Skocz do zawartości

Harmonogram zadań uśpienie/wybudzanie komputera


maniochowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Potrzebuje komendy która będzie działała w identyczny sposób jak naciśnięcie guzika przy PC od uśpienia. Chcę automatycznie o określonej godzinie usypiać komputer i również automatycznie wznawiać działanie za pośrednictwem harmonogramu zadań. Ze względu na słabe parametry komputera nie chce ładować programów zewnętrznych skoro windows umożliwia wszystko "od środka".


Obecnie użyłem:

@echo off
powercfg -h off
%windir%\system32\rundll32.exe PowrProf SetSuspendState
powercfg -h on
exit

zapisane w pliku w formacie "bat"

Oczywiście działa ale jak pokazały testy komputer przechodzi w stan uśpienia lecz się z niego nie wybudza. W opisie harmonogramu mam: "operator lub administrator odrzucił żądanie , (0x800710E0)"
Nie wiem co to znaczy.

Teraz najdziwniejsze. Jeśli zrobię uśpienie z guzika system budzi się automatycznie aby wykonać zaplanowane działanie i to bez problemu, ale jeśli już chcę wyłączyć i włączyć z automatu to nie ma opcji.

Wcześniej bez żadnych skryptów ani niczego działało mi to w obie strony i komputer wybudzał się z hibernacji (nie z uśpienia) i tak samo się hibernował, pełen automat, ale wróciłem do ustawień fabrycznych bo coś mi się z wifi stało i nie mogłem naprawić tego więc komp został bez internetu. Wszystko robiłem tak jak wcześniej (tak mi się wydaje) aby komp sam się logował, odpalał odpowiedni program itp, bez ingerencji, ale tym razem nie działa wybudzanie. Próbowałem z hibernacją i z usypianiem bez efektu.

Jeśli macie jakieś rady będę wdzięczny za pomoc.

PC- mini stacjonarny
procesor: AMD E-350 1.60GHz
Ram: 2 GB
64- bit
Windows 10 PRO

_____________________________________________________

Mimo wszystko udało się doprowadzić do wybudzania ze stanu hibernacji przy użyciu komend:
Hibernacja: C:/Windows/system32/shutdown -h
Wyjście z hibernacji ustawiam na program który chce włączyć lub jeśli ma tylko wznowić działanie to: C:/Windows/system32/shutdown -r
Nie wiem czy to dobre rozwiązanie ale póki co działa z małym ale..
Obecnie problem mam z tym że po wznowieniu działania trzeba ruszyć myszką albo wykonać jakąkolwiek czynność aby pojawił się obraz. Jak to zrobić automatycznie aby po wznowieniu pracy obraz sam się aktywował aby była widoczna treść (np. film lecący, lub pokaz)? 
Zależy mi na pełnej automatyzacji aby urządzenie nie trzeba było obsługiwać ręcznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ale podane są tu podstawowe informacje. Niestety problem tkwi w poleceniach i wybudzaniu a nie w samej istocie działania. Pozwole sobie zacytować to co już napisałem.

''Obecnie problem mam z tym że po wznowieniu działania trzeba ruszyć myszką albo wykonać jakąkolwiek czynność aby pojawił się obraz. Jak to zrobić automatycznie aby po wznowieniu pracy obraz sam się aktywował aby była widoczna treść (np. film lecący, lub pokaz)? 

Zależy mi na pełnej automatyzacji aby urządzenie nie trzeba było obsługiwać ręcznie.''
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System przeinstalowany 3 dni temu, wykonane pierwsze aktualizacje w celu poprawnego działania systemu. Od razu po tym aktualizacje wyłączono, tak jak wszystkie inne rzeczy które działają w tle albo są zaplanowane przez windowsa. 

Na oficjalnej stronie microsoftu czytałem o tym ,że trzeba ruszyć myszką lub nadusić klawisz aby po wybudzeniu poprzez harmonogram obraz się pojawił. Obecnie nie mogę tego znaleźć ale i też nie pamiętam żeby tam było napisane jak to rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie