Skocz do zawartości

Problem z zainstalowaniem win xP/2k na PC stacjonarnym na którym jest zainstalowany ubuntu linux mint


pixoboy1996

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Aktualnie przez jakiś czas będę używał starszego PC  na ktorym jest zainstalowany system operacyjny linux mint ( dawno temu zaistalowałem z głupoty ) . Mimo pobrania programu WINE  i innych podobnych programow z roznych poradnikow  nie działają mi gry . Nie wiem czy to dla tego ze nie moge zainstalować sterowników do nvidi czy ten system operacyjny to az taki syf . Prosze o pokierowanie mnie w strone zainstalowania systemu lub zrobienia tak zeby mi metin2 działał :) Z góry dziekuje i uprzedzam ze moja znajomosc pc to takie 20 % :D

Prosze o wiadomosc od kogoś cierpliwego :)

Kto pomoże dostaje 4pak  :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego sie nie da opisać :( Ryczeć kurde mi sie chce ... Teraz zbotowalem pena czy jakos tak i takie ikonki jak w załączniku się pokazaly . Jak zaraz xp/vista nie zaistaluje na tym pc to go wypie*ole przez okno .

 

 

 

PRZEPRASZAM ALE JUZ PO 4 DNIACH KOMBINOWANIA NIE MAM CIERPLIWOSCI DO TEGO


 W końcu coś sie ruszyło a tu lipa , natomiast jak chce windows 2000 zaistalować to pokazuje sie ze aktualna wersja jest nowsza od tej co chce zainstalowac i że nie da rady :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dysk chyba 160 , 2gb ram , karta AMD/AMG jakoś tak .

Nie znam sie wariacie na tym , ja tylko gram :///

BŁAGAM PISZ DO MNIE JAK DO DEBILA . Heh

Botuje pena , wrzucam wina ISO , reset pc , f12 , rozruch usb FDD  , i sie włąćza JE*ANY ubuntu .

Juz 4 dni ziomal siedze na yt , poradniki i nic nie moge zrobic .

Jak możesz to podaj mi link do 100% sprawny xp i może z Tobą uda sie to zrobic

 

ps. mam pobranego xp black elegant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypalasz obraz ISO jakimś narzędziem do nagrywania na płycie DVD: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników](musisz mieć płytę DVD!)

Z nagranej płyty bootujesz (uruchamiasz) system - F12 i wybierasz CD/DVD - instalujesz z formatowaniem wszystkich dysków.

Poradnik instalacji XP :L [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

XP pobierz stąd: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] - konkretnie  winxpposready2009provlk - wpisujesz klucz VL dla XP, klucz do znalezienia w Google, choćby wklep: THMPV- (reszta w Google, na forum klucza podać nie mogę).

Po zainstalowaniu systemu instalujesz sterowniki, ale do tego potrzebujemy model płyty głównej. Odpal np. program Speccy i wstaw tutaj screena z niego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

accessoires-und-collections-sonstiges-zu

Patrzcie Go jaki zabawny :(

Wypalasz obraz ISO jakimś narzędziem do nagrywania na płycie DVD: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników](musisz mieć płytę DVD!)

Z nagranej płyty bootujesz (uruchamiasz) system - F12 i wybierasz CD/DVD - instalujesz z formatowaniem wszystkich dysków.

Poradnik instalacji XP :L [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

XP pobierz stąd: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] - konkretnie  winxpposready2009provlk - wpisujesz klucz VL dla XP, klucz do znalezienia w Google, choćby wklep: THMPV- (reszta w Google, na forum klucza podać nie mogę).

Po zainstalowaniu systemu instalujesz sterowniki, ale do tego potrzebujemy model płyty głównej. Odpal np. program Speccy i wstaw tutaj screena z niego. 

Dziękuje bardzo . Zobacze czy da sie zrobic. Wiem ze dla was ten temat jest zabawny ale ja juz na prawde w depresje przez ten syf popadam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Do napędu CD/DVD wrzucamy płytkę instalacyjną Windowsa XP. Uruchamiamy komputer. Jeśli nie pojawi się nam napis "dowolny klawisz...". Znaczy to, że mamy ustawiony komputer tak, że uruchamia się najpierw z dysku a nie z płytki instalacyjnej stąd pojawia się błąd, gdyż na dysku nie mamy jeszcze systemu. Zatem musimy sprawić, by pierwszym napędem z którego czyta komputer system był Cd/dvd-rom.

 

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Przy uruchamianiu się komputera otrzymamy komunikat taki jak obok na zdjęciu. Wystarczy zatem nacisnąć dowolny klawisz by instalacja się rozpoczęła. Jeśli tak, to możemy pominąć kolejne kroki i przejść do instalacji.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Jeśli natomiast nie nastąpiła instalacja. Oznacza to, że musimy w biosie przestawić kolejność napędów z których uruchamiać się będzie system. Resetujemy komputer i przy uruchamianiu naciskamy klawisz najczęściej F2, lub delete, by wejść do biosu. (Uwaga przy różnych płytach głównych sposób wejścia do biosu może być inny). [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Następnie szukamy w menu zakładki boot i ustawiamy, by CD/DVD było na pierwszym miejscu. Na drugim ma być dysk twardy. Zatem jeśli ustawimy na pierwszym miejscu CD-roma to system będzie najpierw uruchamiany z Cd-roma, następnie jeśli nie będzie w napędzie płyty z systemem to komputer uruchomi system z dysku twardego. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Instalator rozpocznie swoje działanie od kopiowania plików na dysk twardy. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Aby rozpocząć nową instalację naciskamy klawisz enter. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Musimy się zgodzić z licencją, którą związany jest system windows naciskając klawisz F8. Jeśli się nie zgadzamy niestety musimy poszukać sobie innego systemu... [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Zakładając, że na dysku nie było jeszcze nic instalowane pojawi się taki ekran jak obok. Jeśli mamy dysk wielkości 20GB nie ma większego sensu dzielić go na mniejsze części. Gdy wielkość jest już większa warto podzielić go na dysk C i D. Warto jednak pamiętać, by dysk C miał przynajmniej 20GB - by później nie było problemu co usunąć, bo systemowi brakuje miejsca. Naciskamy klawisz c i tworzymy nowy dysk. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Jeśli nie chcemy tworzyć więcej niż 1 dysk. Zostawiamy wartości takie jakie są i naciskamy enter. Jeśli chcemy podzielić dysk na 2 C i D wpisujemy wartość najpierw dysku C np. 20000 i naciskamy Enter. Następnie powtarzamy operację, ale dla dysku D, wtedy już zostawiając wartość jaka będzie wpisana. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Teraz musimy sformatować dysk. Będąc na dysku C: Partycja [Nowa surowa] naciskamy enter. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Wybieramy sposób formatowania. Np. Fat (szybkie) i naciskamy Enter. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Znów enterem potwierdzamy, że chcemy by był to Fat32. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Rozpocznie się formatowanie dysku. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Następnie zaś przygotowanie do instalacji systemu - przegrywanie niezbędnych plików. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Kolejnym krokiem będzie ukazanie się takiego ekranu. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Naciskamy klawisz dalej, chyba że chcemy zmienić układ klawiatury. Ten domyślny - polski (programisty) jest jednak najbardziej optymalny. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Wpisujemy swoje dane. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Tu trzeba przepisać numer seryjny naszego Windowsa, który otrzymamy przy zakupie na naklejce. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Następnie wpisujemy nazwę naszego komputera, która będzie wyświetlana w sieci lokalnej. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Ustawiamy prawidłową godzinę i wybieramy dalej. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Znów dalej. Kreator poprowadzi nas przez proces konfiguracji sieci. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Klikamy na zielony guzik w prawym dolnym rogu ekranu. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Wybieramy czy chcemy skorzystać z automatycznych aktualizacji które będą się ściągały w tle i po ściągnięciu otrzymamy pytanie czy chcemy je zainstalować. Znów zielony guzik dalej. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Znów dalej i za pomocą kreatora konfigurujemy sieć. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Wybieramy nazwę użytkownika a następnie zatwierdzamy. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Ostatnim już krokiem będzie ekran podziękowań za wybranie systemu windows. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] I tak oto dotarliśmy to kresu instalacji systemu Windows XP. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze - po kiego wuja chłopakowi utrudniacie życie tym Rufusem i instalacją z USB :L 

Sprzęt na 99% jest archaiczny, a instalacja XPka z USB sama w sobie powoduje problemy.

@pixoboy1996, wypal sobie DVD tak, jak pisałem, próbując instalować z USB narobisz sobie jeszcze więcej problemów niż masz.

Koniecznie przed formatem wrzuć tutaj tego screena ze Speccy, może być tak, że braknie Ci sterowników, majac model płyty i screena ze Speccy będziemy mogli więcej doradzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie