Skocz do zawartości

Integracja sterowników do obrazu Windows 7 za pomocą narzędzia Windows 7 Image Updater


wiktorynek

Rekomendowane odpowiedzi

@Atak_Snajpera - proszę, nie licytujmy się, bo to nie ma sensu. Narzędzie jest genialne w swojej prostocie i skuteczności - i tak niech zostanie.

Skoro pytasz, to napiszę ci tylko informacyjnie, bo każdy może sobie sam podmienić:

Jaki jest przestarzały i niewłaściwy? Windows nigdy nie zainstaluje sterownika o innym hardware_id niż ten potrzebny.

IRST: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
Dodatkowo są one tylko od 6 gen wzwyż, ale rozumiem, że maja być na nowe sprzęty.
IMEI: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
Tu jest dodatkowy problem, bo część sprzętów ma wersję z AMT: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
Obydwa które podałem pasują do sprzętów od 4 gen wzwyż.
Chipset: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
lub tu w wersji inf: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
Tu podobny problem, gdyż niektóre sprzęty wymagają tej wersji chipsetu: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
Integra Intela pod Win 7 jest tylko na 6 gen. Brak wsparcia dla 7 gen pod Win 7 - a istnieją takie sterowniki nawet w 3 wersjach(tyle jest mi znanych) - w końcu projekt ma ułatwiać instalację Win 7 na nowych sprzętach.

Baaa... można w prosty sposób dostosować sterowniki pod 8 gen - filmy instruktażowe na YT.
Intel NVMe: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
To tylko te najważniejsze, bo nie chce mi się weryfikować wszystkich.
Co do najnowszych i zgodnego ID to napisałem, że zdarza się nieprawidłowe działanie pomimo zgodnego ID i nie są to ogólniki tylko przetestowane wielokrotnie. W szczególności dotyczy:
- audio Realtek
- audio Conexant
- wifi i bluetooth Intel

- wifi Broadcom - tu już losowo co do dobrego działania
- touchpad Elan
Poza tym do sterowników audio jeszcze najczęściej dochodzą nakładki: Creative, Nahimic, Dolby - każda w kilku wersjach.

Tak bo reszta to pierdoły nie mające wpływu na bezpieczeństwo. System nigdy nie będzie up to date bo m$ co miesiąc wydaje nowy pakiet "monthly rollup". Więc dociągania z windows update nie pominiesz.

Hmmm... tu mam bardzo poważne wątpliwości co do bezpieczeństwa i innych aspektów. Co miesiąc dociąga się zbiorczą i to podmieniasz - OK.
Co z IE11? - "fabryczna" wersja IE8 oraz IE9 i IE10 nie otrzymały aktualizacji pod kątem Meltdown i Spectre oraz nie otrzymują żadnych aktualizacji zabezpieczeń, bo nie są już wspierane. Można co prawda wyłączyć IE lub nie korzystać, ale nie usuwa to modułu i nawet wyłączony we funkcjach IE pobiera aktualizacje.
Przed instalacją IE11 wymaganych jest dodatkowo kilka poprawek.
Gdzie istotna aktualizacja platformy KB2670838?
Co z najnowszym service stack?
Gdzie poprawki do obsługi NVMe?
Gdzie zbiorcza do NET 3.5.1 i do NET 4.7? - obydwie o charakterze zabezpieczeń
Gdzie poprawki do RDP, RDC 8.0, 8.1?
Gdzie rollup KB3179573?
Gdzie KB2603229 oraz bardzo często wymagane dla różnych dodatków i poprawek KB2685811 i KB2685813?
Gdzie GWX remover?
Gdzie WMF 5.1?
Łącznie ok 60 poprawek(w tym kilka/kilkanaście o statusie ważna, krytyczna, security itp). Nie czepiam się już braku NET 4.7.1 i najnowszych pod kątem Meltdown i Spectre, bo to dasz w następnych wersjach, ale będzie brak jednej z powodu braku IE11.

Ogólniki , ogólniki i jeszcze raz ogólniki. VC2017 to obecnie standard.

Heh... standard który powoduje więcej problemów niż pożytku. Nie uruchomisz np programu Soulseek, a starsze 2005 czy 2008 wymagane do starszych gier, ale to powiedzmy nieistotne i pomijalne.

Nawet nie wiesz że VC2015 jest zbędny gdy się instaluje 2017.

Wiem i zdecydowanie wolę 2015, bo z nim wszystko działa, ale też nieistotne i do własnej indywidualnej oceny co kto chce i uważa.

Znowu! Ogólniki , ogólniki i jeszcze raz ogólniki. Kombinujesz teraz jak kuń pod górkę.
 

Podałem wyżej. Jak bym kombinował, to idę o zakład że znalazłbym jeszcze bardzo wiele niedociągnięć i niedoskonałości.

Dlatego, że znakomicie się orientuję w temacie sterowników i aktualizacji, to pozwoliłem sobie wytknąć błędy, o które sam poprosiłeś. I nie miałem zamiaru krytykować. Dlatego ci pisałem wcześniej, że integracja zbyt wielu sterowników poza niezbędnymi powoduje więcej szkody niż pożytku. Wszyscy moderzy systemów przerabiali to od czasów XP.

P.S. I czasem się nie obrażaj, że ktoś napisał coś niepochlebnego, bo ja akurat doceniam Twoja pracę, dlatego że doskonale wiem co to jest poświęcanie czasu za friko.

Dodatkowo jak byś czegoś potrzebował w kwestii sterowników czy aktualizacji, to śmiało pisz, mogę pomóc.

 

Edit: ooo... już nowsze stery IMEI: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem wersję od MR.T z grudnia na próbę. Zaznaczyłem wszystko jak leci. Mieliło parę godzin ale zrobiło obraz 8,5 GB. Niestety nie mogę go zainstalować na Lenovo IdeaPad 100-15IBY. Instaluje się do pierwszego uruchomienia potem już tylko same restarty. Może ktoś wie co trzeba zintegrować aby WIN7 ruszył na tym laptopie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zaba44 - rusz głową

 

 


Ja zrobiłem wersję od MR.T z grudnia na próbę. Zaznaczyłem wszystko jak leci.

czyli na zaktualizowany system zainstalowałeś na nowo aktualizacje - brawo Ty - nie mogło zadziałać.

 

 

 


Może ktoś wie co trzeba zintegrować aby WIN7 ruszył na tym laptopie?

Przeczytaj temat od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jak zrobię, wszystko tak samo jak z instrukcji, wszystko przebiegło pomyślnie i wchodzę do wskazanego miejsca (nawet wybierałem inne) to tego pliku poprostu nie ma .iso a powinien być? nawet mam włączone "pokaż ukryte pliki i katalogi i nadal nic.." najnowszy i zaaktualizowany win10 pro x64 (a chce przejść na 7)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2018 o 20:39, ZjadaczMebli napisał:

jak dodać swoje sterowniki, które są w postaci exe?

Nie ma takiej opcji.

W dniu 19.10.2018 o 20:39, ZjadaczMebli napisał:

Odpaliłem to na Windowsie 10 bo mam go szybszego itp. itd - nie będzie problemu przy takiej konfiguracji?

Żadnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

You are Genius!

txs :)

W dniu 31.10.2018 o 14:24, BartAcid napisał:

Co do exe możesz spróbować wypakować go 7zipem. Czasem trzeba wypakować też kolejnego execa który się i możesz dostać sterowniki.

 

Ostatnio taki trik obczaiłem.

To zależy, jaką strukturę ma exe. 

tu jest wyjaśnione:

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

mnie zadziałała akurat 3cia metoda - tylko poczytajcie dokładnie, bo po rozpakowaniu do standorowo app/local/temp rusza plik exe - nie nalezy klikac "dalej" ale skopiować sobie pliki z temp gdzies indziej a plik exe dać "anuluj".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem drugi dziwny błąd z instalacją niewłaściwych sterowników. Do tej pory nie mieściło mi się w głowie jak mogą instalować się niewłaściwe sterowniki USB 3.0 z niezgodnym ID. Teraz spotkałem się z inną sytuacją. W laptopie MSI PL62 7RC - 7 gen i7 7700HQ + MX150 - reszta specyfikacji nieistotna poza jednym wyjątkiem - w laptopie w złączu M.2 znajdował się dysk SATA (złącze typu combo), a nie NVMe, bios ustawiony w trybie AHCI. Instalowałem Win 7 ze zintegrowanymi sterownikami USB 3.0 i NVMe (miałem takiego gotowca) i wywalało pięknego bluescreena podczas próby instalacji sterowników NVMe!!! - po co one się instalowały i do czego? Po włożeniu dysku NVMe zgodnego ze zintegrowanymi sterownikami instalacja przebiegała prawidłowo. Zrobiłem więc nową instalkę tylko ze sterownikami USB 3.0 - instalacja przebiegła prawidłowo. Tak więc jest to drugi przypadek, potwierdzający, że takie mega kombajny sterownikowe nie są do końca takie dobre.

 

Przypomnę pierwszy błąd:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2018 o 22:28, Widzior napisał:

Jedno pytanko - jak rozumiem tutaj nie ma możliwości wybrania, jakie sterowniki chcemy dodać do obrazu, ani opcji podania własnych, tak? Tylko zaptaszkować odpowiednie opcje i tyle? Pytam, bo nie widzę AMD USB 3.0 na liście, chyba że są w paczce AMD Chipset.

witam   mam  ktoś może linka  iso win 7  z sterownikami usb 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ripek,@wiktorynek ja myślałem że ktoś spróbował pod inf i coś tam łączenia gotowe abyś pojawić z partycją do formatowanie system operacyjnego czy ktoś może nie wiem dokładnie wysparcia pod sterowniki nvme dla mnie dziwne sprawie pod nvme że nie mam pod win7 tylko win10 dziwne sprawa a ja widziałem u zdjęcia pod amd CPU no jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie