Jump to content
WinClub
srom-otnik

Win JG7 HP&Pro x64 v2018 - archiwum

Recommended Posts

witam 

jestem nowym użytkownikiem Winclub

kolega polecił mi systemy od kolegi sromotnik

zassałem te najnowsze (1sza strona tematu)

obecnie mam dograny win 10 ultra lite

system zap..jak tralala ale jest problem z grafika

nie mogę dograć nowego sterownika bo nie ma wsparcia pod moj stary komp (asus k52de)

grafika:PCI\VEN_1002&DEV_68E0&SUBSYS_1BF21043&REV_00

kolejna sprawa jest taka ze po kilku godzinach uzytkowania pojawiła sie informacja  aby aktywowac system windows co z wiadomej racji (chyba ze cos nie wiem) nie jest możliwe

prosze o jakąs podpowiedz w tych kwestiach..być może należy dograć inny system aby to hulała jak powinno

z góry bardzo dziękuje 

12 godzin temu, jamro272 napisał:

kolejna sprawa jest taka ze po kilku godzinach uzytkowania pojawiła sie informacja  aby aktywowac system windows co z wiadomej racji (chyba ze cos nie wiem) nie jest możliwe

Wiem tyle, że teraz trzeba mieć klucz z oryginału, by aktywować system. Kiedyś za czasów windowsMX dopóki sromo nie zniknął jego systemy automatycznie się aktywowały bodajże podczas instalacji.

A co do tych sterowników to spróbuj je jakimś programem zainstalować np. driver booster czy driver magician (tylko driver magician pobierz z dobre programy bo inaczej będziesz musiał go aktywować. Ale pobieraj bez tego asystenta pobierania....)

eterek105 likes this

Witam, mam problem z prędkością internetu na JG7/10 Ultra Lite.

Na czystej winie mialem prędkości ~2100kbps, a JG7/10 prędkość nie może przekroczyć 1700kbps.

Internet jest sharowany przez tethering h+ full zasięg, telefon pobiera z pełna prędkością, problem natomiast jest na windowsie.

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Guest

Nie, problem nie leży w windowsie tylko zależy od przęciążenia BTS'a i wielu innych rzeczy.
To że raz miałeś na czystym 2100 a teraz masz 1700 to nie wina windy tylko wina btsa bo siię zapycha w czasie a jeśli twierdzisz że to wina windowsa to najpierw wrzuć wyniki testów internetu razem z parametrami i CIDem nadajnika do którego jesteś podłączony, testy muszą być robione w niedużej odległości czasowej od siebie żeby to miało sens :)

Witajcie!

Podchodziłem kilka razy do problemu i zawsze kończyłem bez oczekiwanego efektu - teraz mogę się pochwalić - udało mi się zintegrować wszystkie Frameworki z Win 7 ThinPC co otwiera mi drogę do zrobienia modyfikacji 3w1 na tej ciekawej bazie. Integracja .NET 3.0 oraz 3.5.1 na tym systemie to nie takie hop-siup, na szczęście poszło. Jak się pewnie orientujecie system w wydaniu oryginalnym przez brak wspomnianych frameworków - jest krótko mówiąc kulawy i to zniechęca do jego codziennego użytkowania, a zwykłe ich (3.0 + 3.5.1) doinstalowanie z poziomu działającego systemu wymaga karkołomnych sztuczek. Teraz ta przeszkoda została przynajmniej częściowo zlikwidowana. Będę pisał o postępach. Mam nadzieję, że uda mi się zrobić coś ciekawego do zabawy ;)

PZDR!

Witam- mój pierwszy post na tym forum.:)

Dzisiaj ściągam system i zastanawiam się nad wyborem wersji- czy ktoś używa wersji Ultra Lite i jest w stanie powiedzieć, czy występują częste problemy z instalacją gier/ programów? Pamiętam, że kiedyś wyłączyłem Windows Media Player w swoim systemie i np. GTA 5 nie chciało się zainstalować. Widzę, że wersja Ultra jest pozbawiona wielu podobnych funkcjonalności- czy to oznacza, że biorąc pod uwagę fakt instalacji wielu różnych gier lepiej jednak wziąć mniej okrojoną wersję Lite?

Drugie pytanie- czy jakiś dobry aktywator dla tej wersji możecie polecić? Posiadam jeden, dobrze działający na "czystych" systemach, ale obawiam się, że przy tak okrojonej wersji może nie zadziałać. Nie mam innej możliwości, aby to przetestować i ewentualnie ściągnąć coś innego, gdyż dysponuje wyłącznie jednym laptopem i wolę mieć wszystko wcześniej przygotowane i zgrane na pendrive.

Pozdrawiam i dziękuję za ten system, widać, że włożono w niego ogrom pracy.

Pyt. 1 - sam sobie odpowiedziałeś - wybierz wersję Lite

Pyt. 2 - nie ma różnicy dla aktywatorów - mod czy czysty, zadziałają tak samo (na Win7 na MBR użyj Loadera DAZ - ostatnia wersja 2.2.2)

Guest

Pytanie 2 -  Jak pisał kolega @Francjeśli używasz MBR użyj Loadera ale jeśli używasz GPT musisz mieć wersje Windows'a Pro bo na Home KMS nie działa :)

Guest
W dniu 23.04.2018 o 18:45, srom-otnik napisał:

Witajcie!

Podchodziłem kilka razy do problemu i zawsze kończyłem bez oczekiwanego efektu - teraz mogę się pochwalić - udało mi się zintegrować wszystkie Frameworki z Win 7 ThinPC co otwiera mi drogę do zrobienia modyfikacji 3w1 na tej ciekawej bazie. Integracja .NET 3.0 oraz 3.5.1 na tym systemie to nie takie hop-siup, na szczęście poszło. Jak się pewnie orientujecie system w wydaniu oryginalnym przez brak wspomnianych frameworków - jest krótko mówiąc kulawy i to zniechęca do jego codziennego użytkowania, a zwykłe ich (3.0 + 3.5.1) doinstalowanie z poziomu działającego systemu wymaga karkołomnych sztuczek. Teraz ta przeszkoda została przynajmniej częściowo zlikwidowana. Będę pisał o postępach. Mam nadzieję, że uda mi się zrobić coś ciekawego do zabawy ;)

PZDR!

Czyli na 32 bitowe potwory szykuje sie system dekady i prawdopodobnie pogromca Lubuntu :) (moze troche przesadzilem jednak wiecie jak to jest u nas w Polsce i pokolenie 65+ po prostu chce Windowsa)

Oj tam, nie chwalmy dnia przed zachodem Słońca ^_^ 
Normalnie ThinPC u mnie z 4GB Ram (a raczej 3,5 - bo więcej nie widzi) bierze 500-600 MB, ale udało mi się obniżyć to do 380 - 410 mb. Wersja Lite i Ultra Lite będą miały wzorem przeróbek 8.1 i 10 pozostawione WU. Core - tradycyjnie będzie prawie "przezroczyste"
Za jakiś tydzień powinienem skończyć testowe Lite, które dostaniecie żeby wybadać jakieś niewyłapane przeze mnie bugi.

PZDR!

Malpa73 and p0dwalny655 like this

Czy dobrze widzę?! legendarny sromotnik powrócił z najlepszymi systemami jakie kiedykolwiek powstały? :) Użytkowałem głównie dwóch: niesamowitego ultra lekkiego XP oraz mega szybką 7 Lite. Obecnie od 3 lat siedzę na ostatnim wydaniu 7 Ultra Lite jakie udało mi się dorwać z bodajże końcówki 2014 lub początku 2015 roku. Kompletnie zero problemów, system cały czas działa ultra szybko, wszystko się włącza, instaluje, podzespoły i osprzęt pracuje - taki system kupiłbym (nawet) w wersji pudełkowej aby dumnie na półce stał.

Niestety 7 powoli zaczyna wypadać z obiegu ze względu na wymuszenia DX12+ czy szybkość działania. Moim zdaniem podstawowa 10 pracuje szybciej od podstawowej 7 pomimo że dycha wydaje się bardziej zapchana i ultra szpiegowska? Tak czy siak trzymam kciuki! czekam na pierwsze świeże wydania Lite/Ultra oraz najprawdopodobniej będę śledził i próbował przejść na 10 jeśli zostanie wydana.

ps. Moderatorzy mogli by stworzyć podforum aby nie przedzierać się przez te chcąc nie chcąc słabe wydania od innych...

Póki czekamy na nową wersję Lite to zapytam czy do gier (70%) i oprogramowania użytkowego  (obróbka filmów, 20%) + przeglądanie inetu (10%)  na  kompie z  i3  i 16 GB  to najlepiej instalować tę siódemkę czy bardziej celować w  Win JG8.1 Pro x64 Lite  ?  (który kusi ulepszonym wyglądem, no i są do niego od srom-otnika czarne ikony folderów  :)  )    

Ewentualnie to bez znaczenia i wybór zależy tylko od posiadanych sterowników ... ? 

Guest
20 minut temu, p0dwalny655 napisał:

Będzie jeszcze jakaś wersja bardziej odchudzona np. Core, Extreme czy mogę na spokojnie instalować obecną?

Wersja Ultra Lite jest pozbawiona Defendera i WU, po opisie to w zasadzie CORE.

Dziwnym trafem u mnie pobór RAM jest większy na tej wersji niż W10 pro 1703 od Sromotnika(dokładnie [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]) (wyłączyłem wszystko co trzeba ale różnica 60-80 mb dalej aktualna. W sumie obecnie dołożyłem i mam 8 GB RAM jednak mam takie chore zboczenie i ciągle oszczędzam RAm gdziekolwiek jestem)

@Attendd czasami też tak mam nwm dlaczego xd

W dniu 1.05.2018 o 17:45, Attendd napisał:

W sumie obecnie dołożyłem i mam 8 GB RAM jednak mam takie chore zboczenie i ciągle oszczędzam RAm gdziekolwiek jestem)

Też mam tak czasem nwm czemu. :huh:

Napisano z blaszaka przy użyciu tradycyjnej klawiatury :biggrin3:

Witam,

mam mały problem z Toshiba Sattelite L655-S51121, otóż po zainstalowaniu sterowników od karty WiFi, system jej nie widzi.

Próbowałem instalatorem (broadcom) oraz ręcznie przez menedżera, niestety dalej mam czerwonego X'a w pasku obok zegarka.

Macie jakieś rady jak ją "aktywować" żeby WiFi normalnie działało?!

Z góry będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Dodam, że z optymalizatora korzystałem i klikałem "TAK" przy WiFi