Jump to content
WinClub
srom-otnik

Win JG7 HP&Pro x64 v2018 - archiwum

Recommended Posts

2 godziny temu, srom-otnik napisał:

Hej!

Wersje UltraLite na bazie Pro i HP są gotowe do wysłania, ale pracuje teraz nad Lite. Jak skończę to wyślę, tylko kiedy dokładnie to nie wiem, bo mam potworny natłok pracy w pracy. Najbezpieczniej będzie powiedzieć, że do ok. 2 tygodni. Jak jesteś cierpliwy, do wytrzymasz ;-D
PZDR!

jak cos ziomus to pisz na pw i linki daj  , to pomoge i reUPka zrobie :empathy3:

srom-otnik likes this

31 minut temu, franekfranek napisał:

Co w tych wersjach się zmieni wzgl poprzednich? domyślam się, że bedą zaktualizowane o nowe niezbędne poprawki.

Wersja Lite będzie okrojona minimalnie: tapety, dźwięki, wszystkie paczki językowe oraz tzw. język naturalny, łatwy transfer, sterowniki do grafiki, natomiast pozostawię Windows Update oraz sprawnie działający magazyn WinSxS.

W Ulta Lite pozostanie IE11 i WMP, reszta poleci jak w ubiegłorocznej wersji.

Więcej detali w opisie na pierwszej stronie wątku, po upięciu iso.

PZDR!

Franc, moszter and G77 like this

19 minut temu, arokostrzyn napisał:

Da się coś zrobić z tym błędem dotyczącym msi afterburner? Zależy mi na tym programie.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

to nie jest wina systemu, Ty sam musiałeś coś na modzić.

14 godzin temu, arokostrzyn napisał:

@moszter Zainstalowalem po prostu ten program niedawno, system postawilem 3 h temu..

System jest w kilku konfiguracjach przy decyzji instalacji konkretnego z nich należy się liczyć, że coś nie będzie działać w najbardziej okrojonej. Zresztą jest info na ten temat. Jeśli nie podkręcasz karty graficznej po prostu go odinstaluj i tyle.

W dniu 1.01.2019 o 20:51, srom-otnik napisał:

Wersja Lite będzie okrojona minimalnie: tapety, dźwięki, wszystkie paczki językowe oraz tzw. język naturalny, łatwy transfer, sterowniki do grafiki, natomiast pozostawię Windows Update oraz sprawnie działający magazyn WinSxS.

W Ulta Lite pozostanie IE11 i WMP, reszta poleci jak w ubiegłorocznej wersji.

Więcej detali w opisie na pierwszej stronie wątku, po upięciu iso.

PZDR!

Czekam na niego z niecierpliwością.

W dniu 1.01.2019 o 22:48, arokostrzyn napisał:

Da się coś zrobić z tym błędem dotyczącym msi afterburner? Zależy mi na tym programie.

Zainstalowałeś VISUAL C++ ?. Potrzebne do uruchomienia programu powinny być w folderze instalacyjnym MSI Afterbuner :)

W dniu 1.01.2019 o 22:48, arokostrzyn napisał:

W dniu 1.01.2019 o 23:12, arokostrzyn napisał:

@moszter Zainstalowalem po prostu ten program niedawno, system postawilem 3 h temu..

Nie wiedziałem że nie zainstalowałeś biblioteczek.

Paczki Microsoft Visual B/C++/F#/J#, DLL itd.

RuntimePack_x86_x64.exe + RuntimePack_Lite_x86_x64.exe

Download + Info co w paku

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] <- zawsze najnowsze wersje

Download wersji Full i Lite

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] <- zawsze najnowsze wersje

----------------

VBCRedist_AIO_x86_x64.exe + VBCFJRedist_AIO_x86_x64.exe

Download w/w paczek bez logowania

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] / [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

----------------

VisualCppRedist_AIO_x86_x64.exe

Download w/w paczek bez logowania

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] / [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

----------------

Basic Runtime Libraries [LC] by Wilenty 2018-10-26.exe + Basic Runtime Libraries [HC] by Wilenty 2018-10-26.exe

----------------

AIO Runtime Libraries [LC] by Wilenty 2018-10-26.exe + AIO Runtime Libraries [HC] by Wilenty 2018-10-26.exe

----------------

CRT Appx Desktop Bridge [LC] by Wilenty 2018-09-30.exe + CRT Appx Desktop Bridge [HC] by Wilenty 2018-09-30.exe

----------------

Additional Runtime Libraries [HC] by Wilenty 2018-10-17.exe + Additional Runtime Libraries [HC] by Wilenty 2018-10-17.exe

arokostrzyn likes this

A czy nowa wstawka będzie zawierać poprawki związane z meltdown i specter? Osobiście wolałbym, aby ich nie było, bo mogą spowalniać system a zagrożenie dla przeciętnego użytkownika praktycznie bliskie 0.

Witam,
Mam problem z instalacją sterownika do kart dźwiękowej Asus Xonar U7 MKii Podczas instalacji, wyskakuje mi taki komunikat:

Sądząc z komunikatu (jest bardzo ogólny) - brak jakiejś aktualizacji systemu lub bibliotek np Net Framework - jest wycięte WU, nic na to nie poradzisz (chyba, że spróbujesz starsze wersje sterowników, o ile są dostępne)

W dniu 6.01.2019 o 14:30, Oczekk napisał:

Witam,
Mam problem z instalacją sterownika do kart dźwiękowej Asus Xonar U7 MKii Podczas instalacji, wyskakuje mi taki komunikat:

Ja miałem to samo :( też mam tą kartę i niestety musiałem zrezygnować z tej siódemki a szkoda bo szybka jak rakieta....

Witam!

System w drodze do Was.

Nowa wersja jest kompilacją Lite i UltraLite, jest wycięta w sposób umiarkowany, umożliwia (mam taką nadzieję...) instalacją większości typowego PC-towskiego oprogramowania, tj, gier, pakietów biurowych, przeglądarek, programów do edycji multimediów. Więcej softu nie miałem okazji sprawdzić, bo takiego nie posiadam. Pozostawiłem ważne moduły tj. obsługę syntezatorów mowy, IE oraz WMP, których brak potrafi się niejednokrotnie zemścić. System w tym wydaniu jest tradycyjnie nie updatowalny. Próbowałem przez 2 tygodnie stworzyć taką wersję, ale musiałaby być niemal nietknięta, trzeba by było pozostawić nawet najmniejsze bezużyteczne drobiazgi - nowe łatki WU o rozmiarze ok. ćwierć GB wykrywają niekompletność systemu i się nie instalują. Taki "krowiasty" jest ślamazarny i czegoś takiego nie zrobię. Jak ktoś chce kompletny system, to niech instaluje czyste ISO od M$.

Nie integrowałem sterów do USB3 oraz NVMe, bo może nierzadko prowadzi to problemów sprzętowych. Sterownik dodany, niby powinien umożliwić obsługę sprzętu, a on nie działa, znamy to skądś? Ano właśnie. Dlatego kto chce sobie dodać stery to niech zintegruje sobie tylko i wyłącznie te, które są mu niezbędnie potrzebne, a nie całą paczkę, która zakłóci poprawne wykrycie i funkcjonowanie sprzętu.

PZDR!

Czekamy :) Chylę głowę, że starasz się o dotrzymanie terminów !

Skoro system jest nie updatowalny.. czy dobrze rozumiem, że nie będzie go można zaktualizować (na tym mi nie zależy) i na tą chwilę zawiera jedynie większość niezbędneych łatek/innych usprawnień autora/poprawek, które powstały pomiędzy wydaniem jego aktualnej a poprzedniej edycji (na tym mi zależy)?

Nie zabardzo orientuję się w budowie systemów, ale czy zamiast integracji łatek itp, nie można wszystkich zmian wprowadzać ręcznie poprzez modyfikację systemu, a później zapisać i wydać taką poprawioą wersję ? Chyba, że byłoby to baaardzo czasochłonne bo łatek przecież cały ogrom. Pytanie czysto teoretyczne od amatora :)

Ze sterami usb3 chyba rzeczywiście dobry pomysł- po co zaśmiecać, skoro można zintegrować TYLKO te właściwe dla swojej konfiguracji sprzętowej.

28 minut temu, franekfranek napisał:

Skoro system jest nie updatowalny.. czy dobrze rozumiem, że nie będzie go można zaktualizować (na tym mi nie zależy) i na tą chwilę zawiera jedynie większość niezbędneych łatek/innych usprawnień autora/poprawek, które powstały pomiędzy wydaniem jego aktualnej a poprzedniej edycji (na tym mi zależy)?

Nie zabardzo orientuję się w budowie systemów, ale czy zamiast integracji łatek itp, nie można wszystkich zmian wprowadzać ręcznie poprzez modyfikację systemu, a później zapisać i wydać taką poprawioą wersję ? Chyba, że byłoby to baaardzo czasochłonne bo łatek przecież cały ogrom. Pytanie czysto teoretyczne od amatora :)

Hej!

System jest w pełni aktualny, nie integrowałem żadnej łatki telemetrycznej, wyrzuciłem wszystkie narzędzia szpiegowskie, łącznie z CompatTelRunner.exe

PZDR!

m4s and Dave like this

Hmm  nie optymalniej by było założyć nowy temat pod nową wersję na rok 2019 ? Nowi użytkownicy forum, potrzebujący najaktualniejszych wydań, posortują wyniki wg daty rozpoczęcia... wtenczas nie pokaże się ten temat :(

Poza tym uwagi / podziękowania i spostrzeżenia.. większość z nich będzie pewnie identyczna, ale zawsze to kolejny niby ten sam, a jednak nowy produkt.

Sam pierwszy wpis / hipełącze również nie ma informacji, której wersji dotyczy.. sugerowałbym też dodanie do nazwy wydania chociaż roku 2019 np  

Win JG7 x64 2019 .iso

W sekcji Dodano jest data poprawek oraz nr ostatniej wersji Net Framework - po tym poznałem nową wersję  (już zainstalowana na laptopie), ale faktycznie nowym użytkownikom wyciągnięcie poprawnych wniosków może sprawić kłopot :D

Nowy zanim się rozejrzy i pozna użytkowników będzie nieco oszołomiony bogactwem treści :) przynajmniej ja tego doświadczyłem. Będzie już ponad 2 lata jak z Wami jestem i bardzo się z tego cieszę. Sromotnik podaj oficialnie jakiś nr konta, żeby można było jakoś się zrewanżować drobnym datkiem tzw dotacją za włożony czas i serce w ten bardzo ciekawy i udany system.

edit:

Aha propozycja, czy Szanowny Kolega Sromotnik nie zasługuje czasem na dedykowaną osiągnieciami i podpisaną nickiem zakładkę w dziale:

w końcu w temacie win7 i jak i innych sytemach modyfikowanych ma największą poczytność i zainteresowanie - jest wyjątkowo koleżeński, dobrą reputację, jako jeden z niewielu wspiera swoją pracą win7. Trzeba to docenić ! łatwiej by było również rozeznać się bo produktów co najmniej kilka.

Poieranie z aktualnego MegaUpload bez problemu - przygotwuję instalacje :)

Edited by franekfranek

Co do tematu to sugerowałbym jeszcze wyczyścić temat z postów dotyczących starej wersji co ułatwi wyłapywanie problemów

System pobiorę i zainstaluje na platformie testowej a jak wyjdzie 8.1 to na głównym pc

Srom-otnik - poprawiałeś Optymalizację w tym wydaniu? Po instalacji sterowników i programów uruchomiłem Czyszczenie - na koniec tylko migał mi z trzy kwadranse dymek  "Turbo" w zasobniku - w poprzednich wersjach był niewidoczny. System postawiony na dysku SSD . Na czym optymalizacja by się tak "wydłużyła?" W końcu zrestartowałem kompa, chwilę posiedziałem w necie i ponownie uruchomiłem Czyszczenie - jest tak samo. Źle się coś zainstalowało? Poza tym nie mam zastrzeżeń - system działa szybko.

A jak to działa u innych użytkowników - dajcie info.

Z góry dziękuję za odpowiedź

13 minut temu, kamiloxf napisał:

Co do tematu to sugerowałbym jeszcze wyczyścić temat z postów dotyczących starej wersji co ułatwi wyłapywanie problemów

a jednak są głosy poparcia :) myślę, że naprawdę warto to poczynić... ale czasowo optymalniej niż czyszcenie, założyć nowy temat i przenieść wpisy dotyczące wersji 2019, dopóki jest ich nie wiele. Będzie zdecydowanie przejrzyściej i mniej wertowania. U mnie jeszcze nie zaintalowany, pewnie jakoś na dniach - na pewno dam znać.

Edited by franekfranek