Jump to content
WinClub
wiktorynek

Gigabyte - Windows Image Tool - instalacja Win 7 na nowych sprzętach jeszcze nigdy nie była tak prosta

Recommended Posts

Przecież może użyć narzędzia do integracji na danym chipsecie od innego producenta, np. MSI Smart Tool, i nie powinno być problemu, one działają na tej samej zasadzie.

Jest jeszcze ostatnia możliwość czyli wykorzystanie instalatora od Win 8, 8.1, 10 - tylko po na pewno bezproblemowym zainstalowaniu systemu może pojawić się problem niedziałającego żadnego portu USB 3.0, 3.1 czy nawet 2.0 i nie zainstaluje żadnych sterowników - można spróbować.

Żadne biadolenie, po prostu napisałem, jaki pojawia się błąd w tym programie od Gigabyte. Obraz ISO zrobiłem sobie narzędziem od Asusa, które zapodał mi MARCIN_ZIOMEK, narzędzie od ASRock też stworzyło obraz ISO. Wiem, że w moim temacie zapodałeś mi link do tych sterowników i mam też pytanie, jeśli to dobrze rozumiem to mogę też zainstalować Win7 bez dogranych sterowników USB 3.0, a po skończeniu instalacji mogę zainstalować te sterowniki z tego linku i też będzie wszystko ok, tak?

Sprawdzę sobie jeszcze ten sposób: 

Znalazłem do pozostałych programów poradniki:

3 minuty temu, dstjr napisał:

Żadne biadolenie, po prostu napisałem, jaki pojawia się błąd w tym programie od Gigabyte. Obraz ISO zrobiłem sobie narzędziem od Asusa, które zapodał mi MARCIN_ZIOMEK, narzędzie od ASRock też stworzyło obraz ISO. Wiem, że w moim temacie zapodałeś mi link do tych sterowników i mam też pytanie, jeśli to dobrze rozumiem to mogę też zainstalować Win7 bez dogranych sterowników USB 3.0, a po skończeniu instalacji mogę zainstalować te sterowniki z tego linku i też będzie wszystko ok, tak?

Sprawdzę sobie jeszcze ten sposób: 

Znalazłem do pozostałych programów poradniki:

Wątpię. Lepiej zainstalować ten z narzędzia od Asrocka lub Asusa - Sterowniki są te same co do Gigabyte

Ok, rozumiem. Może wiktorynek będzie wiedział. :)

@wiktorynek

W ogóle jest jakaś znacząca różnica, pomiędzy zainstalowanymi sterownikami do USB 3.0 wraz z ukończeniem instalacji Win7, a zainstalowanymi sterownikami osobno z tej [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] po ukończeniu instalacji Win7?

8 minut temu, dstjr napisał:

Ok, rozumiem. Może wiktorynek będzie wiedział. :)

@wiktorynek

W ogóle jest jakaś znacząca różnica, pomiędzy zainstalowanymi sterownikami do USB 3.0 wraz z ukończeniem instalacji Win7, a zainstalowanymi sterownikami osobno z tej [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] po ukończeniu instalacji Win7?

Zależy jakim narzędziem. To od Asrocka daje tylko na czas instalacji a np. od gigabyte daje już bezposrednio w systemie. Nie ma różnicy ale zawsze lepiej zainstalować.

A to narzędzie od Asusa daje sterowniki usb 3.0 na czas instalacji, czy bezpośrednio do systemu? No, ale niestety to narzędzie do Gigabyte nie działa poprawnie na Win7, ludzie w komentarzach na tym [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] twierdzą, że na Win10 poprawnie działa ten program.

2 minuty temu, dstjr napisał:

A to narzędzie od Asusa daje sterowniki usb 3.0 na czas instalacji, czy bezpośrednio do systemu? No, ale niestety to narzędzie do Gigabyte nie działa poprawnie na Win7, ludzie w komentarzach na tym [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] twierdzą, że na Win10 poprawnie działa ten program.

Nie testowałem. Ważne żeby były na czas instalacji. Później powinieneś se poradzić. Sterownik do usb 3.0 ze strony gigabyte po instalacji i tak zainstaluj.

12 minut temu, MARCIN_ZIOMEK napisał:

Sterownik do usb 3.0 ze strony gigabyte po instalacji i tak zainstaluj.

Na stronie nie zapodali dla [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], są dla 3.1: Asmedia USB 3.1 driver. Ale mam sterownik dla 3.0 na płytce i powinien działać pod Win7, bo nie ma napisane, że to jest tylko dla Win10. Jak myślisz? Trochę się już pogubiłem, to mam zainstalować ten [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], do którego podał mi link wiktorynek i jeszcze inny usb 3.0? :E

8 minut temu, dstjr napisał:

Na stronie nie zapodali dla [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], są dla 3.1: Asmedia USB 3.1 driver. Ale mam sterownik dla 3.0 na płytce i powinien działać pod Win7, bo nie ma napisane, że to jest tylko dla Win10. Jak myślisz? Trochę się już pogubiłem, to mam zainstalować ten [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], do którego podał mi link wiktorynek i jeszcze inny usb 3.0? :E

Użyj po prostu tego narzędzia od asusa. Na 100% jest tam sterownik do usb 3.0

Jeśli masz klawiaturę i mysz USB, to jakim cudem chcesz zainstalować drivery USB dopiero po skończeniu instalacji windowsa? Wcześniej będziesz młotkiem wbijał literki? Weź się skup, wykaż trochę inicjatywy, użyj NTLite i masz zrobione.

Ja to tylko tu wrzucę, bo już wszystko zostało powiedziane:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Potwierdzam, że prawidłowo tworzy się Win7 z USB 3.0 w narzędziu Windows USB Installation Tool od Gigabyte na Windows 10 x64. Nie występuje żaden błąd.

Witam,

czy komuś udało się poprawnie zainstalować Windows 7 na dysk m.2 ssd WD Green i procesorze amd ryzen 3 2200g ? Posiadam płytę Fatal1ty AB350 Gaming-ITX/ac i cały czas przy próbie instalacji windowsa wyskakuje mi bluescreen z napisem this bios is not acpi compliant.

Ludzie, załamujecie mnie, naprawdę. Kupujecie sprzęt i nie macie pojęcia co. AMD Raven Ridge nie działa na Win7 !!! Pisane było 100x na forum. Jesteś skazany na winzgrozę 10, trzeba było poczytać forum przed zakupem.

Po prostu łudziłem się że znalazł się jakiś magik który to rozwiązał. Nie spotkałem się wcześniej z takim problemem bo zestaw pracował w moim pc na windows 10 pro. Chciałem teraz zrobić z tego mini domowy PC a osoba dla której przeznaczony jest zestaw przyzwyczajona jest do Windows 7.  I dopiero w tym momencie nie chce to współpracować i dowiedziałem się o braku kompatybilności. Nie każdy siedzi 24 na dobę i sprawdza czy wszystko jest w 100% kompatybilne. Dzięki za odpowiedź.

Pokazuje mi się taki komunikat po kliknięciu "start": 

Z czego on wynika i co zrobić aby się nie pojawiał?

2 minuty temu, wiktorynek napisał:

Rozpakuj ISO na dysk lub zrób obraz systemu na dysku.

Po co? W tym programie w sekcji Source Path(CD-ROM) można wybrać tylko dyski optyczne