Skocz do zawartości

Kiano Slimnote 14.1 - problem z odpaleniem po przywróceniu stanu fabrycznego


DanieI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Właśnie na tym laptopie chciałem przywrócic stan fabryczny w ustawieniach, procenty rosły aż przy końcu ekran zrobił się czarny i tak pozostał, dioda power się cały czas świeciła.

Próbowałem jeszcze odpalić go z recovery ale działo się dokładnie to samo.

Wrzuciłem W10 na pendrive i odpaliłem instalke przez UEFI - efekt był taki że już po wgraniu plików podczas instalacji taka sama sytuacja, czarny ekran i wszystko najprawdopodobniej wisi.

 

 

Ktoś ma jakiś pomysł jak te badziewie odpalić?

 

EDIT: Pod ESC odpala się normalny BIOS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows 10, w sumie to już nic nie mam bo dysk jest pusty.

 

Odpaliłem instalacje Windowsa 10 z poziomu biosu, instalował się z 30 minut po czym na samym końcu wyskoczył Error, nie pamiętam dokładnie co było napisane ale podejrzewam że chodzi o brak obsługi eMMC lub coś w tym stylu.

 

Po włączeniu go wyskakuje konsola Shell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobieram właśnie oryginalny obraz, bo instalowałem czyściocha z forum.

 

Robie pena wg. tego poradnika:[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]


Wyskoczyło po angielsku że komputer napotkał problem itp i że musi zresetować komputer po czym czarny ekran...

 

Co robić? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiano...sry ale czarno to widzę, w co drugim ich sprzęcie dzieją się cuda, dosłownie, i to od nowości. A jeśli już mieliśmy fuksa i trafiliśmy na sprawny w 100% egzemplarz, to prawdopodobieństwo usterki rośnie wprost proporcjonalnie do upływającego czasu, i to raczej wykładniczo, niż liniowo. Takie moje spostrzeżenia z serwisu. Ładnie on wygląda, sam się zastanawiałem, ale nie, dzięki, lepiej kupić w tej cenie używkę, np. ThinkPad'a T420/430. Ciężkie to i masywne, ale niezniszczalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go za śmieszne pieniadze i chciałem tego laptopa po prostu oddać dalej bo mi się nie spodobał, ale niestety po przywróceniu systemu takie cyrki.

 

Mam do niego fakture i gwarancje, więc jak nie pyknie to go oddam do serwisu, o ile przyjmą.

 

Po naciśnięciu power wyskakuje coś takiego:

 

Device mapping table:

 

fs0: Harddisk itp

fs1

fs2

blk

blk1

itp..

 

Press ESC in 1 seconds to skip startup.nsh, any other key to continue.

Shell>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje jeszcze raz wrzucić windowsa.

 

Ktoś mi powie jakie opcje zaznaczyć to odpalenia instalki z pendrive? BIOS jest obecnie w trybie tekstowym, rodem z czasow LGA 775


Jak czytam to tutaj jest problem z tym Efi shell, czyli laptop jest sprawny tylko kwestia wrzucenia poprawnie systemu i uruchomienia go, ale nie mam pojęcia jak to zrobić :/


Dodaje zrzuty BIOSu i reszty z opisem: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki sprzęt, taki bios. Hmm, gdybym miał go w rękach bez problemu bym Ci to ogarnął na poczekaniu, głównie u mnie jest tak, że muszę sam naocznie to widzieć, metodą prób i błędów dojść do ostatecznego kroku bo wgrać na 100% się da, nie ma że nie chociaż to Kiano... mam złe wspomnienia z tą marką ostatnio, ale to szczegół. 

Musisz próbować, próbuj do upadłego - zawsze możesz przywrócić ustawienia biosu do fabrycznych jak coś pójdzie nie tak z planem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem cyrki troche tez z wgraniem sys 8.1 mrt ,ala jakos poszlo i dziala ok

ale jak tak straszycie ze to do uja sprzet i sie z czasem sam sypie to chyba trzabedzie go sprzedac :)


Spróbuje jeszcze raz wrzucić windowsa.

 

Ktoś mi powie jakie opcje zaznaczyć to odpalenia instalki z pendrive? BIOS jest obecnie w trybie tekstowym, rodem z czasow LGA 775


Jak czytam to tutaj jest problem z tym Efi shell, czyli laptop jest sprawny tylko kwestia wrzucenia poprawnie systemu i uruchomienia go, ale nie mam pojęcia jak to zrobić :/


Dodaje zrzuty BIOSu i reszty z opisem: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

zapytaj m4t  on chyba tez ma tabsa powie ci  , mi tez podpowiedzial , ja tego nie ogarniam tez uefi-srefi itd ;) i tez zle wypalalem w rufus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie