Jump to content
WinClub
darkowal

Deepin: testujemy chińskiego Linuksa, który ma czym zachwycić Polaków

Recommended Posts

Jak masz zainstalowane dwa systemy lub więcej na jednym dysku wchodzisz w menu bootowania w biosie i każdą partycje z systemem wykrywa ci jako oddzielną i możesz sobie ustawić co ma pierwsze bootować :)

Może już będzie Pan łaskaw przestać, bo to przestaje być śmieszne. Treść pierwszego cytatu, do którego się odniosłem, można było jeszcze jako lapsus traktować, ale już obecnego udowadnia, że to nie "skrót myślowy". Z tego powodu "doprecyzuję" pytanie poprzednio zadane: W którym miejscu w BIOS-ie są wykrywane partycje z systemem (a właściwie to chyba z systemami) i pojawia się możliwość - menu - wyboru między nimi?

PS

Jeżeli ma być do trzech razy sztuka, to nieśmiało sugeruję, by najpierw przeczytał Pan z należytą uwagą, to co sam Pan napisał, a co w cytatach się znalazło. Bez tego zostanie już Panu tylko dobicie swego adwersarza(?) frazą w stylu: "nie jestem informatykiem".

Guest

What :eek:
Naprawdę, jak ja mam ci to prościej wytłumaczyć jeśli chcesz prościej to wpisz sobie w YT tam jest pełno tych filmików :D

Każdy BIOS/UEFI ma inny układ więc ja nie moge ci powiedzieć co masz przełączyć tylko ty wiesz jaki masz sprzęt.

Aha i posługiwanie się takimi skomplikowanymi słowami nie sprawi że wypowiedź stanie się mądrzejsza  :)

Czy ktoś próbował zainstalować tego Deepna jako maszynę wirtualną (VirtualBox) ? Taki układ , jak wielu z Was wie daje dodatkowe atuty np: można jednocześnie pracować na 2 komputerach,  używając jednej jednostki.

Witam.

Jest sens instalacji tego systemu na komputerze z taką specyfikacją, laptop z tym system służył by głównie do pisania w Word, przeglądanie stron, filmiki na Yt, facebook i w sumie tyle?

Specyfikacja:

Procesor: AMD A4-5000 1.50Ghz

RAM: 4GB

Grafika: Radeon HD 8330

Proszę o szybką odpowiedz

Jest sens, będzie fajnie działać.

Windowsowy Office w wersji od 2007 do 2013 działa elegancko pod Crossover, a natywny Linuxowy WPS Office też fajnie daje radę. 

Dzięki za odpowiedz!

A jeszcze kilka pytanek ostatnich programy typu:

- Driver Booster (PRO)

- Advanced System Care (PRO)

- CCleaner (PRO)

- Adobe Audition CC 2017 

Będą smigać ? Do tego mikrofon pojemnościowy RODE NT2 A też będzie śmigał?

Driver Booster - po co? Linux to nie Windows, nie potrzebuje windowsowych sterowników :L

Advanced System Care (PRO) - tego też Linux nie potrzebuje.

cCleanera tym bardziej.

Adobe Audition CC 2017 - może działać pod Wine/Crossover ale nie testowałem tego. 

Można użyć bleachbit raz po instalacji by wywalić chociaż pliki językowe . Ogólnie nie trzeba go czyścić pincet razy dziennie by nie zapchac rejestru :). Bo go tam nie ma.

Edited by FAFAŁ

Witam was ponownie w zasadzie piszę z takim problemem, po instalacji wyskakują mi takie powiadomienia w raz z każdym startem systemu, ktoś jakoś może mi pomóc ?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

+ po pierwszej instalacji był głos w słuchawkach a teraz nie działa pod żadnym wejściem usb ;/

Od paru miesięcy testuje Deepin'a działa stabilnie, pełno apek w sklepie wszystkie, które potrzebowałem. Dodatkowo program crossover do instalacji apek z Windows na tą chwile wszystkie bez problemu się zainstalowały i działają. W 100% polecam.