Skocz do zawartości

Instalacja Windows 7 z pendrive


rexon

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawdę tak boli używanie przecinków, to jakaś trudność jest ? 
Nie wiem nawet o  co ci chodzi czy chodzi ci o usunięcie systemu z dysku kiedy instalujesz z pendrive'a czy usunięcie starego systemu z pendrive'a.

Jeśli chcesz od nowa instalować system to musisz sformatować dysk 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę tak boli używanie przecinków, to jakaś trudność jest ? 

Nie wiem nawet o  co ci chodzi czy chodzi ci o usunięcie systemu z dysku kiedy instalujesz z pendrive'a czy usunięcie starego systemu z pendrive'a.

Jeśli chcesz od nowa instalować system to musisz sformatować dysk

 

Żebyś zrozumiał to wyjaśnię to w punktach

Mam windows vista na dyaku

Zamontowałem windows 7 na pendrive za pomoc WinToUsb

Uruchomiłem komputer ponownie i włączyłem na instalację z pendrive i zaczęła się instalacja po czym znów uruchomil mi się Windows Vista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego czy tak ciężko  poczyta  poradniki  a masz tu  tego całe tony  tylko kliknąć  i poczytać. Zabierasz się za instalacje  systemu  " a przedszkola nawet nie skończyłeś w tym temacie "  ( ja rozumiem że kiedyś trzeba się nauczyć - znasz takie powiedzenie że jak się nie wywrócisz to się nie nauczysz ! )  - przeczytaj z dwa razy  ,zainstaluj z pięć razy i będziesz umiał jak pacierz .

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

dla leniwych - obojętnie jaki win byś instalował

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może lepiej by było żebyś wypalił sobie obraz iso na płytce i z niej instalował bo chyba coś namieszałeś i wychodzą takie kwiatki.

Oj chyba lepiej  na płycie - on się dziwi że mu się vista uruchamia :D  bo jak nie ustawił w biosie startu z usb to w trupa będzie mu się to uruchamiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ludzie nie mający bladego pojęcia o instalowaniu systemu zabierają się za alpejskie kombinacje z pendrive'ami, skoro nawet standardowa instalka z DVD byłaby dla nich dość trudna? I druga sprawa - co wy macie z tym całkowitym formatowaniem dysku przed instalacją, czy zakładaniem nowych partycji? Ja tworzę partycje TYLKO raz, po zakupie dysku, a potem ich już nie ruszam, tylko formatuję partycję systemową przed instalacją windowsa, a dane na pozostałych zostają nieruszone. Nawet jak potrzebuję zmienić rozmiary poszczególnych partycji, to można to zrobić bez zakładania ich od nowa odpowiednim softem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ja tworzę partycje TYLKO raz, po zakupie dysku, a potem ich już nie ruszam, tylko formatuję partycję systemową przed instalacją windowsa, a dane na pozostałych zostają nieruszone.

I znowu błąd odnośnie partycji systemowej. Ten szybki pseudo format, to za mało. Zawsze usuwaj partycję systemową i twórz na nowo w to samo miejsce o tym samym rozmiarze(domyślne). To oczywiście minimum. Partycji z danymi nie trzeba ruszać. Oczywiście najlepiej zrobić zerowanie HDD lub Secure Erase/Sanitize SSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EEEEEEh

Może inaczej.

Przy zmianie systemu operacyjnego na HDD należy go najpierw sformatować. Jeśli znajdują się tam jakieś (jak to już ktoś napisał) superważne dane, należy je skopiować przed formatowaniem.

Do formatowania dysku polecam OnTrack, ale nie koniecznie działa z dyskami Qantum, IBM/Hitachi.

Najlepiej jest wykonać HDD Low Level Format, wtedy wiadomo, że poprzednia "winda" nie pozostawi syfu.

Po takim zabiegu postępujemy z dyskiem standardowo jak z nowym, bez ŻADNYCH danych, czyli bez PREINSTALATORA SYSTEMU.

Można postawić OS z CD/DVD lup Pamięci masowej.

Po zainstalowaniu OS należy zainstalować sterowniki.

Kolejność instalacji sterowników: PCB (płyta główna - mostek północny, ewentualnie VGA) następnie grafika, dźwięk.

Takie pierdoły jak mysz, bluetooth do np. smartpierdzifonu na końcu. Drukarka czy skaner to też nie jest komputer.

Najpierw instalujemy sterowniki do tego co siedzi w środku, zaczynając od płyty głównej i obsługi procesora, szyny danych i pamięci. Później jedziemy z grafą, dźwiękiem i innymi pierdołami. Następnie DirectX, Glide - żart:) nie istnieje, bo nVidia to ukradła dla 3dfx i zatuszowała, że nie istnieje. (stare VooDoo, jak na voodoo3 działało wszystko to na nvidi tnt ta sama gra była wyświetlana w 4 kwadratach) Pierolona nVidia.

Dobra dalej. Po zainstalowaniu sterów, należy zainstalować jakiegoś antyświra oraz w przeglądarce jakieś addony do blokowania reklam, spamu ....

Aha, zapomniałem. W biosie należy powyłanczą LPT, COM-y i inne pierdoły, które są obsługiwane przez system, ale ich fizycznie nie ma.

Czasami zdaża się, że podczas instalacji OS wywala niebieski screen. W biosie należy ustawić Native IDE, lub bardziej po polsku tylko IDE nie SATA, RAID i inne ulepszenia. Chociaż mamy HDD z SATA, ma on chodzić jako IDE, ponieważ Microtroll w swoich sterownikach instalacyjnych nie uwzględnił możliwości instalowania OS na dyskach nowszych.

Winda 7 to jest poezja, mało modernizacji. Winda 8 i 10 to tragedia - wiele modernizacji, a w szczególności inwigilacja, oraz uporczywe i irytujące powiadomienia.

Przykład:

Mam kompa zakupionego w Finlandii, stoi na nim winda 10. Obecnie jestem w Danii i gdy uruchamiam google mam wszystko w języku duńskim, ale gdy jestem w niemczech to samo google pieroli do mnie po niemiecku. Taki jest bul z win10 - inwigilacja. To nie jest wina przeglądarki lub strony wyszukującej, to robi microtroll w swoich najnowszych oknach.

Co do formatowania permamentnego proszę o mail. Jeśli znajdą się zainteresowani wyślę oprogramowanie SRV do HDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejność instalacji sterowników nie ma znaczenia bo nic złego się nie stanie najwyżej instalator powiadomi cię jeśli będzie trzeba zainstalować coś wcześniej.

Po drugie od kiedy jest sterownik pod "mostek północny"....
Antywirus nie jest potrzebny jak się ma głowę i kawałek rozumu bo bez tego nic nie pomoże.
Po co wyłączać porty COM i LPT a po drugie jaka teraźniejsza płyta główna obsługuje takie porty w jednym.
Przełączenie w dysku w IDE nie wiem czy wymaga komentarza ale powiem tyle że to nie lata 2000 i nikt nie używa tego jako ustawienia domyślnego od lat.

Nie wiem czy testowałeś inne windowsy ale sądze że nie skoro mówisz że 7ka najlepsza a twoje argumenty to już całkiem walą fanboystwem 7ki :) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W biosie należy ustawić Native IDE, lub bardziej po polsku tylko IDE nie SATA, RAID i inne ulepszenia. Chociaż mamy HDD z SATA, ma on chodzić jako IDE, ponieważ Microtroll w swoich sterownikach instalacyjnych nie uwzględnił możliwości instalowania OS na dyskach nowszych.

 

Większych bredni w życiu nie widziałem.

Emulujesz IDE, bo nie umiesz zintegrować sterowników i ograniczasz sobie wydajność dysku. Moje gratulacje :L

 

 

 

Mam kompa zakupionego w Finlandii, stoi na nim winda 10. Obecnie jestem w Danii i gdy uruchamiam google mam wszystko w języku duńskim, ale gdy jestem w niemczech to samo google pieroli do mnie po niemiecku. Taki jest bul z win10 - inwigilacja. To nie jest wina przeglądarki lub strony wyszukującej, to robi microtroll w swoich najnowszych oknach.

Nie, po prostu Google widzi, z jakiego IP wchodzisz na ich szukajkę i dostsowuje wersję językową :L

 

*powie mi ktoś, skąd tutaj ostatnio taki wysyp "specjalistów" od siedmiu boleści? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego  "  Mam kompa zakupionego w Finlandii, stoi na nim winda 10. Obecnie jestem w Danii i gdy uruchamiam google mam wszystko w języku duńskim, ale gdy jestem w niemczech to samo google pieroli do mnie po niemiecku. Taki jest bul z win10 - inwigilacja. To nie jest wina przeglądarki lub strony wyszukującej, to robi microtroll w swoich najnowszych oknach.  "   to nie jest wina przeglądarki tylko użytkownika - a tak wyłączyć lokalizację i po bólu " ząbek wyrwany ".

"  Co do formatowania permamentnego "  to jak byś poczytał to ten temat był już tu walcowany z tysiąc razy  tak więc ameryki nie odkryłeś  co  nie znaczy że się z Tobą nie zgadzam że win 10 to coraz gorszy syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, jeszcze jeden post

dawno, dawno temu, kiedy to w 1997 roku 23 kwietnia kompy zarażone wincich nie wystartowały, bo im tablice alokacji plików rozebało lub co gorsze na PCB pokasowało pamiątki Flash wtedy na ratunek przyszedł taki zajefajny program - tiramisu (oczywiście nie piracka kopia, tylko jedna z dziesięciu tysięcy kopia zapasowa)

Wtedy to właśnie nauczyłem się jak postępować z HDD. Format permanentny i stawianie OS na nowo. Tyle jeśli chodzi o Winde. MacOS, Linux i jego klony to inna bajka, tam niema tyle świrów

Czytałem poprzednie posty. Moja rada jednak brzmi: przy zmianie OS należy najpierw zorganizować przestrzeń danych na HDD. Czyli - kompletny format, najlepiej niskiego poziomu (dotyczy twardzieli z talerzami).

Winda to takie dziadostwo, które pozostawia wpisy w boot sektorach, i później syfi lub powoduje komplikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yr1 Wszystko okej ale wracając do rzeczywistości to mamy rok 2018 nie 1997 to jest 21 lat różnicy czyli dokładnie tyle ile ja żyje :E
Dyski HDD obecne różnią się od tych stosowanych wcześniej i działa to trochę inaczej niż kiedyś, LLF jest bez sensu w obecnych czasach :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie