Jump to content
WinClub
Jakub

Windows 8.1 with update 3 - 32 I 64 Bit PL - FINALL

Recommended Posts

Witam wszystkich w moim dziale .

Przedstawiam wam system zrobiony na bazie oryginalnych obrazów Windows 8.1 with update 3 z datą 12.5.20r.

W dwóch odsłonach : 32 bit i 64 bit.

Jak powstał system ?

1.)    Gotowy obraz  wypakowałem uaktywniłem netframork i direct play.

2.)    Następnie zintegrowałem łatki od wiktorynka na dzień 9.6.20 przy użyciu wintoolkit

3.)    Zainstalowałem ISO na virtualbox ( VHD ) dysk do momentu tworzenia konta i odpaliłem sysprep

4.)    Będąc zalogowanym jako admin zainstalowałem start is back dla wszystkich edycji osobno plus dla wersji core dodałem edytor zasad grup lokalnych  standardowo nie mam dodatkowo wyłączyłem UAC dla kont.

5.)    Kliknąłem uogólnij i zamnij. Zamontowałem dysk VHD pod Windowseem 10 .

6.)    Narzędziem Dism++ wybybrałem iso zamontowane i zrobiłem kopię do pliku .wim

7.)    Gotowe pliki wszystkich edycji pogrupowałem toolkitem i zrobiełem dwie architektury

8.)    Na sam koniec narzędziem 78repac wids zmieniłem daty i skompresowałem

9.)    Ultra iso podmieniłem pliki z install.wim na install.esd

10.)  Utworzyłem sumy kontrolne MD5 i spakowałem do winrara.

11.) Upload.

Całość żeby zrobić kilka godzin trzeba poświecić. Dla 4 edycji mi to średnio zeszło 2 dni , ponieważ pracuje.

Wiec żeby nie było pytań czemu nie ma $OEM$ bo po sysprep na zainstalowanym systemie jako admin. Nie ma potrzeby instalowania znowu tych poprawek.  Czytać uważnie opis mojego systemu.

Wszelkie próby usuwania start is back i rozsypanie się przez to systemu robicie na własną odpowiedzialność. Coś zawsze może się skopać.

Dowód że wszystko działa na 32 bitowej wersji:  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

W przypadku problemów proszę pisać na priva ip podając edycję problem itp. Wszystkie systemy przetestowane zero problemów.

Suma kontrolna do sprawdzenia   tym : [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]. Jak napis zgodny to dopiero możecie wypalać na pendrive.

Upewnijcie się jaki macie schemat partycjonowania dysku MBR czy GPT bo potem jest płacz że nie działa. W trakcie instalacji może się tak zdażyć że instalator powróci do tego samego etapu czyli znowu będzie się chciał instalować : Zainstaluj. Wyjmujemy pendrive. Reset PC lapka i idzie dalej. Potem ostatni restart na poprawkach OEM.  I dalej ruszyć powinien.

Co zawiera:

Start is Back do Zainstalowania samemu.

UAC kontrola konta wyłączona

Dodałem Edytor zasad grup lokalnych dla Wersji Core 32 i 64 bit

Kompresja Install.wim na ESD

Poprawki na dzień 12.5.20r. od wikiego

Standardowy instalator dzięki sysprep

Uaktywniony Direct Play i Netframework 3.5

Paczki spakowane do winrar

Dodałem sumy kontrolne MD5

Uwaga stare linki zostały usunięte celowo. Bo robię nową wersję. Jutro będę robił upload.  Czerwcowa wersja 

Upload jutro z lipca .

Kolejna wersja w grudniu 2020r . Przerwa w robieniu systemów z powodu prywatnych: Założenie rodziny.

Można pisać priv może coś tam zrobię może mi się uda przysiąść.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Guest

Ale uptobox ma limit do 300kb/s pobierania a więc średnio to wychodzi jak chce się pobrać 4.5GB plik :/

Po co kombinować , w tej chwili pobieram z mega.nz prędkość pobierania programem  MEGAsync 7,5 MB/s, około 4 minuty, pojemność darmowa dysku 50 gb. 

Mega ma komiczne limity, mimo zalogowania i korzystania z ich śmiesznego programiku, wywalają, że wyczerpałem sój limit, mimo, że na tym IP i komputerze nic nie pobierałem z mega :L 

Jeżeli niczego nie przegapiłem to chyba jedyna w miarę aktualna wersja windows która nie jest cudacznie modowana tylko zawiera solidny windows z aktualizacjami. Na dłuższą metę mody się nie nadają bo któregoś dnia się okazuje, że coś potrzeba a tu bach wycięte z systemu, a reinstalacji nie zrobisz ot tak mając 100 programów. Daję plusika za ostatniego tradycjonalistę na tym forum.

demo84 likes this

Link wygasł bo robię nowe obrazy datowane na 1.8.18r . Właśnie się robią. 

Upload między 1:00 - 2:00

Edited by Jakub
Usunięcie starego obrazu

Powiem tak będą nowe obrazy:D Reupload.

Zmieniony opis jutro mam cały dzień wolny na zmianę  linków tematów itp. Chcę to w reście ukończyć bo stoję z robotą przez jednego ziomka co miał mi pomóc zmienić framework na stronie . 

Tak bym z marszu odrazu zrobił a tak to wiesz.

Dzisiaj puszcze aktualizacje dla 8.1 :) X64 i X86.

Jutro pewnie upload. nad ranem.