Skocz do zawartości

Gigabyte - Windows Image Tool - instalacja Win 7 na nowych sprzętach jeszcze nigdy nie była tak prosta


wiktorynek

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, dstjr napisał:

Ok, rozumiem. Może wiktorynek będzie wiedział. :)
 

@wiktorynek


W ogóle jest jakaś znacząca różnica, pomiędzy zainstalowanymi sterownikami do USB 3.0 wraz z ukończeniem instalacji Win7, a zainstalowanymi sterownikami osobno z tej [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] po ukończeniu instalacji Win7?

Zależy jakim narzędziem. To od Asrocka daje tylko na czas instalacji a np. od gigabyte daje już bezposrednio w systemie. Nie ma różnicy ale zawsze lepiej zainstalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to narzędzie od Asusa daje sterowniki usb 3.0 na czas instalacji, czy bezpośrednio do systemu? No, ale niestety to narzędzie do Gigabyte nie działa poprawnie na Win7, ludzie w komentarzach na tym [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] twierdzą, że na Win10 poprawnie działa ten program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dstjr napisał:

A to narzędzie od Asusa daje sterowniki usb 3.0 na czas instalacji, czy bezpośrednio do systemu? No, ale niestety to narzędzie do Gigabyte nie działa poprawnie na Win7, ludzie w komentarzach na tym [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] twierdzą, że na Win10 poprawnie działa ten program.

Nie testowałem. Ważne żeby były na czas instalacji. Później powinieneś se poradzić. Sterownik do usb 3.0 ze strony gigabyte po instalacji i tak zainstaluj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MARCIN_ZIOMEK napisał:

Sterownik do usb 3.0 ze strony gigabyte po instalacji i tak zainstaluj.


Na stronie nie zapodali dla [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], są dla 3.1: Asmedia USB 3.1 driver. Ale mam sterownik dla 3.0 na płytce i powinien działać pod Win7, bo nie ma napisane, że to jest tylko dla Win10. Jak myślisz? Trochę się już pogubiłem, to mam zainstalować ten [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], do którego podał mi link wiktorynek i jeszcze inny usb 3.0? :E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, dstjr napisał:


Na stronie nie zapodali dla [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], są dla 3.1: Asmedia USB 3.1 driver. Ale mam sterownik dla 3.0 na płytce i powinien działać pod Win7, bo nie ma napisane, że to jest tylko dla Win10. Jak myślisz? Trochę się już pogubiłem, to mam zainstalować ten [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], do którego podał mi link wiktorynek i jeszcze inny usb 3.0? :E

Użyj po prostu tego narzędzia od asusa. Na 100% jest tam sterownik do usb 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, załamujecie mnie, naprawdę. Kupujecie sprzęt i nie macie pojęcia co. AMD Raven Ridge nie działa na Win7 !!! Pisane było 100x na forum. Jesteś skazany na winzgrozę 10, trzeba było poczytać forum przed zakupem.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu łudziłem się że znalazł się jakiś magik który to rozwiązał. Nie spotkałem się wcześniej z takim problemem bo zestaw pracował w moim pc na windows 10 pro. Chciałem teraz zrobić z tego mini domowy PC a osoba dla której przeznaczony jest zestaw przyzwyczajona jest do Windows 7.  I dopiero w tym momencie nie chce to współpracować i dowiedziałem się o braku kompatybilności. Nie każdy siedzi 24 na dobę i sprawdza czy wszystko jest w 100% kompatybilne. Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie