Jump to content
WinClub
Jakub

Windows 7 with Service Pack 1 (build 7601) 11.9.2019r. X64 i X32

Recommended Posts

Cześć wszystkim witam was w moim dziale. Tutaj prezentuje wam system Windows 7 RTM SP1 w 3 edycjach:  Home Premium , Pro i Ultimate w dwóch architekturach : 32 bit i 64 bit.

1.)    Zmiany w obrazach w nowych wrześniowych obrazach

- Nic nie wycinałem z systemu czyli jest to w pełni full system + zintegrowane poprawki.

- Przechodzi w 100% aktywacje oem i inne.

- Posiada plik z efi.cfg  dzięki czemu możesz wybrać wersję podczas instalacji.

-Zintegrowany Pakiet aktualizacji: 11.9.19r. PL   [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- Brak Pliku $OEM$

- Dodane konto użytkownika: User ( Administrator) + hasło + netplwiz( automatyczne logowanie) hasło to: winclub.pl

- Wyłączona ochrona konta UAC dla HP , PRO , ULT  ( Dla kont PRO ULT  Menadzer załączników niskiego ryzyka włączony dodana składnia: .EXE;.exe;.MSU;.msu;.MSI;.msi

- Dodane i : VisualBasic + Directx .

Każdy może sobie usunąć to co chce : Iobit Uninstaller wam pomoże przy tym. 

2.)  Co zrobić przed instalacją?

-Najpierw musisz pobrać windows w wersji 32 lub 64 bitowej

Wersja X32 Bit PL     W trakcie robienia obrazów nowych

Wersja X64 Bit PL     W trakcie robienia obrazów nowych

Stara wersja 15.8.2019 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

-Potem musisz zainstalować program do sprawdzania sumy kontrolnej ISO i porównać czy są te same.

LINK

-Sprawdź jaki masz schemat partycjonowania dysku GPT czy MBR, jest to ważne podczas wypalania systemu na kluczu USB

3.) Jeżeli masz dwa dyski SSD i HDD to:

Wyłącz zasilacz w PC odczekaj 10 sekund. / Po wyłączeniu laptopa odczekaj 10 s wyjmij baterię.

- Odkręć obudowę PC / Laptopa , wypnij dysk HDD.  Zakręć obudowę laptopa.

- Włącz zasilacz PC / Włóż baterię. Uruchom.

- W biosie w zależności od sprzętu ustaw jeżeli masz MBR secure bot na legacy jeżeli GPT na UEFI.

- Ustaw sobie botowanie:  1 pendrive drugi HDD . Zapisz ustawienia, uruchom ponownie.

- Włóż pendrive do portu usb 2.0 uruchom botowanie . Dla UEFI wybierasz pendrive z dopiskiem UEFI dla MBR bez UEFI

- Instalujesz  . Dla MBR możesz pominąć partycję 100 MB usuwając przydzielony obszar i wybierając rozszerz. Potem formatujesz całość i masz system z 1 partycją. Dla GPT nie da się tak zrobić.

Obrazy pod koniec miesiąca !!!

Moje poradniki / Kanał YT

Link do poradników

Link do kanału YT

Przepraszam źle sprecyzowałem . Musisz Pobrać obraz instalatora windowsa 10. Który nie ma install.wim tylko install.esd.  Robisz botowoalny nosnik rufusem  GPT lub MBr.

Potem wywalasz z katalogu source na pendrive czyli np : F/sources "install.esd"  

Robisz dwa katalogi rob1 i rob2

Pobierasz moje iso .rar lub 7ip

Wypakowujesz je do katalogu na partycji D:/rob1  

Będziesz miał plik z rozszerzeniem ISO 

Ten plik winrarem wypakowujesz do katalogu D:/rob2

i masz  pliki takie same jak na pendrive. !!

Potem wchodzisz do D:/rob2/sources i szukasz install.wim. Kopiujesz go na pendrive czyli np F:/sources " tu wklejasz install.wim 7

Masz w ten sposób windowsa 7 na instalatorze od 10.

Mirror na uptobox ode mnie:

To nie jest "wolno" ;/

7b6d4bM.png

+ tip w obrazie jest plik ei.cfg który wybiera wersję ultimate domyślnie, po usunięciu mamy Home Premium/Professional/Ultimate

Na przyszłość jak dajecie hostingi to nie piszcie tego w komentarzach tylko pw do mnie i ja w tedy dodaje do tematu spoiler z waszym hostingiem ( moim systemem lub waszym  na instalatorze np 10 )

Podziękowania dla bruno63 i [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Komentarze jak bd dodawać z linkami to bd automatycznie zgłaszane i kasowane. Nie ma zmiłuj.

W dniu 17.03.2018 o 23:31, tytan72 napisał:

niestety rufusem na fat32 nie da sie nagrac za duzy plik oczywiscie na uefi jakies rady?

Dla 7 nie stosuje się kompresji do install.esd . !!!!!!!! Pisze o tym w poradniku w dziale NTlite.

Kompresja tylko do 8 , 8.1 i 10.

Chcesz nagrać pod uefi to wyexportuj np wersję pro.wim i podmień z oryginalnym install.wim.  Waga obrazu powinna się zmniejszyć.

Edited by Jakub
Robienie bałaganu w temacie

1 minutę temu, bison616 napisał:

niby kolega dał wersja na ESD a tu ściągam i wersja jest wim.

Dlatego mówie 7 nie da się do est zrobić nie ma takiej opcji i proszę tego nie mylić.

Da się zrobić, sam prezes robił. Ostatnia z czerwca 2017. Sam używam go w jednym lapku i jest ok