Skocz do zawartości

Błąd po instalacji poprawki KB4077525 Win 10 Home x64


solar21

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Windows 10 Home x64 wer. 1607, 14393.2068.
Ze w tygodnie temu zgłosił Windows Assistant i wymusił poprawkę. Pobrało, zainstalowało, system się odpalił, ale po restarcie już nie wstał. Niby normalnie system się ładował, było logo, kręcące się kółeczko, a na koniec pojawił się obraz z załącznika. System sam zrestartował po paru sekundach i tak 3 razy. Potem wyskoczył komunikat, że system nie został załadowany poprawnie i pojawiły się opcje odzyskiwania. Naprawa nic nie dała, dało się tylko przywrócić system do wcześniejszej wersji. Przez 2 tygodnie był spokój na starej wersji, ale teraz od dwóch dni Assistant znów atakuje. Próbowałem instalacji ze 4 razy i za każdym razem kończyło się ekranem z załącznika. Dwa razy system wstał za pierwszym razem do końca, ale po pierwszym restarcie znów kończyło się tak samo. Co może być przyczyną?
Płyta Asus P8P67 Pro rev 3.1
Procesor Intel Core i5-2500K @3300
 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na obecnym "nieaktualnym' Windows 10 Home x64 wer. 1607, 14393.2068  wszystko jest OK. Piszę teraz z tego kompa. Żadnych problemów w grach, sieci czy pracy. Po zainstalowaniu poprawki i restarcie normalnie pojawia się ekran POST, potem ładuje się Win z normalnie widocznym logotypem i kręcącym się białym kółeczkiem. Dopiero na samym końcu wyskakuje ten ekran. Po przywróceniu systemu znów jest OK.
Karta to GTX 970.

To jednak nie ta poprawka bruździ. Ta poszła i teraz mam wer. 1607, 14393.2097. Bruździ jakaś większa, dodająca na pasku zadań ikonę "kontakty' i stawiająca właściwie nowy system. Nie sprawdziłem, gdy się udało, a potem już nie było jak sprawdzić przy błędzie ładowania systemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Windows 10 Home x64 wer. 1607, 14393.2068.

Ze w tygodnie temu zgłosił Windows Assistant i wymusił poprawkę. Pobrało, zainstalowało, system się odpalił, ale po restarcie już nie wstał. Niby normalnie system się ładował, było logo, kręcące się kółeczko, a na koniec pojawił się obraz z załącznika. System sam zrestartował po paru sekundach i tak 3 razy. Potem wyskoczył komunikat, że system nie został załadowany poprawnie i pojawiły się opcje odzyskiwania. Naprawa nic nie dała, dało się tylko przywrócić system do wcześniejszej wersji. Przez 2 tygodnie był spokój na starej wersji, ale teraz od dwóch dni Assistant znów atakuje. Próbowałem instalacji ze 4 razy i za każdym razem kończyło się ekranem z załącznika. Dwa razy system wstał za pierwszym razem do końca, ale po pierwszym restarcie znów kończyło się tak samo. Co może być przyczyną?

Płyta Asus P8P67 Pro rev 3.1

Procesor Intel Core i5-2500K @3300

Ja bym wszedł w tryb awaryjny i jeśli się uda to odinstalował sterownik grafiki i tą aktualizacji e

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem wersję 1709 z obrazu z linka podanego wyżej. Efekt prawie identyczny - od razu po instalacji system wstał. Ale po pierwszym restarcie już nie - tyle, że teraz ekran BSDO nie było rozmazany (w załączniku).

 

SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION

Źródło problemu: cmdhlp.sys

 

System wstaje tylko w trybie awaryjnym. Przetestowałem parę rozwiązań z sieci: sfc, skan pamięci, odinstalowanie sterowników grafiki, odinstalowanie Comodo Internet Security. Jedyny efekt - pod koniec ekran BSOD znów był rozmazany.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie