Jump to content
WinClub
Mr.T

Windows 7 Sp1 (x86.x64) 2017 winclub PL Finał

Recommended Posts

Hej, chciałem przed instalacją jeszcze czegoś się szybko dowiedzieć. Do tej pory po prostu instalowałem Windowsa 7, aktualizowałem do najnowszej wersji i wyłączałem Windows Update, ale jako iż mam na płycie starą wersję jeszcze bez SP1 to chciałem pobrać nowy obraz, żeby potem było mniej aktualizacji. Teraz pytanie, czy przy tej wersji najlepiej po instalacji od razu wyłączyć Update, czy pozwolić na instalację wszystkiego do najnowszej wersji? Z tego co widzę usunięte zostały jakieś szpiegujące aktualizację, o których myślałem, że występują tylko w Win10, więc może trzeba je najpierw odznaczyć przed ewentualnym pobieraniem?

3 godziny temu, ogor12 napisał:

Hej, chciałem przed instalacją jeszcze czegoś się szybko dowiedzieć. Do tej pory po prostu instalowałem Windowsa 7, aktualizowałem do najnowszej wersji i wyłączałem Windows Update, ale jako iż mam na płycie starą wersję jeszcze bez SP1 to chciałem pobrać nowy obraz, żeby potem było mniej aktualizacji. Teraz pytanie, czy przy tej wersji najlepiej po instalacji od razu wyłączyć Update, czy pozwolić na instalację wszystkiego do najnowszej wersji? Z tego co widzę usunięte zostały jakieś szpiegujące aktualizację, o których myślałem, że występują tylko w Win10, więc może trzeba je najpierw odznaczyć przed ewentualnym pobieraniem?

Jest to najnowsza wersja, i jest tu wszystko co trzeba, ja wyłączyłem Update, żeby nie zainstalowały się szkodliwe aktualizacje. 

Użyj mojego skryptu UUAWU.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

7 godzin temu, Yoosk napisał:

Gdzie się podział temat z wersją 2k18?

Tamten obraz miał mały błąd z prawami admina, został poprawiony skryptem i wrzucony ponownie, ale okazało się, że w skrypcie też pojawił się jedno-znakowy błąd (zwyczajna literówka). Kolega Remix z forum pierwszy to znalazł, ja podałem najłatwiejsze i najszybsze metody poprawy tego we własnym zakresie, ale szanownemu adminowi nie spodobał się uśmiechnięty emotikonek i jak zawsze zrobił raban o nic, bo poczuł się atakowany, chociaż nikt złego słowa o obrazie czy twórcy nie napisał. W podziękowaniu za szybką reakcję i wskazówki dotyczące własnoręcznej poprawy obrazu, temat został skasowany. Aha, wyraziłem też moją opinię na temat paranoicznego, wiecznie gburowatego zachowania admina, bo już nie wytrzymałem ciągłych irracjonalnych ataków. Tyle ode mnie gwoli wyjaśnienia. A obraz po poprawce skryptu działa jak należy, kto zdążył ściągnąć, ten ma.

P1O and razor1995 like this

1 godzinę temu, Widzior napisał:

chociaż nikt złego słowa o obrazie czy twórcy nie napisał. W podziękowaniu za szybką reakcję i wskazówki dotyczące własnoręcznej poprawy obrazu, temat został skasowany.

Taki jestes odwazny OK

mój obraz jest publiczny juz jak sprawdziłes zawartosc to rozumiem ze masz pobranego

więc moja prośba, upnij go cwaniaczku na jakis serwer np MEGA załóż temat i udostępnij linki jako ty, dołóż cegiełkę

zobaczysz jak szybko zniknie z sieci lub jak szybko dostaniesz wezwanie do skasowania pliku

pokaż jaki jesteś chojrak i zrób to 

mnie nie stac na mandat i na tłumaczenie się

MS wykańcza wszystko co nie Windows 10 :22

tak wię zapraszam do upublicznienia tego pliku :D zrób to dla użyttkowników Windows 7, miej serce

dlatego też moja decyzja (a czy do końca musiałem pisać dlaczego-raczej nie)

niewykluczone że niedługo i ten temat może zniknąć

36 minut temu, kamiloxf napisał:

Ten system w wersji 2K18 jest na forum daje link poniżej
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Mała prośba 

załóż nowy temat moze byc nawet skopiowany moj opis

tylko ja nie chce byc autorem tematu

10 godzin temu, kamiloxf napisał:

To jest ten z fixem poprawiony? Inna sprawa, że poinstalowałem sobie ten pierwszy z tym błędem, zastosowałem usuwanie kluczy rejestru, które ktoś podał i w WU nie było już krzyku o prawa admina. Czy jeszcze gdzieś ten błąd się objawiał? Bo jakoś nie zauważyłem do tej pory ...

Kolejne pytanko mam odnośnie wersji z grudnia 2017 a chodzi mi o udostępnianie plików. Otóż mam wszystko udostępnione, powyłączane hasła, sieć domowa, uprawnienia dla wszystkich są ustawione i z innego kompa nie mogę nic ściągnąć - brak dostępu jest do plików na tym systemie. Czy ktoś się z tym może spotkał i może coś podpowiedzieć? Wcześniejsze wersje nie miały z tym problemu a tutaj jakoś takie coś się pojawiło i nie wiem o co biega. Pozdrowienia.

Guest mnemonic
12 godzin temu, Mr.T napisał:

Mała prośba 

załóż nowy temat moze byc nawet skopiowany moj opis

tylko ja nie chce byc autorem tematu

Przyłączam się do sugestii Mr.T. Przydałoby się wstawić do kompletu opis / jeżeli można prosić ????? /

14 godzin temu, kamiloxf napisał:

Ta to jeszcze inna wersja sądząc po crc .Wcześniej x64 były: 9f026815 i b11d5f47. Byłbym wdzięczny jakby ktoś skrótowo opisał która to czysta ,a która już poprawiona ewentualnie co i jak trzeba poprawić ,bo mowa tu wyżej o jakichś literówkach .

4 godziny temu, TopGun napisał:

Kolejne pytanko mam odnośnie wersji z grudnia 2017 a chodzi mi o udostępnianie plików. Otóż mam wszystko udostępnione, powyłączane hasła, sieć domowa, uprawnienia dla wszystkich są ustawione i z innego kompa nie mogę nic ściągnąć - brak dostępu jest do plików na tym systemie.

Jak pamiętam, to żeby udostępniać pliki w sieci lokalnej, trzeba było właśnie porobić konta na hasło, też z tym kiedyś walczyłem, ale chyba wystarczyło na kompie, który udostępnia pliki, tylko że to było w czasach XP. I nieważne, że to była ta sama grupa robocza i miałem wyłączone udostępnianie chronione hasłem. W każdym razie do takich rzeczy używam teraz super prosty programik portable TeamViewer i wszystko śmiga bez żadnych kombinacji.

@Widzior mógłbyś napisać mi na PW, gdzie znajduje się ta literówka z poprawionej wersji? Pobrałem obydwie (x86, x64) i żeby teraz nie pobierać ponownie całości, mógłbym to poprawić i zrobić temat ze wstawką. 

Faktycznie Adminem targają emocje, jednak za całą robotę na forum wybaczam mu. :)

44 minuty temu, m4s napisał:

Brak dostępu to uprawnienia NTFS

Może wyjaśnię bardziej szczegółowo - z innego kompa mogę wejść na udostępnioną partycję i widzę wszystko co tam jest ale kompletnie nie mogę niczego ściągnąć. Później przetestuję z tym hasłem - może rzeczywiście jest wymagane.

Udostępnianie pozwala zobaczyć pliki , natomiast Zabezpieczenia NTFS pozwalają na wiele więcej np: - można tylko wyświetlić zawartość folderu

Zabezpieczenia.jpg

7 minut temu, TopGun napisał:

Kurcze, rzeczywiście - działa to :) Niby człowiek tyle wie a ciągle się czegoś uczy :) Dzięki wielkie i pozdrowienia :)

Dziękujemy strzałkami po prawej na dole danego posta :E

Część mam pytanie

Zainstalowałem sobie Windows 7 Sp1 (x86.x64 ) 2017 winclub PL Finał i mam problem z 3 plikami które się pojawiają czasami co restart i nie wiem od czego i do czego służą

C:\Drivers\storage.cache
D:\MSOCache\{71230000-00E2-0000-1000-00000000}\Setup.dat
D:\Recovery\ntuser.sys

świeża instalacja na nowym SSD + nowe partycje na starym hdd

bez netu wgrane sterowniki, ccleaner, avast, firefox, netlimiter / update off, przywracanie off, 

pliki pojawiają się co któryś restart / czasami tylko C:\Drivers\storage.cache

Po podłączeniu netu i zainstalowaniu steam + fortnute zauważyłem że pliki są tworzone za każdym razem jak odpalam fortnite

Dzięki za pomoc i pozdrawiam

burza1982 likes this

Chciałbym podziękować Mr.T za WSZYSTKIE kompilacje, które wyszły z pod Twojej ręki. Korzystam od dawna z nich i zrobiłeś kawał dobrej roboty :) Mam nadzieję, że z czasem zapał powróci i zrobisz jeszcze kilka świetnych wersji jak do tej pory. Na pewno będzie odczuwalny brak Twojego wkładu chociażby w Win 7  :thanks: