Jump to content
WinClub
falkorikstv

Win 10 1709 Pro Extreme Asus T100HA x64 by Mr.T modded by Me

Recommended Posts

Win 10 1709 Pro Extreme Asus T100HA x64

Nie będę się rozpisywać o tej modyfikacji, tak jak twórca ponieważ jest to bezcelowe a każdy może wejść i przeczytać temat twórcy.

Mod "Win 10 1709 Pro Extreme Asus T100HA x64" zbudowany został na bazie "Win 10 1709 Extreme PC/Tablet x64" stworzonego przez Mr.T

System sprawuje się na tym sprzęcie cudownie, posiadam wersje z 2GB RAM i 64GB pamięci. Dzięki tej modyfikacji system chodzi tysiąc razy lepiej, mamy więcej miejsca i brak syfu który tylko wkurza na tym sprzęcie.

==============================================================================================================

W porównaniu z standardową wersją od Mr.T:
- Włączone usługi klawiatury ekranowej oraz czujników
- Zintegrowane praktycznie podstawowe sterowniki od modelu T100HA(również podczas instalacji, więc instalacje można przeprowadzić dotykowo i nie wkurzać się podczas sterowania z obróconym tabletem o 90 stopni)
- Post instalacja doinstaluje na CCleaner-a oraz Opere(jak ktoś nie chce to sobie po prostu odinstaluje)

==============================================================================================================

Jedyne co może niektórych irytować to to, iż ja posiadam wersje Windows 10 Pro aktywowaną na tym sprzęcie i usunąłem całą instalacje dla wersji Home(która startowała domyślnie i musiałem aktywować kluczem do pro za każdym razem...) 

SYSTEM NIEAKTYWOWANY

======================================================================================

Do utworzenia boot pendrive polecam Rufus lub WinToBootic

Po zainstalowaniu, kiedy pojawi się pierwszy raz Pulpit, proszę ponownie zrestartować komputer.

ISO x64 – jedyne 2,72 GB

kompresja WIM do ESD

Strona stworzona przeze mnie na potrzeby tego tableta oraz możliwe w póżniejszym czasie, innych sprzętów: 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

===============================================================================================

Dla większości polecam jeszcze wgrać programy których niestety nie idzie wrzucić w instalator, dlatego dołączam w linku wyżej odnośnik z paczką sterowników pochodzącą z oryginalnie zainstalowanego Windows 10 dla T100HA(na dysku znajdował się folder "ASUS" w którym był fajny graficzny instalator, sam od początku do końca wgrywał podstawowe programy oraz sterowniki)

Wielkie podziękowania dla Mr.T za tą modyfikacje, jak i zgodę na modyfikacje jej na potrzeby tego moda ;)

======================================================================================

Osobiście ja wykonuje taką operacje po instalacji - instaluje wszystkie sterowniki, Opera, CCleaner, wyłączam bzdety z usług które podają na forum i ja robie najprostszą rzecz po wgraniu dosłownie wszystkiego - Usuwam Usługę Windows Update czyli uruchamiamy "Uruchom" jako admin i wklejamy: "sc delete wuauserv" 
ORYGINALNE STEROWNIKI OD T100HA Znajdujące się oryginalnie w C:/eDrivers/ - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
Przy instalacji sterowników wgrywam:
Pakiet VC++ w wersji AIO(wszystkie jakie wyszły) - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
.Net Framework 3.5 w wersji Offline - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

moszter and odiodo like this

@terrence81 działać będzie, ale niestety nie są to sterowniki do T100TA więc nie będziesz mieć sprawnego dotyku itd. Mogę zintegrować sterowniki do T100TA również ;)

No jeżeli nie sprawiłoby ci to za dużego problemu no to byłbym bardzo wdzięczny. Od jakiegoś już czasu szukam jakiegoś OS pod ten sprzęcik ze by to chociaż jako tako działało. Nawet myślałem zeby linuxa postawić ale jak zobaczyłem ile trzeba przy tym grzebać to sobie odpuściłem bo sie aż tak na tym nie znam :)

Możesz mi powiedzieć, które usługi należy włączyć żeby działały sensory i klawiatura dotykowa? Mam tablet, więc potrzebuję wersji 32bit, do tego dorzucić kilka sterowników i od razu aktywować usługi. Mógłbyś mnie nakierować, które to są usługi i czy NTLite sobie z tym poradzi wszystkim? :)

Udostępniam nowy link, polecam sprawdzić czy wszystko śmiga i napisać ;) Dodałem na dole link z tym, co ja robie zaraz po instalacji Windowsa 10 1709 oraz oryginalne sterowniki wyciągnięte z T100HA ;)