Skocz do zawartości
srom-otnik

Win JG7 HP&Pro x64 v2018 - archiwum

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z tym systemem. Jak chcę zainstalować to wszystko jest ok do kroku pierwszego restartu - wykrywa dyski prawidłowo, do wyboru wersji też jest ok, mogę usunąć i tworzyć partycje i jak daję instalację to kopiuje pliki i robi wszystkie te pierwsze czynności a po tych 4 krokach jest pierwszy reset i tutaj jest problem bo pokazuje

"Brak sterownika EFI" 

Lapek Asus X5500CC, wcześniej był na nim win10

Edit

Instalacja Win10 bez problemu aczkolwiek dziwi mi ten problem z win7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Używam Twojego systemu na drugim zastępczym komputerze i jest ok !  Dzięki za dobrą robotę.

Pisałeś, że nie można go aktualizować, bo usunięto moduł WU.  W związku z tym 4 pytania:

1

czy można i ewnt jak zintegrować do instalki wszystkie poprawki, które powstały od momentu wydania, ale TYLKO te dotyczące bezpieczeństwa i ewnt usterek/poprawek ?

2

na ile taka integracja może spowolnić system ?

3

czy w ogóle ma sens takie uzupełnienie, dla użytkowania komputera do internetu, z włączonym antywirusem Eset i ostrożnością co do podejrzanych i nowo odwiedzanych witryn ?

4

niedawno Mr Ice T wyprodukował kolejną edycję modyfikowanego win7, ale z uwzględnionymi na 24 czerwca łatkami:

i teraz mam zagwostkę, który system zainstalować :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Integracja nowych łatek (zwłaszcza zbiorczych) na modowany obraz nie ma sensu - możesz zniweczyć wysiłek autora włożony w wykonanie takiego systemu.

Jak chcesz spróbować - integruj i testuj na virtualnej maszynie, tylko jakoś nie przypominam sobie, by ktoś kiedyś "bawił się" w ten sposób.

A co do zagwozdki - wiesz przecież czym się różnią obie wstawki - sam wybierz sobie odpowiedni system dla siebie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, franekfranek napisał:

1

czy można i ewnt jak zintegrować do instalki wszystkie poprawki, które powstały od momentu wydania, ale TYLKO te dotyczące bezpieczeństwa i ewnt usterek/poprawek ?

Witam!

Nie ma możliwości integracji żadnych poprawek, z uwagi na wypatroszony magazyn WinSxS.

PZDR!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainteresował mnie ten tryb pracy na dyskach SSD, bo akurat niedawno kupiłem SSD. Na czym w ogóle polega ta optymalizacja pod SSD? Podobne pytanie mam odnośnie tego tryby dla gier?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 godzin temu, rototendron napisał:

Zainteresował mnie ten tryb pracy na dyskach SSD, bo akurat niedawno kupiłem SSD. Na czym w ogóle polega ta optymalizacja pod SSD?

Cytat

Podobne pytanie mam odnośnie tego tryby dla gier? 

W dniu 7.05.2018 o 02:54, Gość napisał:

Tryb dla gier, oprócz tego, że zmienia nastawę 18 usług i działa niezależnie od wcześniej wprowadzonych ustawień w Optymalizatorze Usług, ponadto zmienia ustawienia wydajności procesora, jego wielowątkowości, oraz zmniejsza wykorzystanie dysku twardego.

Sromotnik rozwija ten tryb samemu od lat stąd tak to dobrze działa...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Witam, jak "wyciąć" sterowniki NVMe? Pytam bo ich nie potrzebuję (Ryzen 5 1400, potrzebne tylko USB 3.0). Po odchaczeniu ich z autoruns system wywala bluescreena przy bootowaniu... @srom-otnik ????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, NoMercyPL napisał:

Zadziala aktualizacja do win 10?

Wątpie, ale nie lepiej jest wgrać po prostu modyfikacje sromotnika 10? ;P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam jednego pendrive'a w domu 2gb i ta wersja ma 1.8 więc mi weszła na pena a chcialbym wina 10 ze wzgledu na to ze nie moge podlaczyc pada od xbox one bezprzewodowo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, NoMercyPL napisał:

Mam jednego pendrive'a w domu 2gb i ta wersja ma 1.8 więc mi weszła na pena a chcialbym wina 10 ze wzgledu na to ze nie moge podlaczyc pada od xbox one bezprzewodowo

Spróbuj skombinować pena 8gb i wtedy próbuj, bo z tej 7 lepiej nie robić update do 10,.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam małe pytanko, dotyczy ono symbolu "progresu" danej operacji na pasku zadań, mam tu na myśli ten zapełniające się pole ikony, np. podczas kopiowania plików czy odtwarzania piosenki w Spotify.
W tej modyfikacji w ogóle się nie porusza. To defekt u mnie, czy po prostu tutaj tak jest?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Oczkins92 napisał:

Mam pytanie czy będzie aktualizowana wersja iso WIn JG ?Chodzi mi o aktualizacje

A po co Ci nowe aktualizacje? (Zwłaszcza te łatające dziury w prockach i spowalniające system?) Srom-otnik pisał, że na razie nie ma czasu na nowe mody, czekaj cierpliwie, a na razie korzystaj z tego co jest wydane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po instalacji restartuje się laptop i jak wyskakuje logo windowsa 7 to ledwo co wyskoczy i bluescreen. Instalka z pena 16gb na usb 2.0 podczepionym...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam po instalacji systemu nie posiadam tych czarnych ikon. Próbowałem instalować te ikony z linku podanego w temacie Windows JG7 Thinpc ale wyświetla się błąd odmowa dostępu co jest grane?.  Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
40 minut temu, sebakillerpl napisał:

Witam po instalacji systemu nie posiadam tych czarnych ikon. Próbowałem instalować te ikony z linku podanego w temacie Windows JG7 Thinpc ale wyświetla się błąd odmowa dostępu co jest grane?.  Pozdrawiam 

Bo tamto jest pod 32-bitowy system i tylko pod tą rodzinę systemów, a nie działa z względu że systemy 64-bitowe mają inną strukturę / układ katalogów w folderze Windows.

sprzatanie-windows01.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem dziękuje za informacje. Będę szukał może coś znajdę jeżeli chodzi o kwestię ikon. Pozdrawiam oraz dziękuje Ci bardzo za informacje :).

@moszter

Dobra znalazłem bardzo podobne ikony więc jestem zadowolony :). Ogólnie system bardzo szybki ! powrót do przeszłości hehe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogółem posiadam SanDisk pendrive 16gb 3.0 Wiec jak w rufusie poustawiać rzeczy aby poprawnie zainstalować system na lapku? 

Obraz zawiesza się i nie można nic robić :/ GPT na rufusie robione fat32[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, zoxovsky napisał:

Ogółem posiadam SanDisk pendrive 16gb 3.0 Wiec jak w rufusie poustawiać rzeczy aby poprawnie zainstalować system na lapku? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nawet to nic nie daje bo obraz pokazuje się tak jak wyżej pokazałem i nic nie można zrobić tylko wyłączyć laptop i od nowa jest to samo:/. 

Jakie to jest kur.. denerwujące normalnie odpala się wszystko i instalator zamraża się na wyborze języka. Myszka ani klawiatura nie działa już bez sil jestem od godziny 13

Edytowane przez zoxovsky

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mod Systemu zainstalowany i zaktywowany.

Wszystko co mi potrzebne, działa świetnie dzięki mod Sromo-tnik'a...  :clap3:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników][Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi