Skocz do zawartości
Mr.T

Windows 7 Sp1 (x86.x64) 2017 winclub PL Finał

Rekomendowane odpowiedzi

MAm malutki problem. Pobrałem obraz super fajnie... nie mogłem go normalnie zainstalowac bo Secure Boot blokował mi bootowanie z usb... więc musiałem wyłączyć UEFI i odpalić w trybie Another OS... ale przy another OS system nie chce mi się zainstalować na MBR - wymaga konwersji na GPT... ale przy konwersji na GPT nei będę mógł wersji ultimate aktywować Loaderem... a KMS nie ma chyba wersji ultimate ;p Jakieś sensowne rady ?? :D Bo trochę błędne koło się zatoczyło a nei znalazłem nigdzie rozwiązania. 

Pominę fakt iż często czytając posty na forum widzę "pijawki" i odnośniki do "pijawek". Śmieszne trochę... tym bardziej że jest to forum na którym ludzie czasami szuają pomocy i rady - więc nie każdy jest pijawką, tym bardziej jeśli jest laikiem jeśli o mody chodzi, bo nie mając wiedzy - nie będzi episał o "Jestem Idiotą" marynie... :P Tak na marginesie :D 

Edit: - double post to nie specjalnie.. coś nie zatrybilo... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pierwszym ekranie instalacji naciśnij klawisze Shift+F10 i wpisz diskpart. Tym programem przekonwertujesz dysk na MBR. Jak to zrobić, zobaczysz poniżej. 

convert-mbr-parition.png

Po tym drugi raz wpisujesz exit i dalej normalnie po staremu instalujesz Win 7.

14 godzin temu, iAntyi napisał:

Secure Boot blokował mi bootowanie z usb

Secure Boot nie blokuje startu z USB. Blokuje start systemów niezgodnych z UEFI oraz innych niż Windows. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wam to się w du***h poprzewracało do reszty... Zainstalowałem ten system z ciekawości, po prostu jak wygląda sprawa z aktualizacjami. Więc od publikacji moda do dnia dzisiejszego są dostępne 4 update KB4099633, KB4284826, KB890830, KB3021917 o łącznej wadze 278,6MB. Czas instalacji aktualizacji na Windows 7 Home Premium x86 aż 10 minut (wraz z pobieraniem przez WU). Proponuje aby każdy proszący na kolanach (kawał: Somsiad dostałem podwyżkę! Ależ somsiedzie widać po przetartych kolanach!) spróbował sam zrobić taki update i się przekona że 10 minut nie zadecyduje o końcu świata.

Dla upierdliwych hejterów specyfikacja notebooka, który ostatkiem sił działa:
Asus K52JC
CPU: Intel Core i3-M350
RAM: 3,00GB
GPU #1: Intel HD Graphics
GPU #2: nVidia GeForce 310M (uszkodzona sprzętowo)
SSD: Adata Premier Pro SP920SS (działa pod SATA II ! odczyt 280MB/s, zapis 270MB/s)

Na dodatek karta LAN Ethernet, też zdechła [*], ale Wi-Fi Atheros AR9285 działa pod 2,4GHz i śmiga z netem 300Mbit (Ta karta z speed testem wyciągnęła: download: 80Mbit, upload 28Mbit).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież ten mod jest teraz najlepszą opcją, bez zamulających pseudo-łatek na dziurawe procesory, sam go mam zainstalowanego i permanentnie wyłączone WU. Nawet kolega Wiktorynek - spec od updateów - gdzieś już pisał, że ma dość tego syfu niby łatającego dziury i wrzuci sobie tego moda, a potem selektywnie będzie dogrywał tylko niektóre krytyczne łatki i te do NET Frameworka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słuchajcie bo mam kilka pytań jeśli chodzi o tego moda i ogólnie o W7 i jego WU :)

1. Jak poznać (korzystając z WU) które aktualizacje są odpowiedzialne za łatanie intelowskiego spectre/meltdown?

2. Jeśli załatam procesor intela np. przez WU, to czy jest to proces nieodwracalny?

3. Jeśli będę chciał zainstalować Windows 7 na X470 AORUS ULTRA GAMING + Ryzen 2700X + Samsung NVMe 970 pro, to mam dograć do tej instalki sterowniki z https://www.samsung.com/semiconductor/minisite/ssd/download/tools/ i Asmedia USB 3.1 driver ze strony Gigabyte od tej płyty?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 godziny temu, kupernik napisał:

Słuchajcie bo mam kilka pytań jeśli chodzi o tego moda i ogólnie o W7 i jego WU :)

1. Jak poznać (korzystając z WU) które aktualizacje są odpowiedzialne za łatanie intelowskiego spectre/meltdown?

2. Jeśli załatam procesor intela np. przez WU, to czy jest to proces nieodwracalny?

3. Jeśli będę chciał zainstalować Windows 7 na X470 AORUS ULTRA GAMING + Ryzen 2700X + Samsung NVMe 970 pro, to mam dograć do tej instalki sterowniki z [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] i Asmedia USB 3.1 driver ze strony Gigabyte od tej płyty?

1. Możesz sam sprawdzić u wujka Google.

2. Hmm o ile pamięć mnie nie myli jest to zabezpieczenie programowe (proteza?)

3. "dograj"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panie i Panowie, jak kilka osób przede mną wspomniało, jest kilka poprawek na WU które nie chcą się instalować za każdym razem jak instaluję ten system, niezależnie od komputera (próbowałem na kilku). Resetowanie WU nic nie daje. Są to poprawki : KB4284826, KB2952664, KB3021917, KB3068708, KB2862330, KB4284842 oraz prawdopodobnie aktualizacja definicji Microsoft Security Essentials (v4.10) . Dodam że na poprzednich kompach używałem WUUA (czy jakoś tak - chodzi o skrypt kolegi z forum ukrywający szpiegi), ale na tym który teraz zainstalowałem specjalnie tego nie robiłem żeby zobaczyć czy coś to zmieni - niestety nic to nie dało. Czy jest ewentualnie jakieś inne iso które moglibyście polecić na którym zadziałają poprawki na WU ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

KB4284826 -  potzrebny log CBS.log z c:\Windows\Logs\CBS\
KB2952664 - szpieg
KB3021917 - szpieg
KB3068708 - szpieg
KB2762330 - co to jest - na pewno dobry numer?
KB4284842 - wersja zapoznawcza - nie instalujemy

Skrypt UUAWU

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na dzieńdobry, zatrzymaj usługę Windows Update

Potem usuń foder c:\Windows\SoftwareDistribution

Uruchom ponownie usługę i próbuj zainstalować tylko to co trzeba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już tak próbowałem ale nie zadziałało. Nie ukrywałem innych aktualizacji ale wcześniej od razu używałem UUAWU i była tylko 1 , bodajże pakiet poglądowy z danego miesiąca w którym instalowałem windowsa. Udało Ci się otworzyć CBS?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

narzędzie do naprawy Windows Update from M$ [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety , nic to nie daje. Musi to być coś związanego z systemem bo na każdym komputerze na którym instalowałem z tego obrazu jest dokładnie ten sam błąd...

EDIT: Pomyślałem że może komuś się przyda informacja na temat błędu który wyświetla wu.diagcab a mianowicie:

Błąd usługi Windows update 0x80070005                         "Nierozwiązany"

Próbowałem 2 razy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi