Skocz do zawartości

Windows 10 Pro x64 16299.125 - mod-kastrat


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Windows 10 Pro x64 PL 16299.125 - mod-kastrat

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

W tym modzie ( akurat robiony pod konkretna osobę )  jest wywalone  wszystko po za sklepem i Defenderem ale i to można usunąć później  programem CCleaner  albo skryptem i doczyścić Dism++ :
albo ,przykład - do notatnika kopiujemy
Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender]
"DisableAntiSpyware"=dword:00000001

zapisujemy np. na pulpicie  jako - Wyłączanie Defendera.reg  klikamy na zapisany plik i potwierdzamy zmianę wpisu w rejestrze.
Dodane są wpisy do rejestru i wyłączone  usługi np.:
photoviewer ( stara i najlepsza przeglądarka zdjęć )
Themes     (zmiana tła w ustawieniach )
Brak jest kalkulatora można dodać ten : Old Calculator for Windows 10.exe lub inny jak komu pasuje.
Nie dodawałem żadnych programów narzędzi itd. bo nie każdemu pasuje wszystko a najlepiej jest samemu doinstalować to co potrzeba.
INSTALACJA  dla mało wtajemniczonych  ( instalujemy jak każdy inny )
1- nagrywamy obraz iso rufus-1.4.7
2- ustawiamy w biosie rozruch z usb
3- wskazujemy instalacja  niestandardowa kasujemy partycje C: i ta ( małą 550MB ) systemową - klikamy nowa

   ( win sam sobie je ustawi )  dla pewności chociaż nie trzeba tego robić zaznaczamy partycje C i formatujemy, zaznaczamy

   jeszcze raz i instalujemy system  ( czas instalacji na Quad Q6700 2,7GHz 4GB RAM , dysk 120 GB/5400 22min ).
3- podczas instalacji pomijamy klucz systemu ( co do aktywacji są poradniki ) , konto klikamy na ofline , wyłączamy wszystkie

    suwaki jakie się  pojawią ustawiamy połączenia WiFi jak mamy kartę jak nie klikamy pomiń i czekamy do zakończenia  

    instalacji.
4- po instalacji i ukazaniu się pulpitu ( to nie jeszcze konic porządków ) klikamy na ikonę ustawień i dalej  wyłączamy bzdety 

    MS nikomu nie  potrzebne  i według własnych upodobań.
5- wchodzimy do zapory windows i odznaczamy łączenia się z MS tak jak w zakładce podstawowe tak i w ustawieniach

    zaawansowane, odznaczamy usługi w reguły przychodzące i reguły wychodzące.

    ( panel sterowania > zapora systemu Windows > Zezwalaj aplikacjom na komunikowanie się przez zaporę systemu Windows >

      zmień ustawienia  i tu odznaczamy to co nie potrzeba ) - zamykamy i klikamy na ustawienia zaawansowane > reguły przychodzące >

      odznaczamy to co niepotrzebne i szpiegujące   to samo robimy klikając na reguły wychodzące.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]   [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]  w tej  sekcji  ( prywatność ) odznaczamy  wszystko.

Następna sprawa to : Start > system > uruchom ( wpisujemy services.msc ) > odszukać Windows Search i Usługa Inteligentnego Transferu w Tle wyłączyć te usługi  ( obciąża hdd ) i oczywiście przy dyskach SSD wyłączyć defragmentację.
6- zamieniamy plik hosts na ten podany po niżej ( winsows > System32 > drivers > etc i tu zamieniamy ten plik )
7- co do ustawień dysków SSD polecam SSD Tweaker Pro 3.4.0 a tym co wiedzą co jest co nie trzeba nic polecać.
Jeżeli wszystko zrobione jak w opisie to mamy w miarę system OK
Instalujemy oprogramowanie jakie komu pasuje i to  wszystko.
Co do gier czy będą działały ? a dlaczego niby nie ? powinny  działać ale na pewno jakieś biblotek trzeba będzie do nie których doinstalować ?
Nie gram w gierki więc system nie pod tym kątem był modernizowany - działa poprawnie i szybko i tak miało być.
Aktualizacje można pobierać bez problemu ( po pobraniu wszystkich aktualizacji nić dziwnego się nie działo wszystko pracuje jak trzeba ) ale

trzeba ręcznie mu na to pozwolić.
I to tyle łopatologii dla mniej doświadczonych a tym co wiedzą co robią nie muszę tu nic tłumaczyć.
Chcesz zainstaluj - pasuje to zostaw sobie ,nie pasuje format i zainstaluj inny jest tego tu całe kilogramy.

 

Windows 10 Pro x64 PL 16299.125
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Plik host do podmiany
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Stara wer.Kalkulatora
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

StartIsBack 2.5.2 Patched for Windows10 do zmiany menu start jak w win 7, xp
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

rufus-1.4.7
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

SSD Tweaker full
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Dism++

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Zmiana wyglądu np. te ale  jest tego  pełno.
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem. Instrukcja no jest dokładna, ale napisana jakby na szybko więc dobrze by było poprawić. Trochę się namęczyłem z punktem 4,5 i 6. Bo nie mogłem tego wszystkiego znaleźć. Wszedłem po prostu w panel sterownia, w zaporę i wyłączyłem wszystko w regułach przychodzących i wychodzących więc chyba dobrze zrobiłem, prawda? No i nie mogłem znaleźć pliku hosts ale udało mi się. Mam SSD ale nie instalowałem Tweakera bo nie wiem czy jest sens tak naprawdę. System śmiga jak burza faktycznie. Dobra robota!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodziło w tym modzie  żeby działał szybko i płynnie  bez zbędnych bzdetów MS , telemetrii , psu na budę potrzebnych ich programików itd jak ktoś potrzebuje jakiś programik to powinien sam sobie go zainstalować a nie żeby mu zaśmiecał  komputer  na siłę pchane ich bzdety.

" Instrukcja no jest dokładna, ale napisana jakby na szybko więc dobrze by było poprawić. "  to raczej  tylko taka podpowiedź  dla mniej wprawionych,ale  coś tam  do łoże  dla uzupełnienia.

"  Wszedłem po prostu w panel sterownia, w zaporę i wyłączyłem wszystko w regułach przychodzących i wychodzących więc chyba dobrze zrobiłem, prawda? "

Nie dobrze  wszystkiego się nie  odznacza  po robię  zdjęcia  co trzeba  odznaczyć  i dodam.

" Mam SSD ale nie instalowałem Tweakera "  a to właśnie  zrób  ( to nie jest wer.. instalacyjna ) - uruchom  program  kliknij   Start Auto  Tweak  a on resztę sam zrobi  - restart komp.. i OK

Po  tym  ( jak masz dysk magnetyczny - zwykły HDD )  prawym myszki klik na mój komputer > właściwości > zaawansowane ustawienia systemu > zmienne środowiskowe >  edytujesz  TEMP  i  TMP  zmieniając   ścieżkę  na D:\ TEMP  i D:\TMP  to samo robisz  w okienku poniżej.

Doczyszczasz system  Dism++  i  można działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screeny wrzuciłeś, ale nadal nie wiadomo co ma być odznaczone, a co nie. Wytłumacz jak to jest na tych screenach prosze.

 

A na końcu, tam niby masz screena wrzucone "w tej  sekcji  odznaczamy  wszystko" to nie można zobaczyć tego screena bo odrazu wrzuca w link do zmiany wyglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screeny wrzuciłeś, ale nadal nie wiadomo co ma być odznaczone, a co nie. Wytłumacz jak to jest na tych screenach prosze.

 

A na końcu, tam niby masz screena wrzucone "w tej  sekcji  odznaczamy  wszystko" to nie można zobaczyć tego screena bo odrazu wrzuca w link do zmiany wyglądu.

Kolego  prościej niż obrazkowo  to już się nie da !  wszystko co jest zaznaczone " ptaszkiem "  zostaje reszta jak widać  bez zaznaczenia  czyli można smiało odznaczyć  jak masz  zaznaczone.

Już to poprawiłem  to jest sekcja  w ustawieniach Windows  Prywatność ( nie robiłem zdjęć bo znowu kilometr by tego  wyszło ) i tu odznaczamy  w każdej z pozycji tego menu  wszystko chyba że coś  ktoś potrzebuje zostawić włączone -  wszystko co się włącza  czy wyłącza  zależy od  użytkownika  i jego  potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam  pytanie czy  na  laptopie  Acer Aspire 6920  ,procesor Intel Core 2 Duo   2,2 GHz ,pamięć 4GB DDR2,grafika NVIDIA GeForce 9500M GS 512MB,dysk twardy SSD 120 GB  ten system  będzie działał ?.

Możesz  nie ma przeciw wskazań -  tylko po instalacji  trzeba go  jeszcze dobrze poustawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK  dziękuje to  pobieram , a co mam po instalacji  poustawiać ? bo  nie jestem za bardzo  kumaty  w te klocki.

Tak jak masz  w opisie u góry  i w  poradnikach tu na forum  a jak zainstalujesz i coś nie  będziesz wiedział  to ktoś zawsze Ci tu pomoże .

 

PS.

tu masz też trochę lektury  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem , poustawiałem  wszystko jak  w instrukcji  i  system  działa super  nigdy wcześniej mi tak  szybko nie działał  WIELKE  DZIĘKI.

Mam jeszcze pytanie bo mam hdd  500 GB wsadzony  jako  dvd czy  mam  to  też  zrobić ?  "  Po  tym  ( jak masz dysk magnetyczny - zwykły HDD )  prawym myszki klik na mój komputer > właściwości > zaawansowane ustawienia systemu > zmienne środowiskowe >  edytujesz  TEMP  i  TMP  zmieniając   ścieżkę  na D:\ TEMP  i D:\TMP  to samo robisz  w okienku poniżej.  "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dobrze że Tobie pasuje  a co do HDD   tak  zrób to tak jak  jest napisane   (  rozumiem że dysk masz  jako drugi dodatkowy na przejściówce zamiast DVD ).

Tak dysk  mam  w przejściówce  zamiast dvd  dziękuje za szybką odpowiedź  to biorę się do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa lepiej niż ten oryginalny od microsoftu?

Bo i o to chodziło  w tej modernizacji  że  ma być bez zbędnych bzdetów  nikomu nie potrzebnych , ma działać szybko i płynnie ,a programy każdy  instaluje sobie takie  jak mu są potrzebne  a nie robić  z systemu  super marketu.

System ma być  " czysty "  a każdy  sam decyduje co tam zainstaluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, zaraz instaluje

Zainstalowany, działa dobrze

Najważniejsze  żebyś  był zadowolony  - od czasu do czasu zaglądaj do zapory  i przeczyść  Dism++  i CCleaner  to zobaczysz ile syfu  się uzbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć, że te wszystkie telemetrie także wywalone?

Oczywiście że tak  to jest  jako numer jeden  w tym  modzie  co nie znaczy że  nie trzeba na to zwracać uwagi  bo to  Sc.....wo   pcha się drzwiami  i oknami  - trzeba kontrolować numeracje aktualizacji  np.  taki nr.  KB3075249  i taki  KB3080149  to narzędzia  telemetrii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchamiasz CMD  jako administrator  wklejasz  to  wusa /uninstall / XX:xxxxxxxxxxxxx    a za  wklejasz - wpisujesz nr  aktualizacji  np. KB:3068708  ( jest to narzędzie telemetrii )  zatwierdzasz  enterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kolega ma  procesor  który nie obsługuje  x64  dla tego nie możesz go zainstalować , a co do Win 8.1 ?  nie mam za bardzo czasu  bawić się  tymi modyfikacjami  a z resztą po co  jest tego tu na forum sporo  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]ostatnio  instalowałem  od   Mr.T   działa  bardzo dobrze  są i inne  ale nie testowałem więc  nie widzę  sensu ale nie mówię nie  może  !?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kolega ma  procesor  który nie obsługuje  x64  dla tego nie możesz go zainstalować , a co do Win 8.1 ?  nie mam za bardzo czasu  bawić się  tymi modyfikacjami  a z resztą po co  jest tego tu na forum sporo  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]ostatnio  instalowałem  od   Mr.T   działa  bardzo dobrze  są i inne  ale nie testowałem więc  nie widzę  sensu ale nie mówię nie  może  !?

A możesz podać  jaki konkretnie pobierałeś  z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja  pobrałem ten   " Mod "Win 8.1 Pro x64 - Private Project (PP) 2k17 "  od   Mr.T  ale  na  ten  słaby sprzęcik  może  bardziej okrojony  - popatrz  , przetestuj  na nim  i będziesz  wiedział  jaki lepiej będzie się sprawował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja  pobrałem ten   " Mod "Win 8.1 Pro x64 - Private Project (PP) 2k17 "  od   Mr.T  ale  na  ten  słaby sprzęcik  może  bardziej okrojony  - popatrz  , przetestuj  na nim  i będziesz  wiedział  jaki lepiej będzie się sprawował.

Dziękuje za  podpowiedzi , tak zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten MOD nie działa. Zamieszczam listę bugów na G4560/7700k i chipie B250M oraz na AMD N620.

 

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

A  Ty  co recenzje na zamówienie piszesz czy już  (  jeszcze nie wystawiony )  swój  " mod " reklamujesz !  a to dziwne że na 764  pobrania   tylko tobie na niczym nie chce działać !?. A  CZYTAĆ  UMIESZ ?  ( akurat robiony pod konkretna osobę )  wszystko działa  do dnia dzisiejszego  bez najmniejszych problemów. Piszesz że nie widzi CD, USB  itd  to jak niby  go  wszyscy  i ty zainstalowali - telepatycznie  a może czas  te  twoje sprzęty powymieniać  ? to będą  wszystko  widziały.

Co  oczekujesz !? że  będę  wyręczał MS  w jego bublach  i testował  to badziewie  na wszystkich sprzętach świata  mam to  w czterech literach  i nie mam czasu na bzdety.

Jest wyraźnie tłustym drukiem napisane "  Chcesz zainstaluj - pasuje to zostaw sobie ,nie pasuje format i zainstaluj inny jest tego tu całe kilogramy. "

Poczekam  na  twojego " moda "  i będę dociekliwym  testerem  na każdym szrocie jaki mi wpadnie  w ręce.

Ciesz się że  udało ci się go jeszcze  pobrać  bo miałem  3 dni temu  usunąć  ten temat ale z braku czasu zeszło to na plan dalszy.

Tobie radzę  zainstalować coś innego  bardziej  przystępnego dla ciebie i nie baw  się  granatem bo wybuchnie  w rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury  klepiesz  tatuś  chyba  szare komurki ci nie działają  ja  tego moda używam  już 10  dni  i jeszcze nie miałem z nim żadnego problemu. Wszystko  co potrzebuje działa mi  prawidłowo , muzyka ,filmy , moje gry  wprawdzie dvbt  nie mam i nie sprawdzałem ale do oglądania TV mam telewizor  a nie komputer.

Więc się dziwie  bo  u mnie też  powinno  nie dziłać  cd ,usb  wyłaczanie  jest wówczas jak kliknę  zamknij system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio, skąd taka awersja i agresja? Po co to? Albo ciągniemy tu na fali przyjaźni i szacunku albo robimy elektrodę i będziemy się yebać, banować i ostrzeżeniami nagradzać... Wybór należy do Was.

To nie są bzdury lecz wynik kilkugodzinnej obserwacji. Powinieneś brać to na klatę i poprawić. Każdy autor "byle czego" powinien być uzbrojony w zapas energii pozwalającej przyjąć HEJT z uśmiechem na twarzy.

W temacie modyfikacji systemów jeśli robisz cos pod siebie i tylko dla siebie to nie wydawaj tego komercyjnie ludziom do użytku albowiem fraza typu "u mnie działa.." jest cholernie nie na miejscu.

Coś robiąc dla innych musisz brać pod uwagę wszystkich a nie tylko siebie. Nikogo w tym temacie nie interesuje że telewizję oglądasz na telewizorze i że nie podpinasz sprzętu przez usb.

Odpowiedz sobie na pytanie typu: "jak ma Ciebie potraktować człowiek który skusił się na Twojego moda i wgrał sobie do np. Asusa eeePC, poszedł do garażu, chce się podłączyć z interface'em do auta, włącza sobie oprogramowanie, podłącza czytnik i ... dupa??"  To nie tędy droga kolego. Tworząc MOD dla ludzi masz brać pod uwagę wszystkie możliwe urządzenia peryferyne które można podłączyć pod PC czy to się komuś podoba czy nie.

MOD ma działać identycznie jak system komercyjny. Nie mam nic przeciw kastrowaniu Xboxów, Defenderów, Antimalvare, WU i podobnych no ale ruszać struktury sterowników systemowych i inne to już przesada.

Można oczywiście pozbyć się wielu zbędnych sterów których i tak nikt nie użyje (modemy ISDN i podobne) ale trzeba umieć to zastąpić czymś co aktualnie na rynku istnieje bo... trochę głupio jest podłączyć skaner a on ani rusz.

No i przepraszam Cię bardzo za to że w ogóle pobrałem, zainstalowałem i przetestowałem KASTRATA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie