Jump to content

Chomikuj.pl jako dysk w chmurze.Pytanie i sposób

pawel5428
 Share

Recommended Posts

chomik1-1c857a832ec38e20c8740ae6.jpg

Otóż wpadłem na pomysł wypuszczenia wszystkich moich danych na dysk chomikuj.pl.

Mam tam własne konto na którym nic nie jest zachomikowane ani udostępnione.

Chcę tam wysłać (nie udostępniać) wszystkie moje znaczące dla mnie pliki z dysku na serwer.Abym mógł później z powrotem je pobrać.Bedą one zablokowane hasłem i ukryte przed innymi.

I tu rodzi się pytanie: :mellow:

1. Czy jak mam gry jakieś,programy,obrazy systemów inne tego typu pliki a tam je dam i zachowam dla siebie to nie łamię prawa? Bo podobno tak można i to nic się złego nie robi jak tak się zrobi. :unsure:internet_disc_icon.jpg

Właśnie sprawdziłem i po wpisaniu hasła do mojego konta każdy może wejść jak je zna ale folder "prywatne" jest ukryty i go nie widać. :)

2.Czy to faktycznie dobry sposób na przechowywanie plików zamiast dysków w chmurze? Chomikuj.pl pozwala na nieograniczone przechowywanie danych  oraz ich pobieranie/wysyłanie pod warunkiem że to tylko moje dane własne.

3.Ja zrobiłbym to jako rozwiązanie tymczasowe w związku z przejściowymi problemami z dyskiem a szkoda mi stracić takich danych.

4.Minus to taki że mam tego bardzo dużo...około 500GB,także wysłanie tego na dysk zajmie chyba z pół nocy 

czas-leci-kw.jpg

Jeżeli konto na Chomiku zablokujesz hasłem czyli jedynie Ty masz tam dostęp to nikt nie wnika w to co tam trzymasz. No oczywiście w granicach rozsądku :-) Ale rzeczy legalnych inaczej nikt się nie czepia w takiej sytuacji bo nikt nie zgłosi tego iż tam coś masz.

Tak no poczytałem.Gdyby tak każdego ciągnąć do odpowiedzialności za ściąganie z internetu to miejsca w sądach by zabrakło.

wydaje mi się że chodzi bardziej o nowsze programy,filmy,gry czy inne nowsze pliki na których twórcy jeszcze mogą nieźle zarobić.

Bo np. na stareńkim fallout 1 to raczej cienko by zarobili.starych programów,filmów czy gier już tak nie pilnują tylko raczej te nowsze to tak tylko.

A poza tym jeśli moje pliki są ukryte,zabezpieczone hasłem,spakowane winrarem który też posiada hasło i nazwane po prostu pliki to chyba nic się nie dzieje.

Kurcze! wygląda na to ,że aby spakować pliki w paczkę rar o rozmiarach ok.80GB potrzeba na to ok.17-20 godzin!

Też miałem kiedyś problemy przez Chomika (wizyta dzielnicowego w domu) mam na chomiku 3 konta 2 dla wszystkich i jedno tylko dla mnie na tym ostatnim po zrobiemiu konta i folderów(każdy osobno) na hasło nic nie usuwają jak na razie konto jest magazynem ostatnie usuwanie plików miało mjesce w 2013 r (nie miałem wtedy hasła na foldery tylko na konto))

A co do usuwania to nie wiem czy się kierują wystrczy  ze ktos powie że nie życzy sobie jakiegoś pliku i ciach i usuwają mi np. usuwane były filmy dokumentalne polske z lat 1950-60 i wyżej , Polskie kroniki filmowe z różnych lat obecnie pousuwałem wszystko co miałem Polskie (muzyka,filmy,seriale,dokumenty) z chomików ogólno dostępnych.

Wczoraj usuneli mi nawet to:  Bałkany.Alfred Hitchcock (Secret Agent)1936.LEKTOR.avi (Alfred Hitchcock PL),
PODEJRZENIE.(Suspicion)Alfred.Hitchcock.1941.LEKTOR.avi (Alfred Hitchcock PL), i sporo filmów z  Clintem Eastwoodem

Powód:   Prawa autorskie zostały naruszone, według oświadczenia: Warner Bros Entertainment UK Limited

Tną bo po co mają ryzykować? kilka lat wstecz, tez mialem sporo rzeczy, systemy poprzerabiane, wszystko usuneli.

Dla wlasnego bezpieczenstwa, kup ze 2lub nawet 3 externale i trzymaj to w domu, Ty masz 100%-ową kontrolę nad swoimi danymi.

Dzis chomik jest, jutro go nie ma. I co wtedy zrobisz jak serwis sie zamknie? pojdziesz na skarge na policje ? nie ufaj wszystkiemu co pisza w internacie, nie badz naiwny.

Wiesz pawel5428 przykładów na to jest jeszcze więcej :)

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

4.Minus to taki że mam tego bardzo dużo...około 500GB,także wysłanie tego na dysk zajmie chyba z pół nocy

Może taniej i bez ryzyka wyjdzie zakup Dysku zewnętrznego.