Jump to content

Orginalne DVD z Windowsem 7/8/8.1/10

uzipush123
 Share

Recommended Posts

Dobry wieczór,

Piszę z zapytaniem czy z racji tego że to forum o systemie operacyjnym, posiadacie może orginalne DVD z jednym z systemów wymienionych w tytule. Prosiłbym o zrobienie zdjęcia plików i pojemności dvd ponieważ chce to porównać z orginalnym iso pobranym np. z tb ad guard albo basewin.

Ale gościu nikt cie tu nie chce czaisz? Przychodzisz i pi****lisz od rzeczy co nic nie wnosi do tematu proszę o dodanie opcji blokowania spamu dla autorów tematu bo to jest bez sensu jak ja coś piszę nie tak na shoutboxie to 3 dni bana a jakiś kretyn sie udziela od rzeczy i nic mu nie mogę zrobić.

Windows 7 SP1 x64 Home Premium OEM:

WP_20180128_22_22_08_Pro.jpg

Przechwytywanie.jpg

A tu oryginalne ISO z sumami zgodnymi z tym co znajduje się na serwerach MS i innych źródłach typu basewin:

Przechwytywanie0.jpg

Tak więc kolego @uzipush123 jak odpoczniesz, to proszę o przeprosiny. A tu masz wyjaśnienie pojęcia sumy kontrolne: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

grimreaper19976 likes this

Pytanie za 100 punktów - co autor tematu chce porównywać, skoro pliki mają te same nazwy i rozmiary, różnice są dopiero na poziomie WIM.

Do tego służą sumy kontrolne.

P.S. Porównanie sumy kontrolnej obrazu ISO wykonanego z oryginalnej płyty może być niemiarodajne, jeśli kopia nie jest wykonywania Microsoftowym silnikiem oscdimg. Samą kompresja ISO pewnie na też tutaj znaczenie. Ale po to na MSDN podane są sumy kontrolne obrazów (no chyba że M$ chce zrobić autora tematu w bambuko i podaje fałszywe sumy :L )

Ale gościu nikt cie tu nie chce czaisz? Przychodzisz i pi*******z od rzeczy co nic nie wnosi do tematu proszę o dodanie opcji blokowania spamu dla autorów tematu bo to jest bez sensu jak ja coś piszę nie tak na shoutboxie to 3 dni bana a jakiś kretyn sie udziela od rzeczy i nic mu nie mogę zrobić.

Teraz ładnie przeproś kolegę którego obraziłeś.

Dostałeś konkretną odpowiedz, ba ! Nawet więcej!

Dostałeś bana na SB? Widocznie zasłużyłeś.

Na TYM forum wymagamy kultury, jak Ci się nie podoba to idź na wirtualną Polskę się udzielać.

Żeby było jasne na przyszłość dla wszystkich - kultury wymagamy najpierw od Siebie a dopiero potem od innych!

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

No ale czego nie kumasz . Co to wim odpalasz szukajkę i masz . wim to obraz dysku ot tyle . Jaka różnica .oryginał to oryginał , kopia to powielony oryginał .Pirat to kopia powielonego oryginału .Modyfikacja to zmodyfikowany oryginał .Idać dalej mozna by wiele wypisać . Jednak winda nie jest czarem i inna bajką wyssaną z palca .Pliki jakie masz w zakupionej wersji są takie same jak w kopi tej samej wersji .Jeżeli zostaną wprowadzone zmiany tj modyfikacja danej kopi to bedą różnice takie jakie zmiany zostały wprowadzone . Oryginalny obraz pliki będzie z pozoru posiadał takie same ale bedą to różnice jak to się mówi wagowe ,no i datą modyfikacji .Modne kiedyś porównanie motoryzacyjne . Do standardowego silnika pakujesz inne tłoki .Z wierzchu wszystko  jest to samo ino masz inne tłoki .Tak samo jest z systemem .Jesli nikt w nim nie grzebał jest to samo nie ważne czy oryginał czy kopia kopi do entej .To nie przegrywana taśma magnetofonowa która z biegiem przegrywań dodaje coraz więcej szumów do utworu . 

No właśnie prosiłbym o konkretną odpowiedź co do plików wspomniana była różnica na poziomie WIM czego ona dotyczy bo to głównie o to się rozchodzi i to robi różnicę przy instalacji.

Moim zdaniem to przed ponownym poproszeniem użytkowników tego forum o pomoc, właściwym byłoby w pierwszej kolejności przeproszenie kolegi wiktorynka za swoje poprzednie zachowanie. Nie sądzisz ?

@uzipush123

Honor nie pozwala Ci przeprosić, a jednak o pomoc prosisz?

Słowa klucz a dokładnie dwa słowa: Suma Kontrolna - to nauka na dziś wieczór.

Poszukaj w Wikipedii lub na innych stronach:

Potem wygoogluj MSDN SHA lub MSDN HASH znajdź właściwy i szukaj takiego obrazu po necie

Podpowiedź jest w tym poście

msdn.lol-inter.net

P.S. Już nie pamięta jak prosił o pomoc w doborze sterowników i @wiktorynek mu pomógł  :E

i co do orYginalnych to pisze się tak : [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Ale żeśta sie uczepili tego przepraszam .Co to komu da ze wysmaruje przeprosiny ? coś to zmieni ? podbuduje to w jakiś sposób poprawność polityczną :D Zresztą i tak o kant d.. rozbić to udawane tolerowanie i głaskanie kogoś bo tak wypada .Czemu tak napisałem bo :

Wiktorynek da sobie rady bez tego , dawał sobie rady i to nic nie wniesie w jego zycie prywatne .Forumowe facet też dobrze ogarnia .

podejrzewam ze koło torby mu to lata czy takie cos zobaczy .A nawet jeśli to zada sobie pytanie czy to szczere . Bo jeśli to bedzie masz przepraszam i sp... dalej to po co go zmuszać do tego . Każdy przerabiał utarczki w necie lub bedzie je przerabiał i dobrze wie ze po wojnie idzie sie z wrogiem dogadać bez tego przepraszam .Tym bardziej pisanego pod presją . Słowa są mało warte jeśli nie są podpierane adekwatnymi czynami . Udzieliłem się , dziękuje za posłuch . dobry wieczór czy też dobranoc .

Edited by FAFAŁ

Slowa "dziekuje, prosze, przepraszam" BARDZO ciezko przechodza polakom przez gardla. Juz nie raz pisalem na ten temat. Niby takie proste slowo, a ile potrafi zmienic!
Idz na angielsko-jezyczne forum i zobacz jak sie zachowuja ludzie.....co ciekawe, nawet polacy potrafia tam  uzyc tych "magicznych" slow. Mozna? ...jasne ze mozna, ale na "swoim podworku" kto by sie przejmowal takimi glupotami, mozna byc burakiem! przykro patrzec na takie zachowanie....tz. jego brak.

Ale nie rozumiem za co mam przeprosić skoro na proste pytanie dostałem pasywno-agresywną odpowiedź . Jeśli pytasz się w serwisie komputerowym o coś to raczej nie oczekujesz odpowiedzi kup sobie taką i taką książkę i sam sobie doczytaj tylko raczej konkretnej odpowiedzi. W tym przypadku poprzez analogie do sklepu-strony o systemach windows oraz "tej rzeczy"- oryginalne dvd uważam że może za ostro napisałem i to nie wypada ale to nie pierwszy raz kiedy ktoś w ten sposób odpowiada więc nerwy puszczają i moim zdaniem moje słowa były uzasadnione.

Ale nie rozumiem za co mam przeprosić skoro na proste pytanie dostałem pasywno-agresywną odpowiedź . Jeśli pytasz się w serwisie komputerowym o coś to raczej nie oczekujesz odpowiedzi kup sobie taką i taką książkę i sam sobie doczytaj tylko raczej konkretnej odpowiedzi. W tym przypadku poprzez analogie do sklepu-strony o systemach windows oraz "tej rzeczy"- oryginalne dvd uważam że może za ostro napisałem i to nie wypada ale to nie pierwszy raz kiedy ktoś w ten sposób odpowiada więc nerwy puszczają i moim zdaniem moje słowa były uzasadnione.

Za to co napisales wczesniej.

Nie wspomne o temacie ze sterownikami.

Ale gościu nikt cie tu nie chce czaisz? Przychodzisz i pi*******z od rzeczy co nic nie wnosi do tematu proszę o dodanie opcji blokowania spamu dla autorów tematu bo to jest bez sensu jak ja coś piszę nie tak na shoutboxie to 3 dni bana a jakiś kretyn sie udziela od rzeczy i nic mu nie mogę zrobić.

Troszkę ogłady kolego. Lepiej na tym wyjdzisz.

moim zdaniem moje słowa były uzasadnione

Powiem ci tylko, że ja pamiętliwy i obrażalski nie jestem, a pomoc na tym czy innym forum jest na zasadzie dobrowolności i dobrych chęci, przy założeniu, że to nam czasem ręce opadają skoro ktoś nie doczytał u wujka Googla elementarnej wiedzy i często tam odsyłamy. Na co zdzierać klawisze?

Podejrzewam, że jakiś zaufany Tobie kolega powiedział ci bzdurę nie popartą faktami i zaparłeś się w tej błędnej wiedzy.

Dlatego ja teraz ostatecznie ci to udowadniam i naprawdę kończę temat. Każda edycja Windows 7 i każdego innego systemu jest taka sama - identyczna. DVD = oficjalne ISO ze strony MS(oczywiście wydanie musi być zgodne czyli z SP1 lub bez). Po to są sumy kontrolne, aby to potwierdzić.

DVD Win 7 SP1 Home Premium x64 OEM:

Przechwytywanie101.jpg

ISO Windows 7 SP1 Ultimate x64:

Przechwytywanie100.jpg

Tu masz najlepiej pokazane po symbolu z jakiej edycji pochodzi screen:

Przechwytywanie102.jpg

Każde ISO i DVD Win Vista, 7, 8, 8.1 10 zawiera wszystkie edycje. W przypadku XP są to osobne obrazy edycji oraz dystrybucji(OEM, BOX, VLK).

Mam nadzieję, że czujesz się usatysfakcjonowany i wyprowadzony z błędu.

Przechwytywanie101.jpg

Przechwytywanie102.jpg

Rozpoznajesz oznaczenia? - SP1, HP, O vs SP1, UL, R - jeśli ich nie rozumiesz doczytaj u wujka Googla. :lol:

grimreaper19976 likes this

Kruca, znalazł się jeden impregnowany na podstawy (kindersztuby też) i nie odpuści, bo przecież "forum jest po to żeby pomagać".

To ja poproszę o policzenie ilości "zwojów" na oryginalnych płytach z tymi systemami i porównanie z ich ilością na płytach palonych.

Do odpowiedzi proszę dołączyć* "płyty źródłowe" oraz silne szkło powiększające bym mógł zweryfikować czy nie wprowadzono mnie w błąd.

* Adres: Berdyczów 1 - Poste restante (na hasło: Winclub).

Brak elementarnej wiedzy,

Ogłady też,

Zdziwiłbys się jakiej informacji mógłbyś uzyskać w tym serwisie. W realu nie byłbyś takim kozakiem.....

Generalnie temat uznaję za wyczerpany...

Jutro go zamknę.

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Brak elementarnej wiedzy,

Ogłady też,

Zdziwiłbys się jakiej informacji mógłbyś uzyskać w tym serwisie. W realu nie byłbyś takim kozakiem.....

Generalnie temat uznaję za wyczerpany...

Przejrzałem wszystkie jego tematy/posty i nawet raz nie wyraził swojego zadowolenia (czyt. podziękuj za pomoc)  w stosunku do kogokolwiek, więc chyba nie masz racji pisząc  jaki ten serwis jest wspaniały  :D  (/S) 

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information