Skocz do zawartości

Deepin: testujemy chińskiego Linuksa, który ma czym zachwycić Polaków


darkowal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jest sens instalacji tego systemu na komputerze z taką specyfikacją, laptop z tym system służył by głównie do pisania w Word, przeglądanie stron, filmiki na Yt, facebook i w sumie tyle?

Specyfikacja:

Procesor: AMD A4-5000 1.50Ghz

RAM: 4GB

Grafika: Radeon HD 8330

 

Proszę o szybką odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens, będzie fajnie działać.

Windowsowy Office w wersji od 2007 do 2013 działa elegancko pod Crossover, a natywny Linuxowy WPS Office też fajnie daje radę. 

Dzięki za odpowiedz!

 

A jeszcze kilka pytanek ostatnich programy typu:

- Driver Booster (PRO)

- Advanced System Care (PRO)

- CCleaner (PRO)

- Adobe Audition CC 2017 

 

Będą smigać ? Do tego mikrofon pojemnościowy RODE NT2 A też będzie śmigał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was ponownie w zasadzie piszę z takim problemem, po instalacji wyskakują mi takie powiadomienia w raz z każdym startem systemu, ktoś jakoś może mi pomóc ?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

+ po pierwszej instalacji był głos w słuchawkach a teraz nie działa pod żadnym wejściem usb ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wifi na tej dystrybucji. Na windowsie działa bez problemu. Na deepinie po kablu działa, ale włączanie wifi nic nie daje, nie wyszukuje sieci. Po kilku komendach w terminalu uzyskałem info że adapter wifi jest hardblocked, ale widzi normalnie moduł i nawet rozpoznaje model. Robiłem już update systemu itd ale nic nie pomaga. Jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego szklane kule nam się potłukły i ciężko teraz jest wróżyć z fusów !
Na przyszłość podaje się na jakim sprzęcie Ci to nie działa ( bo jest to dość stary przypadek związany z sterownikami ) i na jednym działa a na drugim nie ale jest to już rzadkość.
Najpierw spróbuj -  fn + f8  możesz i to - sudo rfkill unblock 1 ale wątpie że pomoże ? - a nie masz mechanicznego włącznika ?
Jak nie pomoże to ( problem na Asusie rozwiązany  ) :

1 - Tworzymy skrypt dla wł/wył za pomocą skrutu

Skopiuj i wklej zawartość powyższego pola w pliku tekstowym i zapisz ten plik w swoim katalogu domowym pod nazwą - " wifitoggle.sh ".

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

2 - polecenie w terminalu -

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

3 - Uruchom następujące polecenie, aby utworzyć dowiązanie symboliczne do tego skryptu w katalogu / bin -

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Teraz przejdź do wiązania go za pomocą klawisza skrótu

 

1- Zainstaluj xbindkeys-config (frontend GUI dla Xbindkeys - program przechwytujący i wiążący skróty klawiszowe z poleceniami) -

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

2- Utwórz dla niego domyślny plik konfiguracyjny (w przeciwnym razie spowodowałby awarię w kroku przechwytywania klucza) -

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

3- Uruchom program z terminala lub "Alt + F2" (ponieważ nie tworzy launchera w Unity dash) -xbindkeys-config
    niech terminal działa w tle.
W otwartym oknie GUI są już dostępne 3 przykładowe skróty. Możesz je opuścić.
4- Kliknij przycisk " Nowy " na dole GUI.

5- W prawym panelu GUI, wpisz odpowiednią nazwę w polu " Nazwa ", np. " Przełącz Wi-Fi "

6- Kliknij przycisk " Pobierz klucz ". Spowoduje to otwarcie maleńkiego pustego pudełka robiącego tylko czekanie na twoje  wejście.

7- Naciśnij żądany klawisz (lub kombinację klawiszy), dla którego chcesz włączyć / wyłączyć Wifi. Na przykład klucz "F3" (ponieważ pozostaje w większości nieużywany). Maleńkie pudełko zniknie, a klucz zostanie nagrany.

pole, wpisz to -

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

  9- Kliknij przycisk " Zastosuj " i przetestuj klawisz skrótu, aby sprawdzić, czy działa zgodnie z oczekiwaniami.

10- Kliknij " Zapisz i zastosuj i zakończ ", aby zapisać nowy skrót do pliku domyślnego i zakończyć.

      Od tej chwili, gdy tylko naciśniesz ten klawisz lub kombinację klawiszy, Wi-Fi zmieni swój stan z Wł. Na Wył. Lub Wył. Na Wł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. Próbowałem już różnych "sztuczek" z zagranicznych for jednak nic nie dawało rezultatu. Laptop to Legion Y520, żadnych przełączników itd. Na win10 działa bez problemu, na linuxie już nie. Próbowałem już skryptów, różnych komend ale nic nie działało. Ciągle był hardblocked. Rozwiązanie przyszło samo, podpiąłem kablem net i zrobiłem pełną aktualizację. Po restarcie wszystko działa.

darkowal lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2018 o 15:39, woj_ani217 napisał:

Pewno że można i to bardzo prosto - kliknij prawym przyciskiem myszki  na pulpit  ukaże  ci się menu  wybierz  ustawienia ekranu . pokaże się następne , zjedź  na sam duł  i wybierz  menu rozruch  - zaznacz Windows 10 i masz zrobione.

Po restarcie systemu  uruchomi się windows 10  a jak chcesz linux  to strzałeczką  w górę.

a jak to zrobić na w 10 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie