i następuje restart. Co pomaga? - Rufus. Ale miałem nadzieję na multi-boot dzięki WinSetupFromUSB.

 

Może ktoś ma jakieś pomysły rozwiązań tych problemów?

 

Poza tymi drobiazgami system bajka!!!

Moi Drodzy, nie można oczekiwać, że systemie w którym więcej nie ma niż jest - tzn więcej wycięto niż pozostało, będzie wszystko działało należycie. W końcu trafi się jakiś zestaw/konfiguracja sprzętowa/program itp, gdy coś się sypnie. Ten system (Ultra Lite i Core) to widmo, on jest prawie przezroczysty! Cud że to tak działa!!!

Nie będę NIC poprawiał bo nie mam takich boskich możliwości, żeby przewidzieć nie-działanie jakiegoś aspektu systemu na DOWOLNEJ konfiguracji sprzętowej, a takich są setki jak nie tysiące wariantów.

Jeśli Wam nie działa coś na Core/Ultra Lite - od tego zrobiłem Wam 3w1 żebyście się bawili i jak coś niestety nie trybi to przesiedli się na Lite - równie szybką, a przede wszystkim uniwersalną wersję. Jak na razie nikt z Was złego słowa na nią nie powiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj srom-otnik!

Bardzo cieszę się z Twojego powrotu!

 

Bardzo ładnie = szybko, responsywnie działa ten mod Windows 8.1.

 

Niestety znalazłem tu 3 problemy. Mowa o wersji Ultra Lite. Co któryś restart mam problemy z rozdzielczością - powiększone niektóre elementy lub programy, np. Total Commander wygląda dobrze, ale za to Chrome już nie. Pomaga restart. Być może te problemy z rozdzielczością związane są z tym, że moim komputerem jest notebook (matryca ma swoją rozdzielczość), ale obraz (jako pojedynczy, nie duplikat) wyświetlany jest na zewnętrznym monitorze, a dokładniej TV, który ma większą rozdzielczość. Tylko że na innych modach takowych problemów nie było. Sprawdzę jeszcze czy pomoże zmiana sterownika grafiki.

 

Czasem próba wylogowania kończy się czarnym ekranem. Pomaga ... a nie, nic nie pomaga. Muszę robić twardy restart.

 

Trzecia sprawa dotyczy sposobu instalacji. Otóż używam programu WinSetupFromUSB-1-8. Niestety instalacja tej wersji windy jak również Twojej siódemki kończy się komunikatem o błędzie i następuje restart. Co pomaga? - Rufus. Ale miałem nadzieję na multi-boot dzięki WinSetupFromUSB.

 

Może ktoś ma jakieś pomysły rozwiązań tych problemów?

 

Poza tymi drobiazgami system bajka!!!

rozwiazanie jest proste, zainstaluj pelny win 

reszte juz ci wytlumaczyl sromotnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki srom-otnik za odpowiedź! Sprawdzę inne wersje i przy okazji zmianę sterowników grafiki.

 

Tak czy siak nurtuje mnie jedna (dla mnie ważna) kwestia: co mam zrobić żeby móc używać multiboot. Czy coś podmienić w obrazie? Co? Inne forumowe mod-y działają, więc na 100 procent jest to coś, co dotyczy Twoich modyfikacji. Ale ja się w te kwestie nigdy nie wgryzałem, więc potrzebuję pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki srom-otnik za odpowiedź! Sprawdzę inne wersje i przy okazji zmianę sterowników grafiki.

 

Tak czy siak nurtuje mnie jedna (dla mnie ważna) kwestia: co mam zrobić żeby móc używać multiboot. Czy coś podmienić w obrazie? Co? Inne forumowe mod-y działają, więc na 100 procent jest to coś, co dotyczy Twoich modyfikacji. Ale ja się w te kwestie nigdy nie wgryzałem, więc potrzebuję pomocy.

Aby multiboot działał musisz dodać wpis bootloadera np programem Easybcd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytańko:

Ile na czysto niemodyfikowana Dycha ma procesów? Ja wyłączyłem prawie połowę usług, a po rozruchu mam aż 68 procesów i 1GB pamięci zajęty? Jakiś horror ta 10...

 

 

Ciekawa sprawa że wersja x86 to o połowę procesów mniej - około 60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę mozolnie nad Dychą i coś z tego zaczyna się wyłaniać. Jak na razie system - tak jak zakładałem - w wersji lite będzie tylko DELIKATNIE przycięty, zostaną wszystkie (bez Cortany i kalkulatora - ten zamieniłem na normalny) działające aplikacje ModernUI oraz działający Sklep. Doszedłem jak na razie do 57 procesów i 750 MB ramu ze 116 procesów i 1,2 GB ramu w oryginale. Nieźle, ale będzie NA PEWNO jeszcze lepiej. Został mi tylko do ukończenia optymalizator usług, reszta gotowa. Już teraz widać, że zasuwa nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę mozolnie nad Dychą i coś z tego zaczyna się wyłaniać. Jak na razie system - tak jak zakładałem - w wersji lite będzie tylko DELIKATNIE przycięty, zostaną wszystkie (bez Cortany i kalkulatora - ten zamieniłem na normalny) działające aplikacje ModernUI oraz działający Sklep. Doszedłem jak na razie do 57 procesów i 750 MB ramu ze 116 procesów i 1,2 GB ramu w oryginale. Nieźle, ale będzie NA PEWNO jeszcze lepiej. Został mi tylko do ukończenia optymalizator usług, reszta gotowa. Już teraz widać, że zasuwa nieźle.

Na podstawie LTSB czy jakiejś innej wersji, jeśli mogę wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK i ja dziś wrzucam (wreszcie troche wolnego :)).

Rozumiem że Lite jest dla szybkich maszyn o drugi koniec (stare lapki i inna słabizna) to Core?

 

Mieliście może problemy z USB? Teraz jadę od dawna zresztą na dawnej jg8,1. Płyta jakaś słaba asusa itx s.1155 raczej bez natywnego usb3. Mam problemy z modemem wifi i penami. Pena raz wykryje, raz nie wykryje, czasami tylko po restarcie. Wifi znika i pojawia się - pomaga zmiana portu usb. Zauważyłem ostatnio że w/w problemy nie występują na portach bezpośrednich w płycie gł. Używam 2 przedłużek: unikek z zasilaniem - zawsze działa OK., od modemu wifi i 2 porty na panelu obudowy.

I albo płyta ma problemy z zasilaniem tych portów albo winda coś przysypia?! Macie pomysły, gdzie może być winowajca - po stronie windy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK i ja dziś wrzucam (wreszcie troche wolnego :)).

Rozumiem że Lite jest dla szybkich maszyn o drugi koniec (stare lapki i inna słabizna) to Core?

 

Mieliście może problemy z USB? Teraz jadę od dawna zresztą na dawnej jg8,1. Płyta jakaś słaba asusa itx s.1155 raczej bez natywnego usb3. Mam problemy z modemem wifi i penami. Pena raz wykryje, raz nie wykryje, czasami tylko po restarcie. Wifi znika i pojawia się - pomaga zmiana portu usb. Zauważyłem ostatnio że w/w problemy nie występują na portach bezpośrednich w płycie gł. Używam 2 przedłużek: unikek z zasilaniem - zawsze działa OK., od modemu wifi i 2 porty na panelu obudowy.

I albo płyta ma problemy z zasilaniem tych portów albo winda coś przysypia?! Macie pomysły, gdzie może być winowajca - po stronie windy?

Bardzo dobrze chodzi na starych laptopach i komputerach  (komp-10 letni, laptop-8 letni), Lite chodzi rewelacyjnie, uruchamia się bardzo szybko, a podczas pracy błyskawica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak naprawić ten błąd podczas instalacji?

Witam a probowales inne wersje moze iso ci sie zle sciagnelo instalowalem na 3 kompach w roznych konfiguracjach nie mialem zadnego błędu

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

OK i ja dziś wrzucam (wreszcie troche wolnego :)).

Rozumiem że Lite jest dla szybkich maszyn o drugi koniec (stare lapki i inna słabizna) to Core?

 

Mieliście może problemy z USB? Teraz jadę od dawna zresztą na dawnej jg8,1. Płyta jakaś słaba asusa itx s.1155 raczej bez natywnego usb3. Mam problemy z modemem wifi i penami. Pena raz wykryje, raz nie wykryje, czasami tylko po restarcie. Wifi znika i pojawia się - pomaga zmiana portu usb. Zauważyłem ostatnio że w/w problemy nie występują na portach bezpośrednich w płycie gł. Używam 2 przedłużek: unikek z zasilaniem - zawsze działa OK., od modemu wifi i 2 porty na panelu obudowy.

I albo płyta ma problemy z zasilaniem tych portów albo winda coś przysypia?! Macie pomysły, gdzie może być winowajca - po stronie windy?

Witam mam tak samo z usb ale tylko po starcie też na 1155 po paru minutach łapie za każdym razem

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dopiero w kwietniu będę miał możliwość przetestowania tego systemu, ale powiem szczerze, że już mi ślinka cieknie :E Jestem ciekaw jak będzie z działaniem programów typu AutoCAD, MatLAB itd. To już przetestuję we własnym zakresie.

 

Jeśli chodzi o modyfikację dychy, to polecam przejrzeć ten temat :
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Jeśli tego jeszcze nie widziałeś to skrypt działa świetnie i warto podpatrzeć co tam jest wyłączone. 

Tak jak mówisz w zwykłej wersji Lite najlepiej nie usuwać za dużo. Jeżeli chodzi o wersje bardzie przycięte, to na pewno wywaliłbym defendera (co naprawdę "uskrzydla" system), cortanę łącznie z samą wyszukiwarką, której proces u mnie zżera prawie 40mb. StartIsBack chyba ma własną niezależną wyszukiwarkę więc nie byłoby to problemem. Jeśli chodzi o ilość procesów, to chyba na maszynach z większa ilością RAMu jest ich więcej i niestety wielka ilość procesów w win10 to norma. Żeby pozbyć się szpiegów, to chyba nie obejdzie się bez modyfikacji hosts. Na pewno warto poczekać na kwietniową aktualizację i zobaczyć co tam ms namącił i wtedy dopiero zabrać się za mocniejsze cięcie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fotahix - w wersji Ultra Lite z niektórymi programami CAD/CAM będą kłopoty - nie mogłem zainstalować SQL Express (potrzebny do bazy narzędzi lub bibliotek elementów standardowych) - brak jednej wyciętej usługi w tym modzie, przesiadłem się na wersję Lite i na razie wszystko OK. Chociaż z tego co pamiętam, sam AutoCAD nie potrzebuje tego pakietu - więc możesz instalować na bardziej "pociętym" modzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooooooo jest ok, całkiem OK :)

System też spodobał się cisowi comodo ;), wykazuje ten daleko posuniętą nadwrażliwość. Już przy pierwszym optymalizowaniu i czyszczeniu z 6 razy wywalałem z zablokowanych i 1 z kwarantanny :P

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@srom-otnik ???

Nie jestem fachowcem ale lubię windowsy modyfikowane i takie okno nie raz mi się pojawiało. Zawsze instalowałem windy z pendriva. Zwróciłem uwagę, że takie okno pjawia się u mnie jak włożę pendriva do portu USB 3.0, jak włożyłem do portu 2.0 instalacja szła do końca bez żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie