Skocz do zawartości
ampa

Laptop Lenovo

Rekomendowane odpowiedzi

Pany,nie jestem biegły w sprawie laptopów.Byłem dziś u siostrzenicy i mówi że takie coś jej wyskakuje od paru dni podczas uruchamiania po raz pierwszy laptopa (danego dnia).Nie wiem jaki to dokładnie model bo go fizycznie nie mam ale wiem że ma win8 na nim...czyżby nie był widziany dysk i dlatego to się dzieje.Poradźcie jak to ugryźć,od czego zacząć.Będę go chyba musiał wziąć do siebie na testy to wtedy coś więcej napiszę.Na razie mi chodzi o wstępną diagnozę co może być.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli reset biosu...sprawdzę jutro...ciekawe co się stało bo ona na pewno nic nie grzebała w ustawieniach...ja też...póki co  :)

Dziś byłem u siory i sprawa się przedstawia tak...pięć razu uruchamiałem i się pojawiało to okno bootmenu...co ciekawe nie ma na nim dysku czego wczoraj nie zauważyłem a raczej podejrzewałem że go nie widać dlatego się nie uruchamiał.Resetowałem bios,sprawdziłem czy klawisze jakieś nie zablokowane,próbowałem opcji naprawy podczas uruchamiania ale komunikat otrzymałem  że nie udało się naprawić (ale taki też  jest jak nic do naprawy nie ma) po czym komputer się uruchomił...sprawdzałem chyba z osiem razy i się uruchamiał a w tym oknie które wywołałem specjalnie jest widoczny dysk...na razie zostawiam u siory niech testuje,jak wystąpi problem dalej to będę musiał zapuścić memtesta,sprawdzić dysk i może rozebrać aby sprawdzić połączenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra...mam laptopa u siebie,dziś nie startował wcale,słyszałem tylko cykanie dysku...wyciągnąłem dysk i podłączyłem do swojego komputera...niestety nie widzi go bios i system.Natomiast mój dysk podłączony do laptopa odpala od razu (mimo że mam win 10)...więc sprawa jasna padł dysk.Teraz moje pytanie:Był tam jakiś win 8 zaktualizowany do 8.1 ale nie mam klucza bo była partycja recovery...jak z tym postąpić.Jaki dysk polecacie...był samsung 1 TB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra...mam laptopa u siebie,dziś nie startował wcale,słyszałem tylko cykanie dysku...wyciągnąłem dysk i podłączyłem do swojego komputera...niestety nie widzi go bios i system.Natomiast mój dysk podłączony do laptopa odpala od razu (mimo że mam win 10)...więc sprawa jasna padł dysk.Teraz moje pytanie:Był tam jakiś win 8 zaktualizowany do 8.1 ale nie mam klucza bo była partycja recovery...jak z tym postąpić.Jaki dysk polecacie...był samsung 1 TB.

zainwestuj Kolego w najtańszy ssd,zainstaluj czysty 8.1,klucz odczyta z biosu.I ma śmigać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Klucz jest w biosie...czyli mogę śmiało instalować od razu zamiast 8 win 8.1 i nie będzie problemu?..nie wiem tylko jaki był,na pewno 64 bit...win 10 też? czy tylko aktualizacja z 8.1 a później na czysto i też powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi