Skocz do zawartości

win 7 z usb 3.0


arnixer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem dość zielony w tych tematach ale poszukuje osoby ktora zrobi mi win 7  z wgranymi juz sterownikami 3.0 usb dla intela bo moj laptop nie ma napędu optycznego więc musze zainstalować system z pendrive a nie moge tego zrobic iż wyskakuje mi bład o sterownikach usb .Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dodać że.

 

Wystarczy zrobić pendrive z instalatorem Windows 10. FAT 32 ( GPT ) Lub NTFS z MBR ( w programie rufus.

 

Wywalić instalator z katalogu ( na pendrive) - source  plik o nazwie: Install.esd lub Install.Wim

 

Pobrać iso 7 :

 

Wypakować wirarem plik zip

Sprawdzić sumę kontrolna 

Wypakować winrarem obraz ISO 7

Skopiować plik z katalogu source ( install.wim ) - siódemki i wrzucić go na pendrive do katalogu source.

 

Dzięki temu nie trzeba integrować kontrolera ani sterowników usb 3.0

 

Jeżeli koniecznie chcesz zintegrować te durnowate stery  to

 

Pobierasz Ntlite z forum dział ntlite 

 

 

 

Dodajesz do wyjatków w defenderze i zaporze antyvirusa

Wypakowujesz ISO do katalogu Jaś np

Potem montujesz obraz np PRo 64

Pobierasz stery usb 3.0 wypakowujesz je 

W programie kiedy załaduje iso przechodzisz do sterowniki zakładka po lewej stronie i dodajesz sterowniki wypakowane. Musza mieć końcówkę z rozszerzeniem " .ini "

Klikasz potem na zastosuj , następnie start.

Potem zaznaczasz przebuduj iso , możesz skasować np wersje Core jeżeli jej nie chcesz bo masz np klucz do PRO.

Zaznaczasz żeby nie zapisywał logów.

Jak zintegruje .Zamykasz program , restart PC .

Uruchamiasz znowu NTlite tym razem  montujesz obraz i robisz utwórz ISO

Zapisujesz jako install.wim ( dla 7 ) 

Zastosuj i start

 

Jak zrobi rufusem wypalasz i jazda.

 

Poniżej zostawiam namiary do poradników Video w których pozazuje jak to robić.

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jakub - a ty widzisz kto to pisze? Myślisz, że oni to zrobią - po tych wpisach - nie są za bardzo doświadczeni.

Trzeba bardziej prosto - dla pytających.

Powinni próbować to zrobić według linków wiktorynka - i w razie problemów pytać dalej.

Był tu kiedyś mod Wind 7  z  zintegrowanymi sterownikami usb 3.0 od MR.T , ale chyba wykasowany - wiele postów z problemami. Jak coś dasz darmo to wielkie halo - dlaczego u mnie nie działa.

Teraz każdy może sam zintegrować - to dosyć proste - google się kłania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zrobić pendrive z instalatorem Windows 10. FAT 32 ( GPT ) Lub NTFS z MBR ( w programie rufus.

 

 

 

Wywalić instalator z katalogu ( na pendrive) - source plik o nazwie: Install.esd lub Install.Wim

 

 

 

Pobrać iso 7 :

 

 

 

Wypakować wirarem plik zip

 

Sprawdzić sumę kontrolna

 

Wypakować winrarem obraz ISO 7

 

Skopiować plik z katalogu source ( install.wim ) - siódemki i wrzucić go na pendrive do katalogu source.

 

 

 

Dzięki temu nie trzeba integrować kontrolera ani sterowników usb 3.0

Pięknie, ładnie, tylko nie zadziała na wszystkich komputerach. Gdyby było takie proste, to wszyscy moderzy na tym forum i innych dawno by to zastosowali. Poczytaj o problemach w tematach, gdzie takie modyfikacje Win 7 zostały wydane. To jest ostateczność i najlepiej sprawdzi się na sprzętach 7 i 8 generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten program od MSI ma 2 wady, które są dla mnie nie do przyjęcia, więc ja nadal używam oryginalnego moda Mr.T i ręcznie podaję stery.

1 - po pierwszej niebieskiej tabelce w wyborem języka i układu klawiatury nie ma tej kolejnej niebieskiej tabelki ze "START", gdzie akurat jest też opcja "Napraw komputer", co mnie najbardziej interesuje. Instalator od razu przechodzi do tej strony z umową Microsoftu, więc w razie co nie skorzystacie z opcji naprawy systemu.

2 - tak zmodyfikowany obraz nie tworzy katalogu C:\Recovery, który służy do naprawy kompa bez potrzeby użycia płyty (to ta pierwsza opcja od góry po wciśnięciu F8 podczas bootowania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie